» »

Matura čez slaba dva meseca!

Matura čez slaba dva meseca!

11killer34 ::

Imam 5 predmetov na splošni maturi. Slo, mat, ang, kemijo in ekonomijo. Stvar je da ekonomijo in angleščino bom verjetno narediu, pri matematiki se bom tudi potrudil (vendar še mam dosti dela), edino kar mi še preostane sta kemija in slovenščina. Imam pa še manj kot 2 meseca časa... Kemijo površno vem pomoje bi pisau trenutno okoli 30%, slovenščino pa niam pojma o književnosti in slovnici, knjigi za esej pa sem prebral, ampak problem je da pišem esej zelo površno in sem biu vedno na slabih dvojkah.. Moj cilj je da naredim maturo za več ni važno! Ali je to mogoče, če je, kako bi se najbolše lotil stvari?

Phantomeye ::

Tako da se vsak dan učiš?

11killer34 ::

Ja zaj se nameravam vsak dan minimum 2 uri učit... Sam bolj se učim bolj opažam da nič nevem ... Vem da ni poklicov drugače -_-, moj cilj je naret fax, za prihodnost pa me ni strah..

DOOM_er ::

bohoho matura. Greš čez stare pole in je stvar rešena, če vsaj malo migaš čez srednjo šolo se do ja naredit z minimalno količino vloženega truda.
Robots will steal your job. But that's OK

pulstar ::

Se popolnoma strinjam - v naših časih si maturo brez težav opravil če le nisi 4 leta sedel na ušesih. Še bolj zanimivo pa je, da smo fantje, ki smo skozi štiri letnike večinoma imeli slabše ocene kot dekleta, v povprečju maturo opravili mnoooooogo bolje!

Razen tega, da prebereš zahtevano literaturo, za pozitivno oceno ne potrebuješ vlagati dodatnega časa. V nasprotnem primeru pa skoraj nisi vreden fakultete! :P

bluefish ::

Če si pri eseju res obup, preberi kako knjigo in nato piši. Brez vaje pač ne bo šlo.

Mi sicer ni jasno, kaj si počel zadnja 4 leta, če ti to predstavlja težave.

Relanium ::

Se popolnoma strinjam.
Ne bo ti noben problem če si le kaj delal, ker vse to je stara snov in ne kot zadnji test ki preverja če si se samo zadnjo konferenco kaj naučil.

Torej v povprečju bi morala bit lažja od testa (vsaj meni je bila)

[D]emon ::

Dol s foruma pa za knjige.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Janac ::

pulstar je izjavil:

Se popolnoma strinjam - v naših časih si maturo brez težav opravil če le nisi 4 leta sedel na ušesih. Še bolj zanimivo pa je, da smo fantje, ki smo skozi štiri letnike večinoma imeli slabše ocene kot dekleta, v povprečju maturo opravili mnoooooogo bolje!

Razen tega, da prebereš zahtevano literaturo, za pozitivno oceno ne potrebuješ vlagati dodatnega časa. V nasprotnem primeru pa skoraj nisi vreden fakultete! :P


Hja dandanes je pa snov 5x težja! Že prvi letnik komi skupi spacaš, kje je šele matura?!

bluefish ::

Danes je snov po težavnosti povsem enaka ter v nekaterih primerih celo lažja kot v preteklosti. Za maturo pa je enako - če uspešno zaključiš vse štiri letnike, je matura še najmanjši problem.

pulstar ::

Janac je izjavil:

pulstar je izjavil:

Se popolnoma strinjam - v naših časih si maturo brez težav opravil če le nisi 4 leta sedel na ušesih. Še bolj zanimivo pa je, da smo fantje, ki smo skozi štiri letnike večinoma imeli slabše ocene kot dekleta, v povprečju maturo opravili mnoooooogo bolje!

Razen tega, da prebereš zahtevano literaturo, za pozitivno oceno ne potrebuješ vlagati dodatnega časa. V nasprotnem primeru pa skoraj nisi vreden fakultete! :P


Hja dandanes je pa snov 5x težja! Že prvi letnik komi skupi spacaš, kje je šele matura?!


Brez zamere, a nabijaš. Že med svojimi dijaškimi leti sem imel občutek da zahtevnost snovi in predvsem zahteve profesorjev precej padajo

Janac ::

Katera šola pa? Mogoče kakšna triletna. Štriletno zelo, zelo težko narediš, se moraš res trudit.

bluefish ::

Hja, kakor kdo.

ramiz?! ::

Janac je izjavil:

Katera šola pa? Mogoče kakšna triletna. Štriletno zelo, zelo težko narediš, se moraš res trudit.

Oprosti, ampak vsak, ki ima 5 minut časa na dan lahko brez težav opravi vsako 4 letno poklicno šolo, če pa si vzame celih 30min-1h na dan pa tudi večino gimnazij.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Janac ::

Bi rad videl kake ocene bi mel, če bi se učil 5min na dan.

Če nisi nadarjen talent za matematiko, fiziko, ipd. nimaš šans.

black ice ::

ramiz?! je izjavil:

Janac je izjavil:

Katera šola pa? Mogoče kakšna triletna. Štriletno zelo, zelo težko narediš, se moraš res trudit.

Oprosti, ampak vsak, ki ima 5 minut časa na dan lahko brez težav opravi vsako 4 letno poklicno šolo, če pa si vzame celih 30min-1h na dan pa tudi večino gimnazij.

Še to zna biti pretirana ocena (kar se vloženega časa tiče).

ramiz?! ::

Janac je izjavil:

Bi rad videl kake ocene bi mel, če bi se učil 5min na dan.

Če nisi nadarjen talent za matematiko, fiziko, ipd. nimaš šans.

Če v šoli vsaj malo poslušaš ni nobenih težav. Ti lahko povem iz lastnih izkušen in izkušen mojih sošolcev na gimnaziji.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

[D]emon ::

Janac je izjavil:

Bi rad videl kake ocene bi mel, če bi se učil 5min na dan.

Če nisi nadarjen talent za matematiko, fiziko, ipd. nimaš šans.


Prevod: "Ko sem v soli ne sledim pouku, zato mi tudi ucenje doma ne pomaga. Ampak se zgovarjam, da nisem talentiran. Posledicno so krivi vsi drugi, samo jaz ne."
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

šernk ::

Preveč paničariš :)

pri nas se ni nihče kaj preveč učil, pa smo vsi naredil. Še tisti ki so bili pri matematiki vedno zakoličeni na robu popravcev vsako leto, so maturo opravili brez problema. Tisti, ki smo bili malce boljši smo maturo rešili v cca 30% časa, ki ga je bilo na voljo.

sam sem imel na maturi praktično vse predmete 1 ocene višjo kot čez vsa leta.

če nisi talentiran za fiziko zna bit problem pri matematiki in kemiji, nikakor pa ne pri sloveniščini, ker sem izraziti fizik in vem kaj pomeni slovenščina in Prešeren (zadnja briga na tem svetu zame)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gandalfar ::

Super osebne izpovedi ampak bomo tukaj zakljucili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30142613 (2816) WizzardOfOZ
»

Ali je maturo potrebno opraviti

Oddelek: Šola
338004 (6862) Phantomeye
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286337 (5333) para!
»

Poklicna matura 2013 (ekonomsko komericalni tehnik)

Oddelek: Šola
114073 (3924) Kurzweil
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6017461 (14092) martincek1

Več podobnih tem