» »

q6600

q6600

1
2
3

mirancar ::

hojnikb je izjavil:

mirancar je izjavil:

če je cena 850 ob izidu vse kar šteje, potem ne vidim point tega topica

če prebereš na vrhu piše:
zakaj ta procesor tako dobro drži ceno kljub temu da je že tako star?

kolko cene pa drži ? 850$ -> 60EUR ? po tvoje trenutno nima niti 10% cene ob nakupu

in kje točno dobiš q6600 za 60EUR ?

Ceno drži izključno zato, ker folk še vedno ne misli presedlat iz 775 socketa in prodajalci to vestno izkoriščajo.
Pa tipična slovenska začkanost v določene produkte (tale quad core je kot en golf, ceno drži ne glede na starost)

http://www.ebay.de/sch/ComputerKomponen...

na slovenski bolhi jih trenutno ni.
in za tistega ki ima pogoje, da mu Q6600 pride prav, je 60€ dober nakup, tudi za 70€

hojnikb ::

mirancar je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mirancar je izjavil:

če je cena 850 ob izidu vse kar šteje, potem ne vidim point tega topica

če prebereš na vrhu piše:
zakaj ta procesor tako dobro drži ceno kljub temu da je že tako star?

kolko cene pa drži ? 850$ -> 60EUR ? po tvoje trenutno nima niti 10% cene ob nakupu

in kje točno dobiš q6600 za 60EUR ?

Ceno drži izključno zato, ker folk še vedno ne misli presedlat iz 775 socketa in prodajalci to vestno izkoriščajo.
Pa tipična slovenska začkanost v določene produkte (tale quad core je kot en golf, ceno drži ne glede na starost)

http://www.ebay.de/sch/ComputerKomponen...

na slovenski bolhi jih trenutno ni.
in za tistega ki ima pogoje, da mu Q6600 pride prav, je 60€ dober nakup, tudi za 70€

..in še vedno si delaš medvedjo uslugo..
star čipset, ddr2, plata v god knows kakem stanju...
thanks but no thanks..
#brezpodpisa

gendale ::

ampak desktop i3 dela na okoli 3.3GHz, vsi Q6600 pa sploh ni nujno da to dosežejo oziroma grejo čez (recimo moj ne gre več kot 3.2GHz stabilno pa še to moram ornk nabit napetost in pol je ventilator še bolj glasen kot drugače)

pa k temu prišteješ še dober hladilnik, matično, da je ddr2 dražji od 3....

tko da je smoternost tega nakupa res vprašljiva za večino ljudi (ok, če že maš kup ddr2 rama in dobro matično, pol mogoče)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

hojnikb ::

v skoraj vsakem primeru je bolje da si nardiš uslugo pa presedlaš na novo platformo.
Sploh če ma zadeva future upgradeability (2011 in 1150 recimo)
edit:
pa ne pozabmo cukrčke ki jih prnese nova platforma:
usb3, sata 6gbit, pcie 3.0, uefi bios, ondie grafike.... and so on..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gendale ::

se strinjam, v veliki večini je tko :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_koki_ ::

Moj leti prek 4ghz na zraku, seveda ne za 24/7, zato pa laufa na 3.6 24/7 že 5 let BP in imet tak performance, ki ga normalni uporabniki dobijo 5 let kasnej v mainstream i5, škoda besed...

gendale ::

bravo :)

ampak moraš se zavedat, da vsi ne grejo tako visoko...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Moj leti prek 4ghz na zraku, seveda ne za 24/7, zato pa laufa na 3.6 24/7 že 5 let BP in imet tak performance, ki ga normalni uporabniki dobijo 5 let kasnej v mainstream i5, škoda besed...

če maš dober primerek in g0 stepping potem mogoče res.
ampak še vedno ni tako primerljiv i5.
Tudi i5 lahko naviješ (ki je mainstream part) in tega q6600 molesta, da mu jasn ni :))
ali pa če poženeš kak specifičn app, ki dejansko izkoristi i5 (recimo kak AES dekripcija ali kaj ko uprablja AVX)...
#brezpodpisa

mirancar ::

če imaš nek slabši core2duo, recimo nekega na 2ghz, ki je žal za neko stvar preslab ali prepočasen, in za to stvar veš da zna operirat z 4 jedri, potem je Q6600 lahko tvoja poceni rešitev
nabavljat nov i3 (ki bi te prišel nekje extra 100€+) je v tem primeru bedna in dražja izbira
jasno je pa najlažje če dodaš še extra 500€ in nabaviš nov i7


hojnikb je izjavil:

..in še vedno si delaš medvedjo uslugo..
star čipset, ddr2, plata v god knows kakem stanju...
thanks but no thanks..

