» »

Razvijalci takoj ob izidu poslali na internet še malo pokvarjen torrent

1
2
»

Fritz ::

A na PayPal ste pozabili?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Brane22 ::

Moneybookers ( ie skrill) je vsaj meni bistveno boljši od PayPal-a.

Dela v Sloveniji, poleg tega pa omogoča zelo kul enostavno lokalno polnjenje računa. Čisto simpl ti dajo račun slovenske banke, kamor naKLIKaš keševino in to je to.

Brez bistvenih provizij in stroškov.

Edino kar je, je to da moraš pazit da se ne zajebeš pri sklicu naloga, ker po njem vedeo kateremu uporabniku naknjižit ta denar. Sicer sledi klicarjenje in gnjavaža, ki pa ne vem kako bi se točno izšlo in koliko bi to trajalo. Domnevam da nimajo ljerke za to ravno v neki Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Ampak se strinjam z glavnim delom argumenta: dober del gnjavaže je v tem, ker ni možen hipen nakup.

Saj folk bi plačal dostikrat tisti drobiž za pesem, malo več za film ali še malo več za špil, če to ne bi bilo povezano s toliko papiro/elektrono/logije+gnjavažami+čakanjem.

Ko imam na voljo alternativo da kliknem na torrent in zadevo preprosto imam že po par minutah do pol ure, je malo težko iti po "glavni poti", ki zahteva dostikrat registracijo, polno enih jebad z nakazovanjem prenakazovanjem, izogibanjem varnostnim rizikom itd. In predvsem čakanjem. In jebad z avtorskimi pravicami na n-to potenco.

Lahko izberem torrent za željeno obliko vsebine, od CAM-a do HDTV. Lahko je iso za ploščke ali en mkv/avi. Lahko je z žnj podnapisi ali brez itd itd. In z njim lahko počnem kar mi paše.

Legalno zadevo dobiš na ploščku z maljon nekimi omejitvami, od katerih so mnoge zelo fašistične. Po kakšni osnovi mi recimo lahko omejujejo izdelavo rezrvnih kopij itd itd.

Ne pravim,d a je to edini razlog, je pa eden bistvenih.

Problem je tudi provizija "banke", ki je sploh pri teh mikrostroških nora.

Fajn bi blo imet možnost plačat recimo €0,10 nekomu, pri čemer bi "banka" pobrala provizijo na eni strani od recimo €0,001 ali manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

lanko ::

Kaj pa če bi igre prodajali po izbirni ceni? Daš toliko kolikor misliš da je vredna.

WarpedGone ::

Rešuješ problem, ki ni problem.

Dnevna/tedenska/mesečna naročnina oz vnaprejšni zakup določene količine igralnega časa, plačilo izvedeš skozi igro samo brez vseh zunanjih captchov, gotchov, kreditnih kartic in podobnih kozlarij. Mularija ma žepnino, a je skozi internet zelo nedosegljiva. Kreditne, paypal, ... to je vse v domeni odraslih.

Paysafe je dobra ideja, žal je izvedba dovolj slaba da moja mama zadeve ne uporablja, niti ne ve zanjo. Heck, že 15 let si služim kruh s kompjuterji in sm za zadevo prvič slišal pred pol ure. Promocija? Informiranje?

Ko je plačevanje dovolj enostavno da ni nobena ovira sploh, bo prihodek deževal.
Predplačniške kode so dobra ideja a le dokler ni treba te kode ročno pretipkavati kot pri polnenju mobi računa.
Zbogom in hvala za vse ribe

[D]emon ::

Tole je predvsem odlicna marketing poteza, ker so definitivno dobili dosti vecji media exposure kot bi ga drugace.

Sem preigraval demo, in je lusna zadeva. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gandalfar ::

> Kreditne, paypal, ... to je vse v domeni odraslih.

To morda pri nas. V ZDA ti v vsakem supermarketu prodajo Paypal gift card s fiksnim zneskom, isto tudi za mastercard itd. Pri nas ti recimo Apple zna to za iTunes naredit. Tako da je samo stvar casa kdaj bos tudi to pri nas videl.

Eureka ::

lanko je izjavil:

Kaj pa če bi igre prodajali po izbirni ceni? Daš toliko kolikor misliš da je vredna.

Na prvo žogo se mi zdi dobra ideja ... Za igro/filme veš če so zakaj šele ko preigraš zadevo in se potem odličiš kolk ti je vredna. In definitivno ni ista zadeva, kot recimo pri avtomobilu, kjer imaš testno vožnjo in glavne karakteristike opaziš že med testom oziroma avti so vsi na istem principu narejeni in namenjeni bolj ali manj za iste naloge (lahko tudi reklamiraš, garancija itd), medtem ko igre se razlikujejo kot dan in noč ... In ko ti igro sprobavaš preden plačaš, to njih nič ne stane in tudi morebitni "goljufi", ki ne plačajo ali pa bi namerno dali premalo denarja(čeprav nevem zakaj bi kdo potem sploh plačal :D :D), jim dejansko ne naredijo nobene neposredne škode, kot pa bi jo če bi na tak način prodajali avto ... Saj mislim da bi marsikdo to hotel, ampak ne se hecat, da bi kakšen activision to hotel, ki prodaja nove cod serije po 60 eur lol, ker ve da bo naval in bo tako več profitiral kot na prej predlagani način ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

GupeM ::

lanko je izjavil:

Kaj pa če bi igre prodajali po izbirni ceni? Daš toliko kolikor misliš da je vredna.

