» »

Interstellar (film)

Interstellar (film)

««
4 / 15
»»

jype ::

Mene tudi nič ne moti, da je zgodba malce za lase privlečena - konec koncev je tudi v Odiseji 2001.

Glavni problem Interstellar je, da poskuša biti preveč prijazen do različnih gledalcev. V sobotni prilogi dela je neka filmska kritičarka zapisala, da je "pogrešala kemijo med pilotom in znanstvenico".

A so ti ljudje sploh kdaj premislili, kako so videti priprave za vesoljske naloge? Ne le, da tam ni nobene kemije, ker zanjo ni niti časa, niti prostora, tudi v filmu je ne bi smelo biti, ker popolnoma uniči kredibilnost celotne zgodbe.

perci ::

Te napake so meni, kolikor vas poslušam (gledal še nisem filma), še sprejemljive. Jih preživim. So morda celo nujno za ZF film. Brez fizikalnih goofov gledamo igrani dokumentarec, tega pa nočemo.

Recimo pri Gravity preživim dejstvo, da bi bilo povsem nemogoče v vesoljskem skafandru migrirati med ISS in kitajsko postajo ter potem še operirati s kitajskim escape modulom.

Ne morem pa preživeti tiste fore, ko se Clooney odklopi, da Sandre ne potegne s sabo. Tist je blo pa mal tumač za film z naslovom Gravity.

jype ::

perci> Ne morem pa preživeti tiste fore, ko se Clooney odklopi, da Sandre ne potegne s sabo. Tist je blo pa mal tumač za film z naslovom Gravity.

Zakaj te pa to moti?

Sicer je v filmu narobe narisano, ampak če se cela postaja počasi vrti, potem je to čisto legit.

Invictus ::

Večino teh filmov zafrknejo, ker delajo po enem in istem kopitu.

Nekaj nepotrebne akcije + vsaj en love story.

V tem filmu je to čisto odveč.

Filizofirati o pravi fiziki v ZF filmu je pa tako ali tako mimo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Lonsarg je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Filozofski vidik ta filem predstavi, kot povprečen 9 letnik nariše jezusovo rojstvo.

A bejž no, sploh nimam kontra komentarja na take nizotne izjave.


Nizkotne izjave za nizkoten film.


Glede love story itd. Definitivno take stvari ne sodijo v priprave na ultimativno vesoljsko misijo. A kljub temu se jih da zlahka not vstaviti brez, da izpade totalno childish in detached. Fizika je morda res bila še najmanjši problem tega filma.

Gravity je bil butast, ampak vsaj koherenten, kar je najbolj pomembno pri filmih.

@jype

poglej si



BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Filizofirati o pravi fiziki v ZF filmu je pa tako ali tako mimo ...


Ne ni. Imas (vsaj) dva tipa Sci-Fi filmov.

Prvi je tak, kjer je Science nekaj kar izumijo za sam film in se vklopi v zgodbo filma in se film dogaja v tistih okvirih. V Star Treku imajo ladje warp drive. Noben se pretirano ne ukvarja s tem, da tam warp drive obstaja in se ne dere 'to je ful LOL!' v Star Trek vesolju tudi transporter povsem lepo dela in tudi vemo, da tahioni pomagajo pri detekciji nevidnih (cloaked) vesoljskih ladij. In s tem ni prav nic narobe.

Potem imas pa filme tipa Gravity in Interstellar, ki se _trudijo_ biti cim bolj resnicni. V samo zgodbo vpletejo neke elemente fantastike ampak hkrati delajo resen film. Pri vsej tej resnosti pa zaradi same drame vpletejo en kup neumnosti, ki film na case naredi ne gledljiv.

perci ::

jype je izjavil:

perci> Ne morem pa preživeti tiste fore, ko se Clooney odklopi, da Sandre ne potegne s sabo. Tist je blo pa mal tumač za film z naslovom Gravity.

Zakaj te pa to moti?

Sicer je v filmu narobe narisano, ampak če se cela postaja počasi vrti, potem je to čisto legit.


Verjetnost, da sta letela ravno v vektorju centrifugalne sile, ko se je zataknila v padalske vrvice pa??? Tudi nikjer iz filma se ne vidi, da bi bila os vrtenja prava.

