» »

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo???

Kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo???

«
1
2

miraldi ::

Torej zanima me kako visoke so kazni za prehitro vožnjo skozi cestninsko postajo?
Pred vsako cestnisko postajo imaš znake 100 80 60 in nekje 40.

Ali je omejitev čez cestnisko 60 ali 40?

Nikjer ne najdem kakšna je višina kazni za prehitro vožnjo čez oz. pred cestnisko postajo? Ve kdo mogoče kakšne so in pod kaj oni to gledajo? Je to kakor, da bi šel prehitro po ac ali kako?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

bdoxx ::

imo je omejitev 40kmh, radarji pa koliko vem na cestninh še ne slikajo, oz jih sploh ni.

miraldi ::

bdoxx je izjavil:

imo je omejitev 40kmh, radarji pa koliko vem na cestninh še ne slikajo, oz jih sploh ni.


Dva vikenda nazaj sem se peljal iz Čatežkih toplic in so vmes na eni cestninski postaji bili policaji z radarjem.
Jaz nevem koliko sem sicer peljal vendar sem danes dobil pošto za dvignit(sumim da je to, ker drugače ne divjam po cesti).

Na ku**c mi gre, ker nikjer ne najdem informacije o višini kazni, če si prehiter čez ces.postajo ;(

Kakor, da ti pol računajo kokr njim paše..

Drugače pa najbolj se 40 peljat čez, da te nakoncu nekdo nabije od zadaj.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

SkIDiver ::

O pa kako lepo občasno stojijo radarji v lepih kontejnerskih kištah na cestninskih postajah:) Včasih pa se tudi z laserskim merilnikom postavijo in izvajajojo kontrolo hitrosti.

Omejitev skozi cestninsko postajo je 40km/h. Je nekaj dilem ali je 40 ali 60 zaradi oznak, vendar za voljo prihranka se raje drži 40km/h, če vidiš oznako 40.
Na cestninskih postajah kjer so odstranili cestninske otoke pa je omejitev 60km/h v primeru slabših prometnih razmer pa je bilo govora, da se lahko omejitev zmanjša na 40km/h.

Kakšne so kazni ne vem. Nekako po logiki bi sklepal, da veljajo kazni za AC, ker tehnično gledano ni nikjer table, ki bi označevala konec AC, ko se približuješ cestninski postaji, razen če ZVCP posebej tretira cestninsko postajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

medenko ::

to je del AC, kazni so nizke....nad 10 do 20 mislim, da je 80€...torej 40€ polovička.

Doman ::

do vključno 10 km/h: 40 EUR
nad 10 do vključno 30 km/h: 80 EUR
nad 30 do vključno 40 km/h: 160 EUR
nad 40 do vključno 50 km/h: 250 EUR + 3 točke
nad 50 do vključno 60 km/h: 500 EUR + 5 točk
več kot 60 km/h: 1.200 EUR + 9 točk

medenko ::

sploh ni panike torej 70 po števcu, pa se jim pomoje niti pisat ne bi dalo...razen radarčku seveda.

Brane22 ::

Hmm. Kako je pa s tisto omejitvijo ZA postajo, ki tehnično velja tistih 40 km/h do preklica ?

Da ne bodo dolku prodali drugega dela trika potem ko je že mislil, da je apsolviral na prvem ?

St235 ::

Kazni so kot je napisano zgoraj. Pač klasična prekoračitev hitrosti na avtocesti.

Omejitev skozi cestninske hiše pa je večinoma 60 km/h. Barvasti napisi na tleh nimajo popolnoma nobene veljave. Ravno tako ni mogoče upoštevat table 40, na skrajno desnem ABC pasu za kamione. Omejitev velja do table, ki je pogosto kar nekaj metrov za cestninsko. Do sedaj še nisem zasledil, da bi merili v tistem delu.

Vse ostale table 100,80,60 so pravilno postavljane tako na levi kot desni in so legitimna omejitev.

40 km/h pa tudi ob morebitni napačni interpretaciji policije ne zdrži na sodišču. Ravno tako do sedaj še nisem videl primera, ko bi bil kdorkoli kaznovan za vožnjo med 40km/h in 60 km/h.

miraldi ::

Doman je izjavil:

do vključno 10 km/h: 40 EUR
nad 10 do vključno 30 km/h: 80 EUR
nad 30 do vključno 40 km/h: 160 EUR
nad 40 do vključno 50 km/h: 250 EUR + 3 točke
nad 50 do vključno 60 km/h: 500 EUR + 5 točk
več kot 60 km/h: 1.200 EUR + 9 točk


Hvala za tole.

