» »

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ?

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ?

«
1
2

;-) ::

Lansko leto sem dobival štipendijo za 2 ( in tudi zadnji) letnik študija. Letos delam in nimam namena končati neopravljenih izpitov, zanima me če bom klican, da se dogovorim o vračanju štipendije ali si lahko sami kaj vzamejo z računa. Nebi rad prihrankov zapravil za vračanje štipendije, ker jih potrebujem, raje bi jo odplačeval obročno...

Gre za državno štipendijo.

jan_g ::

Ja, da se dogovoriti za obročno odplačevanje. Moraš pa biti aktiven, se pravi da greš in se to zmeniš, ne pa da čakaš kaj se bo zgodilo.

urosz ::

toliko se govori o tem vračanju štipendije. to je dejansko že kdo vračal? jaz poznam kar ene par folka, ki niso naredili letnika in še nobeden ni nikoli vračal

jan_g ::

Jaz sem vracal in poznam se dva, ki sta tudi vracala.

dope1337 ::

urosz je izjavil:

toliko se govori o tem vračanju štipendije. to je dejansko že kdo vračal? jaz poznam kar ene par folka, ki niso naredili letnika in še nobeden ni nikoli vračal


Še pridejo na vrsto, ko se bojo prijavl na borzo oz. ko bodo stari 26 let ;)

Takrat se "jasno" vidi, da nimajo namena dokončati študija in socialna to zagrabi ... ne se sekirat, bodo 100% morali nekega lepega dne vrnat. Raja ne more bit krtak dolžna državi, tak se pa ne bomo šli xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

;-) ::

urosz je izjavil:

toliko se govori o tem vračanju štipendije. to je dejansko že kdo vračal? jaz poznam kar ene par folka, ki niso naredili letnika in še nobeden ni nikoli vračal


Meni bi bilo super da bi lahko šel tja in rekel 2-3 leta bi vračal pa manjši obrok...a gre ? lahko začnem takoj.

opeter ::

;-) je izjavil:

Meni bi bilo super da bi lahko šel tja in rekel 2-3 leta bi vračal pa manjši obrok...a gre ? lahko začnem takoj.


Greš tja in vprašaš, a ne? Ti bodo že povedali pogoje ...
Obstaja pa tudi možnost, da so tebe pozabili in se boš sam tako polil z mrzlo vodo, ker se boš "prijavil".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mn ::

;-) je izjavil:

urosz je izjavil:

toliko se govori o tem vračanju štipendije. to je dejansko že kdo vračal? jaz poznam kar ene par folka, ki niso naredili letnika in še nobeden ni nikoli vračal


Meni bi bilo super da bi lahko šel tja in rekel 2-3 leta bi vračal pa manjši obrok...a gre ? lahko začnem takoj.


Po mojih izkušnjah so kar prilagodljivi, tako da vprašaj. Edino kar ne smeš narediti je, da jih ignoriraš! Potem pa postane drago.

;-) ::

opeter je izjavil:

;-) je izjavil:

Meni bi bilo super da bi lahko šel tja in rekel 2-3 leta bi vračal pa manjši obrok...a gre ? lahko začnem takoj.


Greš tja in vprašaš, a ne? Ti bodo že povedali pogoje ...
Obstaja pa tudi možnost, da so tebe pozabili in se boš sam tako polil z mrzlo vodo, ker se boš "prijavil".

Se je že komu res zgodilo da ni rabo vračat ? Ker če je to pogost pojav bom raje tiho dokler nebo kdo kaj rekel.

mn ::

;-) je izjavil:

opeter je izjavil:

;-) je izjavil:

Meni bi bilo super da bi lahko šel tja in rekel 2-3 leta bi vračal pa manjši obrok...a gre ? lahko začnem takoj.


Greš tja in vprašaš, a ne? Ti bodo že povedali pogoje ...
Obstaja pa tudi možnost, da so tebe pozabili in se boš sam tako polil z mrzlo vodo, ker se boš "prijavil".

