» »

Katero borilno veščino izbrati

Katero borilno veščino izbrati

1
2
»

Skinoren89 ::

addy93 je izjavil:

Krav maga sem mu omenil zato ker je veliko teh prijemov samoobrambe...ki pa so piflarija in jih je tezko uporabt v realnem pretepu. Ce mene vprasas je najboljsa izbira kar se tice amaterjev kaksen kickbox ali box... Kot ze napisano. To je dovolj za obrambo. Problem je ze v aamem razmisljanju posameznika glede borilnih vescin. Vecina jih misli da ko se enkrat uporabis prijem, da bo nasprotnik sam od sebe letel na hrbet... Al pa da so takoj na nivoju Stevena Seagala... To je napacno. Da vsak njegov udarec uporabis v svojo korist je potrebnih leta in leta treningov... Medtem ko pri boxu in kickboxu po letu ali dveh... Ze do dobra dobis obcutek glede obrambe... In to je za zascito vec kot dovolj...



To je to kar išečm. Glupo se mi je učit nekaj kar nikol ne bom uporablo oz mi ne koristi. Te tehnike pri teh borilnih veščinah so od začetka tako da bo nasprotnik moral naredit točno to kar ti pričakuješ, da boš efektiven. Leta in leta treningov se mi pa ne da.

Krav Maga se mi zdi super, edino lokacijo bi lahko imeli neko stalno, ne pa da je vsakič drugje. Hvala

JohnMcclane ::

Skinoren89 priporočam ti trening klasičnega boksa. Zadeva je že po pol leta precej efektivna za samoobrambo, če pridno treniraš in si v dobrem klubu. Mi smo namreč že po 2-3 mesececih začeli z sparinigi, kjer se dejansko naučiš prejemati, izmikati in dajati udarce. V osnovi je preposta in ti da dobro osnovo tudi za treninge drugih kontaktinih borilnih veščin.

Sicer je pa vedno najboljša samoobramba, da se pretepom izogneš, je pa vseeno dobro, da nekaj znaš, če ne drugega za bolj "sigurn feeling", če se slučajno kaj zgodi.

wini ::

Da ne omenjam da rabiš tudi kondicijo za borilne veščine. Večina pretepačev nimajo kondicije niti za 1minuto pretepa. Tako da medtem ko se odločaš lahko vsak dan tečeš po vsaj 5km ;)
Pa če ne znaš skakat s kolebnico kar začni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Rias Gremory ::

@Skinoren89
Saj so stalne lokacije?
http://www.kravmaga-slovenia.com/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ramiz?! ::

V Sloveniji sta dve vrsti Krav Mage. Ena je tista, ki si jo ti nalimal Rias, druga pa tale http://www.krav-maga.si/. Če bi sam izbiral, bi izbral tole.
No nista ravno dve vrsti, bolj dva ponudnika ... Da citiram razliko med Krav Maga in Krav Maga Global: "Imi Sde-Or je preminul 9. januarja 1998 v oseminosemdesetem letu starosti. Po njegovi smrti je prišlo do trenj znotraj IKMF, zato je Eyal Yanilov leta 2010 ustvaril lastno mednarodno zvezo Krav Maga Global (KMG), ki danes deluje v 55-ih državah, med katerimi je tudi Slovenija."
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

RejZoR ::

addy93 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

@addy93
Vsa fora vseh borilnih veščin je da imaš zadevo v podzavesti. Zato pa se npr pri karateju izvaja kata, ki je neke vrste podzavestni trening. Torej, ko moraš uporabit borilno veščino ne razmišljaš ampak podzavestno izvedeš napad oz obrambo. Isto je s krav maga. Trening, trening in še enkrat trening.
In potem moraš to redno osveževat, ne da se nadudlaš v npr 2 letih in nato nehaš. Sicer se potem vseeno hitreje spomniš kot če ne bi nikoli treniral ampak vseeno ni isto.

