» »

Interstellar (film)

Interstellar (film)

««
3 / 15
»»

MrStein ::

Relativen čas je tam omenjen bolj mimogrede...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tribal ::

A kdo ve kakšen način ogleda filma brez da grem v kino? Sem pripravljen plačati ne me narobe razumeti. Samo ne morem iti v kino. Pa seveda kvaliteta full hd ne manj. Pa ne drugo leto ampak letos.

Nikec3 ::

pravzaprav nisem preveč pričakoval, nikakor pa ne 10/10, recimo en tak popcorn BB v stilu "Gravity" oz. "Prometheus"
vsekakor boljši od zgoraj omenjenih dveh

Od Gravity Interstellarja zagotovo ni boljši. Potrebno se je zavedati, da sta to povsem različna filma in Gravityju uspe točno to kar Gravity hoče. Ena izmed najboljših akcij vseh časov, in režiserska mojstrovina Cuarona. Interstellar pa v svojem rangu filmov uspe tako kot si sam napisal za 7-8/10. Upam celo iti tako daleč, da rečem da lahko v Gravityju spremljamo najboljšo akcijo vseh časov.

Mimogrede, ne vem če ste opazili, ampak v Interstellarju je ena direktna referenca na 2001: Space Oddyseey. Trenutek ko lik Anne Hathaway reče, če "lahko to naroči robotu", nakar McCounaghey samozavestno odvrne, da je TARS robot in mu lahko naroči kar želi. 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

DarwiN ::

Od Gravity Interstellarja zagotovo ni boljši.

Nisem gledal Interstellar, ampak Gravity mora biti eden najslabših filmov vseh časov... Eno uro sem se mučil in naposled obupal.. Polno klišejev, neumni liki, monologi in vožnja s thrusterji po vesolju.. Vizualno čudovit film, ampak hvala lepa.. Mislim ej, Clooney kar potrka na okno space shuttla, kot bi se slučajno peč sprehajal mimo po vesolju.. Potrka in se skupaj odpeljeta domov.. Konec filma.. Jesus Christ. :))
Moon je kul film.

Drugač pa - dokumentarec o filmu Interstellar, za tiste, ki ste si že ogledali film (ker je jasno poln spoilerjev):
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

tist da on potrka na vrata in se notr vsede so bili njeni prividi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

c3p0 ::

To pa je problem ogleda le polovice filma :)

Dami ::

Nikec3 je izjavil:

Ena izmed najboljših akcij vseh časov, in režiserska mojstrovina Cuarona. ... Upam celo iti tako daleč, da rečem da lahko v Gravityju spremljamo najboljšo akcijo vseh časov.

Hvala za tole, že dolgo se nisem tako nasmejal.:))
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

DarwiN ::

gddr85 je izjavil:

tist da on potrka na vrata in se notr vsede so bili njeni prividi

Ah, lol, sem prehitro naprej sukal, da bi opazil.. Kakorkoli, še Sharknado ima precej več zgodbe..;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

ok s tistim Sharknado si mal pretiraval ;) film je eden boljših (predvsem vizualno), ne vem pa kaj si pričakoval od zgodbe v Gravity razen tega, da se skušajo vsi nekak rešit, je pa res, da tist, ko se s thrusterji vozita je mal tko, ampak ne vem kako bi drugač prišla do postaje

oo7 ::

Tribal je izjavil:

A kdo ve kakšen način ogleda filma brez da grem v kino? Sem pripravljen plačati ne me narobe razumeti. Samo ne morem iti v kino. Pa seveda kvaliteta full hd ne manj. Pa ne drugo leto ampak letos.


Če ne boš šel v kino potem boš moral po vsej verjetnosti počakati, do drugega leta, da filim izide na DVd-ju so pa že cam verzije ampak to je pa brez veze se bolj splača počakati.

DarwiN ::

gddr85 je izjavil:

ok s tistim Sharknado si mal pretiraval ;) film je eden boljših (predvsem vizualno), ne vem pa kaj si pričakoval od zgodbe v Gravity razen tega, da se skušajo vsi nekak rešit, je pa res, da tist, ko se s thrusterji vozita je mal tko, ampak ne vem kako bi drugač prišla do postaje

Beh.. Pričakoval sem vsaj resen film z realnimi okoliščinami.. Ne dva "gostilniška astronavta", ki stresata šale v vesolju in je eden manj kvalificiran od drugega. Ko bullockova reče "I always crash landed the flight simulator" ipd.. Film dolg 80 minut, brez zgodbe in poln neumnosti.

