» »

Carina za nakup ponaredkov!

Carina za nakup ponaredkov!

1
2
»

Daliborg ::

ej ..Lakotnik ...dej ti prid k men na Brnik ...dal ti bom mape v roko samo 10 m imas do carine ...pa se ti meni z njimi! Si za? In verjamem da so TARIC ravno zaradi takih kot si TI ukinl za javno uporabo! ( ker kar naenkrat so vsi doktorirali iz tega ane? )
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

jezus, pa res uživaš da tako na pol stresaš neke pol resnice iz rokava, ker se pač ukvarjaš z špedicijo? Če si ti ujet v nek kalup in pač nabijaš s štempilko po listih je to tvoj problem.

Taric je seveda čisto lepo dostopen http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd...

Še enkrat. Treba je ločit med carinjenjem in masovnim uvozom na business nivoju s katerim se ti srečuješ in z postopki zoper fizične osebe.

Do Brnika pridem z veseljem, pa tudi mape bom nesel. Samo če na eni vidim, da je prejmnik d.o.o. se boš javno opravičil na forumu?

Daliborg ::

Ta taric ki si link prilepil ti veliko podatkov ne da je pac okrnjen. A ti lahko šeenkrat prebereš jaz sem samo vljudno opozoril brez da bi se zavlekel v neke detajle. Tudi za fizične osebe so postopki uničenja. Jest carinim vsako stranko posebej, nismo hitra pošta in ne delamo hitrih postopkov carinjenja ampak dejansko carinimo case by case . Kaj naj se opravičujem ker sem želel pomagati?
lp

aha ...glede tarica si preberi: http://taric-curs.gov.si/itaric/
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

St235 ::

Sorry ampak, če hočeš pomagat potem tega ne počni z zavajajočimi in pomanjkljivimi informacijami.


Če dobiš carinika ki se bo v to vtaknil in se bo na blago spoznal bo podal navodilo za uničenje. Uničenje in vse stroške povezane z njim bo plačal prejemnik brez kakršne koli možnosti ugovora!


Seveda se lahko izdelki uničijo tudi fizičnim osebam samo:
a. - zadeva ni avtomatična in o njej ne odloča zgolj carinik samovoljno.
b. - strošek ne bremeni avtomatično končnega kupca.
c. - kupec je seveda seznanjen s postopkom in ima možnost ugovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bozicek ::

Danes mi je govorila kolegica pa da povprasam se tukaj. Iz njenega razburjenja kolikor sem razbral

Iz tujine je narocila tri torbice od Chanela. Na strani je pisalo da ne prodajajo ponaredkov in tudi cena ni bila nizka (aka niso bile po 20€, ampak nad 100€).
Danes je dobila posto da so bile torbice na carini zaplenjene in da bo Chanel sprozil tozbo proti njej zaradi kupovanja ponaredkov, razen ce ne podpise do ponedeljka, da je zanalasc kupila ponaredke in v tem primeru nosi samo ceno treh torbic in pa stroske sodisca

Sedaj pa...dva dni za priznanje? Ti to nekam malo? Potem da ni imela moznosti obrazlozitve in dokazovanja, ampak samo direkt priznanje ali pa tozba...meni vse skupaj smrdi.

Res da je bila danes totalno razpizdena in iz sebe, tako da sem komaj kaj razbral iz tiste ihte, ampak...moznosti so kaksne?
Darila letos samo za poredne

Janac ::

Men so uničl fake beats by dr. dre slušalke. Grozna izkušnja.

bdoxx ::

bol majhne, ker gre vseeno za ponaredke, če se ne motim se cene Chanel torbic začnejo pri tisačku evrof in navzgor....

mihec87 ::

Če res prodajajo originale pol ima verjetno trgovina kakšen papir od chanella z katerim lahko potrdijo avtentičnost....Mene tole vedno zanima kakšna je varovalka da si uvoznik oz predstavnik ki ga kličejo na carino za nek xy izdelek za katerega je distributer pri nas ne more zmišljevat ter za vse xy izdelke kar reče da so ponaredki čeprav recimo niso?

sas084 ::

Evo še izkušnja moje punce. Naročila je all starke iz tujine, na spletni strani isto zagotavljal vsi da niso ponaredki, cena je bla okol 30€ s poštnino in vsem. Nakar dobi pismo od carine da je bila pošilka zasežena zaradi neoriginal embalaže. Potem smo dobil še pismo od odvetnika ki zastopa Converse v Sloveniji, da načeloma Converse ne bo sprožu postopka zoper njo, če se strinja z uničenjem ponaredkov itd., drugače pa bodo sprožil pravni postopek. Mi smo potem odgovoril odvetniku da pač se strinjamo z uničenjem v kolikor so bili ponaredki, da pa pač nismo vedli da se prodajajo ponaredki tudi glede na ceno. Tko da mislim da je najbolš da kontaktirate al carino al nekoga ki zastopa Chanel v Sloveniji in se pač zmente kakšna je situacija.