In čeprav krav maga pokriva tud razoroževanje ko nekdo meri vate s pištolo od spredaj ali zadaj (v glavo ali drugače) je vedno bil zraven nasvet trenerja, da če je možno, se probaš konfliktu izognit na drugačen način če je le možno, ker so manevri izjemno tvegani in če zadeve res ne obvladaš lahko narediš več škode kot koristi.


Krav maga sem mu omenil zato ker je veliko teh prijemov samoobrambe...ki pa so piflarija in jih je tezko uporabt v realnem pretepu. Ce mene vprasas je najboljsa izbira kar se tice amaterjev kaksen kickbox ali box... Kot ze napisano. To je dovolj za obrambo. Problem je ze v aamem razmisljanju posameznika glede borilnih vescin. Vecina jih misli da ko se enkrat uporabis prijem, da bo nasprotnik sam od sebe letel na hrbet... Al pa da so takoj na nivoju Stevena Seagala... To je napacno. Da vsak njegov udarec uporabis v svojo korist je potrebnih leta in leta treningov... Medtem ko pri boxu in kickboxu po letu ali dveh... Ze do dobra dobis obcutek glede obrambe... In to je za zascito vec kot dovolj...


Katero borilno veščino pa takoj zaobvladaš? Tud karate, ki je verjetno ena najbolj razširjenih večina trenira po več let, da se lahko reče, da nekaj res znaš. 2 leti imo ni neka doba razen če si imel treninge res pogosto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

addy93 ::

RejZoR je izjavil:

addy93 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

@addy93
Vsa fora vseh borilnih veščin je da imaš zadevo v podzavesti. Zato pa se npr pri karateju izvaja kata, ki je neke vrste podzavestni trening. Torej, ko moraš uporabit borilno veščino ne razmišljaš ampak podzavestno izvedeš napad oz obrambo. Isto je s krav maga. Trening, trening in še enkrat trening.
In potem moraš to redno osveževat, ne da se nadudlaš v npr 2 letih in nato nehaš. Sicer se potem vseeno hitreje spomniš kot če ne bi nikoli treniral ampak vseeno ni isto.

In čeprav krav maga pokriva tud razoroževanje ko nekdo meri vate s pištolo od spredaj ali zadaj (v glavo ali drugače) je vedno bil zraven nasvet trenerja, da če je možno, se probaš konfliktu izognit na drugačen način če je le možno, ker so manevri izjemno tvegani in če zadeve res ne obvladaš lahko narediš več škode kot koristi.


Krav maga sem mu omenil zato ker je veliko teh prijemov samoobrambe...ki pa so piflarija in jih je tezko uporabt v realnem pretepu. Ce mene vprasas je najboljsa izbira kar se tice amaterjev kaksen kickbox ali box... Kot ze napisano. To je dovolj za obrambo. Problem je ze v aamem razmisljanju posameznika glede borilnih vescin. Vecina jih misli da ko se enkrat uporabis prijem, da bo nasprotnik sam od sebe letel na hrbet... Al pa da so takoj na nivoju Stevena Seagala... To je napacno. Da vsak njegov udarec uporabis v svojo korist je potrebnih leta in leta treningov... Medtem ko pri boxu in kickboxu po letu ali dveh... Ze do dobra dobis obcutek glede obrambe... In to je za zascito vec kot dovolj...


Katero borilno veščino pa takoj zaobvladaš? Tud karate, ki je verjetno ena najbolj razširjenih večina trenira po več let, da se lahko reče, da nekaj res znaš. 2 leti imo ni neka doba razen če si imel treninge res pogosto.


Nobene... Saj nihče ne govori o obvladanju veščine. Po letu ali dveh obvladaš toliko da se zaščitiš pred marsikom... Thats my point.