To že obstaja: Humble Indie Bundle se imenuje.

Je pa v primeru Humble Indie Bundle zanimivo tudi to, da če daš več kot je povprečen znesek, običajno dobiš zraven še kakšno dodatno igro ali dve. Velike založbe bi to lahko izkoristile drugače. Če daš manj kot je povprečje, dobiš single player verzijo, če daš več kot je povprečje, pa še multiplayer.

Nummy ::

Gandalfar je izjavil:

Nummy je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Z 50k USD pa ti ne financiras igre, pa ceprav je indie.

Se da še z manj. Ti dam realen primer: 3000EUR pa bo špil kmalu končan! Tu je govora o Indie sceni.


Ja ce si sposoben nastancat spil na pesti riza v dveh mesecih ja. Ce pa hoces nekoga minimalno placat, da imas glasbo in art pa mi ni jasno kako za 3k EUR sploh karkoli naredis.

Art in programje narediš sam, uporabiš free engine in orodja, torej na koncu rabiš samo zvok in muzko kar pa ne stane veliko. Če si priden lahko v enem mesecu narediš veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Nummy ::

RejZoR je izjavil:

Igre ja, ker na Steam, Origin in GOG dobiš praktično čist vse. Bolj mi gre na jetra da za filme in serije ni NIČ pametnega. Vse kar je, je US only. Jebeš to. Glasba je pa nekje vmes.

Za ilme/serije in nasploh TV je kriva zakonodaja, tako kot za muzko. Sem tečnaru na spotify, pa so mi lepo napisal, da naša zakonodaja ne omogoča, da bi pri nas fural service. Na koncu sem prosu kolega iz norveške, da mi on plačuje jaz pa uporabljam.
Vse kar je pri nas za tV je Voyo in podobni primerki, ki zaostajajo za realnimi kanali svetlobna leta (glej a game of thrones tanovo sezono na voyo! LOL), in lahko gledaš samo stare stvari. Pogrešam, da bi nekdo naredu service za video na zahtevo + streamin za cel svet, da bi lahko človek gledal tuje kanale preko neta na računalniku, tablici, telefonu in ne da rabiš zraven še plačevat dodatno naročnino za kabelsko. Prav tako hočem stvari gledat takarat ko meni paše ne takrat ko so na sporedu in brez reklam. Plačam tudi 20€ na mesec samo nobenih sitnosti. Ampak pri nas že zakoni tako butasti da smoe še svetlobna leta za celtnim svetom.

svenica ::

Gandalfar je izjavil:

Nummy je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Z 50k USD pa ti ne financiras igre, pa ceprav je indie.

Se da še z manj. Ti dam realen primer: 3000EUR pa bo špil kmalu končan! Tu je govora o Indie sceni.


Ja ce si sposoben nastancat spil na pesti riza v dveh mesecih ja. Ce pa hoces nekoga minimalno placat, da imas glasbo in art pa mi ni jasno kako za 3k EUR sploh karkoli naredis.


Zakaj bi bilo potrebno vse outsourcat? Govorimo o indie sceni.
Sposobni ljudje lahko odlično igro ustvarijo z 10krat manjšim budgetom, kot si ga predlagal. Pazi, 'sposobni ljudje', ne nekdo, ki je v tem fohu očitno kot riba na suhem.
Če ne zmoreš, se pač ne greš tega. Ni tu nekih zabetoriranih smernic v smislu:
ja, nekoga moremo najet, da naredi glasbo, drugega za art direction, tretjega za fonte v meniju. Takšni ljudje so project managerji v studijih, ne izdelovalci indie iger. Zna pa bit seveda problem, če imaš perspektivo ozko kot britvica oz. si ne znaš predstavljat človeka, ki lahko sam sprogramira, zmodelira in napiše glasbo za igro, ki je na koncu vrhunska.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

mtosev ::

haha dobra fora. so lepo ownali pirate
eni bi piratizirali stuff pa četudi bi program/os/igrica bila 1-10eur
samo lahko rečem bedniki
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

mtosev je izjavil:

haha dobra fora. so lepo ownali pirate
eni bi piratizirali stuff pa četudi bi program/os/igrica bila 1-10eur
samo lahko rečem bedniki

Ja enim nam je problem dat 1-10€. Postav se na trepalnice zdej. Problem je če nimaš šihta al pa našopanih tastarih, da bi ti deval keš oz. moraš ves keš dat za stroške, hrano in projekt na katerem delaš.

b4d ::

Nummy je izjavil:

mtosev je izjavil:

haha dobra fora. so lepo ownali pirate
eni bi piratizirali stuff pa četudi bi program/os/igrica bila 1-10eur
samo lahko rečem bedniki

Ja enim nam je problem dat 1-10EUR. Postav se na trepalnice zdej. Problem je če nimaš šihta al pa našopanih tastarih, da bi ti deval keš oz. moraš ves keš dat za stroške, hrano in projekt na katerem delaš.


