» »

4-kolesnik

4-kolesnik

1
2
»

baron21 ::

Registrira se kot štirikolo, oz. kot motor. Tudi tablico dobiš za motor. Registracija stane od 60 do 120€, odvisno od bonifikacije. Vendar naj te ne zavede podatek o max. moči, ki je pri reg. 14,5 kw - 20 KM. To je zaradi homologacije. Načeloma mora biti res motor zadušen na to moč. Seveda pa imajo zverine s 600 in več ccm v resnici krepko več kW.
baron21

DimmniBurek ::

No, danes kot naročeno, vozil KTM SMC625 (supermoto), dohitel enga na Yamahinem ATVju s dokaj cestnimi gumami(nekaj vmes, vendar bolj cestne kot kramperce), čez cel ovinek je šel po 2 in je blo nekoliko počasneje od mene. S tem da sem ga ven iz ovinka spustil kot za šalo. Je že res da ima verjetno KTM 2× več konjev, a vseeno. Da ne omenjam da sem potem prehitel avte tam kjer jih on nebi mogel. Vsaj ne tako suvereno in brez skrbi.;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

baron21 ::

No, danes kot naročeno, vozil KTM SMC625 (supermoto;)

Ob priložnosti odpelji progo Impoljca - Sudenec. Za primerjavo.
Tukaj:
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()

BlazP ::

Ali tudi Piaggio MP3 LT (posebna razlicica MP3-ja) spada med ATV-je kar se registracije tice? Registrira se kot motor, vendar naj bi ga lahko vozil z B kategorijo.

Poldy ::

Ja, en model (verjetno LT) od Piaggio MP3 lahko registriraš kot avto in ga potem voziš z B kategorijo.

Dam še jaz eno primerjavo, čeprav primerjamo hruše z jabolki - če vidiš pesek v ovinku, si na ATVju presrečen, na motorju posran.

Buggy ::

Kaj od ATV bi pa priporocali za zelo rekreacijsko voznjo po gozdnih poteh? Kaksen cenovni rang bi bil sprejemljiv da je ATV se dokaj OK in se ne pokvari ravno vsak teden. Tisti oglasi na bolhi recimo tale ...je to ze OK?

DimmniBurek ::

Sprašuješ za malo boljši ATV, prilepiš pa link do največjega kitajca.
Če hočeš da bo delalo bo treba odšteti vsaj kakega jurja ali 2 več. Kolega je mel kitajca in je ogrodje bolj švoh narjeno. Mi smo ga žgali in je nonstop blo neki. Ko si bom zase kupoval bo to kaka taka zverinca:
Yama Raptor
Suzuki LTZ
>:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

krucymucy ::

Za nakup koristnega ATV-je je potrebno odsteti vsaj 5k€ ... za delovne se več.

Suzuki LTZ 2k8 model ima sedaj zelo ugodno ceno. 5.5k€ - homologiran.

Buggy ::

Pa so teli "kitajci" res tako zanic ali je to samo repack uveljavljenih znamk. Ok ogrodje pravis da je svoh....samo jaz sem rekel da bi stvar uporabljal res zelo penzionisticno in ne za akrobacije na terenu :)

krucymucy ::

Zanic so veliko bolj kot si mislis. Jaz sem ga imel pa sem ga zaradi svoje varnosti in varnosti drugih raje prodal in to cimdlje stran.
Med drugim mi je pocilo platisce. Na lepem. Stabilnost je obupna, pri 50km/h te nosi po celem voziscu, pri koncni hitrosti (nekje 80km/h) je pa to najbolj adrenalinska stvar, kar sem jih pocel. Bungee se skrije...

Res ti svetujem da ne razmisljas vec o nakupu. Varcuj in kupi recimo rabljenega LTZ/DVX/KFX 400 (enak motor in okvir, le drugacen dizajn)

edit: Med voznjo mi je pocila zavorna cev ... dobro da sem imel opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

T0RN4D0 ::

Res so tako zanič, pohištvene cevi style. Že to, da stane 800€ nov, z davkom, carino , prevozom in zaslužkom prodajalca ti približno koliko ostane firmi ki jih dela. In mora še tam par ljudi živet, ti ostane za motor, elektroniko, ogrodje, 4 kolesa z diski, skratka ves material enih 200€... :\

No ja, sicer pa že to da zadeva neki časa dela, sploh če se voziš po asfaltu, je za takšno ceno kar dosežek.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DimmniBurek ::

Kolegu je tudi platišče počilo. Pa plastične puše v oseh so se znucale ker so iz posušenega dreka.
To je da maš 1mesec in zdilaš naprej...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Denis15 ::

Ja, en model (verjetno LT) od Piaggio MP3 lahko registriraš kot avto in ga potem voziš z B kategorijo.

Dam še jaz eno primerjavo, čeprav primerjamo hruše z jabolki - če vidiš pesek v ovinku, si na ATVju presrečen, na motorju posran.

tako je lih sem pred kratkim menjal masko zaradi padca ( 90 v ovinek 90° ) to je res ja
xD

baron21 ::

Za nakup koristnega ATV-je je potrebno odsteti vsaj 5k€ ... za delovne se več.

Suzuki LTZ 2k8 model ima sedaj zelo ugodno ceno. 5.5k€ - homologiran.


Podpis pod tole izjavo! Žal je kvaliteta zelo pogojena s ceno.
baron21

zan700 ::

kake kategorije so za tekmovanje s 4kolesnikom

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,koliko pride homologacija/registracija,če kupim yamaho yfz450?(Kupil bi neizpravnega,offroad)ampak zaradi tečnih sosedov bi ga mogel registrirat..

c00L3r ::

Izračun stroškov registracije

Brez popustov med 300 in 400€. Ne vem, če lahko vzameš isto opcijo, kot pri motornih kolesih, kjer plačaš 60% zavarovalne premije, hkrati pa se zavežeš, da ne boš odjavil vozila pozimi. S tem ne moreš nazaj dobit zavarovanja če prej prekineš.

Prav tako si lahko na motor preneseš bonus/popust/premijski razred, kot ga imaš pri avto zavarovanju.

DAGE ::

Zdravo,
Imamo 625ccm ATV, in nameravam iti v kratkem delati izpit kategorije B. In me zanima, če bom lahko ATV legalno vozil(brez spremstva odrasle osebe) že pri 16 letih. :) Hvala!

Stari maček ::

Pubeci, užitek na ATVju se začne pri 600 kubikih. OK, kakšna 450 ccm suza še tudi gre skozi. Če nimate za take se z drugimi jajci ne pobijajte. Kitajci so smrtno nevarni. Če pa koga zanima, kaj je pravi stroj, pa kar na 1000 ccm BRP-ja.

fftorettol ::

DAGE je izjavil:

Zdravo,
Imamo 625ccm ATV, in nameravam iti v kratkem delati izpit kategorije B. In me zanima, če bom lahko ATV legalno vozil(brez spremstva odrasle osebe) že pri 16 letih. :) Hvala!

Imam isto vprašanje.

msjr ::

Ne.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATV bashan

Oddelek: Loža
337368 (1904) Domen12
»

Izpit pri 16

Oddelek: Na cesti
81635 (1276) Kokosvilek
»

ATV/Quad

Oddelek: Loža
226855 (3171) Dr_M
»

Homologacija motorja

Oddelek: Na cesti
195459 (5004) theBill
»

Nakup motorja (cross)...???

Oddelek: Loža
229609 (9071) ;-)

Več podobnih tem