Se je že komu res zgodilo da ni rabo vračat ? Ker če je to pogost pojav bom raje tiho dokler nebo kdo kaj rekel.


Torej če prav razumem, te še niso kontaktirali. Meni so najprej poslali pošto, da naj pridem na zagovor, kjer moram ali predložiti dokazila, da sem končal šolanje, ali pa se dogovoriti kako naprej. Potem so mi odobrili odlog za 1 leto, po enem letu pa obročno odplačevanje. Vse to brez kakršnihkoli obresti vrnil sem samo glavnico!
Si pa vseeno pazljivo preberi pogodbo. To se je dogajalo pred 10 leti. Poleg tega, ni nujno, da je poziv ki sem ga dobil obvezen. Če boš zamudil roke ti bodo začele teči obresti!
Priporočam, da pokličeš na zavod za zaposlovanje in jih povprašaš. Magari kako drugo območno enoto.

kr1ženska ::

Če boš letnik ponavljal, daj prošnjo za zamrznitev štipendije.

Če ne boš imel statusa ti bodo vsekakor v prihodnjem letu/dveh zatežili. Lahko daš prošnjo, da jo vračaš naslednje leto ali zaprosiš, da ti odobrijo vračanje po obrokih, vendar to moraš narediti sam in čimprej.
Če bodo sami ugotovili, da nimaš pogojev ti lahko kaj hitro pošljejo zahtevo, da moraš v 14dneh vrniti vso štipendijo.

To je v najslabšem primeru. Če so na CSD uslužbenci s srcem, ti bodo mogoče tisto zahtevo, da jo moraš vrniti v 14dneh, spremenili na tvojo prošnjo na obročno odplačevanje.

Ne poznam nikogar ki bi ga oprostili vračanje štipendije, poznam pa kar nekaj osebkov ki so jo morali vrniti. Od tega 2, ki sta jo morala vrniti v 14dneh.

Sami si nič ne morejo vzeti iz račune. Vse se beleži. Vsaka prošnja, vsaka odločba, vsak prejet mejl dobi št. dokumenta, datum in št.zadeve. Kar koli ti pošljejo, en izvod dobiš ti, drugega z originalnim podpisom in štemplom obdržijo tam in arhivirajo.
Nad njimi pa bedita inšpektorat in ministrstvo.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

_Denny_ ::

Še moj primer: leta 2008 sem bil vpisan v VSŠ-ŠCV, smer informatika. Ni mi bilo všeč, zato sem po treh dneh nehal hoditi. Nisem vedel, da bi to moral javiti na CSD, zato sem še lepo naprej prejemal (in žal porabil) teh 200€/mesec. Nekje okoli konca leta 2009 (sem že bil vpisan v UNI-MB) sem dobil pismo, da jim moram predložiti dokazila o uspešno končanem letniku. Ker seveda le-tega nisem imel, sem iskal za vse možne rešitve razen vračila; naletel sem na 51. člen Zakona o štipendiranju (več o tem imaš tu, da ne bom kopiral vsega), ki pravi, da se znesek lahko odpiše v primeru, če obstaja nevarnost socialne ogroženosti. Ravno tistega leta je mati izgubila službo in sva lastnoročno napisala prošnjo za odpis, ker že pri najmanjšem obroku vračila ne bi mogla oz. bi zelo težko preživela. Eno kopijo sem dal na naš CSD (tam so mi tudi dali opcijo, da če uspešno končam UNI-MB letnik, dobim za nazaj tudi štipendijo tega leta), eno pa na ministerstvo. Zaenkrat ni bilo nobenega odgovora, če so prošnji ugodili ali jo zavrnili, tako, da so a) mi ugodili ali b) čakajo, da bom star 26 oz. bom dobil nek reden šiht.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

;-) ::

Hmm letnik že ponavljam, pozvan še nisem bil nič, ampak raje se prepričam kot da naredim kako neumnost.

