» »

Kaj potrebujem, če želim imeti tigra v Sloveniji?

Kaj potrebujem, če želim imeti tigra v Sloveniji?

shadeX ::

Informativno me zanima, ali bi bilo mogoče v Sloveniji imeti kakšno eksotično žival za "hišnega ljubljenčka" npr tigra? Ali so potrebna za to kakšna dovoljenja če bi sploh seveda bilo to mogoče.

Ne sprašujem to da bi sedaj si nabavil tigra, ampak zanima me kako je s tem v sloveniji, če kdo ve.




  • spremenil: Tomi ()

SplitCookie ::

Cirka ~5 jurjev € mesečno
Zavarovanje+oskrba+skrbnik+veterinar

Ni nič nemogočega, rabiš pa seveda kot prvo plac kaj takega imeti. Edino zakonodaja tukaj ti verjetno ne dovoljuje da bi ga imel v hiši.

Sam problem je da pač tazga crkljivca ti ne boš dobil. Tak je mogoče eden na 10 in se jih izbira 'na roke'. Nima refleksa grizenja, ma miren značaj, nima znakov nervoznosti etc. in odrašča skupaj s lastnikom od malega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

shadeX ::

Dobro vem da stroški za tako zverino so ogromni. Je pa zanimivo tole kar si napisal:

Tak je mogoče eden na 10 in se jih izbira 'na roke'


Jaz sem mislil da je lahko vsak tiger tak, če le živi z lastnikom od malega. Sej praktično če celo življenje žival pa človek živita skupaj, se žival navadi na njega.

Če pogledamo psa in mačko recimo. Če smo od malega skupaj z njimi se nas navadijo in nas nikoli nebi poškodovali ( v normalnih okoliščinah ), zakaj bi bil tiger drugačen. Saj je pa ja mačka. le malce večja =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Massacra ::

Kaj misliš shadeX , katero imed teh živali bi najlažje "obvladal" oz. dresiral: alfa mladiča, ali beta, gama... ;)

St235 ::

Kot vem je tiger na citesovi listi zaščitenih živali. Kar pomeni, da ga boš legalno pravil v slovenijo takrat enkrat kot bomo dobili sposobnega predsednika vlade. Torej nikoli.

SplitCookie ::


Jaz sem mislil da je lahko vsak tiger tak, če le živi z lastnikom od malega. Sej praktično če celo življenje žival pa človek živita skupaj, se žival navadi na njega.

Marsikaj se da.
Samo veliko lažje je delati z živaljo ki ni agresivna, ki nima močnega nagona in je poslušna.

Pač za njih (predatorje) je ubijanje pleasure faktor in verjami da si tega želiš ognit kakor se le lahko.

En rang po 'milini' višje je gepard, en nižje pa leopard. Ti ta zadnji so znani po tem, da so en dan lepo pobili lastnike, kljub temu da je bilo vse lepo in ok.
Enako počnejo v zoo vrtih če imajo partnerje/partnerko. Nekaj jih vznemiri (gradbena dela, sprememba okolja) in ob prvi priliki jo bodo ubili.
Gepardi imajo drugačen način obvladovanja motnje. Ker nimajo praktično nobene moči se lahko večinoma gredo samo zastraševanja, kar pomeni, da so za človeka precej lahko obvladljivi + dajo dobro opozorilo da jim nekaj ni všeč.
Jaguarji/leopardi - ob prvi priliki samo 'snap' in si gotov. Drugi problem pri njih je, da imajo zelo radi prste in te bodo radi prepričali v to da jih 'pocrkljaš' nato pa 'snap'. Tricky tricky

Socialne živali, kot so levi so precej precej boljše glede tega.

Sicer pa - da se marsikaj, če le veš kaj delaš. Inteligenca tam zadaj pri njih vsekakor je in jo je ogromno.
Sam drek je, ko človeški um misli 'be nice and we will be friends', od mačka pa je bolj 'i don't need/there is no reason to be nice to you'




Kot vem je tiger na citesovi listi zaščitenih živali. Kar pomeni, da ga boš legalno pravil v slovenijo takrat enkrat kot bomo dobili sposobnega predsednika vlade. Torej nikoli.