Nima smisla iskat razlag tam, kjer jih ni. Pač so rabili nekaj, da je lahko Clooney kot pravi ameriški dedec naredil nekaj za ameriška dekleta.

jype ::

perci> Verjetnost, da sta letela ravno v vektorju centrifugalne sile, ko se je zataknila v padalske vrvice pa??? Tudi nikjer iz filma se ne vidi, da bi bila os vrtenja prava.

Ja, ampak v vesolju, sploh blizu atmosferi, se brez aktivne stabilizacije bolj ali manj vse vrti. Ja, ni ravno verjetno in kot rečeno je narisano narobe, ampak scenarij, v katerem nekdo na dolgi zajli ne more priti bližje centru rotacije, ni neverjeten. Je pa cel kup drugih reči neverjetnih.

perci ::

Itak da se vse vrti, ampak samo relativno :).

vostok_1 ::

Clooneya je najbrž črna luknja v sredini galaksije vlekla.

jype ::

vostok_1> Clooneya je najbrž črna luknja v sredini galaksije vlekla.

No, v to ni dvoma, ker vleče _vse_.

Daedalus ::

Začne se obetavno, pol pa preprosto flopne. Surfanje na kilometerskih valovih, jahanje okoli črne luknje, da preživetje padanja v črno luknjo sploh ne omenim? Stran vržen denar za vstopnice.

Potem imas pa filme tipa Gravity in Interstellar, ki se _trudijo_ biti cim bolj resnicni. V samo zgodbo vpletejo neke elemente fantastike ampak hkrati delajo resen film. Pri vsej tej resnosti pa zaradi same drame vpletejo en kup neumnosti, ki film na case naredi ne gledljiv.


Jap. Če že težijo na polno s "proper" fiziko, naj bojo konsistentni. Takole pa nastane samo ena navadna čorba.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Clooneya je najbrž črna luknja v sredini galaksije vlekla.

No, v to ni dvoma, ker vleče _vse_.


Jp. Ampak ne s pospeškom 1/4G kot v filmu ;)

jype ::

Daedalus> Stran vržen denar za vstopnice.

Ne pa ni. Če ti ni bil všeč roditeljski sestanek, potem pa res nič ne rečem.

WarpedGone ::

Pogledal. Pod črto thumbs ub.
Manjše stvari motijo, še najbol tista, ko "zarad zmešane kure, moški umre".
Uporaba raketnih tehnologij na začetku je mal nekonsistentna z ostalim filmom se mi pa zlo dopade, da se niso trudili razlagat kako naj bi tista 'rešitev' zgledala. Do you have data? Yes. Can you send it? Yes. Do it. Nobenih posebnih čarolij.

Moti vas da preživi padec v črno luknjo? Nekdo je preveč poln sam sebe...
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

Sicer sem gledal v cam verziji in je zadeva bolj boga ampak vseeno me zanima kako huDiča so hodili po vodi in na njej pristali? Ker če vidiš že v startu da ni kopnega potem tja ne greš, tako da sem pričakov v bližini plažo. Da ne omenjam kar naenkrat cunamija. Pa tisti robot je bil tako butasto narejen, zakaj ni mogel biti v stilu terminatorjua, ne pa kot kocka WTF.

Pa recimo sin od glavnega junaka ni želel rešiti otrok in jih poslati v bunke?

Film Avatar je bil bolje narejen, ker veš da gre za totalno fikcijo in dobre efekte.

vostok_1 ::

Saj to je to. Nima veze če ima film butaste sci-fi prijeme. Dokler je konsistenten s celotno izkušnjo...je kul. Interstellar pač je fail na tem področju.

Invictus ::

Daedalus je izjavil:

Začne se obetavno, pol pa preprosto flopne. Surfanje na kilometerskih valovih, jahanje okoli črne luknje, da preživetje padanja v črno luknjo sploh ne omenim?

Koliko ljudi pa poznš, ki niso preživeli pdana v črno luknjo?

Zaenkrat ni še nobenega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WarpedGone ::

Sicer sem gledal v cam verziji in je zadeva bolj boga ampak vseeno me zanima kako huDiča so hodili po vodi in na njej pristali

Precej slabo si gledal. Vode je blo mal čez gležn, precej očitno je bilo spodaj dno.

Da ne omenjam kar naenkrat cunamija.

Za plimske sile še nisi slišal?

Pa tisti robot je bil tako butasto narejen, zakaj ni mogel biti v stilu terminatorjua, ne pa kot kocka WTF.

Ker to ni terminator ampak Intersetallr.