_Denny_ hvala ti da si spomnil na tale člen, samo vrjetno bom moral hitro na svoje, drugače nebom socialno ogrožen.

freesty ::

Kolega je tudi dobival stipendijo in ni naredil. Potem je ponavljal. Stipendija se mu je za tisto leto zamrznala. Potem pa se v naslednjem letu ni naredil letnika pa je šel tja do te gospe, ko ma to prek, pa je lepo prosu, ce bi lahk se podaljsal, da je naredil nekaj izpitov ampak mu ni vseh ratal naredit in mu je oddobrila se eno leto. Potem je naredil in je to to. Ni rabil nic vracat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

siniša ::

jaz sem dobil mesec nazaj odločbo o vračilu štipendije :). Še prej pa so me poklicali in vprašali če sem dokončal letnik. Amm skratka sem se pritožil oz. oddal prošjno za obročo odplačevanje, gospa mi je rekla, da lahko traja tudi pol leta preden se dogovorijo zardi novega sistema itd... Sestra je dve leti nazaj takoj po zaklucku solskega leta dobila klic, če misli zaključiti...

kr1ženska ::

Glede na to, da država drsi vedno globlje v krizo bi bilo mogoče najbolje, da se čimprej zmeniš.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Alexius Heristalski ::

Če ne boš naredil letnika, boš vračal. Boljše prej brez obresti kot kasneje z obrestmi. Ponavadi dajo na 12 obrokov.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Isotropic ::

pocakaj na posto

PacificBlue ::

Oni imajo oz dostopajo do večine tvojih podatkov in ko se zaposliš te sami obvestijo, da se moreš zglasiti pri njih. Tam se potem zmeniš o načinu vračila(na obroke ali v celoti). Vrnit jim bos pa moral za zadnji letnik, ne za tistega ki si ga naredil.

Zgodovina sprememb…

Ajrina ::

Da te pozovejo k vrnitvi lahko traja kar nekaj let. Naredijo pa to vedno vsaj koliko je meni znano. Se pa da dogovoriti vse - zamrznitev dolga za nekaj časa, poljubno število obrokov s poljubnimi zneski. Samo kontaktiraj jih. V primeru, da se prepišeš, se lahko tudi dogovoriš, da ti ni potrebno vračati, če narediš letnik na novi šoli. Je pa verjetno odvisno tudi od svetovalca, ki ga dobiš.

McHusch ::

Še to, če se zaposliš, štipendije ni treba vrniti, če kljub temu dokončaš letnik. Vračaš samo, če ne končaš letnika.

vorantz ::

McHusch je izjavil:

Še to, če se zaposliš, štipendije ni treba vrniti, če kljub temu dokončaš letnik. Vračaš samo, če ne končaš letnika.


Zihr?
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
Prenehanje štipendijskega razmerja
Do prenehanja štipendijskega razmerja pride v primeru, ko:
štipendist po svoji krivdi ne dokonča letnika, za katerega je prejemal državno štipendijo,
sklene pogodbo o zaposlitvi ali se samozaposli,
izgubi status dijaka ali študenta, razen če mu je dovoljeno opravljanje učnih oziroma študijskih obveznosti,
spremeni izobraževalni program brez soglasja štipenditorja,
štipendijo pridobi na podlagi posredovanja neresničnih podatkov,
če po enoletnem mirovanju štipendijskega razmerja ne predloži ustreznih dokazil oziroma na podlagi predloženih dokazil ne izpolnjuje pogojev za nadaljnje prejemanje štipendije.


ne vem pa kako je v praksi

Sicer pa jaz sem dobival to štipendijo v 2 letnikih in pri obeh so mi zagnjavli naj prinesem dokazilo nekje v tem cajtu (marec)

Je pa zanimivo, da ko preideš iz zadnjega letnika v absolventa se šteje kot, da si letnik naredil in ni treba vračat tudi, če ne diplomiraš tisto leto.

