» »

CHKDSK in Deleting index entry

CHKDSK in Deleting index entry

k4vz0024 ::

Kaj kot je v naslovu zapisano pomeni da so pobrisani le vnosi indexa, datoteke pa so ostale nedotaknjene?

Duhec ::

Ni rečeno, da so podatki ok, niti, da so šli čisto papa.
Načeloma jih chkdsk (če uporabiš stikalo /f, ki fiksira napake na disk ali /r, ki poleg tega še sčekira particijo po slabih sektorjih) zapiše na disk v neki obliki s končnico .chk.
Lahko naredi tudi mape z oznako FOUND.000, 001, 002 itd.., kjer so datoteke z oznako FILE0000.CHK, FILE0001.CHK, FILE0002.CHK itd.
Rešeni fajli *.chk so bolj malo uporabni, če so to del nekega programa, saj ne veš niti točnega imena niti končnice originalne datoteke.
Če veš, da so to neke slike, glasba itd., torej znane končnice, potem poljuben file.chk enostavno odpreš direktno z namenskim programom za odpriranje slik ali glasbe in jih preimenuješ glede na to ali je npr. jpg ali mp3.

V bistvu ti chkdsk reši kar se rešit da, ker je prišlo do napake na disku, datotečnem sistemu, karkoli, bodisi zaradi napake diska, motnje napajanja itd.
Potrebno je stestirat disk, pošnofat smart podatke, če je kaj na vidiku, preverit zanesljivost napajanja...

k4vz0024 ::

Ravnokar sem s primerjavo nekaterih mapc ugotovil, da manjkajo nekatere datoteke. K sreči jih ni veliko uničenih. Bom pa pogledal še pod *.chk, kaj bilo uničeno. Preveril sem še SMART diska in ni napak.

Zgleda, da je do napak prišlo pri hard resetu.

Hayabusa ::

Ntfs ali fat particije ? Ker ntfs naj bi bi dosti bolj robusten kar se tega tiče.

k4vz0024 ::

Ntfs particije.

Imam pa problem, da v Explorerju ne vidim mapc found, pač pa sem jih našel s Evrythig, kljub vklopljeni možnosti, da naj pokaže skrite mape.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Hayabusa ::

Total Commander, preveri atribute&pravice dostopa mape "found".

Preveri če nisi vklopil tega:
#11
http://windows7forums.com/windows-7-sup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

k4vz0024 ::

Ksaj pomeni tole:

Index $SII of file 9 contains 7 unused index entries.
Index $SDH of file 9 contains 7 unused index entries.
There are 7 unused security descriptors.

Duhec ::

Daj še kaj več povej !
Sistem, kateri service pack, velikost particij(e) na disku, itd.
Mogoče te tole heca, če je mft>4GB ali pa je več kot 4 mio fajlov na eni particiji.
http://support.microsoft.com/kb/831374

k4vz0024 ::

To je drugi disk, čigar particija je primarna in je velika 120 GB. Sistem je WIn 7.

Duhec ::

Potem si inštaliraj še SP1 za Win7.

k4vz0024 ::

SP1 za win 7 je inštaliran. Sploh nisem pomislil, da je možen bug. To nima ni veze s prejšnjimi posti, ko so se brisali indeksi. Gre za čisto drugi disk.

Poleg tega še sporoči, da Windows has cheched the filesystem and found no problems. Skratka zanima me zakaj to javi, če ni problemov.

Duhec ::

Nekaj podobnega sem imel jaz, ko sem v mašino z original diskom z WIn7 tlačil še en star disk iz prejšnje mašine, ki je bil tudi ntfs particioniran, a še z WinXP.
Win7 je ob bootu vseskozi vedno javljal neke napake, podobne tvojim, tako da sem podatke enostavno prekopiral na C:, formatiral tastar disk z Win7 ntfs in jih skopiral nazaj. Od takrat je bil mir. Zdaj ne vem ali je bil ntfs od Winxp kaj drugačen kot ntfs od WIn7 ali je bilo kaj drugega. Ntfs naj bi bil kompatibilen, čeprav Wiki pravi, da je 5 verzij.

