» »

Interstellar (film)

Interstellar (film)

««
2 / 15
»»

Nikec3 ::

Ne kaže najboljše :|

http://www.rottentomatoes.com/m/interst...

Problem takšnega filma je, da zaradi njegove ambicioznosti vsi pričakujemo masterpiece.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

gddr85 ::

pomoje dokej normalna ocena za RT, mogoče bo kasnej še večja

Tr0n ::

No ja, 9.5 na IMDB. :)

vostok_1 ::

Kdaj bo v slo?

Nikec3 ::

Tr0n je izjavil:

No ja, 9.5 na IMDB. :)

Ja, po tisoč glasovih. IMDb je v primeru Christopherja Nolana relevanten natanko 0, ker so vsi njegovi filmi razen Insomnie, na lestvici top 250.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Sarkozy ::

je že kdo gledal?
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Sarkozy je izjavil:

je že kdo gledal?


Na Imdb piše, da pride film v Slovenijo šele 6 Novembra.

Sarkozy ::

mogoče kdo iz LA
tam je bila premiera 26.okt

na SLO-TECH so sami svetovljani8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Nekateri kritiki imajo milo rečeno čudne pripombe. Veliko jih je napisalo, da je v Interstellaru "preveč znanosti". Jaz tega filmu zagotovo ne bom štel v slabo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

vostok_1 ::

Zato pa ne smeš poslušat profi kritike.

Najdi en najbolj strasten negativen user komentar in en najbolj pozitiven ter si tako ustvari mnenje.

MrStein ::

oo7 je izjavil:

Sarkozy je izjavil:

je že kdo gledal?


Na Imdb piše, da pride film v Slovenijo šele 6 Novembra.

Smo že tu.
Na IMDB ima oceno 9.2.

Kaj pravite?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Kaj pravite?

Za pogledat. Ni kej..
#brezpodpisa

DarwiN ::

Huh, lepa ocena... Realno se bo torej ustavila nekje na 8.5.

It's a glorious spectacle, but a slight drama, with few characters and too-rare flashes of humour.

To mi je tudi še kako všeč.. Da ni humorja, ampak je zadeva 99% resna, tako kot mora bit.. Plus perfektna tematika..Tole bo zagotovo eden od ~petih US filmov, ki jih uspem prebavit na leto. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lonsarg ::

Svaka čast, da še grejo delat filme, ki niso samo populistični. Trailer za sci-fi film, ki te spravi v jok - nepreceljivo.

A jaz prav vidim da Kolosej sploh tega filme ne bo predvajal! Idioti, Ljubljana si res zasluži Cineplex konkurenco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

oo7 ::

Lonsarg je izjavil:

Svaka čast, da še grejo delat filme, ki niso samo populistični. Trailer za sci-fi film, ki te spravi v jok - nepreceljivo.

A jaz prav vidim da Kolosej sploh tega filme ne bo predvajal! Idioti, Ljubljana si res zasluži Cineplex konkurenco...



Tudi jaz nisem nikjer opazil:|

Olórin ::

kolosej ima preslabe projektorje da bi si sploh lahko drznili predvajat ta film.

Izi ::

V Ljubljani se predvaja v Cankarjevem domu.

Eden najtežje pričakovanih filmov letošnje jeseni bo v Ljubljani na sporedu samo v Cankarjevem domu. Ekskluzivno od 6. do 10. novembra!

trololo2 ::

Film je odličen, najboljši letos definitivno. Klasičen sci-fi sfriziran do konca ;). Tri ure odlično preživete.

WarpedGone ::

How building a Black Hole for Interstellar Led to amazing scientific Discovery

Kip Thorne looks into the black hole he helped create and thinks, "Why, of course. That's what it would do." ? This particular black hole is a simulation of unprecedented accuracy. It appears to spin at nearly the speed of light, dragging bits of the universe along with it. (That's gravity for you; relativity is superweird.) In theory it was once a star, but instead of fading or exploding, it collapsed like a failed soufflé into a tiny point of inescapable singularity. A glowing ring orbiting the spheroidal maelstrom seems to curve over the top and below the bottom simultaneously.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikec3 ::

Pogledal.

MOGOČE RAHLI SPOILERJI. Film je takšne narave, da je težko kaj dejansko spoilat.