Gregor P ::

Po letu ali dveh karateja se še pred samim seboj ne obraniš :D brez heca, najmanj 5 let potrebuješ, da ti sploh postane jasno kaj počneš, kaj šele, da to zares znaš.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

addy93 ::

Gregor P je izjavil:

Po letu ali dveh karateja se še pred samim seboj ne obraniš :D brez heca, najmanj 5 let potrebuješ, da ti sploh postane jasno kaj počneš, kaj šele, da to zares znaš.:8)


Poglej. Da neki "obvladaš" lahko vsak razume drugače. Nekateri pod "mojster borilnih veščin" vidijo črni pas in kate. Nekateri pa ko jim omeniš mojstra borilnih veščin vidijo nekega UFC fighterja, ki nima priznanja mojstra pa pretepe večino teh mojstrov. Poznam pa osebo, ki je v petih letih prišla do črnega pasu... Po 3 letih pa še drugi dan črni pas. Tko da se nebi strinjal s tem, da šele po 5ih letih zveš v čem je dejansko fora.

ramiz?! ::

addy93 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Po letu ali dveh karateja se še pred samim seboj ne obraniš :D brez heca, najmanj 5 let potrebuješ, da ti sploh postane jasno kaj počneš, kaj šele, da to zares znaš.:8)


Poglej. Da neki "obvladaš" lahko vsak razume drugače. Nekateri pod "mojster borilnih veščin" vidijo črni pas in kate. Nekateri pa ko jim omeniš mojstra borilnih veščin vidijo nekega UFC fighterja, ki nima priznanja mojstra pa pretepe večino teh mojstrov. Poznam pa osebo, ki je v petih letih prišla do črnega pasu... Po 3 letih pa še drugi dan črni pas. Tko da se nebi strinjal s tem, da šele po 5ih letih zveš v čem je dejansko fora.

Ja vedno so izjeme ... nekatere večje druge manjše ... So nekateri, ki preskočijo del osnovne šole in srednje šole in se takoj vpišejo na fakulteto zaradi svoje inteligence. Res da gre za zelo redke izjeme, ampak so. Če pa govorimo o navadnem smrtniku, ki mu šport ni primarna dejavnost s katero se ukvarja pa gre pri napredovanju bolj počasi...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Gregor P ::

addy93 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Po letu ali dveh karateja se še pred samim seboj ne obraniš :D brez heca, najmanj 5 let potrebuješ, da ti sploh postane jasno kaj počneš, kaj šele, da to zares znaš.:8)


Poglej. Da neki "obvladaš" lahko vsak razume drugače. Nekateri pod "mojster borilnih veščin" vidijo črni pas in kate. Nekateri pa ko jim omeniš mojstra borilnih veščin vidijo nekega UFC fighterja, ki nima priznanja mojstra pa pretepe večino teh mojstrov. Poznam pa osebo, ki je v petih letih prišla do črnega pasu... Po 3 letih pa še drugi dan črni pas. Tko da se nebi strinjal s tem, da šele po 5ih letih zveš v čem je dejansko fora.

Če bi ti dejansko razumel, da črni pas (1. DAN), pomeni da ti dejansko šele lahko začneš zares trenirati karate, bi bilo tudi nekaj8-) Torej 5 let mine, da sploh lahko začneš trenirati neko borilno veščino, kaj šele da bi bil dober v njej.

In pa, da se razumemo tudi po teh 5 letih, ti lahko en "preprost kmečki fant" še vedno "eno kmečko rukne" pa boš vse zvezde videl.;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

addy93 ::

Gregor P je izjavil:

addy93 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Po letu ali dveh karateja se še pred samim seboj ne obraniš :D brez heca, najmanj 5 let potrebuješ, da ti sploh postane jasno kaj počneš, kaj šele, da to zares znaš.:8)


Poglej. Da neki "obvladaš" lahko vsak razume drugače. Nekateri pod "mojster borilnih veščin" vidijo črni pas in kate. Nekateri pa ko jim omeniš mojstra borilnih veščin vidijo nekega UFC fighterja, ki nima priznanja mojstra pa pretepe večino teh mojstrov. Poznam pa osebo, ki je v petih letih prišla do črnega pasu... Po 3 letih pa še drugi dan črni pas. Tko da se nebi strinjal s tem, da šele po 5ih letih zveš v čem je dejansko fora.