V bistvu ne pomeni tega.



Kaj misliš shadeX , katero imed teh živali bi najlažje "obvladal" oz. dresiral: alfa mladiča, ali beta, gama... ;)

Te teorije o alfa beta etc. so zgrešene.
Osnovane so bile v tropih ki so se nahajali v zaprtem okolju (zoo etc) kar je čisto čisto drugače kakor na odprtem.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Avenger ::

shadeX je izjavil:


Jaz sem mislil da je lahko vsak tiger tak, če le živi z lastnikom od malega. Sej praktično če celo življenje žival pa človek živita skupaj, se žival navadi na njega.


Hahahah, ti še nikoli nisi imel mačke? V določenih okoliščinah zamahne s tačko (kremplji iztegnjeni) in če je možno ugrizne, sicer na lahko in z občutkom, pa vendar. Pa je ful scrkljana, ampak včasih jo pač tako piči. Divje živali, čeprav navajene človeka in mirne in to, so še vedno 1% nepredvidljive. Pri mački se pač ne boš sekiral, če si jo preveč zdražil in te malo popraska, tiger te bo pa razparal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

SplitCookie ::

Lahk se odločiš tudi za kirurško odstranjevanje krempljev in zob, kar folk počne. Je bolj varno za človeka vendar manj za mačko.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mihec87 ::

Kako dolgo so taki tigri cartljivci..Enkrat sem gledu ko je en medvede dresiral itd..in je nekje par let ko je mlad potem pa nagon vseka in je konc..

SplitCookie ::

Dokler maš cajt za njih.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

#000000 ::

Se spomni kdo fanta oz. več njih ki so leta nazaj po Lj. oz. predvsem po šiški sprehajali tigrovega mladička, je pa bil precej manjši od Enza ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

vostok_1 ::

Mislim, da obstajajo neke pritlikave vrste.

Sicer pa ja, kdorkoli je imel mačko ve kaj ga čaka s tigrom (aka. veliko mačko). Mačke so precej drugačne od psov.

Pse in hišne mačke se recimo že tisočletja selekcionira, velike mačke pa ne. Hence, nagon je precej bolj frišen.

WarpedGone ::

Priporočam tazga tigra:
 GIC DK*Coogan's Snake Eyes - Tiger

GIC DK*Coogan's Snake Eyes - Tiger


Brez posebnih papirjev jih imaš lahko tudi 10, potrebuješ le one papirje z znakom € gor.
Zbogom in hvala za vse ribe

para! ::

Pa tigra ne morš met v bajti/stanovanju, no. Folk, ki ma tigre, jih ma zunaj, v ograjenem okolju. Ko si v kontaktu z njim, moraš bit priseben in opazovat kakšne volje je, ne pa da te preseneti med spanjem lol. Domače mačke mamo že tisočletja, pa še vedno se jim sfuzla.
Death before dishonor!

jest10 ::

Kakšnega risa bi še bilo za imeti. Če se mu že odpuli, te bo le konkretneje oklal. Pa še lušni so:P

SplitCookie ::

Risi so mal preveč plahi za take zadeve

Drugače pa so pume baje tudi dokaj dobra mačja stvar
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mailer ::

Če se že odločiš imeti večjo mačko je najboljša izbira pasme Maine Coon. Risa pa pustite kar v naravi, ker je le divja žival, če bi ga pa že imel se zna zgodit da bi sosedi začeli pogrešati svoje mačke.

blackbfm ::

večja kot je žival, več sranja in več stroškov...brezveze:) razen če maš farmo al pa velko familijo da se vsak ukvaraja malo

fantasycamp ::

To ni varno sploh ko odrastejo hočejo mir in tigri niso levi, hočejo samostojnost in nimajo pack nagona.

Že argentinske doge so problem če jo imaš dolgo zaprt, dostikrat lastnika napadejo ker imajo nagon za lovit.

Bi se pa na tvojem mestu vprašal zakaj hočeš tako žival?
Očitno rabiš nekaj pokazat komu in je ta egoistična lastnost zelo slaba.
Enako kot froci ki kupujejo pit bule zato da se jih vsi bojijo ko hodijo po cesti..