Drzim pesti da ti bodo projekt vsi posteno placali :)

Sam sem nabavil igro, je kar zanimiva, malo cajta zgubis med kako pavzo pa je, zabavno je bankrotirat ko mislis da bo igra najboljsa :D. Sicer se jih pa dosti buni da je ripoff Game Dev Story iz iOS-a.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

morbo ::

Ja enim nam je problem dat 1-10€. Postav se na trepalnice zdej. Problem je če nimaš šihta al pa našopanih tastarih, da bi ti deval keš oz. moraš ves keš dat za stroške, hrano in projekt na katerem delaš.

ja pa ja, gate pa pereš v potoku in ješ prepečenec cel mesec, ne da?

Če imaš čas za špilanje iger, pomeni da ne živiš na dnu socialne lestvice in zato imaš tistih bogih 5EUR za licenčno verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

Grumf ::

Eh, zadeva je čisto preprosta, a mislite da bi se kdo sekiral, če bi dobil recimo Skyrim za 10EUR z enako ali večjo hitrostjo na računalnik kot če bi potegnil iz torrenta? Mogoče bi piratizirala mularija, ki nima kreditne kartice ampak sem prepričan, da za ta denar bi jo vsak kupil. Ob izidu je bila koliko, 50EUR? Pa še DLCji? Jah jebat ga toliko pa ni vreden NOBEN špil (sicer ga nisem špilal, ampak vidi se mu da je zgodba, ki potegne), sploh ne, če ga dobiš na prvem trackerju zastonj.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Nummy ::

morbo je izjavil:

Ja enim nam je problem dat 1-10€. Postav se na trepalnice zdej. Problem je če nimaš šihta al pa našopanih tastarih, da bi ti deval keš oz. moraš ves keš dat za stroške, hrano in projekt na katerem delaš.

ja pa ja, gate pa pereš v potoku in ješ prepečenec cel mesec, ne da?

Če imaš čas za špilanje iger, pomeni da ne živiš na dnu socialne lestvice in zato imaš tistih bogih 5EUR za licenčno verzijo.

Zmorem že tistih 5€ za licenčno verzijo, ampak zakaj bi jih dal, če si lahko z njimi raje kupim kaj za jest? Če bi imel pa plačo 1000+€, bi mi blo pa verjetno vseen če si še kak špil kupm zravn. Sicer pa si verjetno še kak pokovc k se ne razume na stvari oz. še nikol ni žvel na socialni. ;)

Brane22 ::

Grumf je izjavil:

Eh, zadeva je čisto preprosta, a mislite da bi se kdo sekiral, če bi dobil recimo Skyrim za 10EUR z enako ali večjo hitrostjo na računalnik kot če bi potegnil iz torrenta? Mogoče bi piratizirala mularija, ki nima kreditne kartice ampak sem prepričan, da za ta denar bi jo vsak kupil. Ob izidu je bila koliko, 50EUR? Pa še DLCji? Jah jebat ga toliko pa ni vreden NOBEN špil (sicer ga nisem špilal, ampak vidi se mu da je zgodba, ki potegne), sploh ne, če ga dobiš na prvem trackerju zastonj.


In eto tebi recepta za vse težave Slovenije in njene davkarije. Če bi bil DDV 2 namesto 20% in če bi bila plača obremenjena z recimo 5% namesto 50+%, bi se hitro znebili problema neplačnikov, anede ?

novaa ::

Pri meni je dejansko ovira dostop do kreditne kartice. Zaradi tega še ne kupujem nič prek neta.

Jst ::

BENTI!!! Napisal sem cel esej, pa mi ga je slo tech požrl!!!!


---

Jaz se tudi strinjam, da leži velik problem v enostavnosti oziroma kompleksnosti plačevanja.

Tudi mladoletniki imajo denar. Hodijo na kave, McDonalds, kadijo cigarete, hodijo v kino,...

In ko pridejo za računalnik in na youtubu ali preko kakšnega drugega medija (FB, Forumi, spletne strani, revije, Joker,...) zvejo za igro, ki bi jo radi igrali imajo na voljo dve opciji:

1. TBP, klik, wait, install.

2. Treba se spraviti v trgovino in igro kupiti. Vstaviš plošček za install, kjer ti vedno nekaj teži, registracija igre, registracija na steam(-like) serivs, registracija na social-hub in nato končno igranje.

(3. Starejši z rednim dohodom, teh težav nimamo.)

Saj ljudje ne kupujejo vsak teden nove igre! In že nekaj mesecev pred izidom kakšne AAA igre, je zunaj obsežen marketing, da bi tudi mladoletniki komot lahko spraskali denar za igro. A kako jo kupiti? Metoda 1 je nelegalna, metoda 2 je cel podvig, sploh če živiš izven mesta.

Jaz sem začel igre kupovati, ko je izšel Half Life 2. Prej sem piratiziral. Sicer sem kupil Red Alert (2) (mogoče obe), UT99, 2003, 2004.