Se pravi veljajo enake kazni kot za ac.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Hayabusa ::

Za katero cestninsko postajo te zanima ?
Vem, da je pri 2 ali 3 40, pri ostalih 60.

miraldi ::

Hayabusa je izjavil:

Za katero cestninsko postajo te zanima ?
Vem, da je pri 2 ali 3 40, pri ostalih 60.


Taprva od Čateža proti Ljubljani, se pravi ces.postaja Krško/Drnovo.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

St235 ::

Kot jaz vem so na delenski samo "tavelke" cestniske, torej tiste direktno na avtocesti. Tam je vedno 60, čeprav je en optimist ene barvaste krace po tleh risal.

Manjše cestnine (uvozi na primosrsko cesto) pa je pogosto dejansko omejitev 40 km/h.

ProGo ::

Predstavnik policije je na dnevniku enkrat lani razložil takole:

Ko preverjajo upoštevanje prometnih znakov velja omejitev 60, kot je navedeno na prometnem znaku.
Ko pa preverjajo upoštevanje talnih označb, pa velja omejitev 40km/h, kot je narisano na oznaki na asfaltu.

Zdaj pa povejte, če je to logično!?

:))

St235 ::

Tega policaja bi blo treba najprej poslat na izobraževanje o CPP.

Pravilnik o prometni signalizaciji NE pozna okroglega fleka z rdečim robom in črno številko. Prometne signalizacije, ki pa ni opredeljana v zakonu ali pravilniku pa ne moreš kršit.

steev ::

A pa v tistih škatlah je dejansko kdaj kaj notri ali je to samo za 'strašit'?
:|

fosil ::

Škatel je več, kot imajo radarjev.
Radarje zato prestavljajo med škatlami.
Tako nikoli ne veš ali je noter ali ni.
Tako je!

Sims ::

Se peljem vsak drugi dan do Celja. Praktično vedno izpadem "bedak" ker se držim omejitve. Če sem na desnem pasu, potem ne pridem levo. Seveda je odprt le en pas. Če sem na levem, se mi prilepijo za rit po desni pa me kamioni prehitevajo. redko kdaj pa peljem skozi 40. Pnavadi 50-60. Govorim za po znaku 60. Skratka, v praksi vidim, da šele pri znaku 60 začnejo ljudje bremzat. Če ga prej "cijaziš" po omejitvah (100, 80). Te bi najraje na kol nabili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Brane22 ::

Sims:

+1.

Kot ponavadi, ovce so pamente, dokler ne pride do komplikacije. Ki je v teh primerih izbruh kazenskih pildkov.

Mcsin ::

Omejitev hitrosti na avtocesti velja le, če je postavljena na levi in desni strani vozišča (kot prometni znak).

St235 ::

Ni čisto tako. Omejitev je načeloma lahko samo na desni, podvojitev na levi se daje zaradi preglednosti, ker je dost enostaven scenarij, ko zaradi kammiona preprosto ne vidiš table na desni. Tako, da teoretično gledano lahko tabla velja če stoji samo na desni. Praktično pa takšna zadeva ne bi zdržala na sodišču in je krivda na strani upravljalca cest, da ni uproabil ustreznih oznak. Na cestninskih psotajah je to še toliko bolj boleče očitno kje je lahko tudi šest pasov in s skrajno levega pasu ni teorije videt omejitve 40 na desni, če je gužva. Da o temu, da tabla 40 stoji tudi na drugačnem pasu (ABC) sploh ne govorimo.

Pravilna prometna ureditev, za omejitev 40 km/h bi bila, da je preposto na cestninski hiški nad voznim pasom tabla 40.

To z pacanjem po tleh je pa sploh brca v temo, ker pravilnik o prometni signalizaciji določa
32. člen

Označbe na vozišču in drugih prometnih površinah so bele barve.