Anyway, back to Interstellar. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

vostok_1 ::

Jp. Ta film je premočno inspiriran od prometheusa. Mel je par zanimivih scen ampak 3/4 je skoraj nekonsistentna, run trough holivud-odiseja.

Dokaj razočaran nad filmom od takega direktorja.

Nikec3 ::

Mislim ej, Clooney kar potrka na okno space shuttla, kot bi se slučajno peč sprehajal mimo po vesolju.. Potrka in se skupaj odpeljeta domov.. Konec filma.. Jesus Christ. :))

Ups, to je bil pa kar epski fail. :))

Hvala za tole, že dolgo se nisem tako nasmejal.

Cuaron bi prejel Oskarja za režijo tudi če bi gledali kategorijo v razponu 10 let. Sem že pred njegovim prejetjem kipca govoril, da v kategoriji režije nima konkurence, in res je ni imel. Pri Gravityju me je motilo predvsem velikokratno ignoriranje fizike. Zdaj pa res: Interstellar.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

D3m ::

Tisto je bil privid Bullock-ove.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Runnagain ::

Mah, delate brezpredmetne primerjave...edina skupna točka, ki jo imata Gravity in Interstelar, je brezzračni prostor. Sam ju sploh nočem primerjati, ker sta to dva različna filma...vsak po svoje dober.

Zgodovina sprememb…

jype ::

gusto> Ve kdo še za kak film, v katerega je vključena relativnostna teorija in relativno minevanje časa? Pa da je za pogledat.:D

Primer, http://www.imdb.com/title/tt0390384/

Edini spodoben film o resnični znanosti.

Interstellar sem pogledal, pa me ni navdušil, z izjemo parih dobrih kadrov, ki žal niso iz tistih delov filma, nad katerimi se navdušuje internet. Najbolj všeč v celem filmu mi je bil roditeljski sestanek.

gusto ::

Bom pogledal Contact in Primer, Moon sem pa že, je bil OK. Tnx :D

vostok_1 ::

IMO je Contact bistveno boljši od Interstellar. Bistveno!
Interstellar je pravzaprav še slabši od nekaterih aktualnih sci-fi blockbusterjev. Žalostno, kako lahko tak direktor splavi takšen filem. Tako kot R. Scott in Prometej.

jype ::

vostok_1> IMO je Contact bistveno boljši od Interstellar. Bistveno!

Ja. Komot bi tudi izrezali vso dramo iz Interstellar, pa bi postal boljši od Contact.

avani ::

huh, a je bil Matt Damon tisti raziskovalec na zaledenelem planetu?

jype ::

Mhm.

MrStein ::

avani je izjavil:

huh, a je bil Matt Damon tisti raziskovalec na zaledenelem planetu?

http://www.imdb.com/title/tt0816692/ful...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> IMO je Contact bistveno boljši od Interstellar. Bistveno!

Ja. Komot bi tudi izrezali vso dramo iz Interstellar, pa bi postal boljši od Contact.


Tudi tako ne vem, če bi bil kaj posebno boljši. Dejansko le par prizorov je blo kul vse ostalo pa daleč pod nivojem. Tisti roditeljski sestanek je bil recimo res ok, ko so povlekli vn fake moon landing. Proti koncu ko je bil v tistem 5 dimenzionalnem prostoru je tudi izpadlo kar vredi. Originalno. Vse ostalo vmes je totalno forgettable in sem že skoraj vse pozabil.

Konsistentnost je bila obupna.

SPOILER



Zakwa zaboga niso na tistem prvem planetu poslali vn robota, da pregleda ostanke? Hell...why not just send a robot down. Fak, sposobni so bili humorja in čustev niso bili pa sposobni enega butastega survey programa naredit. Tudi, če je bilo 7 let zamika ne vidim težav za tak napreden AI. Mislim ej...polovico tega sranja bi roboti zlahka naredili. A je res težko ocenit če je planet zamrznjena kugla z preveliko količino amonijaka. Yep...moramo kr Matt Damona dol poslat, to be sure.
Gah. Res, da po idjotizmu nima za burek proti Prometheus-u, ampak govorimo o praktično top 3 direktorju holivuda. Damn

jype ::

vostok_1> Tudi tako ne vem, če bi bil kaj posebno boljši.

Saj brez drame ne bi bilo tavanja po planetih.

vostok_1 ::

To je res ja. Skakanje po planetih je bilo pretežno irelevantno.

Bolj kot razmišljam, bolj mi je poden film. Ampak to je približno stalnica novodobne ameriške mainstream produkcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Bolj kot razmišljam, bolj mi je poden film. Ampak to je približno stalnica novodobne ameriške mainstream produkcije.