Pa recimo sin od glavnega junaka ni želel rešiti otrok in jih poslati v bunke?

Ko gre psiha in obeti za neko vsaj mal mračno prihodnost v franže, ljudje počnejo še hujše stvari.

Precej bol resna zamera je nekonsistenost okol gravitacije (in njenih gradientov), splo ko je ta tolk močna da bremza čas. Ampak če bi to vsaj na pol upošteval, nebi bilo filma sploh.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Sicer sem gledal v cam verziji in je zadeva bolj boga ampak vseeno me zanima kako huDiča so hodili po vodi in na njej pristali

Precej slabo si gledal. Vode je blo mal čez gležn, precej očitno je bilo spodaj dno.


Sej vseen, nardit film, kjer so glavni znanstveniki butci, je mau trapast. Razen ce ne delas Butec & Butec filma... :>

WarpedGone ::

Film, kjer znanstveniki niso "butci" vsaj v nekem delu, bo nasplošno popljuvan kot krneki in bo totalni finančni polom.
Za znanost brez napak maš učbenike, predavanja in morda morda kak dokumentarec.
Nič od tega ne zasuži milijonov, kaj šele stotin milijonov.
Tu so se celo trudili par stvari prikazat pravilno, ne pa vseh. Še vseeno je zelo močan priokus 'divjanja'. V tri ure je stlačeno preveč različnih zgodb.
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

In kakp so oni vedeli da je voda do gleznjev? Ti ves kako nastane cunami? Pptrebujes malo ves kot vodo do cevljev.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

In kakp so oni vedeli da je voda do gleznjev? Ti ves kako nastane cunami? Pptrebujes malo ves kot vodo do cevljev.

Tam kjer je največji val, je ponavadi voda res do gležnjev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Lahko je tudi ze kopno ampak zakaj so sli v val? Suicide mission? Cisto nic v tem filmu ni pravilno. Tipo se s prazno zracnico vozi po koruzi za imdijskem dronom ameriske izdelave, ga ulovi, rastaci in toj to? Zakaj ze rabi drona?

MrStein ::

Solarni paneli in drug materijal, ki ga je v tistem svetu težko dobiti.
Vsaj to je bilo smiselno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

In zakaj bi kmel solarne panele? Toplo vodo? Je pa zanimivo da mu je delal racunalnik in 3 g omrezje.

WarpedGone ::

Ni blo 3g ampak UMTS.
Ste res tako ubogi po duhu, da si ne znate predstavljat vsaj 10 načinov kako bi lahko bilo tako, kot je bilo prikazano.
Đizs frocovje, kolk knjig ste uspel prebrat v svojem kratkem bivanju na zemlji?
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

A umts? No samo da vemo. Niso pa mogli poslat nekega discoverya pod cunami. Da o crnih luknjah in gravitaciji nebi.

Zakaj je dron letel tako nizko? Radarji? V realnosti ga nikoli ne vidis tako nizko, vsaj v vojaskih misijah iran, iraq jih ni bilo.

jype ::

Zakaj so bli traktorji take barve?

PrihajaNodi ::

Ja to pa res ne vem. Ampak glavno da se da s prazno zracnico gont po polju za dronom. Pa do vesolja se prisli nismo.

jype ::

PrihajaNodi> Ampak glavno da se da s prazno zracnico gont po polju za dronom.

Ti pa še nisi vozil pick-upa ane?

PrihajaNodi ::

Tudi traktorja ne. Si ga ti s prazno zračnico po koruzi?

jype ::

Ne, seveda ne, po koruzi se ne vozi, ni pa noben problem tega počet tako, kot je prikazano v filmu - čeprav je v resnici precej bedasto.

PrihajaNodi ::

Amapk ne pri taki hitrosti.


Maximum speed: 135 mph (117 knots, 217 km/h)
Cruise speed: 81-103 mph (70-90 knots, 130-165 km/h)
Stall speed: 62 mph (54 knots, 100 km/h) (dependent on aircraft weight)
Range: 675 nmi (675 mi or 1,100 km) [107]
Endurance: 24 hours[1]
Service ceiling: 25,000 ft[105] (7,620 m)


To so hitrosti drona. In on ga je lovil s 100km/h s poceno zracnico po koruzi?

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Amapk ne pri taki hitrosti.


