» »

strela - delno sesutje -> help

strela - delno sesutje -> help

Machete ::

Živjo.
Včeraj mi je strela udarila v modem (bil zraven pok v modemu). Ok ugasnem vse skupaj in ne računam več na modem. Nesem pc pred tv in igram single player neki.
Dam spat sebe in pc. Prejle dobim nov modem, zbudim PC dela vse normalno razen ne vzpostavi povezave. Vidim da lučka na mrežni itegrirani na matični ne dela, torej si mislim da je skurilo tudi ta del. Resetiram dela vse normalno razen ne poveže na net (kabelski) Preklopim net kabel na zunanjo mrežno v matični in isto ne poveže (čeprav mrežna dela z lučko itd.. samo je nisem uporabljal že zelo dolgo in morda bi rabila kak updejt ali sploh še enkrat driverje). Ugasnem PC in ga odnesem v drugo sobo kjer ponavadi je (prenašam ga skrajn redko).
Spodaj v fotkah je povzeto kaj se zgodi ko se prižge. Torej čudni (ali ne) del je da ko je bi restartan je delalo vse, ko je bil ugasnjem in kasneje prižgan pa meče spodnje zadeve in ne zboota v winse.
Zadeva je sledeča format mi načeloma ni problem ker imam vse arhivske podatke na drugem disku kot je sistemski. Bi se mu pa izognil ker imam vseeno veliko medijske vsebine (nadomestljive), veliko inštalacij.. in nekaj nenadomestljivih slik (majhna malenkost a drag spomin). Skratka 500GB podatkov, ki jih moram ponovno sestaviti potem skupaj.
Ima kdo idejo kako zadevo rešit brez formatiranja. Je potrebna nova matična? (GA-P35-DS4) Ker je PC že v letih je bila mišljena komplet menjava konec leta, zato mi zelo narobe hodi kar koli v njega zdaj vlagat ali celo predčasno menjati za novega.
Hvala za predloge! Morebitne odgovore bom verjetno preveril šele enkrat jutri.



  • zavaroval slike: Mavrik ()

Duhec ::

Lepo ti piše kaj naredi (točke 1,2 in 3).

Hayabusa ::

Verjetno je strela uspela skuriti še kaj na plošči, če je bil pc povezan direktno preko kabla v modem...

Jaz bi testiral disk Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov , če je ok bootal v ubuntu live linux, preveril delovanje neta in sistema (ter dostopnosti vsebin na disku), če tam dela poženeš windows repair.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KoMar- ::

Mogoče je pa samo RAM šel...

Machete ::

Duhec nevem no če je win repair že kdaj kaj rešil. Ena od stvari v katere ne verjamem je bog in win repair. Bom pa seveda proval, če ne bo kakšne boljše ideje.
Hayabusa, Komar: vmes je še ruter, ki dela. Nevem če si prebral, ampak diski - in vsa vsebina, winsi, vse ostalo razen mrežne so delovali popolnoma super dokler ni bil računalnik zaustavljen, in ne samo formatiran. Hec je da je bil vmes ugasnjen že prej, potem delujoč cel večer, dan v sleep mode enkrat še restartan (delalo vse OK). Problem se je pojavil po še eni zaustavitvi.. Zato zelo dvomim da je šlo karkoli drugega kot mrežna.

Torej nobene ideje razen provat repair? ;((

Tilen ::

Lahko probaš še z last known good configuration.

 LKGC

LKGC

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

hm dobra dobra. samo ne vem kako do tega menija :P
bom probal

Hayabusa ::

F8 pritiskaš ob zagonu.
Kako deš da router dela 100% ? Si ga testiral na drugi lokaciji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Machete ::

nisem. vse lučke mu lepo svetjo :D
sam mislim da niti ni preveč važno trenutno če dela ruter. sam v winse bi rad. hehe

Opkow ::

Racunalnik priklopi direktno na modem, da vidis, ce je problem v routerju.
Ena od najbolj pogostih napak po udaru strele, je tudi deloma skurjena mrezna kartica na racunalniku. Zato probaj dobiti drugo in preveri.

Mitch ::

Izklopi skurjeno mrežno kartico na matični plošči v BIOSu. End of Story...:D

Machete ::

No zgleda da je v bistvu šel disk. Ker sem probal vse možno in zgoraj našteto. Sem imel na sreči enega doma frišnega z sistemom naloženim. Ga priklopim in dela vse bp. :D

Machete ::

No zgleda da je v bistvu šel disk. Ker sem probal vse možno in zgoraj našteto. Sem imel na sreči enega doma frišnega z sistemom naloženim. Ga priklopim in dela vse bp. :D

ups. sam enkrat sem kliknil Odgovori. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj s skurjeno matično ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192129 (1551) hojnikb
»

EMP zaščita omrežja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141513 (1098) Anteus
»

Problem z povezavo na internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
151261 (1112) Godward
»

Kdaj se restarta pri priziganju, kdaj pri ugasanju, kdaj pa kar kadar si pozeli(racun

Oddelek: Pomoč in nasveti
71693 (1523) .:n3j0:.
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472601 (1726) neoto

Več podobnih tem