IcEk` ::

Kolega je šel na CSD, rekel da nima nič denarja in da se lahko samo sleče če hočejo, pa mu ni blo treba vračat. Kolko bullshita je tu pa ne vem :)

dope1337 ::

@vorantz

McHuscheva izjava načeloma drži. CSD je v bistvu važno, da ti do 26. leta redno končaš fax, za katerega te je "sponzorirala" država. Res je da ti težijo na vse možne načine, da čimprej končaj, vendar se da glede "zamrznitve" marsikej zmenit. Ko sem omenil, da "redno" končaš ... To je bilo mišljeno tako, da ti naprimer ostane samo še diploma (ki jo lahko vlečeš cca. 2 leti na boloncu - vkolikor je meni znano) in se medtem časom zaposliš (na faxu si še kar "evidenčno" vpisan, ne glede na spremembo statusa v zaposlenega - smatra se da delaš fax redno, afaik).

Suma sumarum - opraviti moraš vsak letnik, za katerega si dobival štipendijo, vklolikor ga ne opraviš -> vrneš denar (razen v extremnih socialnih okoliščinah seveda).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Boone ::

vorantz je izjavil:


...Je pa zanimivo, da ko preideš iz zadnjega letnika v absolventa se šteje kot, da si letnik naredil in ni treba vračat tudi, če ne diplomiraš tisto leto.


Tole pa ne bo držalo, ker sem ravno s tem sam imel "probleme". Zadnji letnik pred absolventom sem imel štipendijo samo dva meseca, potem pa sem jo zamenjal za kadrovsko. Ko sem naslednje študijsko leto poslal potrdilo, da sem vpisal absolventa sem dobil odgovor, da to ne šteje. Ampak da imam po programu tako ali tako še eno leto, da diplomiram in naj pošljem potrdilo o zaključku čez eno leto.

vorantz ::

Boone je izjavil:

vorantz je izjavil:


...Je pa zanimivo, da ko preideš iz zadnjega letnika v absolventa se šteje kot, da si letnik naredil in ni treba vračat tudi, če ne diplomiraš tisto leto.


Tole pa ne bo držalo, ker sem ravno s tem sam imel "probleme". Zadnji letnik pred absolventom sem imel štipendijo samo dva meseca, potem pa sem jo zamenjal za kadrovsko. Ko sem naslednje študijsko leto poslal potrdilo, da sem vpisal absolventa sem dobil odgovor, da to ne šteje. Ampak da imam po programu tako ali tako še eno leto, da diplomiram in naj pošljem potrdilo o zaključku čez eno leto.


um...js sm lani prejemal republiško in sm letos absolvent
ko sm nesu potrdilo o šolanju in dal prošnjo za zamrznit so me čudno pogledali in rekli, da sem končal in da ni treba nič zamrzovat in da bi lahko letos še enkrat zaprosu za republiško

St235 ::

Ko sem jaz prejemal štipendijo je blo enako. Absolvent je bil del študijskega programa in si lahko normalno dobil štipendijo za njega.

Možno, da je pri boloncih drugače, ker nimajo vsi rednega absolventa.

Matek ::

McHuscheva izjava načeloma drži. CSD je v bistvu važno, da ti do 26. leta redno končaš fax, za katerega te je "sponzorirala" država. Res je da ti težijo na vse možne načine, da čimprej končaj, vendar se da glede "zamrznitve" marsikej zmenit. Ko sem omenil, da "redno" končaš ... To je bilo mišljeno tako, da ti naprimer ostane samo še diploma (ki jo lahko vlečeš cca. 2 leti na boloncu - vkolikor je meni znano) in se medtem časom zaposliš (na faxu si še kar "evidenčno" vpisan, ne glede na spremembo statusa v zaposlenega - smatra se da delaš fax redno, afaik).
Njah, ni čisto res - punca je ponavljala 3. letnik in zatem še eno leto pavzirala, potem pa ga naredila, ampak so ji zdaj sporočili, da mora kljub temu, da je zadostila pogojem (a.k.a. končala letnik, za katerega so jo štipendirali) vrniti štipendijo. Tudi v zakonu o štipendiranju je navedeno podobno, prav tako so ji na študentski svetovalnici rekli, da ne more prav dosti, razen prositi za odpis, tako da pazite.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

Bos pokazal dopis?