Ko sem pa hotel igrati Half Life 2, za katerega sem na internetu izvedel, da je končno izšel, sem našel Steam. Ideja, da bom imel vse igre na enem kupu, me je pritegnila. Čeprav Steam ni najcenejši, ga vseeno izključno uporabljam. Drugih servisov ne povoham. Osebne preference pač. Veliko iger sem kupil, ko so bili popusti, recimo Mass Effect 1, ki ga sploh nisem igral. Žal. (Če bi imel čas, bi ga, tako pa še za Crysis 3 nimam časa. :/ )

Torej nekako bi treba rešiti težavo kupovanja prek spleta. Mogoče sem optimist, ampak mislim, da jih ne bi bilo tako malo, če bi lahko plačali igro prek Monete, recimo. (Govorim za mladoletne osebe, ki piratizirajo.)

Ajde, lahko bi bila uradna cena za digitalno distribucijo 10EUR nižja, ampak verjamem, da tudi 50EUR ni nek hud znesek. Teh 50EUR ti prinese ure in ure zabave. 5 škatel cigaretov manj, 5x manj na kavo in imaš v dveh mesecih 50EUR viška, ki jih porabiš za igro.


Sicer pa tudi nam, starejšim, ki si sami služimo kruh in plačujemo položnice, dostikrat ni enostavno (Steam, klik, wait, install). Hočeš igrati špil, katerega gameplay si ravno videl na youtubu, pa je ni na tvojem priljubljenem servisu, ki ga že dolgo uporabljaš in mu zaupaš (pri meni Steam). Ali pa kakšne druge čudne omejitve oz. komplikacije.


---

Si pa ne zatiskam oči, da je v Sloveniji zapletena situacija, kjer si največji car, če vse pokradeš in ob tem še nategneš državo. Tu bi se morali za zgled postaviti starši, ne pa, da so starši tisti, ki hočejo "da jim inštaliraš Windowse pa kakšno igrco." Groza. Res. "KWA Windowsi so 200EUR??? Pa to so skoraj nove gume za moj avto." Tega je v tujini (EU in USA) samo za vzorec.

Filmi in TV serije nekako spadajo pod drugo kategorijo, ker se jih nelegalno v Sloveniji sploh ne da dobiti... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

blackbfm ::

Moneybookers ( ie skrill) je vsaj meni bistveno boljši od PayPal-a.


lepo da ti je boljši, samo večina online zadev ima prej podporo za paypal kot karkoli drugega

blackbfm ::

KWA Windowsi so 200EUR??? Pa to so skoraj nove gume za moj avto.


200e za kos ..opa ne kos, virtualno kopijo nekega tako razširjenega softwera je res malo pretirana

Eureka ::

Kaj niso stroški projekta recimo za igro skoraj isti, pa če prodajo 10 kosov ali 20 mio (če zanemarimo stroške za fizične medije in ovitke, ki so v primerjavi s ceno zanemarljivi)

Pač meni se cene zdijo nerealne in lahko priznam da kot študent, ki ne pije,kadi in ne kofetka si tudi po precej znižanih cenah ne bi mogel kupiti več kot par izdelkov letno, za to pa bvz da imam računalnikm si raje frulico kupim in se jo s svojimi štorastimi prsti naučim igrat ... Pač tukaj imamo moralneže, ki moralizirajo s polno ritjo in so izgubili stik z realnostjo... Avto ne bo nikoli enako film/glasba/igra/katerkoli program, ampak obravnavali bi pa vse najraje isto ... Sploh nevem zakaj mi potemtakem niso na dom prišli, saj pri activisionu manjka par kopij iger, ki sem jih downlodal&ukradel, kaj to pomeni da grem lahko v bmw salon ukrast enga, saj ne bojo zgruntal ...

Mislim da če bi jim po čudežu uspelo ustaviti piratstvo, bi bili nemalo presenečeni nad zamemarljivim dvigom prodaje, saj večina si tega tako ne bi mogla privoščiti, nekateri drugi bi pa bojkotirali zadevo, ker take cene so pač kraja ... In potem tisti ki pravijo, da nas nihče ne sili da kupimo imajo prav, saj ne kupujemo ampak downloadamo in ne delamo škode, saj kupili tega ne bi ... Tistih nekaj eur kolikor pa menimo da bi si nekateri zaslužili pa jim tako ali pa tako nimamo možnost dati, tudi če bi želeli in imeli denar za take stvari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

mtosev ::

novaa je izjavil:

Pri meni je dejansko ovira dostop do kreditne kartice. Zaradi tega še ne kupujem nič prek neta.
debit card
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Grumf ::

Brane22 je izjavil:

In eto tebi recepta za vse težave Slovenije in njene davkarije. Če bi bil DDV 2 namesto 20% in če bi bila plača obremenjena z recimo 5% namesto 50+%, bi se hitro znebili problema neplačnikov, anede ?

O možganski trust, genialac, intelektni ubermench!

Pa poglejmo, fiktivne številke, država potrebuje 1000 evrov za obratovanje, ima 4000 prebivalcev, od katerih pobere 0.25 centa pri davkih,
zato da imajo lahko ceste, pa zdravstvo, pa policijo, pa sodstvo, pa še kup brezvezne birokracije, pa take "stvari". Potem se pa v nekem trenutku en
tak "iznajdljivi" odloči, da bi imel pa to vse zastonj in neha plačevati svojih 0.25 centa oz. se trudi da plača čim manj. Čez čas je takih npr. polovica
(oz. vsak od 4000 malo) in glej ga zlomka, davki narastejo na 0.50 centa. Potem pa se najde en brane, ki, hipotetično seveda, tudi ne plačuje davka (in
je užaljen, če mu kdo reče da goljufa vseh 2 miljona slovenceljnov), in se pritozuje, da je država predraga.