Ne glede na prvi odstavek tega člena se zaznamujejo:

1) z rumeno barvo označbe mest na vozišču in drugih prometnih površinah, na katerih je prepovedano parkiranje;

2) z rumeno barvo v kombinaciji z belo barvo črta, ki ločuje pasove za vožnjo vozil javnega prevoza potnikov;

3) z rumeno barvo označbe, ki zaznamujejo mesta, rezervirana za določene namene (avtobusna postajališča, postajališča za taksije, parkirna mesta, rezervirana za vozila invalidov itd.);

4) z rumeno barvo označbe na fizičnih ovirah za umirjanje prometa, ki so izvedene na vozišču;

5) z rumeno barvo začasne označbe na vozišču pri začasnih preusmeritvah prometa zaradi del, drugih ovir ali poškodb vozišča;

6) z modro barvo označbe pasov za parkiranje in parkirnih mest na vozišču v območju kratkotrajnega parkiranja;

7) z rdečo in belo barvo stalne ovire znotraj gabarita prostega profila ceste.


Torej rdeč krog z črno številko NI talna označba. Ker črna talna označba ne obstaja, z rdečo pa se označuje notraj gabarita prostega profila ceste.

vorantz ::

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

oracle ::

Nekatere cestninske imajo na obeh straneh kovinsko tablo 40. Tam se nimaš kej zanašat na ničnost talnih označb.

Zakaj so dali "talne hitrostne omejitve" je stvar debate. Po mojem so s tem hoteli zagotoviti da vidiš označbo ne glede na to skozi katero hiško zapelješ. Ker če daš na levo in desno stran ceste omejitev, vmes pa imaš 6 pasov, ti lahko kršitelji spodbijajo, da table niso vidne, če pelješ po sredinskem pasu. Tako da omejitev je v vsakem primeru 40, le da zaradi pravne problematike, ki je opisana v postih pred mano, teh kazni ne pišejo (vsaj ne poznam primera). Upajo, da se jih bo čim več držalo in to je to.

Osebno mi je pa najbolj banalna omejitev na cestninski proti Novi gorici. Že dva kilometra v naprej je 80 in 60. Dafak?

šernk ::

Osebno mi je pa najbolj banalna omejitev na cestninski proti Novi gorici. Že dva kilometra v naprej je 80 in 60. Dafak?


zato pa letiš 130 do vidnega polja policaja, pol pa po zavori na polno ;)


omejitve so večinoma 60, pač talna oznaka kot je povedal Lakotnik29 ne obstaja za omejitev hitrosti. Tudi policaj ti ne bo pisal kazni za tisto. Moraš pa pazit, ker ponekje so tudi table 40, tam pa pač velja 40. Ponoči v močnem nalivu se talnih oznak ne vidi, v snegu tudi ne, a sedaj je pa kar naenkrat omejitev v snegu višja od omejitve v sončnem vremenu?

tabla za omejitev samo na desni strani na AC velja le za skrajno desni pas, v vseh ostalih primerih mora biti tabla nujno tudi na levi strani.

zadeva me spominja na enega v LJ ko je kričal name, da sem parkiral na rezervirano mesto za dostavo. Mesto je bilo res rezervirano in pobarvano z rumeno barvo, ampak kaj ko je bilo na cesti 10cm snega, table pa nikjer (so mu jo ukradli 1 teden prej, jaz naj bom pa jasnovidec kaj se nahaja pod 10 cm snega?).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

radarji na cestninskih postajah so. Frend je dubu kazen ker je šel prehitro skozi cestninsko.

St235 ::

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


pa si prebral temo al rad neumnosti govoriš?

Blazz ::

pred meseci je bil na RTVSLO prispevek, kjer je načelnik ene izmed policij izjavil, da povsod kjer piše na tleh 40, merijo na 60 , saj talne oznake niso uzakonjene, če pa je ob strani napisano 40 pa je problem v tem da je to že na tako širokem vozišču, da tudi ne velja. Zato te merijo vedno na 60....

Relanium ::

Sims je izjavil:

Se peljem vsak drugi dan do Celja. Praktično vedno izpadem "bedak" ker se držim omejitve. Če sem na desnem pasu, potem ne pridem levo. Seveda je odprt le en pas. Če sem na levem, se mi prilepijo za rit po desni pa me kamioni prehitevajo. redko kdaj pa peljem skozi 40. Pnavadi 50-60. Govorim za po znaku 60. Skratka, v praksi vidim, da šele pri znaku 60 začnejo ljudje bremzat. Če ga prej "cijaziš" po omejitvah (100, 80). Te bi najraje na kol nabili.