Matek ::

Ne bi ga skeniral, sem ga pa zdajle preletel in je nekako takole:
- v celoti se sklicuje na ZŠtip
- najprej navaja, da ji je v letu, ko je ponavljala, status zaradi ponavljanja miroval (48. člen, 1. odstavek, 1. alineja)
- potem navaja, da ji je štipendijsko razmerje v naslednjem letu v skladu z zadnjo alinejo 49. člena prenehalo
- zaključuje s tem, da mora v skladu s 1. odstavkom 50. člena zato štipendijo vrniti

Je pa vse skupaj malo zapleteno, ker ta 50. člen pravi:
V primerih iz 50. člena (tu bi najbrž moralo pisati 49. člena) tega zakona je štipendist dolžan vrniti štipenditorju štipendijo za letnik, ki ga ni uspešno zaključil, skupaj z obrestmi, v skladu z zakonom, ki predpisuje obrestno mero zamudnih obresti.


Zanjo je to povsem veljalo v trenutku, ko je enkrat ponavljala in enkrat pavzirala. V tisti točki bi ji po tem zakonu lahko (po moji logiki) povsem normalno izdali odlok, da mora vračati štipendijo.

A njej se to ni zgodilo, v drugem letu pavziranja je končala letnik in se vpisala v naslednjega, zdaj pa je prejela ta dopis, nekako za nazaj. Hmm, še dobro, da zapravljam čas v tem threadu, morda bi se veljalo pogovoriti s kakim pravnikom :).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

McHusch ::

Tega ti ni treba vrniti. Pritoži se na odločbo, da je organ napačno uporabil materialni predpis (237. člen ZUP) ali pa da ni pravilno ugotovil dejanskega stanja (če v odločbi sploh ni napisano, da je letnik končala, ker je možno, da so to enostavno spregledali) in utemelji (50. člen ZŠtip pa malo še preberi Pravilnik in cel zakon).

Vem, ker sem pred nekaj meseci delal nekaj zelo podobnega, ko je Javni sklad poslal tako odločbo, da je bilo jasno, da sestavljavec ni razmišljal niti pet sekund o tem, kar je napisal. Drugostopenjski organ je ministrstvo, kjer so prebrali in ugodili.

Je pa problem, če je pritožbeni rok že potekel. V tem primeru pa ne vem, kaj se da narediti, to ti bo kak pravnik povedal. :-)

Boone ::

vorantz je izjavil:


um...js sm lani prejemal republiško in sm letos absolvent
ko sm nesu potrdilo o šolanju in dal prošnjo za zamrznit so me čudno pogledali in rekli, da sem končal in da ni treba nič zamrzovat in da bi lahko letos še enkrat zaprosu za republiško


Pri meni je bila situacija sledeča: republiško štipendijo sem prejemal od prvega letnika dalje, stari VS program. V 3. letniku se mi je okoli novega leta (torej po štirih izplačanih republiških štipendijah za 3. letnik) ponudila možnost za kadrovsko.

Kadrovsko sem dobil in o tem obvestil zavod. Po kakem tednu dobim odločbo, da se mi republiška štipendija ukine in do kdaj naj pošljem potrdila o zaključku študija. Po vpisu absolventa pošljem potrdilo na zavod. Nazaj ne dobim nič. Po zaključku absolventa dobim obvestilo, da zamujam z dokazili in da imam 15 dni, da jih pošljem, sicer bom moral vračati štipendijo za tiste 4 mesece v 3. letniku. Zopet pošljem potrdilo o vpisu absolventa in po cca. enem tednu dobim vabilo na zagovor, ker nisem predložil ustreznih potrdil.