Moon je dober film. Ne dela se, da je znanstveno natančen, niti se kot tak ne oglašuje. Analizira konkretne filozofske in moralne implikacije razvoja specifične tehnologije v znanstveno možne prihodnosti in ne poizkuša odgovarjati na vsa vprašanja hkrati.

vostok_1 ::


Country:
UK


http://www.imdb.com/title/tt1182345/

Exactly my point.

Nikec3 ::

Zakwa zaboga niso na tistem prvem planetu poslali vn robota, da pregleda ostanke? Hell...why not just send a robot down. Fak, sposobni so bili humorja in čustev niso bili pa sposobni enega butastega survey programa naredit. Tudi, če je bilo 7 let zamika ne vidim težav za tak napreden AI. Mislim ej...polovico tega sranja bi roboti zlahka naredili. A je res težko ocenit če je planet zamrznjena kugla z preveliko količino amonijaka. Yep...moramo kr Matt Damona dol poslat, to be sure.
Gah. Res, da po idjotizmu nima za burek proti Prometheus-u, ampak govorimo o praktično top 3 direktorju holivuda. Damn

S tem sem imel tudi jaz največ problemov. Sicer ne morem reči, da je film poden, tako kot to ne morem reči za Prometheusa, se pa zavedam njegovih pomanjkljivosti. Nasploh je bila celotna zgodba o planetih, zelo zelo čudna in nelogična. Tudi čustva karakterjev so bila čudna. Najbolj v spominu mi je ostalo, kako Cooper različno reagira na dejstvo, da bo na nekem planetu porabil ogromno časa. Na začetku mu je hudo, ko pridejo na planet mu je ok, ko ugotovi, da bo zapravil še dodatnih 7 let, je spet izjemno jeze, ko pridejo nazaj na ladjo se Brand do Romilly-ja obnaša kot da je zelo začudena, da se je postaral, ko gre v črno luknjo mu je spet vseeno,... Vsak razlog za obisk planeta je bil enostavno enostavno debilen. Pa tudi zgodba o tem, kako so na vsak planet poslali enega človeka, ki ima s sabo oddajnik, ki samo oddaja ali pa ne oddaja,... Debilno.

Sploh me ne moti lastna interpretacija fizike in konec z petimi dimenzijami, motijo me nelogičnosti v sami zgodbi, in nenaravno obnašanje karakterjev. Btw, ko pride Cooper nazaj ga o njegovem sinu sploh nič ne zanima, hčerko pa zapusti po dveh minutah.

Slab je scenarij, ne režija. Od Nolanovih blockbusterjev bo kar The Dark Knight > Inception > Interstellar.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Bo tko ja. Precej nizek padec. Pa mi ni jasno zakaj, ker Nolan je eden od redkih direktorjev, ki si lahko privošči marsikaj. Mogoče se je sredi filma skregal z nekom, pa ga pol sam skup zlepil. Pojma nimam.

jype ::

vostok_1> Exactly my point.

Ampak tam ne smejo kazat fistinga!

Nikec3> Tudi čustva karakterjev so bila čudna.

Še posebej, če si že kdaj delal v teamu s takimi ljudmi in zelo dobro razumeš, da to niso neke cmere, ki najstniškim hčerkam ne bi znale brez jokanja pojasniti lastnih prioritet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Exactly my point.

Ampak tam ne smejo kazat fistinga!



Would certainly give new meaning to a black hole. ;)

nuclear ::

vostok_1 je izjavil:

IMO je Contact bistveno boljši od Interstellar. Bistveno!
Interstellar je pravzaprav še slabši od nekaterih aktualnih sci-fi blockbusterjev. Žalostno, kako lahko tak direktor splavi takšen filem. Tako kot R. Scott in Prometej.


Kok lah sploh primerjas ta 2 filma. Interstellar je nadnaravno dober film, Prometheus je krneki na hitro narejeno.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

MrStein ::

:D

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

Mene je pa najbolj zmotilo kako je Damon lahko pošiljal fake podatke iz ledenega planeta? Če sem prav razumel naj bi bilo več senzorjev po planetu in ti naj bi javljali podatke za analizo planeta. Kako je Damonu uspelo vso to maso podatkov potvoriti mi ostaja neznanka..
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MrStein ::

Nekje sem zasledil, da so baje pošiljali samo en bit informacije: yes! yes! yes! ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Skozi črno luknjo samo posamezne bite ja, ampak glavni sondi na tisti strani črne luknje, torej tudi vesoljski ladji iz našega filma pa so načeloma poslali cel set podatkov od senzorjev. Ker prvo kar so naredili je ko so tja prišli da so "dejanske" podatke primerjali z tistim, ki so jih dobili na Zemljo.