I feel you, man....

jebeno je.
Ok, sj mi ni težk se peljat 40, js se pač lahk (čeprav včasih kažem znake hiperaktivnosti) ampak se mi sploh ni problem tud 40 vozit skoz naselje, čeprav ma moj voz kr neki konjenice.
Ampak res na živce mi pa gre preklic omejitev šele pol kilometra mimo cestnin, in tam imaš že komot čez 130.
In to na taki široki cesti, kjer imaš občutek da se pelješ 10km/h.
Seveda policaji pa iščejo vse luknje, neglede na to kolk sploh (ne)ogrožaš sebe in druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


pa si prebral temo al rad neumnosti govoriš?


Niso to neumnosti. Na cestninski postaji Torovo je 60km/h.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FlyingBee ::

cestne oznake (mislim tiste dejansko na cesti) ne veljajo, tako da je omejitev 60

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Invictus: daj mi prosim odgovori potem na moje vprašanje:

Ponoči v močnem nalivu se talnih oznak ne vidi, v snegu tudi ne, a sedaj je pa kar naenkrat omejitev v snegu višja od omejitve v sončnem vremenu?

glede vaših znakcov 40 na cestišču. Ob določenih pogojih se namreč zadeve ne vidi, torej kako lahko omejitev 40 velja samo za sončno vreme?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


pa si prebral temo al rad neumnosti govoriš?


Niso to neumnosti. Na cestninski postaji Torovo je 60km/h.


hiške niso prometni znak in ne morejo določat omejitve hitrosti. Hitrost določajo prometni znaki. In postavitev prometnih znakov na veliki večini (izjema so dovozi na primorski avtocesti) postaj je takšna da velja omejitev 60km/h.

Invictus ::

šernk je izjavil:

Invictus: daj mi prosim odgovori potem na moje vprašanje:

Ponoči v močnem nalivu se talnih oznak ne vidi, v snegu tudi ne, a sedaj je pa kar naenkrat omejitev v snegu višja od omejitve v sončnem vremenu?

glede vaših znakcov 40 na cestišču. Ob določenih pogojih se namreč zadeve ne vidi, torej kako lahko omejitev 40 velja samo za sončno vreme?

A ni bilo to že predrkano na vse možne načine v eni drugi temi?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

black ice ::

Invictus je izjavil:

A ni bilo to že predrkano na vse možne načine v eni drugi temi?

Da.

St235 ::

Invictus je izjavil:

šernk je izjavil:

Invictus: daj mi prosim odgovori potem na moje vprašanje:

Ponoči v močnem nalivu se talnih oznak ne vidi, v snegu tudi ne, a sedaj je pa kar naenkrat omejitev v snegu višja od omejitve v sončnem vremenu?

glede vaših znakcov 40 na cestišču. Ob določenih pogojih se namreč zadeve ne vidi, torej kako lahko omejitev 40 velja samo za sončno vreme?

A ni bilo to že predrkano na vse možne načine v eni drugi temi?


tako je, ampak ljudje še vedno prodajajo buče.

MIHAc27 ::

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


Tole kar drži, kolikor jaz vem.
Se mi pa skoraj vedno nekdo 'pripopa' na odbijač, če grem po omejitvi mimo cestnine... tako da pogosto takoj ko sem mimo že potegnem, čeprav še nekje 100m omejitev velja.

šernk ::

Invictus je izjavil:


A ni bilo to že predrkano na vse možne načine v eni drugi temi?


in še v tej temi ene 3x, pa še vedno ljudje ne poslušajo :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

MIHAc27 je izjavil:

Tole kar drži, kolikor jaz vem.
Se mi pa skoraj vedno nekdo 'pripopa' na odbijač, če grem po omejitvi mimo cestnine... tako da pogosto takoj ko sem mimo že potegnem, čeprav še nekje 100m omejitev velja.

Take ljudi najbolj zafrkneš tako, da voziš strogo po omejitvah, ne pa da se vdaš njihovemu izsiljevanju.
Ker če je kje kakšen radar, boš kazen plačal ti, njega pa sploh ne bo zaznalo.
Tako je!

St235 ::

MIHAc27 je izjavil:

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


Tole kar drži, kolikor jaz vem.


še eden, ki vozi po principu baba čula baba rekla. Res ne vem zakaj imamo zakone in pravilnike, če pa vsak slovenček, ja sam dobre ve kako je prav.

miraldi ::

Pa sem dvignil pošto. Dobil sem 80 EUR kazni. Izmerjena hitrost je bila 93Km/h. Toleranca je 5Km/h tako, da sem peljal 88Km/h.
Neglede na vse še vredu.
Sam je*em jim mater inkasantsko ;( Namest, da bi svojo na kosilo pelu bom 40Eur raj v korit vrgu tem prascem nenasitnim.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

fosil ::

Glede na to da si vozil več kot 30 km/h prehitro si jo še poceni odnesel.
Tako je!