Grem na zagovor, kjer povem da sem tretji letnik zaključil, če sem absolvent. Gospa mi prijazno razloži, da to ni dovolj, da moram diplomirati. Glede na to, da sem bil z diplomsko že pri koncu, imel sem že datum zagovora in vse, mi je podaljšala rok za 3 mesece. Po diplomiranju pošljem potrdilo in po kakšnem tednu dobim nazaj odgovor, da sem opravil obveznosti in da je stvar zaključena. 3. letnik v študijskem letu 2007/2008.

Matek ::

McHusch - hvala, bom aktiviral pravniške prijatelje :-).

Še malo dodatnega konteksta - v tistem letu pavziranja je bila ona v stiku s socialno delavko, ki ji je zatrjevala, da če naredi letnik, lahko še vse uredijo. Po vpisu v naslednji letnik je tudi poslala potrdilo in delavka je rekla, da je zdaj kao vse OK. Ta sklep je prišel par mesecev kasneje, ta ista delavka jo je kontaktirala ter ji povedala, da je v bistvu šlo za njeno (delavkino) napako in da bi bili morali že leto nazaj zahtevati vračilo.

Rok za pritožbo je že potekel, a je v odločbi specifično navedeno, da se lahko pritožbo vloži pisno ali poda ustno na zapisnik pri centru za socialno delo, ki je odločbo izdal. Ona je naredila slednje, poklicala je in šla tja na razgovor v okviru teh 14 dni, pri tem je tudi večkrat poudarila, da je letnik že izdelala, a so ji vseeno zatrjevali, da odločba velja in da ne more kaj dosti storiti. Svetovali so ji, naj napiše prošnjo za odlog, kar je tudi storila in še tja navedla, da je letnik že končala.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

St235 ::

Kot jaz zadevo razumem je ona v letu (številke sem si izmislil) 2010/11 prejemala štipendijo, 2011/2012 je štipendija mirovala. 2012/2013 pa je še pavzirala.

Vračilo imo zahtevajo zato, ker svojih obveznosti ni izpolnila v letu 11/12 ampak šele leto dni kasneje. Štipendija namreč miruje samo eno leto.

Matek ::

St235 je izjavil:

Kot jaz zadevo razumem je ona v letu (številke sem si izmislil) 2010/11 prejemala štipendijo, 2011/2012 je štipendija mirovala. 2012/2013 pa je še pavzirala.

Vračilo imo zahtevajo zato, ker svojih obveznosti ni izpolnila v letu 11/12 ampak šele leto dni kasneje. Štipendija namreč miruje samo eno leto.
Že, že, in če bi to zahtevali takoj zatem, ko je štipendija eno leto mirovala in se ni nič zgodilo, bi bilo vse kristalno jasno. Problem je, da zaradi narejenega letnika zdaj ne ustreza več zakonskim pogojem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

St235 ::

Kako to misliš? Po zakonu štipendija miruje smo eno leto. Več kot to moraš posebej vložit prošnjo.

Kot razumem je ta rok pač prekoračila, prošnje ni vložila in jo zato zdaj terjajo.

Matek ::

Po zakonu štipendija res miruje samo eno leto, ona pa po tem ni vložila prošnje za odlog, ker so ji na CSD-ju (napačno) rekli, da ji lahko miruje še eno leto in niso terjali vračila. V tem drugem letu mirovanja je ona naredila letnik, jih o tem obvestila, oni pa so na tej točki rekli Ups, mi bi morali že lani izdati odločbo, da morate vračati štipendijo. In jo zdaj tudi so :).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

St235 ::

To kar se je zgodilo na CSD je pod kritiko, sam verjetno nima pisne izjave, da lahko potrdilo vloži kasneje kot v enem letu?

Glede Ups, mi bi morali že lani izdati odločbo, da morate vračati štipendijo pa je problem v tem, da terjatve ne zastarajo tako hitro in dejansko ni zakonske obveze, v kakšnem roku bi to morali izdati. Tukaj je osnova obligacijsko pravo in je odgovornost na prejemniku štipendije, ki ne izpolnjuje pogodbenih določil, da pobriga za svoje obveznosti.