Meni so te živali zelo všeč samo se nebi zafrkaval s tem, kaj če pobegne, rani ali še huje poškoduje koga od tvojih? Boš lahko živel s tem?

echo ::

A lohk mal manj moraliziraš?

Ne sprašujem to da bi sedaj si nabavil tigra, ampak zanima me kako je s tem v sloveniji, če kdo ve.

Gregor P ::

Avenger je izjavil:

shadeX je izjavil:


Jaz sem mislil da je lahko vsak tiger tak, če le živi z lastnikom od malega. Sej praktično če celo življenje žival pa človek živita skupaj, se žival navadi na njega.


Hahahah, ti še nikoli nisi imel mačke? V določenih okoliščinah zamahne s tačko (kremplji iztegnjeni) in če je možno ugrizne, sicer na lahko in z občutkom, pa vendar. Pa je ful scrkljana, ampak včasih jo pač tako piči. Divje živali, čeprav navajene človeka in mirne in to, so še vedno 1% nepredvidljive. Pri mački se pač ne boš sekiral, če si jo preveč zdražil in te malo popraska, tiger te bo pa razparal.

Ha ha to je prva stvar, ki sem pomislil:)) ... ko mački kar naenkrat poči film 8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

SplitCookie ::

Če ne vidiš kdaj mački prekipi je nimaš kaj imeti, še manj pa drezati vanjo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

shadeX ::

Hahahah, ti še nikoli nisi imel mačke? V določenih okoliščinah zamahne s tačko (kremplji iztegnjeni) in če je možno ugrizne, sicer na lahko in z občutkom, pa vendar. Pa je ful scrkljana, ampak včasih jo pač tako piči. Divje živali, čeprav navajene človeka in mirne in to, so še vedno 1% nepredvidljive. Pri mački se pač ne boš sekiral, če si jo preveč zdražil in te malo popraska, tiger te bo pa razparal.


Ubistvu jo res nisem imel, ampak jo ima punca. Vedno se dajem z njo in je res kar si povedal, da ko ji nekaj ni všeč kar da svoje kremplje ven. Velikokrat sem bil že popraskan ( ampak ne da bi me hotela nalašč ), pomoje je to za njo igra, ampak za nas zelo nevarna. Tako da imaš kar prav. Mačke so zelo nepredvidljive. Drugače je s psi. Sam si lastim nemškega ovčarja. Nikoli se še ni zgodilo da bi bil poškodovan od njega. Pa tudi pride kdaj in mi začne "žvečit" roko, ampak z občutkom da sploh ne čutim :D

SplitCookie ::

Aja, a pri ovčarju pa nimaš lovskega nagona, ko kar naenkrat skoči za veverico?:D

Vedno se dajem z njo in je res kar si povedal, da ko ji nekaj ni všeč kar da svoje kremplje ven.

Slučano ne vidiš/gledaš da je maček živčen?
Imajo drugačen tip telesne govorice, sam pač vedt je treba kje pa kaj gledat.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

shadeX ::

Slučano ne vidiš/gledaš da je maček živčen?


Odvisno. Če ga zbudim iz spanca in se začnem malo igrat z njim, takoj spusti kremplje ven. Ampak ne da bi napadal, ampak zamahne s tačko ko se približam z roko proti njemu, sicer mi ne deluje živčen.

dope1337 ::

V Celju ima enga gospa geparda/leoparda (ne razločim glih na oko) in sem jo že videl kok ga je sprehajala (v ne preveč urbanem okolju) in bila z njim celo na kavici, zraven je pa sedela še enormna doga. Vem, da nam je sam rekla, naj ne gledamo mačke v oči (and i was like ... Yes ma'am!).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Brane22 ::

Če sklepam po bližji pretekli zgodovini za tigra rabiš biti vsaj transseksualec z _resno_ ljubeznijo do živali in imeti moraš zveze v visoki politiki.

harvey ::

že metrosexualec z zvezami po mojem zadostuje...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512686 (10107) harmony
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223982 (19488) Kenpachi
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18055874 (33842) Kamran
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012981 (11888) Pithlit

Več podobnih tem