Furbo ::

bozicek je izjavil:

Danes mi je govorila kolegica pa da povprasam se tukaj. Iz njenega razburjenja kolikor sem razbral

Iz tujine je narocila tri torbice od Chanela. Na strani je pisalo da ne prodajajo ponaredkov in tudi cena ni bila nizka (aka niso bile po 20€, ampak nad 100€).
Danes je dobila posto da so bile torbice na carini zaplenjene in da bo Chanel sprozil tozbo proti njej zaradi kupovanja ponaredkov, razen ce ne podpise do ponedeljka, da je zanalasc kupila ponaredke in v tem primeru nosi samo ceno treh torbic in pa stroske sodisca

Sedaj pa...dva dni za priznanje? Ti to nekam malo? Potem da ni imela moznosti obrazlozitve in dokazovanja, ampak samo direkt priznanje ali pa tozba...meni vse skupaj smrdi.

Res da je bila danes totalno razpizdena in iz sebe, tako da sem komaj kaj razbral iz tiste ihte, ampak...moznosti so kaksne?


Če ni kupila ponaredkov naj to pač pove, ne se usrati pred prvim dopisom, Chanell ponavadi tudi kupujejo ljudje z nekaj stila in denarja, naj se pač obrne na družinskega odvetnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Chanel torbice so drugače čez 1500 EUR na komad. Sprenevedanje, ko kupiš nekaj 10x ceneje, je neprecenljivo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

bozicek je izjavil:

Danes mi je govorila kolegica pa da povprasam se tukaj. Iz njenega razburjenja kolikor sem razbral

Iz tujine je narocila tri torbice od Chanela. Na strani je pisalo da ne prodajajo ponaredkov in tudi cena ni bila nizka (aka niso bile po 20€, ampak nad 100€).
Danes je dobila posto da so bile torbice na carini zaplenjene in da bo Chanel sprozil tozbo proti njej zaradi kupovanja ponaredkov, razen ce ne podpise do ponedeljka, da je zanalasc kupila ponaredke in v tem primeru nosi samo ceno treh torbic in pa stroske sodisca

Sedaj pa...dva dni za priznanje? Ti to nekam malo? Potem da ni imela moznosti obrazlozitve in dokazovanja, ampak samo direkt priznanje ali pa tozba...meni vse skupaj smrdi.

Res da je bila danes totalno razpizdena in iz sebe, tako da sem komaj kaj razbral iz tiste ihte, ampak...moznosti so kaksne?


Dva dni za priznanje? to je pač stvar Chanelovega zastopnika in odvetnika. Lahko ji dajo pol ure, 10 let ali jo pa direktno tožijo.

Kakšno dokazovanje? Saj ni treba da ona chanelu dokaže karkoli. Dokazuje se sodišču.

Ravno tako torbice niso zaplenjene ampak je dejanski nosilec distribucijskih pravic zahteval, da se pošiljko ustavi zaradi suma, da gre za ponarejene izdelke. Zdaj pa ima ona seveda možnost, da v sodnem postopku dokaže, da ne gre za ponarejene torbice. Pri ceni 100€ po torbici lahko samo sanja Chanel.

Vse kar lahko naredi je, da se postavi na stališče, da je izdelke kupila v dobri veri, da so original in, da se strinja z uničenjem, če temu ni tako.

bozicek ::

No, to sem tudi rekel...pojej kar si skuhal in ne drekaj naprej...ker bo kvecjemu na slabsem
Darila letos samo za poredne

RockyS ::

first_line je izjavil:

Jaz sem zadnjič naročil ene x sončna očala z eBaya(5 leč... tako za hec). Dobim ogromen paket z nalepko opravljen carinski postopek, notri očala v fensi tošlcu, leče, okvir, krpica, menljivi nosilci... skratka vse in svašta za ceno 8€. Na njih piše Oakley 8-)


Oakley radar mogoče? :) Imaš kak link do teh na ebayu?

rajc123 ::

lp mene zanima kako je ko ti zasežejo nekaj osebno zase bi kupil z ene strani par majčk 2-3 ene superge in pa kakšne kratke hlačke kopalke pa me zanima če bi to šlo čez gre pa za ponaredke priznanih firm z te strani ioffer.com pa če nebi šlo čez in bi šlo na uničenje ali bi moral kaj plačati ali je to to pač da mi stvar uničijo je ne dobim ali dobim še kakšno kazen ali kaj takega ?