Dodaten faktor je vskeakor napačna informacija s strani CSD, sam če bodo glumili gljivo bo težko kaj dokazat.

Vsekakor pa je treba vložit pritožbo (upam, da niste zamudili roka).

Matek ::

Kot sem napisal - vse skupaj se je ekstra zakompliciralo zaradi njihove nesposobnosti (midva pa bi tudi lahko agresivneje pristopila, priznam). Oni so namreč priznali napako oz. je uslužbenka sama rekla, da se opravičuje in da bi morala sprožiti ta postopek že lani. Dekle se je šlo v zakonskem roku ustno pritožit na CSD (kar je eksplicitno navedeno na koncu odločbe kot možna alternativa pisni pritožbi na ministrstvo!), kjer so ji rekli, da ni kaj storiti in ji svetovali, naj napiše prošnjo za odlog plačila. Srčno upam, da so to njeno pritoževanje na centru (v katerem je eksplicitno poudarila, da je zaključila letnik) kam zabeležili, če ne imamo bolj malo možnosti :/
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

St235 ::

Oni so namreč priznali napako oz. je uslužbenka sama rekla, da se opravičuje in da bi morala sprožiti ta postopek že lani.


Bistveno: A se je uslužbenka opravičila, ker so pač pozno začeli z postopkom, ali se je opraivčila, ker ji je dala naačne informacije, da ji ni treba dat prošnje za podaljšanje?

Dekle se je šlo v zakonskem roku ustno pritožit na CSD (kar je eksplicitno navedeno na koncu odločbe kot možna alternativa pisni pritožbi na ministrstvo!), kjer so ji rekli, da ni kaj storiti in ji svetovali, naj napiše prošnjo za odlog plačila. Srčno upam, da so to njeno pritoževanje na centru (v katerem je eksplicitno poudarila, da je zaključila letnik) kam zabeležili, če ne imamo bolj malo možnosti :/


Ustna pritožba oziroma pritožba na zapisnik izgleda tako, da ti narekuješ javni uslužbenec si pa zadevo zapiše. Potem podpišeš in edino to šteje za pritožbo. Če se je šla samo posvetovat o temu kaj naj naredi, to nima statusa pritožbe. In če je rok zamujen potem bo res bolj malo kar lahko naredite.

Matek ::

Bistveno: A se je uslužbenka opravičila, ker so pač pozno začeli z postopkom, ali se je opraivčila, ker ji je dala naačne informacije, da ji ni treba dat prošnje za podaljšanje?
Druga opcija, v bistvu je bilo še bolj drastično - z gospo sta se slišali ob koncu njenega leta pavziranja in ji je še vzpodbudno rekla, da upa, da bo naredila, da bo vse urejeno in ji ne bo treba plačati. Ona je naredila, poslala potrdilo in nato sta se še poslovilno slišali, češ, zdaj smo zaključili.

Ta odločba je prišla naknadno, par mesecev kasneje. Ko je punca klicala tja in vprašala WTF se dogaja, ji je gospa povedala, da se opravičuje, da ji je podajala napačne informacije in da so jo mlajše kolegice, ki so zdaj na oddelku štipendij, obvestile o napačnem ravnanju, nakar so žal morali izdati odločbo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

McHusch ::

Mato, pa kaj te naša birokracija še ni naučila? Vse je treba imeti - pisno in v rokih. In na pisne odločbe se pritožuje pisno v predvsem pravočasno. Kar ti referentke povejo po telefonu je lahko orientacije, verjeti jim pa ne gre nič.

Jaz sem tako dolgo težil (ker sem imel eno nestandardno situacijo), da so mi z ministrstva poslali uradni dopis, da nimam nobenih dolgov iz naslova štipendija. Better safe than sorry.