Damon je pač imel preveč časa in je ročno popravljal te podatke, saj si videl, da je bil robot čisto razdrt.

vostok_1 ::

Težko bo polnit luknje tega filma. Malo je manjkalo za ful GOATSE

Lonsarg ::

Če greš v številke prave fizike seveda:)

Tisto "1 ura na planet je 7 let" je kar precej butasta fora, ker bi se za kaj takega planet moral premikati praktično z svetlobno hitrostjo:):)

Nikec3 ::

Če greš v številke prave fizike seveda:)

Problem je predvsem, da je preveč "nefizikalnih lukenj".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

Če greš v številke prave fizike seveda:)
Tisto "1 ura na planet je 7 let" je kar precej butasta fora, ker bi se za kaj takega planet moral premikati praktično z svetlobno hitrostjo:):)


Tam je sicer slo za time dilation zaradi mocne gravitacije. Drugace pa ja, za taksno razliko v casu bi se moral premikati zelo zelo hitro. Wolfram Alpha pravi da je to 299792km/s (kar je pa svetlobna hitrost).

Po ogledu filma bi bil moj nasvet za vse filmarje, ki bi se radi ukvarjali s potovanjem skozi cas: Ne pocnite tega, ker boste zajebal. :>

Nekaj stvari, ki so mene zmotile, verjetno ste jih ze kaj omenili, expect spoilers:

Sciency stuff:
- vzlet z dvo-stopenjsko raketo, potem pa furanje naokrog z enimi mejhnimi prdalicami in SSTO vzleti?
- umetna gravitacija med potovanjem? unlikely.
- planet tko blizu crne luknje? Plimne sile bi ga v milijonih let raztrgale.
- 'finta' s katero so sli pristajati na prvi planet je nemogoca. ne mores ostati v visji orbiti okrog planeta, da se izognes jebi s casom. Sej ni kr tko, da ce si X metrov stran je vse ok, pol pa prides na X+5 metrov, pa je kr naenkrat problem in zate cajt ful pocas mineva. tudi ce bi bilo tako, ta problem nastane zaradi crne luknje, ne zaradi planeta. Oddaljiti bi se moral od crne luknje. Samo ce to nardis, potem ne mores ostati 'vzporedno' s planetom. Povratek iz planeta nazaj na postajo bi bil izredno tezek.
- planeti, ki bi krozili okrog crne luknje bi bli jebeno mrzli in zmrznjeni. Vsi po vrsti. Tist accretion disk jih ne bi dost ogrel, da bi lahk kdo mirno gor zivel.
- docking na postajo, ki se vrti z 68 obrati na minuto? unlikely.
- racunalnik rece: tolk hitr se ne mormo zavrtet, pilot rece: override in se lahko?!
- racunalnik za krmiljenje vesoljske ladje prime joystick in ga premika?!!?!?!? (to je men zgledal tko k un autopilot v filmu Airplane)
- pri tistem pospesevanju okrog crne luknje bi jim ship razpadel.
- uporaba motorjev od drugih ladij je v tem primeru nemogoca. potisk mora it VEDNO skozi center of gravity, ce ne gre, potem ladjo zavrti.
- v crno luknjo bi padal neskoncno casa in pri tem bi te 'razspagetilo'. :D
- peta oz x-ta dimenzija za dogodkovnim horizontom? Ajd, recimo. :) Cancelling the spaghettification.
- ljubezen je vec kot stiri dimenzionalna?!
- cause and effect potovanja skozi cas. Na potovanje v prihodnost/preteklost sem se odpravil zato, ker sem si iz taistega potovanja poslal sporocilo, da moram it na potovanje. Ja, hudirja, kako!? :>

Story stuff:
- zakaj je crknil tisti indijski drone? Zakaj so crknili kombajni?
- na 12 planetov ste poslali 12 ljudi? Zakaj? Ker roboti niso dost dobri?
- sonde so poslale podatke o planetih skozi wormhole, med temi podatki ni blo podatkov o sestavi atmosfere in temperaturi in o tem, da je sonda mogoce padla v vodo?
- kasneje so brez tezav posiljali video skoz wormhole.
- prva postaja in prvi kandidat za planet je najbolj nemogoc planet kar jih je. a ste resni?
- plimne valove in to, da ni nikjer kopnega, bi lahko videli ze od dalec
- na svetu je samo en znanstvenik, ki ve, da so tiste njegove enacbe traparija?
- in samo ena znanstvenica, ki je sposobna ljudi spet spravit v vesolje?
- razmetavanje knjig in morzejeva abeceda? K da bi bli v 19 stoletju.
- cooper na koncu ukrade ladjo, vmes je minilo 50 let, in jo zna odpeljat?! To je nekak tko, k da bi enga Mercury astronavta zdej v Dragona postavil. Pa bi kr vse znal.