Novi čipset je lahko tudi razlog da ostaneš na starem, zaradi IDE priklopa, novi DVD me lahko stane extra 20€, disk je isto spet nov strošek
tiste sata3, usb3, pcie3, uefi, on-die grafike pa ne rabim.

hojnikb ::

če uporabljaš ide dvd ali hdd potem morš pa nujno presedlat na nov sistem, že zarad starosti komponent...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Koki, sej razumem da hvalis svoje ampak q6600 je za casom. Tudi moj bivsi cez 3.2ghz ni sel in se tam je bil ena potratna pecka in nic vec. Menjal za i5 750 kateri je po tvoje isti smorn, pa je dalec od tega...hladen ko spricer leti na default napetosti na 3,6ghz lagano.
Ti kar glej svoje teste in masturbiraj na njih kako je tvoj 6600 po vseh teh letih hud cpu, zal je pa real life bistveno drugace obarvan. ;)

hojnikb ::

mirancar je izjavil:

če imaš nek slabši core2duo, recimo nekega na 2ghz, ki je žal za neko stvar preslab ali prepočasen, in za to stvar veš da zna operirat z 4 jedri, potem je Q6600 lahko tvoja poceni rešitev
nabavljat nov i3 (ki bi te prišel nekje extra 100€+) je v tem primeru bedna in dražja izbira
jasno je pa najlažje če dodaš še extra 500€ in nabaviš nov i7


hojnikb je izjavil:

..in še vedno si delaš medvedjo uslugo..
star čipset, ddr2, plata v god knows kakem stanju...
thanks but no thanks..

Novi čipset je lahko tudi razlog da ostaneš na starem, zaradi IDE priklopa, novi DVD me lahko stane extra 20€, disk je isto spet nov strošek
tiste sata3, usb3, pcie3, uefi, on-die grafike pa ne rabim.

poceni mogoče na kratek rok. potem pa ugotoviš, da rabiš več rama, mogoče kak ssd in hitro ugotoviš da vseskup le ni tako poceni..

klinker je izjavil:

Koki, sej razumem da hvalis svoje ampak q6600 je za casom. Tudi moj bivsi cez 3.2ghz ni sel in se tam je bil ena potratna pecka in nic vec. Menjal za i5 750 kateri je po tvoje isti smorn, pa je dalec od tega...hladen ko spricer leti na default napetosti na 3,6ghz lagano.
Ti kar glej svoje teste in masturbiraj na njih kako je tvoj 6600 po vseh teh letih hud cpu, zal je pa real life bistveno drugace obarvan. ;)

že po debilnem testu kot je passmark, je i5 na default in q660 navit za 50% v tem primer i5 daaaaleč pred njim.
Folk si more res dat svojo glavo iz tazadnje in se sprijaznet, da tile quadi niso več performerji, kot so bili včasih.Heck še poceni pentium za 50€ se jim približa ali celo prehiti..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mirancar ::

hojnikb je izjavil:

poceni mogoče na kratek rok. potem pa ugotoviš, da rabiš več rama, mogoče kak ssd in hitro ugotoviš da vseskup le ni tako poceni..

kakor za koga, lahko da mi je edino nujno da dela Dota2 ali pa kaka MMO-rpg igra

sicer pa z ramom/ssd spet ni take krize, ssd deluje čisto ok na sata2, rama pa plate z 4 režami podpirajo običajno do 8gb brez problema

hojnikb ::

kupi 8gb ddr2 rama za neko normalno ceno.
In sata2 kot tak še ni problem, problem so plošče ki ne podpirajo ahci in/ali podobnih zadevščim, brez katerih ssd ne deluje optimalno..
#brezpodpisa

mirancar ::

1gb palčke so 5-10€, 2gb so 15-20€, na bolhi
ahcii pa tudi ni neka nova stvar...

hojnikb ::

za 8GB to nanese cca 80EUR če maš srečo in dobiš dober deal.
Za ram brez prihodnosti je imo to preveč...

ahci mogoče ni nova stvar, ampak se tudi najdejo dokaj ok 775 plošče ki so brez (asus p5kc ki sn jo mel recimo ni mela ahci)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Hayabusa je izjavil:

Janac je šel iz fx-6100 na i5, ker mu je fx preveč zaviral grafično.


Iz česa sem šel?

Jaz imam že od vedno i5, nikol buldija.

Hayabusa ::

Saj ti piše.