Zadeva je vsekakor must-see že zaradi same ambicioznosti in tematike. Je pa film zelo čuden, dejansko veliko bolj čuden kot sem pričakoval da bo. Trenutno sem od ogleda še zelo, zelo zmeden in niti nisem sposoben filmu dati ocene niti si ne morem ustvariti kakšnega končnega mnenja. Se pa vseeno malo bolj nagibam k rahlemu razočaranju, ker je scenarij in z njim zgodba ena velika zmeda. Tukaj ne mislim pojasnjevanja fizikalni pojavov, ampak predvsem velikokrat ne vidim neke logike v dejanjih junakov. Tukaj se mi zdi da res škripa. Glede svojih napak malo spominja na mešanico težav, ki sta jih imela Prometheus in Cloud Atlas. Pri prvem filmu so problem karakterji in njihovo nelogično ravnanje, kar je rahlo prisotno v Interstellarju, pri CLoud Altas pa je problem, da film poskuša biti nekaj več, nekaj globokega, pa se na koncu vseeno sprašuješ, če mu je to uspelo ali ne.

Če gremo k bolj tehničnim zadevam oziroma ocenjevanju po kategorijah. S tehnične plati bolje ne gre. Efekti so genialni. Ne v smislu bombastičnosti, ampak v smislu stila in lepote. Predvidevam, da je za to najbolj odgovoren direktor kinematografije. Posnetki fiksiranjih kamer na sama plovila so nekaj najboljšega kar sem kdajkoli videl. Glasba je klasični Hans Zimmer. Super, ampak ostane v svojih okvirih, mogoče se na trenutke zdi glasba malo preveč ponavljajoča. Tudi igralsko je McCounaghey genialen. Sicer se bojim, da ga med kandidati za Oskarje ne bo, ker se igralce v sci-fi-jih ponavadi daje na stran. Tudi režija in način kako so stvari posnete je super, najšibkejša točka je zagotovo scenarij.

Na koncu je enostavno nemogoče komurkoli odsvetovati ogled tega filma. Nolanu priznam, da je prvič dokazal, da res ima jajca. S tem filmom je namreč vrgel skozi okno vsa pravila o tem, kako se delajo blockbusterji, celotna stvar je zelo neklasična. Za ta pogum si zasluži ogromen +. Poglejte film, če je možno v kinu, pa se bomo kasneje pogovarjali o sami vsebini. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Ravno sem prebral stavek iz ene kritike, ki povsem zajame moje občutke po ogledu:

The general feeling I'm left with after seeing Interstellar (is) a sensation of indecision.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jype ::

> The general feeling I'm left with after seeing Interstellar (is) a sensation of indecision.

Najboljši filmi so običajno točno takšni.

Oktan ::

Videl včeraj, zelo navdušen. Hans Zimmer pa spet z norim soundtrackom.

chucki ::

Hja, po dolgem času en dober film, ki vidno izstopa :) Te tri urce minejo prehitro. Upam na kakšno nadaljevanje! Skor ne morem verjeti, da ga ne bo v koloseju? 8-O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jype ::

Saj je na TPB že gledljiva kvaliteta s špansko sinhronizacijo:

Qcube ::

Tudi jaz pogledal včeraj, nisem bil preveč navdušen.

Tr0n ::

Awesome zadeva. Hitro vsi gledat! :)

Nikec3 ::

jype je izjavil:

Saj je na TPB že gledljiva kvaliteta s špansko sinhronizacijo:


Če je možno - kino. V sredo 19. 11. so v Cineplexxih vsi filmi 1,99 €.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Onlyx ::

Se pridruzujem mnenju, da je film odlicen. Vesoljska avantura, ki te ne pusti ravnodusnega od zacetka do konca. Se posebej v drugi polovici filma, ko ti nepozabni efekti v vsej svoji lepoti enostavno ne pustijo dihati :) Tudi tokrat je MM odlicno opravil svoj posel, za mene eden glavnih kandidatov tudi za oskarja. Zaradi bolj znansvtvenega razlaganja mogoce za laika bolj tezek film, vendat s pravo mero humorja in custveno naelektrenostjo v zadnjem delu, je Medzvezdje zaenkrat vsekakor zame film leta.

gusto ::

Sem ga pogledal včeraj, lahko rečem da je odličen, efekti in prizori v vesolju so fenomenalni, glasba odlična, igralci odlični. Strinjam se z Nikec3, da je mogoče v zgodbi kakšna luknja, ampak pri takšnem filmu se je temu težko popolnoma izogniti. Tudi sam sem takoj po ogledu rekel vsa čast Nolanu za pogum, da je šel delat tak film. Mislim da je vse skupaj zelo dobro izvedel. Vsekakor priporočam ogled filma.

medenko ::

Nikec3: Kranj imamo kaj takega?

