» »

Amazon.de - nakup na podjetje

Amazon.de - nakup na podjetje

Goody ::

Je možno? Kakšen račun dobiš? Kako je z DDV? Ti ga zaračunajo in dobiš račun z DDV?

Hvala v naprej.

ramiz?! ::

Če kupuješ v Nemčiji, pač izbereš da si pravna oseba, navedeš ime podjetja in davčno in že takoj plačaš ceno z -19%, kolikor je tam davek. Ni nobenih komplikacij.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

McNato ::

Ne pri Amazonu, ki ima slovensko davčno številko in plačaš 20% DDV. Ker moraš plačas s kreditno kartico mora biti ta izdana na podjetje. Pa še pazit moraš da izdelek res pošilja Amazon in ne nek drug dobavitelj.

Goody ::

McNato je izjavil:

Ne pri Amazonu, ki ima slovensko davčno številko in plačaš 20% DDV. Ker moraš plačas s kreditno kartico mora biti ta izdana na podjetje. Pa še pazit moraš da izdelek res pošilja Amazon in ne nek drug dobavitelj.


Tudi v primeru s.p. mora biti kartica izdana na podjetje? (pri s.p. je načeloma denar prosto prenosljiv med "podjetjem" in nosilcem...)

ramiz?! ::

Sam sicer nisem kupoval ravno na amazonu, amapak v kar nekaj drugih nemških trgovinah in imajo zelo dobro urejeno. Vzel sem na znankin s.p. in samo navedel njeno podjetje in davčno. Plačal sem s svojo bančno kartico in že takoj pri nakupu dobil -19% kolikor je v Nemčiji davka. Ko sem dobil paket, sem ji samo posredoval račun, ki ga je predala svoji tajnici... To je bilo pri meni vse.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

bastadu ::

Nekaj bi rad kupil na firmo na Amazon.com, mi lahko nekdo razloži, kako aktiviram svoj račun kot business račun, da bom prejel tudi ustrezen račun? Ker tam so pod izbiro za države na voljo zgolj ameriške zvezne države ... Hvala!

[SkA] ::

Goody je izjavil:

Je možno? Kakšen račun dobiš? Kako je z DDV? Ti ga zaračunajo in dobiš račun z DDV?

Hvala v naprej.

Na Amazon.de (pa verjetno še na ostalih) imaš za pravne osebe t.i. Amazon Buisness (https://www.amazon.de/b2b/info/amazon-b.... V osnovi isti pes, samo da se registriraš kot podjetje, z možnostjo "pooblaščencev". Predvsem pa imaš možnost, da vneseš svojo davčno. Dalje oni zadeve preverijo in odobrijo račun, potem pa kupuješ tako, kot povsod v EU - brez obračunanega DDVja.

Ko kupuješ jasno bodi pozoren nato, da je za izdelek navedena "VAT exclusive" cena.

bastadu ::

Ja na amazon.co.uk mi je normalno šlo kreirati Amazon Business, na Amazon.com pa ne, ker kot rečeno ne morem izbrati Slovenije kot države ...

morosito ::

jaz imam vpisano slovensko davčno (s.p. vpisan na VIES) na amazon.it...kupujem vedno brez davka s tem da mi paket pošljejo direkt v Slo...cena poštnine nekje 5EUR za Koper (ker pa amazon je v italijo si prilastil logistiko bartolini s.p.a. ali BRT..se zgodi da mi pošljejo izdelek preko trsta, ker vidim da prestopajo mejo in dostavljajo 50km od italjanske meje)...aja...izdelke dobim v roku 3,4 dni....

edit: ni potrebno imeti kreditne na podjetje....jaz sem dal predplačniško viso ki imam kot fizična oseba....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

broken/link ::

ja, .com ne bo šlo, ker je to stran namenjena USA trgu in ne EU.

cekr ::

Če uporabljaš osebno kartico, ki ni vezana na s.p., moraš pazit, da ne greš čez 422€.
Večino bank ima na TR vezano tudi plačilo kartico, tako da moraš nad mejo plačevat s to kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

[SkA] ::

? Nima nobene veze, lahko tud z zasebno Viso račun za 2k plačaš, samo na podjetje more bit izdano in ga knjižiš normalno, plačniku pa povračilo na TRR narediš.

cekr ::

Je bilo tako že narejeno, pa je knjigovodkinja lepo vrgla ven ta račun.
Plačilo nad 422€ mora biti nujno izvedeno iz računa podjetja/s.p.-ja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

[SkA] ::

To ti mešaš gotovinsko plačevanje med subjekti, kar nima veze s povračilom za plačilo računa, sploh pa ne pri espeju, ki polno razpolaga s svojimi sredstvi.

cekr ::

S.p. tudi ne sme plačevati iz svojega osebnega računa. Razen, če je ta označen za poslovni račun.
Ne komplicirat. Če se držiš vsega, da je TR od s.p., boš imel najmanj problemov. Inšpektor ti ne bo mogel nič, če je vse OK.
Če bo pa videl, da nekaj šmuglaš, bo šel pa v še kakšno globjo reč. Si res to želiš?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RoccoC ::

cekr je izjavil:

S.p. tudi ne sme plačevati iz svojega osebnega računa. Razen, če je ta označen za poslovni račun.
Ne komplicirat. Če se držiš vsega, da je TR od s.p., boš imel najmanj problemov. Inšpektor ti ne bo mogel nič, če je vse OK.
Če bo pa videl, da nekaj šmuglaš, bo šel pa v še kakšno globjo reč. Si res to želiš?


Seveda lahko, kaj bluziš?

cekr ::

Lahko, samo meja je 422€.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RoccoC ::

cekr je izjavil:

Lahko, samo meja je 422€.


Bi prosim podal zakonsko določilo ki to pravi? To namreč ne drži. S.p. ima lahko namreč le en bančni račun preko katerega posluje tako privat kot za s.p.

[SkA] ::

cekr: https://forum.racunovodja.com/viewtopic...

Ko plačujete s kreditno kartico (vi kot kupec) se le-ta ne smatra kot plačilo z gotovino (po pravilniku o davčnem postopku je gotovina, gotovina in za to vrsto plačila velja omejitev 420EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

cekr ::

Jest večje vrednosti plačam z Visa debetno kartico, ki je vezana na TR firme, in ni problem.
Z osebno pa ne smem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bastadu ::

broken/link je izjavil:

ja, .com ne bo šlo, ker je to stran namenjena USA trgu in ne EU.

Na nobenem drugem Amazonu ali drugi internetni trgovini nisem našel želenega produkta razen na amazon.com, torej očitno to pomeni, da nikakor ne morem dobiti ustreznega računa na firmo :'(

morosito ::

povej mi kaj iščeš in za kolko denarja si ga videl

Miha 333 ::

Saj če je na amazon.com, je že tako brez DDV, saj ga ameri nimajo. Da bi pa še dodatno zmanjšali ceno za kakšne davke zaradi izvoza, pa pozabi, tega ne poznajo. Njihova cena je tvoja neto cena, na katero narediš samoobdavčitev za DDV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja preko amazona

Oddelek: Loža
3411532 (8400) RaGlaSi
»

Popoldanski s.p. in podaja preko US Amazone [brez zaloge]

Oddelek: Loža
226275 (4953) trgovec35
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310309 (6007) tikitoki
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820594 (12820) bluefish

Več podobnih tem