St235 ::

ČE ne kompliciraš se zadeva konča s tem, da pač vse uničijo. V tožbe in kazni se ne bo nihče spuščal zardi 2 majc in superg.

MIHAc27 ::

No jaz sem imel včeraj mal 'zegna'. Nabavil sem namreč touch telefon. Še carina je kontaktirala, pa želela videti račun... ko odprem paket pa takoj zagledam kar 2x logo Samsung.

RedDrake ::

Joj, skoda da nisem tegale videl konec aprila.
O profesionalnosti in doslednosti nasih "spediterjev" imam eno iz prve roke.
V firmi smo narocili en micro OLED zaslon iz kitajske, direktno od proizvajalca, v "sestavi sam kit" izvedbi.
V paketu so bili:
1x driver $50
1x OLED $500
1x leca $40
Majstri so na celoten znesek udarili carino v vrednosti skoraj 30% potem pa seveda se DDV cez vse skupaj.
Razlaga je bila da se posamezne carinske stopnje sestejejo (leca == objektiv, OLED == rac. zaslon, driver == elektronske komponente).
Se dobro da potem kak DIY avto kit (ali kaj podobnega) nima par 100% carine, po tej logiki ...
Ko smo cez eno leto narocili drug (enak) kit, je bil carinjen pravilno (vsak kos posamicno po svoji stopnji).
Zadeve dejansko nismo opazili do prejema drugega kita, ko je bilo za cca 100 EUR manj carine pri nekaj deset USD visji osnovi.
Modeli so nas gladko oskodovali. Zdaj ce so razliko pobrali oni, ali pa carina ne vem, ampak vse skupaj mi zelo smrdi. In bo po pravnem posvetovanju verjetno romala na kak inspektorat ali kaj podobnega.

Samo "izkusnja".

ninja4it ::

Fantje pozdravljeni, vidim da je bilo o tem že ogromno napisanega pa kljub temu;

Kaj pa če zavestno ŽELIM NAROČITI PONAREDEK? Ne glede na carino, kontrolo, ceno izdelka, se zavestno odločim da hočem imet ponaredek?
A bodo tle tudi takšni problemi dobit izdelek? Tle neki ne razumem najbolj, mi imamo neko zakonodajo ki carinikom omogoča odpiranje paketov.
Kako bo zdej nek carinik "na oko" ocenil kaj je fake kaj pa original?

Pa to me niti ne skrbi toliko, bolj mi je smešno, da če če zavestno odličim da hočem imet fake izdelek ga bom tudi dobil? Ali pač ne?

Hvala za vaša mnenja in lep pozdrav.

T0RN4D0 ::

:facepalm:

Ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Ti kar naroci. Zavestno samo pomeni, da sprejemas tveganje za unicenje in morebitne tezave, ki bi jih lahko imel, ce se proizvajalec spusti v postopke proti tebi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jericho ::

Kaj pa recimo na dx naročiš eno tablico in je neka noname znamka, tam ene 100€ vrednosti, to pomoje ne smejo uničit ali ...?
Vrjetno lahko samo carino pa davek nabijejo?

Machete ::

No name ni ponaredek. Drugo je če tlačijo logote neke firme gor.
Kraje patentov pa na tvojo srečo carina ne bo ugotavljala.

Gregor P ::

No name je lahko tudi ponaredek, če npr. kopira dizajn, ne rabi nujno pisati samsung gor.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

M_M ::

Recimo, da naročim prek Aliexpress artikel, za katerega sicer vem, da gre za ponaredek. NPR Samsung Galaxy S5. Na fotografijah v oglasu nikjer ni zaslediti "original logotipa", ki je na fotografijah izbrisan. Pri tem pa se naredim "francoza" in rečem, da sem spregledal, da v opisu piše, da so na telefonu original logotipi...

Zadeva pride v SLO do naših vrlih carinikov, o katerih sicer nebi izgubljal besed... (bom kasneje napisal en konkreten primer njihove inteligence).
... Na carini torej presodijo, da gre za ponaredek in se odločijo, da gre stvar v uničenje. Jaz dobim obvestilo + stroške uničenja + postopka...

Sedaj pa moje vprašanje:

- Dobim od prodajalca v tem primeru vrnjeno kupnino? Glede na to, da artikla ne prejmem, na aliexpress ne označim "Confirm goods recieved", in po določenem času dobim vrnjen denar?
- Kakšen dokaz oz. zagotovilo dobim, da je bil artikel res uničen in se carinikov sine ne igra z mojim telefonom?