No to kar mi tule oponašaš je v bistvu enako samo v drugo smer, namesto da jih za igro 2000 plačuje 0.50 centa bi še vedno enako zaslužili, če bi jih namesto
tega 4000 plačalo 0.25 centa. Seveda pa se to ne bo zgodilo, ker zabit management ne deluje na tak način, oni vidijo v tisti drugi polovici potencial kamor
bodo prodali in še več zaslužili, tista druga polovica pa ne bo plačevala toliko in gre na TPB, ki je potem kriv vsega zla, ne razumejo pa, da za to ceno
določeni ljudje iger NE BODO kupili.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Looooooka ::

shadeX je izjavil:

morbo je izjavil:

Ravno tako kot ne štekam zakaj so eni pripravljeni dat napihnjenih 50EUR za špil, ne štekam zakaj eni niso pripravljeni dat borih 5 EUR za špil.


Tako bom rekel. Da bi vsak mesec kupil nov špil za 50 eur , ga obrnil in nato spravil na polico.. to ne pride v poštev. Dosedaj sem kupil samo multiplayer igre, ker imam večinoma neomejeno zabave od njih. Recimo call of duty, lahko igram multiplayer kolikor časa želim. Kupil sem tudi World of warcraft z vsemi dodatki. Še več.. na mesec plačujem 13 eur da igram ta špil..

Ampak iz spoštovanja do programerjev.. 50 eur za špil je kar realna cena če damo v zakup trud in delo programerjev. Ampak še enkrat: Nikoli še nisem kupil Single player igre (obrneš v parih urah in nato se prah nabira na polici )..pri multiplayer špilah pa maš neomejeno zabave.

Neses v Mantis in ti priznajo ob nakupu nove igre.
Tko je blo vcasih...in kokr vem Mantis se vedno obstaja :)

[D]emon ::

Looooooka je izjavil:

Neses v Mantis in ti priznajo ob nakupu nove igre.
Tko je blo vcasih...in kokr vem Mantis se vedno obstaja :)


Mja, tistih par eur se pri 50-60 eur za povprecno igro ne pozna kaj prida... :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Looooooka ::

Cene so take, ker vse te firme slej ko prej padejo pod roke velikih zaloznikov.
Ti jih obmecejo z denarjem in potem pricakujejo povrnitev stroskov plus profit ze naslednje leto.
Po moznosti imajo ta profit ze kar lepo zracunan v naprej(balonckarji...). Edini nacin, da se tak denar obrne naokoli je pac cena 50 eur.
In za tako ceno njihovi razvijalci tisto leto verjetno ne hodijo okoli lacni in goli.
Ce bi razvijali sami in bi banke clo dajale kaksne kredite za take "posle" potem bi verjetno razvoj mogoce trajal dlje ampak bi bile cene na koncu realne. Pa verjetno razvijalci se zmeraj ne bi bili goli in bosi, ker jim ne bi 70+% dobicka na koncu pobral zaloznik.
Bi blo pa verjetno tud manj dreka na trziscu. Zdej ze vsak klosar skupaj spaca nek kvazi spil in misli, da je vreden 40ih eur.
Zal za ta denar v tem kapitalisticnem svetu dobis ze mizico z 2 stoloma in gres lahko na vrt gledat kako trava raste. V vecini primerov zna biti bolj zabavno kot spil za katerega si vrgel enako vsoto denarja.
Najboljsa resitev je, da se lepo odvadis potrebe po igranju cisto vsakega dreka, ki pride ven...in igras 2-3 spile na leto. Pa naj lepo bankrotirajo ce jih mislijo izdati 20 na leto.

Brane22 ::

Hočem reči, da odnos država-subjekt ni primerljiv z odnosom subjekt-subjekt (v našem primeru, državljan-podjetje, ki trži nematerialne izdelke).


V katerem bistvenem delu te enačbe se razlikuje ?

Fritz ::

Država ima vso možnost in legitimnost od tebe na silo izterjati davščine. Storitve, katere nudi so dejanske, otipljive in omejene. Zdravnikov ne moreš nakopirat potrebno število.

Programje je možno brez večjih težav in z nič ali minimalnimi stroški reproducirati. Brez hudega posega v zasebnost in pravice posameznika ne moreš zagotoviti tega, da ljudje ne bi med seboj le tega posojali in/ali ga kopirali. Bistveno bolj učinkovito je, če jim zadevo tako približaš, da bo nakup in plačevanje bolje in lažje kot kopiranje in izposojanje. Zakaj bi si npr. izposojal ali kopiral nekaj, kar je za relativno majhen strošek vedno dostopno na strežniku?

Obstaja pa še Diablo 3 model in ostaja moje vprašanje: "Zakaj vsi ne gredo na ta model?"
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Brane22 ::

Fritz je izjavil:

Država ima vso možnost in legitimnost od tebe na silo izterjati davščine.