Mavrik ::

Hmm, vizualno lep, dobro odigran, kul premisa. Zgodba ima več lukenj kot švicarski sir in nasplošno v zadnji tretjini gre totalno po zlu Odiseja 2001 stil. Če bi film preprosto skrajšali za tretjino bi bil boljši, še posebej če odstranijo vso bluzenje okoli ljubezni in celo črno luknjo. Obenem je pa tudi na žalost preveč predvidljiv (cela scena na ledenem planetu je za mene bilo 20 minut čakanja na "twist", ki je bil očiten pri prvi sceni).

O znanosti pa niti ne bi začel, ker je ogromno stvari totalno mimo - če bi bila zgodba vredu ne bi bilo moteče, ampak zgodba se preveč zanaša na znanstvene bluze, ki niti znotraj filma nimajo kaj dosti konsistence.

Moj odziv je nekako isto kot tale: Interstellar review

Škoda tako dobrega režiserja, igralcev in efektov za film ki proba biti preveč globok in se zaplete sam v sebe :(

Recmo 6/10, dajte denar raje za Fury.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

MrStein ::

I really, really didn't like it. And I really, really wanted to.

To je ravno problem.
Če preveč pričakuješ, si ponavadi razočaran.

(tako da čim bolj pošimfajte film, da bom potem prijetno presenečen ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matter ::

Grem basket pa bom neloke metal

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

I really, really didn't like it. And I really, really wanted to.

To je ravno problem.


Mislim da si narobe razumel - želel je da bi bil film dober, ker ima dobre ideje in se dotakne dobrih tem in je dobro narejen. Ampak se praktično na vsaki userje na pol poti do konca (jaz sem sicer pričakoval da bo film slabši in sem bil dokaj pozitivno presenečen. Sam kaj ko bil lahko bil TOLIKO boljši če ne bi probali tako poholivudsko končati zgodbe).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Nikec3 ::

SPOILERJI!

Mene pa ne moti konec, dejansko se mi zdi zelo soliden. Večji problem je srednji del in tisto pohajkovanje po planetih. Prvi prvem planetu ni bilo nobene logike. Zakaj bi morali dol poslati celo posadko, samo zato, da vzame podatke s sonde? Pa itak so že prej vedeli, da je po sondinem času minilo kakšne pol ure in zato niti ne more imeti nekih zanimivih podatkov. Potem je prišel na vrsto planet d. Manna, kjer je karakter dobil sindrom blaznosti kakšnega Davida iz Prometheusa, brez nekega res logičnega vzroka ali česa podobnega.

Pri Nolanih sem se že navadil, da scenarij vedno hodi po robu logičnosti. Gre predvsem za finese, če stvar na koncu deluje, ali pa se sesuje. Meni osebno Inception scenarijsko deluje veliko bolj trdno, čeprav je tudi ta scenarij na krhkih temeljih. Ponavadi brata Nolan marsikatero stvar pojasnita na hitro in z kakšno enovrstičnico, gledalec pa si mora potem predstavljat zgodbo na način, da za njega deluje.

Vseeno sem precej prepričan, da ima film vsaj en nerešljiv paradoks, ki lahko malo moti vse skupaj:

http://screenrant.com/interstellar-movi...

http://screenrant.com/interstellar-endi...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jureus ::

Sem včeraj pogledal film... In morem rečt, da je nekaj posebnega ampak v dobrem smislu. (P.S. ne iti gledat filma z neljubitelji sci-fi, ali punco ki pričakuje romantično komedijo).

Gre pa tukaj za nek mix znanstvene fantastike in filozofije človeštva... Podobno kot recimo knjiga Mali princ.
Na eni strani se ubadajo s teškimi znanstvenimi zadevami, na drugi pa s samim človekom in njegovimi napakami, nevednejem... Zato so pomoje tudi določene scene na robu logičnega... Kot recimo tale pobesneli Mann. Tud Murphi je zlo pretirana...

Priporočam vsem Sci-fi fanom, ki lahko mirno sedijo 3ure v kinu in ki so si lahko ogledali tudi 2001 a space odyssey, pa recimo Gravity...

MrStein ::

Uf, upam da ne namiguješ na podobnost z Gravity.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neboben ::

Šel gledat in mi je bil film zelo všeč.