Janac ::

Jaz nisem šel iz FX-6100, sploh ga nisem imel.

hojnikb ::

kje ste zdj prišli na fx-6100 ?
talk about offtopic...
#brezpodpisa

v2dot0 ::

Sam imam q6600 že kar nekaj let.
Postopoma sem menjal komponente, disk(ssd zelo opazna razlika), napajalnik(prejšnji se je zjebal), grafična(je bila prešvoh za moderne igre).
Vse še vedno deluje odlično(igre, delo) in odzivno.

Glede zmogljivosti nisem prepričan da mi bo nadgradnja dala neko opazno razliko pri uporabi.
Poskusil sem ga tudi navit, vendar mi je šel na živce zvok ventilatorjev.

Imam pa pomisleke glede porabe. Glede na to, da računalnik deluje 16h na dan. Kaj menite, koliko bom prihranil v enem letu?

Q6600, P5Q-E, 4GB ram, 120GB SSD, 1TB HDD, Geforce GTX 560Ti, Ubuntu(delo,internet, večino časa), Windows 7(samo za igre)

klinker ::

Meni bolj kot poraba so mi sle temp na jetra ker je bil vent na hladilniku kar glasen, ceprav sem mel mugena gor, zdaj na i5 750 pa Ninjo3 furam in prav vse vente imam na minimalnih obratih in navit na 3,6ghz ne preseze 60 stopinj pod IntelBurn.

gendale ::

jaz bi počakal na haswella, potem pa zamenjal procesor/matično/ram z neko 4c/8t ali 4c/4t (odvisno za kaj rabiš in koliko denarja imaš), eno solidno matično in 16gb rama
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Brias ::

v2dot0 je izjavil:

Sam imam q6600 že kar nekaj let.
Postopoma sem menjal komponente, disk(ssd zelo opazna razlika), napajalnik(prejšnji se je zjebal), grafična(je bila prešvoh za moderne igre).
Vse še vedno deluje odlično(igre, delo) in odzivno.

Glede zmogljivosti nisem prepričan da mi bo nadgradnja dala neko opazno razliko pri uporabi.
Poskusil sem ga tudi navit, vendar mi je šel na živce zvok ventilatorjev.

Imam pa pomisleke glede porabe. Glede na to, da računalnik deluje 16h na dan. Kaj menite, koliko bom prihranil v enem letu?

Q6600, P5Q-E, 4GB ram, 120GB SSD, 1TB HDD, Geforce GTX 560Ti, Ubuntu(delo,internet, večino časa), Windows 7(samo za igre)



za zacetek napisi kak napajalnik imas ...

v2dot0 ::

Napajalnik: corsair 850tx
Hladilnik: Megahelms Rev C z najtišjimi ventilatorji(2) kar sem jih našel takrat na trgu. Pretok zraka je sicer pod specifikacijo hladilnika a se m je šlo za tiho delovanje.
Ko je cpu na loq dela na 22°C(če je indikator točen :)). Pod obremenitvijo pa tudi ne pride čez 60°C. Vendar pod obremenitvijo(igrice) postane glasen. Sumim, da zaradi grafične. Navijanja pa se tud nisem šel dolgo, ker je potem stalno delal na najvišji frekvenci in bil posledično glasnejši.

Nič od tega ni bilo ravno najbolj poceni, a sem zadeve kupoval sproti. Napajalnik ko je crknu. Hladilnik z ventilatorji ko je postal star preglasen.
V tem trenutki so matična,CPU,RAM najstarejše komponente. Počasi razmišljam o nadgradnji, po drugi strani pa je brez veze,če ne bo opazne razlike pri delovanju ali porabi.

(odvisno za kaj rabiš in koliko denarja imaš)

Imam dual screen 1920x1080. Na računalniku skorajda živim (delam,igrce,net).
Programiram vendar se ne ukvarjam z grafiko renderiranjem etc...

mirancar ::

novi haswell naj bi prišel Junija, realno bo potem na policah julija
to lahko počakaš, sicer (ponovno) nebo neke velke razlike, core2 forever.

pa seveda takrat (če se odločiš) nabavi vsaj i5 ali i7

hojnikb ::

mirancar je izjavil:

novi haswell naj bi prišel Junija, realno bo potem na policah julija
to lahko počakaš, sicer (ponovno) nebo neke velke razlike, core2 forever.

pa seveda takrat (če se odločiš) nabavi vsaj i5 ali i7

upam da se hecaš..
#brezpodpisa

hojnikb ::

ok vidim da folk še vedno živi v preteklosti in kuje te core2 jajca v nebo..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Itak da kuje, če prodaja na bolhi 8-).

mirancar ::

sent from my core2 T9300 8-)

hojnikb ::

mirancar je izjavil:

sent from my core2 T9300 8-)

My 486dx can do that, so what ?
#brezpodpisa

mirancar ::

čez 2 leti bo i5-2500k dopolnil 4 leta obstoja, zato je edino logično da se ga zamenja in da bo njegova cena na bolhi pod 50 evrov
to je tvoja logika ane? vsi ki ga bojo še zmeraj prodajal pr 150 so pa za časom. kurijo gromozanske količine elektrike.

hojnikb ::

po menjavi sicer nebo potrebe v večini primerov, ampak da bo pa stal 150€ je pa absurd.