Še pojasnilo, ki sem ga obljubil zgoraj.

kolega - strasten fotograf, ki večinoma uporablja klasičen film, je preko ebaya naročil fotografski film na metre. Precej velika količina. Neprodušno zaprto embalažo, na kateri je bila napisana vsebina in na veliko, večkrat in v več jezikih opozorilo, da lahko embalažo odpreš le v popolni temi, so bebci na carini mojstrsko odpakirali in preverili vsebino. Domov je dobil strgano embalažo, prelepljeno s carinskim selotejpom, o uporabnosti vsebine pa si lahko mislite.
Ni vazno v katero smer gres, vedno bo proti vetru in v klanec !

darkolord ::

- Dobim od prodajalca v tem primeru vrnjeno kupnino? Glede na to, da artikla ne prejmem, na aliexpress ne označim "Confirm goods recieved", in po določenem času dobim vrnjen denar?
Če ne označiš ničesar, bo prodajalec vseeno dobil denar. Najprej naredi nek refund request, če ga prodajalec zavrne, pa eskaliraj dispute.

AliExpress will make full refund to you under the following conditions:
Items were confiscated by customs authorities due to false declaration by the supplier or if the supplier ships prohibited/fake or infringing items


- Kakšen dokaz oz. zagotovilo dobim, da je bil artikel res uničen in se carinikov sine ne igra z mojim telefonom?
O uničenju se naredi zapisnik, verjetno lahko dobiš kopijo.

kolega - strasten fotograf, ki večinoma uporablja klasičen film, je preko ebaya naročil fotografski film na metre. Precej velika količina. Neprodušno zaprto embalažo, na kateri je bila napisana vsebina in na veliko, večkrat in v več jezikih opozorilo, da lahko embalažo odpreš le v popolni temi, so bebci na carini mojstrsko odpakirali in preverili vsebino. Domov je dobil strgano embalažo, prelepljeno s carinskim selotejpom, o uporabnosti vsebine pa si lahko mislite.
V tem primeru lahko skoraj zagotovo zahteva povračilo škode.

M_M ::

Koliko približno je strošek v primeru uničenja? Vseeno me malo firbec matra, da bi reskiral ta morebitni strošek, če seveda niso previsoke cifre povezane s tem dejanjem.
Dosti kolegov je že kupilo te kopije telefonov - sicer večinoma brez logotipov, pa delujejo presenetljivo dobro (več kot zadovoljivo za to ceno).
Ni vazno v katero smer gres, vedno bo proti vetru in v klanec !

St235 ::

Strošek uničenja bremeni nosilca avtorskih pravic, lahko pa poskusijo to potem sterjat od tebe, če si dovolj naiven, da plačaš. To vem, da recimo poskuša delat adidas.

M_M ::

Poznam primer, ko je nekdo dobil ravno za ADIDAS superge za plačilo stroške uničenje + 60€ kazni.

Salomon superge recimo niso problem, ker očitno ni zastopnika pri nas.

Kako se lahko potem takem temu strošku izogneš?
Ni vazno v katero smer gres, vedno bo proti vetru in v klanec !

St235 ::

tako, da se ne pustiš ustrahovat vsakemu odvetničku, ki ti pošlje dopis. Strošek po zakonu pade na lastnika avtorskih pravice. Zdaj če se oni odločijo to terjat od tebe je čisto druga zgodba. IMO nimajo teorije, da karkoli uspejo, razen če si tako naiven da jim plačaš.

In zagotovo ni dobil za plačat kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MIHAc27 ::

Baje je strošek uničenja 500€ (verjetno ne na 1 paket, ampak bolj verjetno celo paleto). Pač carinik, ki napiše zapisnik, smetar, ki odpelje na deponijo pa verjetno še nekdo, ki dejansko uniči zadeve niso zastonj.

Stroški so kot rečeno na strani lastnika pravic, ki pa potem poskuša iztožit kupca ponaredka.

Cena je iz uradnega vira (no od odvetnikov).... koliko je pa resnična pa ne vem.

tomaz88 ::

kako ti pa sploh dokažejo, da si ti naročil to stvar

Invictus ::

tomaz88 je izjavil:

kako ti pa sploh dokažejo, da si ti naročil to stvar

Tvoj naslov na pošiljki? Račun?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Najprej te itak prosijo za račun. Če jim ga pošlješ, valda ni več dvoma, da si zadevo naročil :)

tomaz88 ::

Invictus je izjavil:

tomaz88 je izjavil:

kako ti pa sploh dokažejo, da si ti naročil to stvar

Tvoj naslov na pošiljki? Račun?

samo z naslovom ne bo šlo, ker lahko kdorkoli pošlje karkoli na katerikoli naslov

če si jim pa poslal račun potem je pa že druga reč :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391551190 (3499) DarwiN
»

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Oddelek: Loža
338985 (7367) nikjozo
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19260009 (39455) St235
»

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Oddelek: Kaj kupiti
4217519 (7254) jnovak
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193172 (2427) St235

Več podobnih tem