Če bi ti dejansko razumel, da črni pas (1. DAN), pomeni da ti dejansko šele lahko začneš zares trenirati karate, bi bilo tudi nekaj8-) Torej 5 let mine, da sploh lahko začneš trenirati neko borilno veščino, kaj šele da bi bil dober v njej.

In pa, da se razumemo tudi po teh 5 letih, ti lahko en "preprost kmečki fant" še vedno "eno kmečko rukne" pa boš vse zvezde videl.;)


V mislih sem imel črni pas pri taekwandoju... Saj je vseeno. To glede kmečkega fanta se pa strinjam s tabo. Ponavadi je tako... :-D

Hayabusa ::


Memorizirene tehnike obrambe, ki temeljijo na vizualnem refleksu, so fail ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Keep it simple, stupid or it will fail

Hick's law @ Wikipedia


Hitreje ne gre !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Luka30 ::

Živjo.sem novinec kar se tiče borilnih veščin, ampak me zanima katera borilna veščina ki se jo da trenirati v Slo. Uporablja roke kot tudi noge približno enako pogosto. Zraven tega bi pa še rad da bi znal kakšne prijeme kot naprimer proti orožju(nožu, pištoli)

UlyssesE ::

Nujno kontaktne borilne veščine, ostalo je bolj za dušo.
Se pravi boks, kickbox, mma, muay thai, take fore k maš sparing.
Ostalo pozab, bv.

Vajenc ::

ramiz?! je izjavil:

V Sloveniji sta dve vrsti Krav Mage. Ena je tista, ki si jo ti nalimal Rias, druga pa tale http://www.krav-maga.si/. Če bi sam izbiral, bi izbral tole.

Pred cca. 15 leti sem pri Matjažu (Krav Maga global) treniral kickbox in moram rečt, da tako intenzivne treninge težko najdeš pri kakem drugem trenerju. Že nekaj časa razmišljam, da bi probal krav maga pri njem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Miha2003 ::

Živjo. Tudi jaz sem začetnik in zelo sem navdušen nad tajskim boksom ter kick boksom. Problem pa se pojavi tukaj, ko ne vem katerega izbrati. zanima se tudi če se z takšnim boksom kot sta tale dva lahko boris ob nujni situaciji brez rokavic. hvala za odgovore!

solatko ::

Miha2003 - Ne! Takrat, ko toliko obvladaš, da postaneš nevaren, ti na misel ne pade, da bi se vključil v pretep. Se umakneš ali verbalno rešiš zadevo.
Delo krepa človeka

Miha2003 ::

Kateri boks pa izbrat? tajski al kick?

solatko ::

Miha2003 - Predlagam ti, da se o obeh pozanimaš na internetu, pogledaš razlike v načinu treninga, obiščeš nekaj treningov obeh in se potem odločiš za tisto, kar ti bo bolj všeč. Ti pa odsvetujem pričetek zato, da boš čez nekaj časa glavni v svojem okolju, torej, da najprej razčistiš v glavi, zakaj bi sploh šel nekaj trenirat, ker ti bo pobralo precej prostega časa.
Če se odločaš zato, da bi krepil telo in duha je to v redu, če pa te vodijo drugačni nameni, potem to ni v redu in ne boš imel ne od enega, ne drugega nikakršne koristi.
Delo krepa človeka

BorutO ::

Pa če pride do pravega pretepa, da je ogroženo tudi življenje, pol bi verjetno uporabil samo dve taktiki, da se ubranim napada, kolikor se da, pol pa ga v jajca našopam z nogo, kolikor se da, da se še uro za tem ne bo mogel premakniti.