Jaz bi naredil še 1x chkdsk tega drugega diska.
V command Promptu odtipkaj:
chkdsk d: /r
d = črka drugega diska 120GB
Če ti javi, da je disk zaklenjen se strinjaj, da se chkdsk izvede ob naslednjem zagonu, restartaj komp in počakaj, da naredi do konca. Traja kar nekaj časa, ene 5 faz je, če me spomin v teh letih ne zapušča.
Ena od možnosti je tudi, da se check izklopi z ukazom:
chkntfs /x d:
d = črka drugega diska 120GB

k4vz0024 ::

Duhec je izjavil:

Daj še kaj več povej !
Sistem, kateri service pack, velikost particij(e) na disku, itd.
Mogoče te tole heca, če je mft>4GB ali pa je več kot 4 mio fajlov na eni particiji.
http://support.microsoft.com/kb/831374


Sem že mislil, da je problem rešen, pa se je čez nekaj dni po poganjanju CHKDSK x: /r ponovno pojavilo, da MTF ni enak oz. nekaj podobnega.

Skratka zgornji popravek na MS strani pravi, da je potrebno izbrati datoteko glede na jezik, vendar ponudi vse ostale in seveda angleško verzijo. Sedaj sem v dilemi ali na slo Win 7 uporabti predlagani popravek za ang. Win 7 oz. Server 2013?

k4vz0024 ::

Komaj sem pognal chkdsk /r, spet tole:

CHKDSK is verifying security descriptors (stage 3 of 3)...
392704 file SDs/SIDs processed.
Index $SII of file 9 contains 1 unused index entries.
Index $SDH of file 9 contains 1 unused index entries.
There are 1 unused security descriptors.
Security descriptor verification completed.
51801 data files processed.
CHKDSK is verifying Usn Journal...
36335192 USN bytes processed.
Usn Journal verification completed.
The master file table's (MFT) BITMAP attribute is incorrect.
Windows found problems with the file system.

Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these.

k4vz0024 ::

Omenjeno se dogaja samo na logični particiji D. Kako to vpliva na varnost zapisanih datotek?

k4vz0024 ::

Duhec je izjavil:

Daj še kaj več povej !
Sistem, kateri service pack, velikost particij(e) na disku, itd.
Mogoče te tole heca, če je mft>4GB ali pa je več kot 4 mio fajlov na eni particiji.
http://support.microsoft.com/kb/831374


Poskusil sem uporabiti Fix za angl. windowse, ampak sporoči, da ni ustrezen jezik. Tole postavlja vpr. kaj če imamo 4TB disk in če imaš slovenske Windowse, ga je nujno razdeliti na dve particiji ali več.;(

Hayabusa ::

Naredi kot je predlagano tukaj (prvi odstavek):
https://slo-tech.com/forum/t566117/p400...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

k4vz0024 ::

Kako formatirati particijo d s programi ne da bi bilo potrebno disk vzeti iz prenosnika in ga priklopiti na drug računalnik?

Hayabusa ::

Win explorer, format.

k4vz0024 ::

Hočeš reči, da v delujočem sistemu formatiram particijo d in nato nazaj skopiram iz zunanjega diska skopiran particijo d?

Pa bo šlo ne da bi se sistem obesil?

Je zadosti Quick format ali običajen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Kako pa skopirati particijo d brez izgub na zunanji disk?

k4vz0024 ::

Kako skopirati, da se ohrani originalni datum nastanka mapce?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z ramom ali diskom? Prosim za nasvet.

Oddelek: Strojna oprema
111017 (919) Duhec
»

težava z računalnikom (počasno delovanje, brenči...)

Oddelek: Strojna oprema
161806 (1460) legendary
»

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233691 (3171) energetik
»

Težave z diskom - consistency

Oddelek: Strojna oprema
71154 (1051) ender
»

Par problemov z XPji

Oddelek: Operacijski sistemi
342586 (1832) Mercier

Več podobnih tem