» »

Mešalka z možnostjo večsteznega snemanja

Mešalka z možnostjo večsteznega snemanja

Gros ::

Pozdravljeni!

Z bendom kupujemo mešalko, katero bi uporabljali za več namenov:

- ozvočevanje vokalov na prostoru za vaje (bobni, kitara in bas neozvočeni),
- ozvočevanje komplet akustičnih špilov (3x vokal, el. akustična kitara, bas, cajon),
- multitrack snemanje v DAW.

Prva dva pogoja nista nič posebnega, zatakne se pri tretjemu. Ima kdo kakšen pameten predlog?

Našel sem cenovno dokaj ugodnega Firepoda, ki naj bi se obnesel super pri snemanju, pri špilih v živo pa ni tako priročen kot neka obična mešalka. Ob raznih takih varjantah, ki sicer imajo USB izhod, sem skeptičen, saj se mi zdi, da pošiljajo le stereo signal mešalke. To je brezveze, saj se s činč -> USB pretvornikom to lahko dobi iz praktično vsake mešalke. Bolj obetavni zgledajo naprimer Mackie Onyx mikserji, ki uporabljajo firewire povezavo. Konkretno pri tem pa je fora, da je treba dokupiti še Onyx FireWire kartico, ki zadevo občutno podraži. Še ena možnost so zvočne kartice z več vhodi, kjer se potem vsak kanal iz mešalke posebej pripelje na zvočno. Ta možnost mi ni preveč všeč, saj bi se snemalo na laptop, ki nima možnosti vgradnje take kartice.. mogoče z zunanjo zvočno? Sem zgrešil kakšno najboljšo varjanto? :)

Mešalka naj bi bila pasivna, imamo zunanji feršterker.

Vsi predlogi zelo dobrodošli :)

sandmat ::

odvisno od števila kanalov (osebno ne poznam takšnih mešalk z manj kot 12 vhodi), ampak od 600€ dalje se da dobit manjpremium znamke mešalk, ki pošiljajo kanale preko FW/usb3.0.

Če se odločaš za nakup nove, ti definitivno priporočam usb3.0 priključek. Firewire je dinozaver (driver crashi, pravi chipset kartice v računalniku, da ni artefaktov, freeze mešalke na koncertu, ker firewire kabel ven pade in podobno).

ena izmed manjših (in še FW) mešalk je recimo presonus studiolive

kaj takšnega: http://www.presonus.com/products/Studio...


Lp

Naabo ::

Mislim, da imajo zadnje verzije Mackie Onyx(končnica "i") že vgrajen interface, tako, da si še enkrat poglej (najmanjša npr. je 820i).

Gros ::

Res je, te z oznako i majo to že vgrajeno, a cena ni dosti drugačna kot mešalka + posebej kupljena kartica.

Sedaj sem se odločil za tole:
- Behringer Xenyx X2222 USB
- M-Audio Fast Track Ultra 8R
- povezava med njima na enega izmed načinov, opisanih tukaj

Nisem pa še naročil, tako da če ima kdo v tem cenovnem razredu kak boljši predlog, se še vedno priporočam

sandmat ::

na žalost ta behringer nima multitrack recordinga. Boš pa v rangu seštete cene obeh komponent dobil mešalko s 16 kanali in multitrack ( 16 + master) recordingom za 600€. Firme se ne spomnim, gledal sem jo v Audio-pro (btc). Morda se ti splača poklicat tja in vprašat. Meni je lažje prenašat eno mešalko z vgrajeno funkcijo kot dve komponenti preklapljat (tukaj moraš računat še kable v ceno).

Gros ::

Behringer nima direktnega multitrack recordinga, ima pa 8 Channel insertov, prek katerih se signal lahko pošlje v zvočno kartico. Kar sem gledal mešalke, imajo v tem cenovnem rangu ali firewire povezavo, kateri bi se rad ognil, ali pa le možnost snemanja stereo mixa. Se bom pozanimal pri omenjeni trgovini, hvala!

SplitCookie ::

Raje snemaj vsak vhod posebej, nato po potrebi združi in skompresiraj.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Gros ::

Pa v živo?

SplitCookie ::

Še vedno velja - zajemaj čimveč vhodov.

Snemanje v živo na izhodu ponavadi pomeni katastrofalni posnetek, saj v živo nastavljaš glede na kvaliteto ozvočenja in podatke 'prostora', kar je za drugo predvajanje - neprimerno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Gros ::

Na način, kot sem ga opisal zgoraj, je signal na mešalki zajet pred EQ-jem in efekti, tako da do zvočne kartice pride povsem 'suh' signal. S tem pa se potem že da kaj pametnega početi.

Naabo ::

Gros je izjavil:


- Behringer Xenyx X2222 USB
- M-Audio Fast Track Ultra 8R
- povezava med njima na enega izmed načinov, opisanih tukaj

Tale komplet še vedno nanese slabih 600EUR. 8 kanalni onyx je recimo 450EUR, res pa, da je funkcijsko precej bolj osnovna mešalka kot tale Behringerjeva. Z ustreznimi kabli se seveda da narediti iz insertov dodatne outpute, tako kot si opisal. Če pa primakneš še nekaj EUR za 2442 ima pa že vgrajene "direct out" izhode, tako da se ti ni potrebno hecati z ustrznimi kabli.

Kar se tiče zvočne kartice, ceneje skoraj ne gre (s toliko vhodi), lahko pa si recimo pogledaš še Focusrite Scarlett 18i6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

SaXsIm ::

Za tak denar ne boš dobil dobre opcije. Potem raje kupi FirePoda in mešalko posebej. Ti pa sam predlagam Presonusov StudioLive. Super zadeva, ni pa čisto poceni. Ali pa morda kakšno drugo live digitalko, načeloma se da na vseh dobiti multitrack signal ven.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232824 (1437) JackOdpirac
»

MEŠALNA MIZA

Oddelek: Zvok in slika
172108 (1759) videc
»

snemalni studio doma

Oddelek: Zvok in slika
161575 (981) Tomson
»

mešalna miza

Oddelek: Zvok in slika
335204 (3319) neres
»

Bass kitara na komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
563803 (3164) dottor

Več podobnih tem