» »

Meteor - Ljubljana (20.3.2017 - 21:45)

Meteor - Ljubljana (20.3.2017 - 21:45)

hunter01 ::

Je še kdo danes okrog 21:45 videl zelo svetel meteor? Bil sem za Bežigradom in gledal v smeri juga (okvirno po Dunajski proti centru).

Bil je pa zelo močne zelene barve in tako "nizko", da mi je iz vidnega polja "izginil" za blokom.

Glede na to, da je v Ljubljani kar nekaj kamer + opazovalnica Golovec, ni vrag da je kakšni kameri celo uspelo zabeležiti dogodek? Je kje kak arhiv slik teh opazovalnic/kamer?

EDIT: Izgled nekaj takega, kot je na spodnji sliki

 Zelen meteor

Zelen meteor

  • spremenil: hunter01 ()

vostok_1 ::

Zelenega ne. Vrjetno kake soli je mel gor.

Sem pa enkrat zagledal enega, ki je sredi leta razpadel na dva svetleča dela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kaktus1 ::

Jaz sem ga videl. Sem najprej mislil, da je kakšna raketa, ki jo je kdo spustil, je bil videti tako nizko. Gledal sem pa s smeri Poljanskega nabrežja proti Golovcu.

kixs ::

Verjetno bi ga moral videti tudi kdo drug na tej hemisferi in ga je po moznosti tudi slikal.

Colt1911 ::

Meteorit fantje , meteorit. Ta se pojavi za 2-3 sekunde , meteorji pa so vidni več noči skupaj.

Valentin ::

Meteoroid je majhen delec (z velikostjo od zrna peska do velikosti skale), ki je nastal kot okrušek v vesoljskem prostoru.

Meteorit je ostanek meteoroida ali asteroida, ki je preživel pot skozi atmosfero, in je padel na površino Zemlje, pri tem pa ni bil uničen niti ni razpadel.

Meteor ali utrinek je vidni del vstopa meteoroida ali asteroida v atmosfero Zemlje.

Vir: Meteoroid @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

hunter01 ::

Colt1911 je izjavil:

Meteorit fantje , meteorit. Ta se pojavi za 2-3 sekunde , meteorji pa so vidni več noči skupaj.


Si želel biti pameten pa ti ni uspelo? Če je včerajšnji meteor bil tudi meteorit (prezivel vstop) pa ne vem!

Tribal ::

Predvidevam da je Colt1911 mislil komet :D

Vanich ::

Fantje - poiščite ga! (meteorit) Zadnjega (tistega z Mežaklje) je kupila država Slovenija za cca 10.000.-€. Samo, se mi zdi, da so potem spremenili zakon in vam ga sedaj enostavno zaplenijo in dobite samo prst v rit - razen, če ga skrivaj ne prodaš kje v tujini. (verjetno za dosti manj denarja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

krneki ::

Moja allsky kamera ga je ujela.

hunter01 ::

krneki je izjavil:

Moja allsky kamera ga je ujela.


Super! Hvala za sliko :)

Vanich ::

Super! Sedaj samo še izračunati smer, trajektorijo in lokacijo verjetnega padca (če ni ves zgorel v atmosferi), detektor za kovine v roke - pa gremo! :D

Colt1911 ::

Tribal je izjavil:

Predvidevam da je Colt1911 mislil komet :D


Zaj... sem se. Mislil sem komet.:8)

hunter01 ::

Colt1911 je izjavil:

Tribal je izjavil:

Predvidevam da je Colt1911 mislil komet :D


Zaj... sem se. Mislil sem komet.:8)


Če te kaj potolaži, sem pred objavo tudi sam pogooglal, da ja ne bom narobe napisal :D


Vanich je izjavil:

Super! Sedaj samo še izračunati smer, trajektorijo in lokacijo verjetnega padca (če ni ves zgorel v atmosferi), detektor za kovine v roke - pa gremo! :D


Kakšna je sploh verjetnost, da je preživel? Meni kot popolnemu laiku se je sicer zdelo zelo nizko vse skupaj.

Grey ::

hunter01 je izjavil:

Je še kdo danes okrog 21:45 videl zelo svetel meteor? Bil sem za Bežigradom in gledal v smeri juga (okvirno po Dunajski proti centru).

Bil je pa zelo močne zelene barve in tako "nizko", da mi je iz vidnega polja "izginil" za blokom.

Glede na to, da je v Ljubljani kar nekaj kamer + opazovalnica Golovec, ni vrag da je kakšni kameri celo uspelo zabeležiti dogodek? Je kje kak arhiv slik teh opazovalnic/kamer?

EDIT: Izgled nekaj takega, kot je na spodnji sliki

 Zelen meteor

Zelen meteor


Identično stvar kot je na sliki sem videl ponoči v začetku meseca. Zdelo se mi je zelo...neverjetno lepo in nepričakovano svetlo. Letel pa je v smeri Slovenske ceste proti cca jugu.

Highlag ::

Green lantern lands :-)
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V zemeljski atmosferi eksplodiral meteorit

Oddelek: Problemi človeštva
4710259 (8219) Cash
»

Meteor

Oddelek: Loža
292851 (2401) lmorgh
»

na rusijo padali kamni z vesolja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8718436 (13537) jeryslo
»

Meteorski dež 12. avgusta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5917680 (12780) schurda
»

Superbolid (Meteor) nad Slovenijo: 25. julij 2007 ob 12:02

Oddelek: Loža
323835 (2166) Pyr0Beast

Več podobnih tem