» »

Prenosnik za 2-3 virtualke

Prenosnik za 2-3 virtualke

Old Spice ::

Kupujem prenosnik. Naletel sem na HP-jev EliteBook model, ki pa ga imajo v dveh konfiguracijah. Prva ima procesor i5 3210m (2GB, 320GB), druga pa i7 3520m (4GB, 500GB). Oba sta dvojedrnika.

Prva z i5 procesorjem košta 1000 eur, druga 1250 eur. Pod črto me zanima koliko model procesorja vpliva na virtualizacijo oz. kolikšna bi v praksi bila razlika med tema dvema modeloma? Pri prvi konfiguraciji bi dodal 8 oz. 16GB RAM-a in 1TB 2.5" trdi disk, tako da bi cenovno bil tam tam.
Pri drugi bi verjetno dodal samo RAM, da bi bilo skupaj 8GB.

Na koncu je tako model z i7, 8GB RAM, 500GB disk in model z i5, 16GB RAM, 1TB disk. Odtehta za virtualizacijo več dodatnih 8GB RAM-a ali i7 procesor? Ostalo bo bolj programersko/pisarniško delo.

blackbfm ::

to je praktično isti procesor, za 250e razlike dobiš že komplet komp, tu pa par procentov kvečjem , v prid i7.

aja, pa pri hpju so nesposobni narest normalno hlajenje, tok v vednost če misliš gonit računalnik do konca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Siddh ::

nesposobni so tudi naret delujoče gonilnike, sploh v kakih laptopih, ki imajo integrirano + diskretno grafično


SplitCookie ::

če že kupuješ i7 laptop, vzami takega ki ima dejanska 4 jedra ki tečejo pri spodobni hitrosti.

Za virtualko - štej nekje 1 jedro na VM, in 4GB rama na VM
Vse kar je manj je grozno neodzivno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

hojnikb ::

Siddh je izjavil:

nesposobni so tudi naret delujoče gonilnike, sploh v kakih laptopih, ki imajo integrirano + diskretno grafično

this.
radeon + intel hd so recept za težave
#brezpodpisa

Siddh ::

najlepše je, ko ti ne pustijo naložit original gonilnikov ne od intela pa ne od amdja, samo preklete hpjeve, ki ponavadi niti niso namenjeni za tisti model


Old Spice ::

Hvala za odgovore. Ker je omejitev 12-13" velikost zaslona noben od teh dveh modelov nima ločene grafične kartice. Prav tako se ne dobi 4-jedrnika pri taki velikosti zaslona. V tem primeru bo torej bolje i5 konfiguracija z veliko RAM-a in velikim trdim diskom. Virtualke sicer ne bodo grozno zahtevne, potrebujem pa tri, da se da postavit primer domene, omrežja...

Invictus ::

Za VM obvezno 16 GB RAMa, sploh če oš laufal 2-3 virtualke naenkrat.

Razmisli tudi o SSD. Zelo pospeši virtualke, če jih laufa več naenkrat.

Pa ne kupuj HP, ampak Lenovo. Nekaj iz Thinkpad serije. Edge je povsem spodobna serija. Jo imam že eno leto. E320 s mSATA SSD in 16 GB RAMa. Virtualke delajo zelo O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Že šesto leto na HP elitebook 25x0p, zelo zadovoljen.

Konfiguracija, ki jo misliš vzet, je predvsem odvisna od tega, kaj misliš poganjat v virtualkah. Meni dualcore i7, ssd in 4gb rama vrh glave zadostuje, pa imam včasih tudi po tri vmje pokonci za kako compilanje v različnih okoljih.

Old Spice ::

Thinkpad X230 mi deluje nekoliko preveč plastično. Ko sem ga imel priložnost na hitro malo potestirat, sem si zapomnil predvsem škripajoče ogrodje in gumiplastiko na kateri se skoraj vse pozna. Vseeno bi rad da po kakem mesecu še izgleda kolikor toliko v kondiciji.

SplitCookie ::

Tole:
Za VM obvezno 16 GB RAMa, sploh če oš laufal 2-3 virtualke naenkrat.

Razmisli tudi o SSD. Zelo pospeši virtualke, če jih laufa več naenkrat.


Sploh pri stand-by-u se pozna, ko daš VM v spanje in potem resume.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921467 (10654) galu
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716900 (4366) špela113
»

Virtualizacija Proxmox, zfs, količina RAMa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181829 (1463) krho
»

Nakup novega prenosika POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
211674 (1270) shadeX
»

Poganjanje virtualnih mašin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
557681 (6245) Pesimist

Več podobnih tem