NIMA JE. Saj ravno na to se nanaša link iz novice. Če bi to možnosti imela, novice ne bi bilo.
Ravno tako očitno nima legitimnosti za to, ker je "glas naroda" da se davkov raje ne plačuje.

Storitve, katere nudi so dejanske, otipljive in omejene. Zdravnikov ne moreš nakopirat potrebno število.


Tudi to ni res. Storitve, ki jih nudi, so vse prej kot jasne in otipljive. V primerjavi z njimi je programje zlato, kar se otipljivosti tiče.

Fritz ::

Danes sem kar utrujen od napetih in agresivnih ljudi 8-)

Lej, državi dajemo legitimnost mi sami s tem, da ji tega ne odrekamo. S to legitimnostjo gre monopol nad uporabo nasilja in če se državi postaviš po robu, jih fašeš. Če se ji pa vsi postavimo po robu pa država pade. Ali je sedaj jasen pojem legitimnosti?

O storitvah, ki jih nudi ali ne ti lahko rečem le, poskusi živeti v Somaliji ali kakšnem podobnem failed state-u in mi potem povej, da država ne zagotavlja jasnih in otipljivih storitev. Če preživiš, seveda.

Diablo 3 model je še vedno brez odgovora...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Brane22 ::

Fritz je izjavil:


Lej, državi dajemo legitimnost mi sami s tem, da ji tega ne odrekamo.


Pa saj ji to mnogi dejanjsko odrekajo. Če ne bi, ne bi bilo težav s pobiranjem davka.


O storitvah, ki jih nudi ali ne ti lahko rečem le, poskusi živeti v Somaliji ali kakšnem podobnem failed state-u in mi potem povej, da država ne zagotavlja jasnih in otipljivih storitev. Če preživiš, seveda.


Zakaj bi potoval, če ŽE živim v failed stateu ?

Fritz ::

Ne, ti živiš v enem svojem svetu in nekoč boš trčil v realnost.

To, da državi nekateri odrekajo legitimnost, njej pomeni toliko kot konju pomenijo muhe na riti. Država se bo začela sekirati, ko bo takšnih nezanemarljivo veliko. Predvsem pa se bo sekirala, če ji boš legitimnost odrekal s silo. Izogibanje davkom je za pussye.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Nummy ::

Fritz je izjavil:


Diablo 3 model je še vedno brez odgovora...


Prvo kot prvo diablo 3 model ne deluje na vseh igrah in niti nebi deoloval.
Drugo je to, da rabiš za tak model veliko supporta, ki si ga večina firm ne more privoščiti, niso vsi Blizzard style.
In kot tretje, release takega špila je obsojen na propad. Poglej si Diablo 3 in SimCity 5 ocene ob izidu. Nič ni delovalo in skoraj nihče ni mogel špilat prvi teden. Poleg tega so vsi odvisni od interneta in ostalih stvari, ki pridejo zraven online igranju (ping!!!). Vsem to ni všeč in marsikateri bi se igri odrekel samo zaradi tega, če ne tudi zaradi cene.
Zakaj je bil diablo 3 tako "uspešen"? Prvič zato, ker je bil sequel diablo 2, ki je bil dober špil in folk je mislu da bo to tudi super nadaljevanje.
Drugič je diablo 3 eden izmed prvih, ki je ponudil RMAH in možnost zasluža ljudem in kot tretjič naredu ga je blizzard, kreator WoW-a in podobnih iger, ki so bile večinoma uspeh.
Na koncu potegneš črto pod diablo 3? Prvi teden nihče ni mogel igrat, prodal so veliko kopij in niso mogli zagotoviti dovolj kapacitet (v bistvu je bil največji problem login strežniki). Po prvem tedniu se je stanje normaliziralo in so ljudje lahko špilal. Po enem mesecu je velika večina, ki je ob izidu kupila špil le to že obrnila (lvl 60). Po tem ugotoviš, da se špil preprosto ponavlja eno in isto in ni vredno več špilat. Nekateri so obupal že takoj, nekateri pa so probali vsaj nekaj malo zaslužiti. Kaj imaš danes v diablo 3? 100k golda za 0,02€, tako nasičćen trg z gear-om da je za kozlat. Vse kar pade od monsterjev je neuporabno, saj se gear kvaliteta geara regulira glede na to kaj vse imaš že na AH-ju in RMAH-ju, kar pomeni da trenutna nagrada v špilu je samo gold pa še to je tako piškava vsota, da moraš praktično imeti bota da zaslužiš dovolj za en dober gear. Na koncu ugotoviš, da je špil non-stop eno in isto drkanje zelo kratke zgodbe.

Verjemi mi, če bi vsi tak model usekal, bi zelo malo špilov uspel, vpa tudi folk bi se hitro naveliču.

Fritz ::

Nummy, hvala da si napisal točno to, kar sem pričakoval. In sedaj naj bi to bilo vredno 60€? Da ne omenjam tega, da na začetku niso dovoljevali prodaje accounta oz. igre, če se dobro spomnim.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

Torej nabijaš off-topic?