Maximum speed: 135 mph (117 knots, 217 km/h)
Cruise speed: 81-103 mph (70-90 knots, 130-165 km/h)
Stall speed: 62 mph (54 knots, 100 km/h) (dependent on aircraft weight)
Range: 675 nmi (675 mi or 1,100 km) [107]
Endurance: 24 hours[1]
Service ceiling: 25,000 ft[105] (7,620 m)


To so hitrosti drona. In on ga je lovil s 100km/h s poceno zracnico po koruzi?

V čem je problem?

Še vedno ne vidim pointa na katerega si se obesil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

PrihajaNodi> To so hitrosti drona. In on ga je lovil s 100km/h s poceno zracnico po koruzi?

Saj ni vozil _za_ njim, torej po isti poti.

c3p0 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Zakaj je dron letel tako nizko? Radarji? V realnosti ga nikoli ne vidis tako nizko, vsaj v vojaskih misijah iran, iraq jih ni bilo.


Se ni MMC tudi sam čudil, zakaj je tako nizko?

Because of the Gravitational Anomaly that was in Murph's room that also caused the Farming Machines to go haywire.

PrihajaNodi ::

Se huje, trenje je bilo se večje, ker po koruzi, 100km/h minamalno je že enako tistim čudežnim situacijam v vesolju. Transformerji so bili bolj watchable, tu mipa že na začetku pokvarijo vse.

jype ::

Ne rabiš vozit 100km/h, če poskušaš prestrežt napravo, ki leti v krogih.

PrihajaNodi ::

Če je letelo v krogu bi se lahko ustavili in čakali da pride še enkrat do njih. Vidim da se že šališ.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Po koruzi se da kar hitro, nisi nikoli gledal klasike The Hunter s Steve McQueen-om v glavni vlogi? :)

PrihajaNodi ::

Ja, ma ne 100 km/h s poceno gumno. Da jim vsaj guma ne bi pocla potem bi se sprejel, tako je pa treba se volan držat pravilno. Že na začetku so mi uničili film.

jype ::

PrihajaNodi> Že na začetku so mi uničili film.

Ubožec. Upam, da si od piratebaya zahteval denar nazaj.

PrihajaNodi ::

Je bilo itak skoraj da brez zvoka oziroma samo hreščanje, tako da sem gledal s podnapisi, če te to kaj tolaži. Tole ni vredno par evrov, žal.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Kaj pa ti poznaš futuristične terence? Lahko, da je avto sam kompenziral...

PrihajaNodi ::

Razumel bi če bi drona lovili s konji in lasom.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tudi traktorja ne. Si ga ti s prazno zračnico po koruzi?


4x4 avto s prazno gumo se obnaša dost drugače kot 2wd s prazno gumo. Manj te vleče v stran in tudi manj trese, sploh če je na 2wd kolo, ki ima počeno pnevmatiko pogonsko.

Po zasneženem cestišču (nekje 20cm snega) sem se peljal iz Bleda do Radovljice(pumpa na avtocesti). Vmes je nekaj počilo, ko sem šel čez most pod bledom (med bledom in lescami). Na pumpi na avtocesti sem se ustavil, ker sem moral tankat in me je prodajalec opozoril, da imam prazno gumo. Vozil sem se normalno nekje 100 do 110km/h po avtocesti s prazno gumo.
Zelo podobno se obnaša, ko voziš s prazno pnevmatiko po terenu (zemlji). Ne čutiš prav veliko, ker se moč razporedi med vsa 4 kolesa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Zakaj so se pa potem ustavili, če niso nič čutili? Prvo tak hrub okoli gume, potem ko je pa videl drona pa spokal vse in gasa.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, ma ne 100 km/h s poceno gumno. Da jim vsaj guma ne bi pocla potem bi se sprejel, tako je pa treba se volan držat pravilno. Že na začetku so mi uničili film.

Če nisi opazil, sta bili zadaj 2 osi.

Ena počena guma pri praznem pickupu ne pomeni nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Ta terenec ima zadaj dvojna kolesa na vsaki strani, podobno kot tovornjaki. Če ena poči, ti še ena vedno ostane. Sicer je počeno dobro menjat takoj. Tako, da si si čisto brezveze že na začetku pokvaril film in ne komaj v zadnji tretjini. :))
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva fotografije črne luknje

Oddelek: Znanost in tehnologija
152565 (1355) bajker
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5621838 (10059) oo7
»

Arrival (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
29242781 (29693) jype
»

Autómata

Oddelek: Sedem umetnosti
204165 (3459) bambam20

Več podobnih tem