» »

Problem s TV kartico

Problem s TV kartico

Cross ::

Imam problem z svojo Pinnacle PCTV kartico. Sama kartica v bistvu deluje v redu, imam le probleme z stimanjem dobre kvalitete slike. Čudi me to da je na nekaterih kanalih slika se kar v redu, drugi pa so porazni. Nekaj kanalov tudi sploh ne najde. Ko sem na ta TV kabel priklucil navaden TV pa je bila slika cisto v redu. To se mi je dogajalo tudi na neki Hauppagevi kartici ki sem jo imel sposojeno. Res me zanima kako bi lahko nastimal tako sliko da jo je vredno gledati. Upam da mi tudi lahko kdo pove kaksne dobre programe za gledanje TVja.
entering the subspace

akulp ::

1. kaksen TV kabel?? Antenski kabel mogoče..?
2.Lahko bi napisal kater software uporabljaš in katere winse? XP?

Če še nisi poskusi program DScaler, sam nisem prepričan da podpira tvoj tv tuner, čeprav bi ga skor moral.

andmaj88 ::

Televizorji imajo pri sprejemnem delu vgrajen kanalni ojačevalnik, ravno tako delajo z PLL sistemom ( PhaseLookLop) zaradi tega je slika na TV sprejemnikih običajno boljša. Še bolj pa se to pozna pri antenskih ali kabelskih sistemih kjer je signal bolj slab ali je liniski ojačevalec bolj daleč od tvojega odjemnega mesta.
Toliko o slabi sliki.

Če določenih kanalov ne dobiš na TV pa jih ( zaradi PLL) pomeni da je neki TV kanal malenkostno zamaknjen (iz frekvence) Tu običajno ni rešitve...

Rešitev problema:
Zamenjaj antensko kretnico v stanovanji ali kupi ojačevalec za anteno ali (dragi) ojačevalec za kabelski anteski sistem.

akulp ::

DScaler pa ti omogoča ravno to da lahko nastaviš kanal tudi bolj natančo...

roCkY ::

Pinnacle PCTV-jev software omogoča fino nastavitev kanala
slika z DScalerjem pa je bila porazna, ko sem pred časom probal in je bil v računalnikuceleron 566 in GF2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

akulp ::

pa si se poglobil v nastvatitve..k jih je kar veeelik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5010089 (7898) edublin
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17919354 (12394) Izi
»

Pinnacle PCTV revealed (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537105 (5041) maxy
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302656 (1819) AngelOfDeath
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292611 (1839) Predator

Več podobnih tem