Timurlenk ::

St235 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

vorantz je izjavil:

40 če še niso porušli hiške, 60 pa če ni več hišk
hitrost namreč


Tole kar drži, kolikor jaz vem.


še eden, ki vozi po principu baba čula baba rekla. Res ne vem zakaj imamo zakone in pravilnike, če pa vsak slovenček, ja sam dobre ve kako je prav.

ker je 85 % slovenskih zakonov, pravilnikov in pravnikov sranje
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

root987 ::

miraldi je izjavil:

Namest, da bi svojo na kosilo pelu bom 40Eur raj v korit vrgu tem prascem nenasitnim.

Pa naj ti bo to lekcija da se ne ogroža drugih s svojo malomarnostjo/nečimrnostjo pa boš dobu kakšnokrat več.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SplitCookie ::

miraldi je izjavil:

Pa sem dvignil pošto. Dobil sem 80 EUR kazni. Izmerjena hitrost je bila 93Km/h. Toleranca je 5Km/h tako, da sem peljal 88Km/h.
Neglede na vse še vredu.
Sam je*em jim mater inkasantsko ;( Namest, da bi svojo na kosilo pelu bom 40Eur raj v korit vrgu tem prascem nenasitnim.



Pa se nisi še naučil peljati dovolj hitro ?

Tam nekje pri 250km/h ne talajo več kazni ;)

root987 je izjavil:

miraldi je izjavil:

Namest, da bi svojo na kosilo pelu bom 40Eur raj v korit vrgu tem prascem nenasitnim.

Pa naj ti bo to lekcija da se ne ogroža drugih s svojo malomarnostjo/nečimrnostjo pa boš dobu kakšnokrat več.


Naj bo tebi lekcija tudi ta, da s prepočasno vožnjo ravno tako ogrožaš druge.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

root987 ::

root987 je izjavil:

Naj bo tebi lekcija tudi ta, da s prepočasno vožnjo ravno tako ogrožaš druge.

Če voziš po omejitvi, nisi prepočasen in nikogar ne ogrožaš. Če voziš 93kmph na 60 pa si 50% čez omejitev in si krepko v kategoriji idiotov, za katere je moje osebno mnenje, da bi jim morali vzeti izpit po 2. ali 3. takšnem prekršku... ampak hej, that's just IMO.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SplitCookie ::

Then keep thy silly opinion for thyself.


Če voziš po omejitvi, nisi prepočasen in nikogar ne ogrožaš.

Aja, si se ti sploh kdaj vozil po slovenskih cestah ?:D
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

root987 ::

SplitCookie je izjavil:

Then keep thy silly opinion for thyself.


Če voziš po omejitvi, nisi prepočasen in nikogar ne ogrožaš.

Aja, si se ti sploh kdaj vozil po slovenskih cestah ?:D

O ne, bom rajš občasno kakšn mail poslal komu pa lobiral za to.

Sem ja, kje pa misliš da sem prišel do takšnih idej? V civilizaciji (Avstriji) že ne.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SplitCookie ::

V civilizaciji (Avstriji) že ne.

Ti šment. V tujini poznajo neomejene ceste, tako da po tvoji definiciji ostale ogrožaš ker ne moreš vozit po omejitvi?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

FlyingBee ::

player , šel si 88 km/h kjer je omejitev 60, kaj ni jasno?

Vikking ::

Glede cestninskih postaj ej bilo že dostikrat omenjeno, tudi v časopisih. Drži tako kot je lakotnik povedal, talne označbe s številko 40 so preventivne, omejitev je 60km/h.:
recimo eden izmed člankov na to temo: http://www.zurnal24.si/dars-40-kmh-avto...

Če se ne motim je bil celo primer pred sodiščem. Kjer se je nekdo peljal 95km/h skoz cestninsko postajo, kazen je dobil ker je prekoračil hitrost za več kot 50km/h. Ker je omejitev 60km/h mu ni bilo treba plačati prav nobene kazni, saj ni bil obdolžen za prekoračitev hitrosti med 30in50km/h, ampak samo za prekoračitev nad 50km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naše avtoceste

Oddelek: Na cesti
334269 (2423) Miha 333
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511392 (9855) Valvoline
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576694 (5897) WamPIRe-
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717566 (15189) darkolord

Več podobnih tem