Vaše starine držijo ceno aboslutno samo zato, ker je 775 socket živel (pre)dolgo..
Zato se še vedno najde cel kup folka ki je pripravljena kupit to. Povpraševanje-ponudba...

Potem maš pa na drugi strani dual socket xeone, enako 4 jederni in v končni fazi enaka stvar kot tale q6600, pa se jih dobi za drobiž (kar lahko tudi potrdi 2loud4u uporabnik). Zakaj ? Ker tega socketa pač nihče več nima...
#brezpodpisa

klinker ::

mirancar je izjavil:

čez 2 leti bo i5-2500k dopolnil 4 leta obstoja, zato je edino logično da se ga zamenja in da bo njegova cena na bolhi pod 50 evrov
to je tvoja logika ane? vsi ki ga bojo še zmeraj prodajal pr 150 so pa za časom. kurijo gromozanske količine elektrike.


Nov i5 IB je okoli 180€, se pravi prejsnja generacija SB vec kot 130€ ni vredna, se prejsnja (i5 750) pa ene 90€ max, c2q 9550 max 60-70€, c2q6600 pa lih ene 40€ ;)

hojnikb ::

klinker je izjavil:

mirancar je izjavil:

čez 2 leti bo i5-2500k dopolnil 4 leta obstoja, zato je edino logično da se ga zamenja in da bo njegova cena na bolhi pod 50 evrov
to je tvoja logika ane? vsi ki ga bojo še zmeraj prodajal pr 150 so pa za časom. kurijo gromozanske količine elektrike.


Nov i5 IB je okoli 180€, se pravi prejsnja generacija SB vec kot 130€ ni vredna, se prejsnja (i5 750) pa ene 90€ max, c2q 9550 max 60-70€, c2q6600 pa lih ene 40€ ;)

this ^^
ampak folk je pač neumen in prodajalci to izkoriščajo.
#brezpodpisa

mirancar ::

klinker je izjavil:

mirancar je izjavil:

čez 2 leti bo i5-2500k dopolnil 4 leta obstoja, zato je edino logično da se ga zamenja in da bo njegova cena na bolhi pod 50 evrov
to je tvoja logika ane? vsi ki ga bojo še zmeraj prodajal pr 150 so pa za časom. kurijo gromozanske količine elektrike.


Nov i5 IB je okoli 180€, se pravi prejsnja generacija SB vec kot 130€ ni vredna, se prejsnja (i5 750) pa ene 90€ max, c2q 9550 max 60-70€, c2q6600 pa lih ene 40€ ;)

kul, zdej pa še lahko priložiš linke kje lahko dobim te stvari po tvojih realnih max cenah

klinker ::

Nikjer, ker ste taki ki to prodajate malo cez les, se bolj cez les so pa tej ki to kupijo. Jst sem mojega i5 750 pred tremi leti placal 120€, Gtx560ti soc z aftermarket hladilnikom pred letom in pol placal 130€, pa mi najdi sedaj take cene. Jih ni!

rdecaluc ::

Dobil sem zastonj Q6600, ampak je B3 stepping. Se mi sploh splača to kej navijat?
Est modus in rebus. ,typos

klinker ::

Probas ne. Moj B3 cez 3,2ghz ni sel da temp ne bi ble pod 80 stopinj, pa je bil gor Mugen 1.

mirancar ::

klinker je izjavil:

Nikjer, ker ste taki ki to prodajate malo cez les, se bolj cez les so pa tej ki to kupijo. Jst sem mojega i5 750 pred tremi leti placal 120€, Gtx560ti soc z aftermarket hladilnikom pred letom in pol placal 130€, pa mi najdi sedaj take cene. Jih ni!

posledica ne-napredka in manjša vrednost evra

boš ti prodal svojga i5 750 za 40€ čez 2 leti

hojnikb ::

mirancar je izjavil:

klinker je izjavil:

Nikjer, ker ste taki ki to prodajate malo cez les, se bolj cez les so pa tej ki to kupijo. Jst sem mojega i5 750 pred tremi leti placal 120€, Gtx560ti soc z aftermarket hladilnikom pred letom in pol placal 130€, pa mi najdi sedaj take cene. Jih ni!

posledica ne-napredka in manjša vrednost evra

boš ti prodal svojga i5 750 za 40€ čez 2 leti

seveda. Ker so današnji i3 in i5 še vedno na ravni performanca core2...
dejte že enkrat glave iz tazadnje...
#brezpodpisa

klinker ::

mirancar je izjavil:

klinker je izjavil:

Nikjer, ker ste taki ki to prodajate malo cez les, se bolj cez les so pa tej ki to kupijo. Jst sem mojega i5 750 pred tremi leti placal 120€, Gtx560ti soc z aftermarket hladilnikom pred letom in pol placal 130€, pa mi najdi sedaj take cene. Jih ni!

posledica ne-napredka in manjša vrednost evra

boš ti prodal svojga i5 750 za 40€ čez 2 leti


Ce ga bom lahko za tolko bom se vesel :D

Lonsarg ::

Mojemu Bratu nenavit Q6600 (z ustrezno 200€+ grao) špila vse na Extreme High, tudi najbolj zahtevno CPU igro z imenom GTA4.

hojnikb ::

... pri 25FPS :))
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Vec tudi 7850 grafa ne zmore pri res extreme nastavitvah, tak da omejitev je na grafi, kar je bil moj point.

klinker ::

hojnikb je izjavil:

... pri 25FPS :))


Zakaj pa mislis da ne?
Jst sem necaku sestavu masinco z Athlon 2 x2, navit na 3,7ghz, 6gb rama in gtx560ti soc, pa mu vse kar on spila (fps najvec) bp fura vsaj na high, vecina pa ultra high nastavitvah, na 1680x1050 zaslonu in kar lepo nad 25fps.

hojnikb ::

niste dojel sarkazma vidim... pa še vedno nwm zakaj ocenjujete performance procesorja izkjučo na podlagi iger...
#brezpodpisa

klinker ::

Mogoce zato ker ga ni videt?
Omenil je da je dovolj dober v igrah in ti si mu omenil svoj pogled, jst sem ti pa se iz dejstev napisal da pac se da...v igrah :)
Seveda bi blo v obeh primerih bolje z i5ko, ampak dejstvo je da se da tudi z starimi svohnejsimi cpuji prav spodobno spilat, ce ves kaj in kako dimenzionirat hardware in se ne meris le e-penisa :)

Janac ::

mirancar je izjavil:

klinker je izjavil:

mirancar je izjavil:

čez 2 leti bo i5-2500k dopolnil 4 leta obstoja, zato je edino logično da se ga zamenja in da bo njegova cena na bolhi pod 50 evrov
to je tvoja logika ane? vsi ki ga bojo še zmeraj prodajal pr 150 so pa za časom. kurijo gromozanske količine elektrike.


Nov i5 IB je okoli 180€, se pravi prejsnja generacija SB vec kot 130€ ni vredna, se prejsnja (i5 750) pa ene 90€ max, c2q 9550 max 60-70€, c2q6600 pa lih ene 40€ ;)

kul, zdej pa še lahko priložiš linke kje lahko dobim te stvari po tvojih realnih max cenah


Kdo je večji beda*, tisti ki zadevo proda za 200EUR al tisti ki za 100EUR? Sej nov VW Golf tut ni vreden 20 jurjev, ampak mogoče 10 jurjev in kje ga boš dobil za tako ceno?

Ceno določa trg.

SuperVeloce ::

rdecaluc je izjavil:

Dobil sem zastonj Q6600, ampak je B3 stepping. Se mi sploh splača to kej navijat?

postopoma dviguj napetost in freq, pa bos videl kaj ti cpu in osn. plosca ponujata, oz. kje se napetost ze prevec dviguje. moj fura folding 24/7 na 3ghz 1.25V. Procesor je B3, plosca pa ima super napajalni sklop in P35 cipovje. xigmatec loki z low rmp push pull arctic ventilatorjema je tukaj se tih, tako da visje sploh se nisem poskusil (temp 50°c).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30257435 (39354) Han
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514611 (12525) PrimozR
»

Nov pc sistem ali zamenjava komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
252117 (1366) taukQ
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621183 (16965) _IKE_
»

Procesorji Sandy in Ivy Bridge bodo med seboj združljivi

Oddelek: Novice / Procesorji
246212 (5392) Jst

Več podobnih tem