Mnja, tkole prblizn.

Drgac mi je bil pa film kr vsec, priporocam. :))

svinja ::

Nikec3 je izjavil:

pravzaprav nisem preveč pričakoval, nikakor pa ne 10/10, recimo en tak popcorn BB v stilu "Gravity" oz. "Prometheus"
vsekakor boljši od zgoraj omenjenih dveh

Ena izmed najboljših akcij vseh časov, in režiserska mojstrovina Cuarona. Interstellar pa v svojem rangu filmov uspe tako kot si sam napisal za 7-8/10. Upam celo iti tako daleč, da rečem da lahko v Gravityju spremljamo najboljšo akcijo vseh časov.


A folku se še vedno da trolat na Slo-Techu? :D good one, mate

DarwiN ::

Kaj o filmu meni Lawrence Krauss, eden od najboljših danes živečih "populizatorjev" znanosti:

Klik (youtube)

Toliko o tem filmu. :( No, ogledal si ga bom vsekakor, ampak...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

neboben ::

Pri filmu je sodeloval tudi Kip Thorne, teoretični astrofizik, ki se ukvarja s potovanjem skozi črvine, z gravitacijo in črnimi luknjami itd... več na WIKI: Kip Thorne. Meni je bil film zlo všeč, seveda so pri holivudskih filmih v scifi vedno najde napake ampak kljub temu gledanje filma je bil pravi užitek. Kritika je vedno dobrodošla, pa čeprav, ko je meni začel kolega razlagat, da bi dal filmu oceno 6 !, me je kr minil imet debato z njim. Tko da jest bi kritike vprašal kolk filmov sploh imamo, ki se ukvarjajo z gravitacijo , črvinami itd. ... Recimo a je na Liffe kej tacga ? Od BigWhala mi je kritika zelo všeč sploh ker ni nujno da ti zaradi napak nakoncu film nebi bil všeč, to bi poudaril. Eni bi pa samo pljuval po vsaki stvari, tega pa ne prenesem (mislm na komentarje mojega kolega).

vostok_1 ::

Jz filmu več kot 6 ne bi dal.

Recimo če ga primerjamo enemu boljših sci-fi zadnjih par let District 9, pogori interstellar na celi črti. Razumem, da ima vsak svoje subjektivno mnenje, ampak interstellar pogori že na tistih delih kjer se ga da objektivno ocenit. Recimo igra glavnih igralcev.
Isti filing je bil z Prometheusom. Just, wtf.

Nikec3 ::

Recimo igra glavnih igralcev.
Isti filing je bil z Prometheusom. Just, wtf.

Igra v Prometheusu te je motila? Tebi se ni zdelo, da je v Interstellarju McConaughey igral dobro?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Ni bil slab. Ampak to je edino kar je. Vsi ostali so bili en velik MEH.

Lonsarg ::

No Intelstellar vseeno spada v precej specificni filozofsko-scifi-dramski zanr. In ce nekomu zanr ni vsec jasno da mu film kot celota tudi ni vsec, zato ni nizka ocena posameznikov nobeno presenecenje.

Tak da v bistvu me je se presenetilo, da ima sploh tako dobre ocene kot jih ima. Morda sem vseeno podcenjeval publiko in zna prenesti fokus filma drugje, kot na igri/logicnih dogodkih in podobnih obicnih prvin filmov.

vostok_1 ::

Filozofski vidik ta filem predstavi, kot povprečen 9 letnik nariše jezusovo rojstvo.

Lonsarg ::

vostok_1 je izjavil:

Filozofski vidik ta filem predstavi, kot povprečen 9 letnik nariše jezusovo rojstvo.

A bejž no, sploh nimam kontra komentarja na take nizotne izjave.

jest10 ::

neboben je izjavil:

Pri filmu je sodeloval tudi Kip Thorne, teoretični astrofizik, ki se ukvarja s potovanjem skozi črvine, z gravitacijo in črnimi luknjami itd...

Če fizik pomaga izrisati črno luknjo, ter da nekaj nasvetov glede relativnosti, še nimaš dobrega scenarija. Je potrebno nasvete tudi smiselno uporabiti.
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva fotografije črne luknje

Oddelek: Znanost in tehnologija
152565 (1355) bajker
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5621836 (10057) oo7
»

Arrival (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
29242780 (29692) jype
»

Autómata

Oddelek: Sedem umetnosti
204165 (3459) bambam20

Več podobnih tem