Matek ::

Nja, saj vem, ne poskušam izpasti žrtev :/. Kakorkoli - kava z odvetnico je dorečena, bom poskušal poročati o nadaljnem dogajanju, če se slučajno kaj posreči.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

m10m ::

Zdravo
Rad bi se izpisal iz šole in se zaposlil ampak imam štipendijo katero ne bi rad vračal.Štipendije še nisem dobil ampak jo bom dobil 8.11.2013

vorantz ::

:|
Greš do štipenditorja in rečeš, da nočeš štipendije
Če se ne uspeš zmenit dovolj hitro in ti jo nakažejo...ne tikaj tega zneska in ga vrni nazaj takoj ko lahko

Al sem kaj spregledal?

Ciklamen ::

Serbus fantje, mogoče samo predstavim še moj problem.

Pred dvema letoma sem prejel državno štipendijo za prvi letnik, po tem ko sem se prepisal iz druge fakultete (za katero nisem prejemal nobene štipendije), nisem uspel opravit prvega letnika, sem bil lani "primoran" pavzirat, nakar sem se pa vpisal na višjo šolo za status (vem, grdo od mene al jebi ga, rabil sem nek status da sem lahko študij naprej opravljal). Nevedoč nisem nikomur povedal, da bom moral pavzirat, saj sem mislil da gre štipendija avtomatsko v mirovanje, če letnika ne opraviš. No lani sem opravil obveznosti in se redno vpisal v 2. letnik, za katerega sem ponovno poslal odločbo za državno štipendijo, ampak sem dobil odgovor da moram štipendijo vračat na podlagi "neobveščanja štipenditorja o spremenitvi izobraževalnega programa". A se da v tem primeru kaj storiti, ali mi ne preostane nič druga kot vračat štipendijo?

A se da z njimi zmenit, da se vsaj vračam po obrokih, glede na to da znesek ni tako majhen glede na finančno stanje naše družine?
- End of the Post ->

vorantz ::

Vse se da zmenit
Samo njih moraš kontaktirat namesto nas

Po obrokih je najmanjši problem se zmenit...jim je dokaj jasno, da velika večina ljudi z državno štipendijo nima tolko denarja v štumfu

Sicer pa definitivno preveri pri njih, če je mogoče samo prišlo do nesporazuma ali pa so začeli čekirat ta vpisovanja za status

Ciklamen ::

vorantz, vprašam prvo tu, ker vidim da ima veliko ljudi podobne izkušnje, pa verjetno tudi kak odgovor več glede tega :)

Vsekakor grem do njih povprašat, ampak da ne izpadem kot nek lolek tam, če se bo treba kaj pogovarjat kako je glede tega oziroma da vem kje so meje :)
- End of the Post ->

Alexius Heristalski ::

Ciklamen je izjavil:

Nevedoč nisem nikomur povedal, da bom moral pavzirat, saj sem mislil da gre štipendija avtomatsko v mirovanje, če letnika ne opraviš.

Verjetno piše v pogodbi, da si dolžan javiti vse spremembe. Zakaj ljudje ne berejo pogodb? :|
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Ciklamen ::

Čist možno da piše ja, jebat ga sem površen, priznam :)

Sicer pa, če čist iz "logičnega" vidika pogledaš, kaj njih zanima kam si se ti prepisal, njih bi "moralo" samo zanimat ali si v enem-dveh letih opravil letnik? Tak se meni logično zdi. Kaj če se vmes prepišem na vzporedni študij, zakaj bi to njih moralo zanimat, meni štipendija pripada za 1. letnik prvotne fakultete in če jaz ne bi opravil tega prvega letnika v določenem roku bi to štipendijo moral vračat :)
- End of the Post ->
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473596 (13324) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277780 (4769) 111111111111
»

Vračanje štipendije

Oddelek: Loža
123081 (2696) DonMatejo
»

Vrnitev državne štipendije

Oddelek: Loža
3113286 (10225) MadMicka
»

vračilo štipendije

Oddelek: Šola
267704 (4924) St235

Več podobnih tem