Kritična in lahko dosegljiva točka pri moškem je ... so jajca. Če ga prav trofiš, se bo zložil za kar nekaj dolgih minut, ampak vseeno še ga enkrat ali pa dvakrat za ziher brcneš tja. :)

Ne, da bi zdaj spet kdo bil pameten, da v jajca brcajo samo piške ... poglejte si mojstra borilnih veščin Brucea Leea ... v veliko pretepih se vidi, da napadalca lepo zašalta z nogo v jajca, tudi boksne ga kdaj tja - in Bruce Lee je vedno rekel, da v pretepu za življenje in smrt NI pravil. In tako se je on tudi boril - ustvaril je veščino, v katerem ni pravil, ampak je veščina, v katerem napadalca čim hitreje onesposobiš oz. z lahkoto ubiješ, zato pa v njegovem filmu vsi umrejo, ker jih boksne v grlo, itd, v prsni koš, in še kam.
Film je film, ampak, ne pozabimo, da je bil pred filmi ulični pretepač, ki se je boril z ostalimi uličarji na strehah stolpnic.

Nad mene, če se bo kdo kdaj spravil, naj vsako slednjo sekundo pazi na jajca.

Miha2003 ::

hvala.

solatko, kaj pa predlagaš ti?(glede vrste boksa)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha2003 ()

BorutO ::

Če si kje iz okolice mbja, ti priporočam, da treniraš tu:
http://www.barada.si/barada-klub/ponudb...

Miha2003 ::

BorutO, zakaj mi priporočaš to?(sem iz okolice mbja) ampak so treningi tam dobri?

Rok Woot ::

bluefish je izjavil:

Nobena. Dokler ne napreduješ do stopnje, ko deluješ refleksno, je vse skupaj fail.


Odvisno, pri jiu jitsu, judu itd, je kar za mislit vmes mar ne in se da marsikaj, pri boksu in tajskem boksu je več refleksno itd. Seveda nek black belt dela marsikaj refleksno. Po pol leta rekreativnega trenigna se strinjam da ni nič, če pa pol leta hodiš redno ke 5x na teden odneseš marsikaj.

Kar se aikida tiče se meni zdi polom. Ja real fight drgačen ko v ringu bla bla bla... Komot se proba, če pa kdo misli, da ti black belt v jiu jitsu nemore prsta v uč zatlačit, pač živi v oblakih... Če že obrambno pa kak sistema ali muay boran. Je pa pač bolje borilna, če ne drugega je šport (judo, muay thai, box, jiu jitsu, keteri kol full contact karate...).

St235 ::

Vsak trening borilnih veščin z namenom uporabe v "real fight" je polom, predvsem v glavi tistega, ki trenira.

Rok Woot ::

Mike Tyson je sprva treniral zato, se pa strinjam da je neumno.

Rok Woot ::

Kaj pa tole? http://sankaku-klub.si/ Ni ga trenerja na svetu, ki bi rekel, da Marjan Fabjan ne ve kaj dela :)

Miha2003 ::

Če treniram kick boks 2x na teden, je to ok?

kje bi lahko treniral kickboks(začetnik sem)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha2003 ()

solatko ::

Lakotnik29 - Na žalost veliko šol, ki proizvajajo gladiatorje, išče ravno to. V teh šolah se smatra duhovna vaja, nezaželjena, edina delujoča in zaželjena je, zbij nasprotnika na tla in ga uniči. Ko gledaš kakšne borbe, res vse bolj podobno navadnemu uličnemu ali gostinskemu pretepu.
To je namreč krvavi šport, kar pa niti slučajno ni bil namen nobene od daljnovzhodnih veščin, katerih večina je temeljila na duhovni izgradnji borca in ni temeljila na fizični moči, temveč skladju in ravnotežju.
Seveda je kruti kapitalizem in želja ne preveč intelegentnih množic po krvi in gladiatorstvu, te veščine dodobra pokvaril, predvsem mojstre in managerje. Zadaj so pač zaslužki od stav in vstopnic. Vmes so tudi nelegalna dogovarjanja in poživila.
Torej od kluba v katerem ni zaželjeno trenirati za svoje zadovoljstvo, čim prej stran.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013276 (10806) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
254938 (4363) solatko
»

Kje trenirati Wing chun

Oddelek: Loža
133283 (2571) Yosh
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810192 (9225) amigo_no1
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516386 (11329) imagodei

Več podobnih tem