» »

Meteor

Meteor

smesnoje ::

Pozdravljeni.
Ali slučajno kdo ve ali obstaja v Ljubljani kakšen inštitut za kamnine, ali pa muzej v katerem zbirajo kamnine, doma imam že več let, za katerega cela družina "sumi" da je to meteor, in sedaj bi ga odnesla na kakšen inštitut da bi to potrdili. Problem pa je da ne vem kam naj se obrnem.

LP

Gigahertz ::

nalep sliko da vidmo
"670#2500#8"

Lion29 ::

Meteoroid - A small particle from an asteroid or comet orbiting the Sun.
Meteor - A meteoroid that is observed as it burns up in the Earth's atmosphere - a shooting star.
Meteorite - A meteoroid that survives its passage through the Earth's atmosphere and impacts the Earth's surface.


tolko, da si razjasnemo malo pojme ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

smesnoje ::

Ja no sej to , malo zatipkala.

Ne morem slike prlept, ker nimam telefona, ne fotoaparata pri sebi da bi slikala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smesnoje ()

Gigahertz ::

smesnoje je izjavil:

Ja no sej to meteroid, malo zatipkala.

Ne morem slike prlept, ker nimam telefona pri sebi da bi slikala.


meteorit pa res:D
"670#2500#8"

smesnoje ::

Sej vete kaj je point. :P

Gigahertz ::

vemo, vemo, ne skrbi. odnes ga na kak kemični inštitut.
"670#2500#8"

Mipe ::

Če je ene par metrov širok, ga nesi na NASA, baje dobiš nagrado za ulov!

Malo bolj resno, pokaži te kamnine geologom, recimo na Geološki zavod Slovenije. Oni bodo že vedeli, kaj je kaj. Sicer pa so v Sloveniji znani le trije meteoriti, tako da je malo verjetno.

Lion29 ::

to da so znani samo 3je ni nobeno merilo.

probaj se zmenit prej, da ne hodis zastonj, ce lahko prej slike posljes... se da verjetno iz dobre slike tudi ze takoj ocenit...sklepam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smesnoje ::

Saj ne bi delala nič iz tega, edina stvar je, da so te kamni pred parimi leti prleteli in odbili del dimnika. Torej so prileteli od nekje gor.

Gigahertz ::

jah pol je to to
"670#2500#8"

Mipe ::

Ja, ker od miniranj nič ne leti.

Gigahertz ::

lol mipe
"670#2500#8"

Lion29 ::

ja, sosedovi mulci tudi mecejo okoli kamne :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Fave ::

Nisem geolog in nimam pojma o teh rečeh, ampak, a je kakšen indic, če je feromagneten?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Mipe ::

lmorgh ::

js sm geolog. za začetek nalimi fotko.

drgač maš pa GeoZS al pa NTF - OG. tam ti bodo hitro povedali za kaj se gre. Tudi v prirodoslovnem muzeju bodo vsaj približno na uč lahko rekli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()

Janac ::

Jaz pa lahko vprašam učiteljico za geografijo :)

Popoaj slike ;)

bdoxx ::

če je meteorit kupim :), plačam 5€ po kili 8-)

lexios ::

100€ po kili!8-)

Vanich ::

Če zgleda približno tako kot tale, potem lahko, da je meteorit. Plus, meteoriti so magnetni v 99% - vzameš magnet v roke in preveriš.

lmorgh ::

no, no...kovinski so veliko bolj redki kot kamniti...

Tarzan ::

No, jaz mam tudi enega, za katerega sumim, da bi lahko bil meteorit. Je precej težak in na dveh koncih ima izgleda precejšnjo vsebnost železa, večji del je pa iz steklu podobne zelenkaste zadeve. Na magnet se prilepi na omenjenih dveh koncih, magnet iz trdega diska recimo ga je sposoben pripopati nase tako da nosi celotno težo "meteorita".

slikce:
 slika 1

slika 1


 Slika 2

Slika 2


 slika 3

slika 3


 slika 4

slika 4


 slika 5

slika 5


 slika 6

slika 6



Ne bi bilo slabo, če gre za 4. slovenski meteorit :)

Vanich ::

lmorgh je izjavil:

no, no...kovinski so veliko bolj redki kot kamniti...


Če gledaš tiste jagerje na meteorite na TV, jih iščejo z magneti. Tudi tisti na mojem linku zgoraj je bil močno magneten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

lmorgh ::

ti kar glej tiste jagerje...večina je kamnitih, vendar jih je težje najti.

Tarzan,
tvoj "metevrit" bo prej neka žlindra. Kovina je med topljenjem stekla nižje oz delala nekakšne mehurčke (zato na dveh koncih), kar je posledica diferenciacije - kovina je težja in potone. Tista zelena steklasta reč je pa preostala talina silikatne sestave, ki je lažja in tako priplavala višje. v njej lahko vidiš tudi nekakšne mehurčke, ki so ostanek plinske komponente v talini. povej kje si našel, pa ti povem kje je bil rudnik / kaj so predelovali :)

recimo v litiji ob cesti lahko pobiraš na tone takega materjala + ponekod najdeš tudi tako umetno nastale kristale.

lmorgh ::

no, pa še tole...da ne boš preveč neumnosti tvezil o mežakelskem metevritu :)
https://skydrive.live.com/?cid=DC826FD4...

Tarzan ::

Tudi na to sem pomislil, veliko lažje da gre za žlindro ali kak kovinarski odpadek, kot pa meteorit. Vseeno sem shranil, ker je nenavaden. Je bil pa najden v Ljubljani, jugozahodni del.

lmorgh ::

žlindro se lahko uporablja kot agregat za ceste, morda je le padla iz kamjona za smetišče :)

Vanich ::

lmorgh je izjavil:

no, pa še tole...da ne boš preveč neumnosti tvezil o mežakelskem metevritu :)
https://skydrive.live.com/?cid=DC826FD4...


Sory - ampak kakšne neumnosti? Hočeš reči, da meteorit z mežaklje ni bil magneten? Težko me boš prepričal v to - prve slike tega meteorita sem naredil jaz osebno (slike z mojega linka zgoraj), na enem magnetu doma se mi pa valja še nekaj njegovega prahu.

lmorgh ::

ma ne, mislil sem tisto z lovci na metevrite z discoverija. sem sam prehitro tipkal in premalo mislil zravn :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meteor - Ljubljana (20.3.2017 - 21:45)

Oddelek: Znanost in tehnologija
153482 (2434) Highlag
»

identifikacija rastline

Oddelek: Loža
81184 (948) Phantomeye
»

Apple posodobil OS X, Safari

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
288817 (6744) driver_x
»

Po tuširanju imam vodo v ušesu [Boli]

Oddelek: Loža
289988 (8095) roli
»

Katera free alternativa Flickr.com oz. moj-album.com?

Oddelek: Omrežja in internet
51069 (959) Brainstorm

Več podobnih tem