Dajmo se držat Teme. Vmes sem mimogrede odklikal eno igro. Ker gre za majhno podjetje sem izjemoma plačal malenkost več kot 10€ saj ti, za razliko od večjih založnikov bolj čutijo, če bi čakal da cena pade pod to mejo. Poleg tega imajo simpatično ponudbo/predstavitev in ceno v dolarjih, ki velja enotno za cel svet...pohvalno.

http://devblog.neocoregames.com/order/p...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Jst ::

>Pač tukaj imamo moralneže, ki moralizirajo s polno ritjo in so izgubili stik z
>realnostjo... Avto ne bo nikoli enako film/glasba/igra/katerkoli program, ampak
>obravnavali bi pa vse najraje isto

Meni je Visual Studio in MS naročnina (programje) bolj pomembno od avta. Kaj če mi avto, samo denar trošim v brezveze. Nek prevoznik bo pa rekel, da ne more brez kombija/taxija/kamijona.

Nehajte no, vse, ki poznam, in vse piratizirajo, bi lahko komot kupili, ampak imajo raje parfum za 70EUR, felge za avto, 15 zvočnikov v avtu, več ročnih ur za po min 200EUR+,...

Če v prostem času rad odigraš kakšno igro, ti ni problem dati 50EUR. Ampak ker se jo lahko ukrade, "ker je itak ne bi kupil," je vse upravičeno. A ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>Najboljsa resitev je, da se lepo odvadis potrebe po igranju cisto vsakega dreka, ki pride ven...

Točno tako. Saj ne kupiš vsak mesec štiri igre, vsako za en teden?! Jaz v povprečju kupim in oddigram 3-4 igre na leto. Letos sem do sedaj kupil samo crysis 3, pa ga nisem še uspel oddigrati do konca, ker nimam časa. Hobiji, kot so branje, streljanje, kolesarjenje, sprehodi s psom in gledanje trave, kako raste mi pobere ves prosti čas.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Eureka ::

Nehajte no, vse, ki poznam, in vse piratizirajo, bi lahko komot kupili, ampak imajo raje parfum za 70EUR, felge za avto, 15 zvočnikov v avtu, več ročnih ur za po min 200EUR+,...


erm nevem kje ti živiš, ker jaz poznam ogromno ljudi, ki jim zastonj (čeprav ponujajo po 20 eur, pa nimam srca vzet, ker jim še kišta ni tolk vredna ...) občasno popravim kišto s semproni in 512rama, ločena grafična je že luksuz, ki so ga potegnili iz šihta ali kje drugje ko so hoteli vreči na odpad ... Tej ljudje oz njihovi otroci bolje, da igrajo minolovca 24/7 kot pa da kaj spiratizirajo ?

In zase sem rekel(če nisi razumel), da če ne bi mogel piratizirati bi mi bil računalnik trenuno manj uporaben kot mobitel, ker ne da tistga samo da nebi hotel kupit za tak denar, ampak tudi mogel ne bi za več kot 50 do 100 eur letno ... Ko dobim šiht bo pa druga ...

Kar želim povedat je to, da popolnoma podpiram piratiziranje tistih, ki si nikakor ne morejo privoščit zadeve, saj ne delajo nobene škode ... Če ni ni ... In hkrati še se zgražam nad bolanimi cenami iger, programske opreme in filmov ... Mislim un antitalent od Charli Sheena je bil plačan pol milijona na epizodo, bahh... Naj začno bolj racionalno plačevat, sam kje, mi smo itak ovce ki vse požremo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

49106 ::

Za popravilo ima, zalomi se pri programski opremi :D

EDIT: z moneto se da kupit psc ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Jst ::

Problem je, da ljudje preveč pričakujejo od računalnika. Če hočeš računalnik za igranje iger, si kupi konzolo. Če ti je hobi igranje iger, potem pač plačuješ toliko denarja, kot za vsak hobi.

Kaj pa misliš, koliko stane streljanje? En pack metkov je 20EUR, ki ga porabiš v 5min za dve tarči.

Kolesariš, pa moraš imeti primerna oblačila, potem se na deli na kolesu tudi obrabljajo in moraš vsako leto kaj kupiti in moraš spet plačati.

Smučaš, moraš imeti opremo, kupovati vstopnice za smučišča,...

...

Zakaj bi bila razlika pri hobiju igranja iger in ostalimi hobiji?


---

Jaz bi tudi za serije, ki jih gledam, RAD plačal 1/2EUR na epizodo, če bi mi pustili.

Ko si starejši in če nisi cigan, gledaš malo drugače na takšne stvari.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Eureka ::

@Jaz: s svoji posti samo dokazuješ, da se niti malo ne zavedaš kaj ti hočem dopovedat. Če nimaš za kolesarjenje in ukradeš ali pa si "sposodiš" kolo v trgovini ima trgovec škodo, medtem pa pri programski opremi ni tako ! Kot si rekel, kolesarit in streljat ne moreš zastonj, ne da bi škodoval komu oz to počel na njihove stroške, medtem pa piratiziranje temu ni niti malo podobno ... Seveda so tu maherji, ki nebi dali centa, pa čeprav si skoraj z denarjem rit brišejo, ampak hočem samo opozorit na to, da je tukaj veliko "zločinov brez žrtve" (omogočeno jim je neko veselje, ki si ga nikakor ne bi mogli privoščit po legalni poti in tudi nikogar nič ne stane, saj ne jemljejo trgovcem denarja od ust, dati jim ga pa nebi mogli v nobenem primeru) ...

