» »

fizika naloga

fizika naloga

team140 ::

Lep Pozdrav!

Imam par nalog katere neznam rešit. Če kdo zna rešt bi biu zelo vesel.
Hvala v naprej :)

PRI TEJ NALOGI BI POTREBAL SAMO ENAČBE
1.)
a) Kolikšna je amplituda odmika od ravnovesne lege?

b) Kolikšna je frekvenca nihanja nihala?

c) Kolikšna je amplituda hitrosti za to nihanje?

d) Kolikšna je amplituda pospeška za to nihanje?


OD TUKAJ NAPREJ PA POTEK IN REŠITVE

2.)
Na vijačni vzmeti niha 20 g utež s frekvenco 3,0 Hz in amplitudo 3,0 cm.

a) Izračunaj lastni nihajni čas nihala!
b) Kolikšen je pospešek uteži v mirovni legi?
c) S kolikšno hitrostjo gre utež skozi mirovno lego?
d) Kolikšen je koeficient vijačne vzmeti?


3.)
Ribičeva tehtnica se raztegne za 3,6 cm, ko na njej visi riba mase 2,7 kg.

a) Kolikšna je konstanta vzmeti tehtnice?

b) Kolikšna bosta amplituda in frekvenca nihanja, če potegnemo ribo navzdol še za 2,5 cm in jo nato spustimo, tako da niha gor in dol?

4.)
Na 50 cm dolgo vrvico obesimo utež z maso 100g. Utež zanihamo, tako da je amplituda 1,0 cm. Kolikšen je nihajni čas? Obkroži pravilen odgovor!

A 0,5 s
B 1,0 s
C 1,4 s
D 1,8 s

5.)
Nihalo na vijačno vzmet niha s frekvenco 2,5 Hz in amplitudo 8,0 cm. Kolikšna je hitrost s katero nihalo potuje skozi ravnovesno lego?
A 0 m/s
B 0,20 m/s
C 1,3 m/s
D 3,2 m/s

Janac ::

Daj se potrudi in sam pozanimaj kako rešit, ko se t bo ustavilo pa vprašaj za problem.

Kako pa misliš na testu znat?

team140 ::

Manjku sm zadnjih 14 dni u šolo zarad bolezni. Dubu sm test, ampak snovi ne, že ceu dan iščem po internetu podatke ampak so men osebno nerazumni (ker me ni bilo ko so snov jemali). Zato pa prosim za pomoč. Test mi pa profesorica noče prestaviti, tako da moram v torek pisati, jaz pa nimam nič snovi.

win64 ::

Sošolci imajo 100% kak zvezek za prekopirat. Tako bi se jaz lotil zadeve.
Drugače pa nimate nobenega učbenika?
Plonkci:http://www.dijaski.net/fizika/plonkci.h...

smesnoje ::

Ne govorte mu naj se potrudi, raje pomagajte, sory js bi ti pomagala ampak ne obvladam fizike. :P

ramiz?! ::

smesnoje je izjavil:

Ne govorte mu naj se potrudi, raje pomagajte, sory js bi ti pomagala ampak ne obvladam fizike. :P

Tako v življenju pač ne gre. Če se trudiš in ti vseeno ne gre to ljudje vidijo in z veseljem pomagajo. Če pa samo nalimaš gor in rečeš ajde rešite mi, je pa v škodo vseh. Tistega, ki piše in meče svoj čas stran in tistega, ki to rabi, ker tudi kasneje ne bo znal.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

team140 ::

Sošolci so taki kot da nebi bli sošolci, kot sem pa tudi napisal, CITIRAM: Dubu sm test, ampak snovi ne, že ceu dan iščem po internetu podatke ampak so men osebno nerazumni (ker me ni bilo ko so snov jemali). In prvo kar sm pogledal je bilo dijaški.net, vrjamte mi. ampak vidim da raje pišete da naj se potrudim in pa druge nasvete kot da bi pomagal. toliko o tem forumu. Smesnoje: tebi pa vseeno hvala, vsaj za prijazen odgovor. :)

Peace!

team140 ::

Pa še to za razmislek, če te nekdo na ulici ustavi pa upraša kok je ura, a ga boš uprašu zakaj ni kupu ure, al mu boš povedu kok je ura..

ramiz?! ::

1. A učbenikov dandanes ne uporabljate več?
2. Tudi če nimate učbenika lahko na internetu najdeš o fiziki skoraj vse... od mehanike, termodinamike do kvantne fizike.
3. Med vprašanjem koliko je ura in med reševanjem testa za nekoga, ki ne daje vtisa, da je karkoli sam naredil je velika razlika.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

team140 ::

ramiz?! je izjavil:

1. A učbenikov dandanes ne uporabljate več?
2. Tudi če nimate učbenika lahko na internetu najdeš o fiziki skoraj vse... od mehanike, termodinamike do kvantne fizike.
3. Med vprašanjem koliko je ura in med reševanjem testa za nekoga, ki ne daje vtisa, da je karkoli sam naredil je velika razlika.



1. ne učbenikov za fiziko nimam
2. glede tega pa nevem a si nepismen al kaj je problem, ker sm dvakrat (2x) napisu da na internetu najdem snov ampak mi je nerazumna
3. in po cem si to presodu da nism nc naredu?

onitam ::

Na linku od win64 se razglej. Sam našel v 5 sekundah in vsebuje vse kar so od nas zahtevali.
LP
bleh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizika

Oddelek: Šola
212124 (866) robertml
»

fizika-naloga

Oddelek: Šola
101214 (962) gimnazija123
»

Problem pri matematiki

Oddelek: Šola
272844 (2068) SaXsIm
»

naloga za fiziko

Oddelek: Šola
91678 (1406) tx-z
»

fizika

Oddelek: Šola
171849 (1506) sidd

Več podobnih tem