Nikec3 ::

MrStein je izjavil:

Uf, upam da ne namiguješ na podobnost z Gravity.

Z Gravity si je film podoben samo v tem, da sta oba postavljena v vesolje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jureus ::

Ne sam na effekte sem namigoval, pa kvazi realistične vesolske postaje, rakete...

Okapi ::

jureus je izjavil:

Gre pa tukaj za nek mix znanstvene fantastike in filozofije človeštva... Podobno kot recimo knjiga Mali princ.
...Priporočam vsem Sci-fi fanom, ki lahko mirno sedijo 3ure v kinu
Tole se sliši kot en velik dolgčas v slogu Stalkerja od Tarkovskega.;)

korenje3 ::

pozabil sem gledati film. A kdo ve kje v Ljubljani je še možno videt ta film?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

RokX ::

Dobra glasba, zaokrožena zgodba in tri ure zabave. Včasih si vmes malo WTF :)

Priporočam.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Mavrik ::

korenje3 je izjavil:

pozabil sem gledati film. A kdo ve kje v Ljubljani je še možno videt ta film?


Ne, Cineplexx Kranj bi ga še moral met.

Okapi je izjavil:

Tole se sliši kot en velik dolgčas v slogu Stalkerja od Tarkovskega.;)


Uf ne, dolgočasen pa res ni. Lahko dam veliko kritik, samo dolgočasil se pa nisem med njim :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Končno en dober film zadnje čase.

Malo so zafknili po ameriško z neko kvazi ljubezensko zgodbo, ampak se mi zdi da je to bolj uvod v drug del.

Pač Odiseja 2000 stil ...

Pa še v Cankarju je bil. Užitek gledat film v okolju kjer ne smrdi po kokicah. A v Koloseju sploh kdaj prezračijo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sarkozy ::

Včeraj sem si ogledal film v Cineplexxu Kranj
občutki so mešani, a ko na koncu potegnem črto, je to letos med TOP5
pravzaprav nisem preveč pričakoval, nikakor pa ne 10/10, recimo en tak popcorn BB v stilu "Gravity" oz. "Prometheus"
vsekakor boljši od zgoraj omenjenih dveh
Vizualna mojstrovina, zvočni efekti trgajo gate (zato ta film nujno gledat v kinu), Hans Zimmer na trenutke bombastičen a več kot soliden
Duo MM/AH posekata Clooneya in Bullockovo, slednja je pravzaprav uničila Gravity
AH se presenetljivo dobro znajde v skafandru, MM pa je samo potrdil svojo kvaliteto (v primerjavi s Clooneyem, kot noč in dan)
Zgodba pa je predvsem zgodba o ljubezni in ne toliko "Space odisey", kot nekateri omenjajo in skušajo prikazati
Pravzaprav je bolj podobna "Contact" iz leta 97
Tukaj razdeljena na 3 dele, uvod, ki je počasen a nujno potreben, jedro ki te pribije na sedež in konec, ki pa meni osebno ni všeč
Neko Nolanovo bluzenje z duhovi in neskončna knjižnica v 5 dimenziji, kjer MM blodi skupaj s TARSom je enostavno too much
Za vse skupaj dam 8/10, kar pa sploh ni slaba ocena, na prste ene roke lahko preštejem filme, katerim sem to leto dal 8 in več
Torej Interstellar med top5 letos
Ob odhodu iz kina, ko sem se peljal domov, sem si v avtu zavrtel Floydov "Time", do daske, pasalo je kot desert po dobri pojedini
Pravzaprav bi pasalo v odjavno špico…8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

Sarkozy ::

tole naj bi pomagalo

 Interstellar Timeline

Interstellar Timeline



Space Travel Explanation
Artwork by Dogan Can Gundogdu
Ils sont fous ces Slovenes!

gusto ::

Ve kdo še za kak film, v katerega je vključena relativnostna teorija in relativno minevanje časa? Pa da je za pogledat.:D

Dami ::

gusto je izjavil:

Ve kdo še za kak film, v katerega je vključena relativnostna teorija in relativno minevanje časa? Pa da je za pogledat.:D

Contact? :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva fotografije črne luknje

Oddelek: Znanost in tehnologija
152592 (1382) bajker
»

Transcendence (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5621925 (10146) oo7
»

Arrival (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
29243027 (29939) jype
»

Autómata

Oddelek: Sedem umetnosti
204180 (3474) bambam20

Več podobnih tem