Po drugi strani pa je piratizanje lahko tudi bojkot proti tem bolanim cenam ... Tudi če bi imel recimo 500 eur letno za igre, bi hudičevo premislil za katere, pa vem da bi mi bilo za 3/4 žal ...
p.s. mi poveš zakaj bi bila konzola primernejša ? Igre so zastonj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

49106 ::

Če nimaš za kolesarjenje in ukradeš ali pa si "sposodiš" kolo v trgovini ima trgovec škodo


Kakšno škodo neki, saj kolo vendar stoji v skladišču in se morda ne bo nikoli prodalo. Bistveno pa je, da kolesa vsaj pri tej ceni, ne bi nikoli kupil :D

p.s. mi poveš zakaj bi bila konzola primernejša ? Igre so zastonj ?


Zato ker boš morda "kupil" igro(namesto strojne nadgradnje).

Nummy ::

Fritz je izjavil:

Nummy, hvala da si napisal točno to, kar sem pričakoval. In sedaj naj bi to bilo vredno 60€? Da ne omenjam tega, da na začetku niso dovoljevali prodaje accounta oz. igre, če se dobro spomnim.

Kolikor vem tudi danes ne moreš kupovati accountov - no vsaj ne po črki zakonov od blizzarda. Lahko kupiš account, ampak nikoli ne boš mogel zamenjati ownerja od battle.net accounta, torej praktično gledano nikoli nisi lastnik.

ahac ::

Nummy je izjavil:

Sem tečnaru na spotify, pa so mi lepo napisal, da naša zakonodaja ne omogoča, da bi pri nas fural service.

Zanimiv izgovor, glede na to, da Deezer (podobna storitev) v Sloveniji je dostopen (legalno!).
Verjetno bo bolj to, da jim Slovenija ni prioriteta...


Eureka je izjavil:

Po drugi strani pa je piratizanje lahko tudi bojkot proti tem bolanim cenam ...

Ja, vsi bi radi najboljše igre z najdražjim razvojem in največjim marketing budgetom, ampak so predrage...

Če je problem cena, potem protestiraj tako, da si kupiš Game Dev Tycoon za 6.50EUR! Ali pa druge igre, ki se prodajajo za dost manj kot 50EUR. Pa še za PC ne bo treba dal jurja evrov, da bo laufal tanove špile (kar sicer za večino piratov sploh ni noben problem).
Če ti je Mercator predrag in če so ti izdelki znanih znamk predragi, greš pač v Lidl, Hofer ali Eurospin. Ampak ne... folk hoče zadnji Call of Duty in hoče ga takoj!


Eureka je izjavil:

erm nevem kje ti živiš, ker jaz poznam ogromno ljudi, ki jim zastonj (čeprav ponujajo po 20 eur, pa nimam srca vzet, ker jim še kišta ni tolk vredna ...) občasno popravim kišto s semproni in 512rama, ločena grafična je že luksuz, ki so ga potegnili iz šihta ali kje drugje ko so hoteli vreči na odpad ... Tej ljudje oz njihovi otroci bolje, da igrajo minolovca 24/7 kot pa da kaj spiratizirajo ?


Kdor ima tak PC verjetno tudi ne more laufat iger za 50EUR, a ne? Igre, ki bodo lepo tekle na njihovem PCju, bodo dobil za 10EUR in manj.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Nummy ::

ahac je izjavil:

Nummy je izjavil:

Sem tečnaru na spotify, pa so mi lepo napisal, da naša zakonodaja ne omogoča, da bi pri nas fural service.

Zanimiv izgovor, glede na to, da Deezer (podobna storitev) v Sloveniji je dostopen (legalno!).
Verjetno bo bolj to, da jim Slovenija ni prioriteta...

Tale Deezer ima tak 40-50% muzke, ki jo imam na spotify-ju.
Poleg tega pa je tečno ker ni offline applikacije za windows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Truga ::

novaa je izjavil:

Pri meni je dejansko ovira dostop do kreditne kartice. Zaradi tega še ne kupujem nič prek neta.

https://www.paypal-topup.si/index.php

Jaz nucam tole. Kr neat zadeva.

Gregor P ::

... jaz pa upam, da te možnosti, da se moraš kot podjetje spopadati z "nelegalnim dl" ipd., niso odstranili iz originalne različice, ker spopadanje s takšno težavo (da kot podjetnik morda razmisliš o drugačni, sodobni poslovni strategiji, ne zgolj totalnemu izkoriščanju trga in potrošnikov), bi bila zelo dobrodošla zadeva 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denuvo: posledice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19533139 (27744) kitl76
»

igre za zabijanje časa

Oddelek: Igre
499902 (8082) crniangeo
»

Razvijalci takoj ob izidu poslali na internet še malo pokvarjen torrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9927794 (21877) Gregor P
»

CD Projekt ne bo toleriral piratstva nove igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7922167 (19815) Mipe
»

Domišljijska statistika BSA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9721364 (19140) Gregor P

Več podobnih tem