» »

Kje trenirati Wing chun

Kje trenirati Wing chun

rezator ::

Pozdravljeni.

Rad bi začel trenirati Wing Chun. Treniram aikido skoraj 4 leta. Rad bi nadaljeval še z tem, vendar zdraven bi trenirau še Wing Chun. Nobeni veščini nebi dal prednosti, treniral bi obe. Aikido mi je kul, samo napredovanje gre zelo zelo počasi in malo mi manjkajo udarci. Tako da se da sem se odločil trenirati še Wing Chun.

Se Wing Chun-a res hitro učiš? Nekaj sem bral da se zelo hitro.

Zanima me pa predvsem to, če mi lahko poveste kje bi lahko trenirau v Ljubljani.

Lahko pa predlagate kakšno alternativo, samo bi rad nekaj takega česar se "hito" učiš. Ker pri aikidu gre zelo počasi.
Some people feel the rain. Others just get wet.

carota ::

Misliš, da je "hitro učenje" odvisno od veščine ali od tebe?

rezator ::

Oboje. Za krav maga je značilno da se ga "naučiš" prej kot ostale. Naučiš mislim v tem smislu, da ga bi znal uporabit v realni situaciji. Naučiš se ne nikoli, ker vedno znova vidiš da ti še veliko manka do popolnosti neke borilne veščine.
Some people feel the rain. Others just get wet.

innerspace ::

Poglej tukaj:

http://www.ipmanwingchunslovenija.com/

Sem treniral nekaj mesecev(bom kmalu spet zacel), zacetniski treningi obsegajo par glavnih form katere zajemajo vecino glavnih udarcev in pozicij nog. Teh form se lahko precej hitro naucis(ce imas kolikortoliko sinhronizirane ude - nisi les:), so preproste in se dobro aplicirajo na vadbene situacije ter na real life.
Nadalje se trenira chi sao - sticky hands(s partnerjem), kar sluzi kot osnova za izpeljavo polozajev rok, ki se jih naucis med formami.

Kontakte in par povezav imas na zgornjem linku.

p.s. Wing chun je zakon:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

carota ::

rezator je izjavil:

Oboje. Za krav maga je značilno da se ga "naučiš" prej kot ostale. Naučiš mislim v tem smislu, da ga bi znal uporabit v realni situaciji. Naučiš se ne nikoli, ker vedno znova vidiš da ti še veliko manka do popolnosti neke borilne veščine.

Ne poznam krav mage in wing chuna, a v realni situaciji je po moje najbolj učinkovit beg. :) Seveda, v primeru da nisi napadalec.

Prijatelj pa bi priporočal box ali kickbox. Je treniral par veščin prej po več let in pravi da so boksarji bolj hitri, vajeni resno udarjat in če te enkrat zapne je konec. Njegovo mnenje, jaz nisem dovolj podkovan, da bi imel svojega (razen tistega o begu ;)).

amigo_no1 ::

Krav maga pri nekom, ki ni čisto lesen je tudi zelo učinkovita, predvsem pa gre za zelo enostaven gibe, ki se jih boš spomnil tudi v stresni situaciji (od večine veščin so pobrali, kar je učinkovito v RL).



Za WC potrebuješ dobrega mojstra, zadnje čase se nekaj preganjajo z nekimi licencami (kdo se uradno smatra za WC mojstra in podobne cvetke).


Boks, & kick/tajski-boks... moraš se odločiti ali bi rad treniral za samoobrambo ali bi rad tekmoval, kajti določeni udarci so v športu prepovedani (pri krav magi tega ni).
Pri čistem boksu boš pečen če te napade nekdo, ki obvlada nožne udarce, saj enostavno ne boš prišel blizu.

drugače en lep primer boksa, model obvlada premikanje, roke v gardu, učinkovita obramba (čeprav je res, da so napadalci bolj amaterji kot ne in napadajo posamično)



realnost pretepov:







malo za razširitev obzorij:
če si kje na Primorskem pojdi kdaj na http://www.samoobramba.net/treningi.html (mogoče si premisliš ;) ) .


ruska sistema



Zgodovina sprememb…

carota ::

@amigo_no1: thanks za videe, ta ruski sistem sem prvič videl. Kar precej zanimivega.

P.S.: Tisti "beyond the physical" (predzadnji video od 7:30 dalje) je BS, IMHO. :)

innerspace ::

carota je izjavil:

P.S.: Tisti "beyond the physical" (predzadnji video od 7:30 dalje) je BS, IMHO. :)


Itak je BS:)
Ce smo iskreni, je pri vecini videov, kjer gre za prezentacije, ogromno nerealnih situacij in nesmislov, ki se jim je "na ulici" najbolje izogibat. Edini zares relevantni videi so s tekmovanj ali ulicnih pretepov, kjer se vidi kako pravila(oziroma njihova odsotnost) vpliva na potek boja.

Ampak, OP govori o wing chunu, ne o drugih zvrsteh.

Za WC potrebuješ dobrega mojstra, zadnje čase se nekaj preganjajo z nekimi licencami (kdo se uradno smatra za WC mojstra in podobne cvetke).

Res je, potreben je dober ucitelj z dobrim pristopom, sem preprican, da ga na mojem linku lahko dobis(je ucenec Samuela Kwoka). Licenca je po mojem le okras, ki vecinoma sluzi vecjemu ugledu na lokalnem 'trgu', predvsem pri zacetnikih, ki ne poznajo vescine.

Kakovost ucitelja se kaze z znanjem njegovih ucencev.

http://www.kwokwingchun.co.uk/
Samuel Kwok @ Wikipedia
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

rezator ::

Ta systema me ne impresonira spoh. Wing chun, potem krav maga in ju jitsu (ampak ta je podoben aikidu, tako da rajš kaj od teh prvih dveh). Krav maga demonstracije mi zgledajo kar nekaj, malo debilne. Ampak to pravijo tudi za aikido. Kakšne izkušnje z krav maga?

Hvala innerspace, bom videl kaj bo, mogoče se vidimo :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

vorantz ::

po tistih filmčkih se mi zdi krav maga efektiven proti moškim ne pa tolko prot ženskam...več al manj samo brcajo v mednožje :P

bajsibajsi ::

Saj to je precej na mestu, glede na to da je krav maga vescina usmerjena predvsem v RL pretepe. Torej... ce domnevam, da nisi pretepac. Kako pogosto se tepes v zivljenju? In kolikokrat je nasprotnik zenska? :D

rezator ::

:D
Some people feel the rain. Others just get wet.

innerspace ::

Nova sezona Wing Chun-a je tu!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Yosh ::

innerspace je izjavil:

Nova sezona Wing Chun-a je tu!


Ej, hvala za te informacije, ta veščina pa me je vedno fascinirala!
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021748 (17970) solatko
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
254987 (4412) solatko
»

Wing chun kung fu

Oddelek: Loža
237845 (4758) Hexx
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810261 (9294) amigo_no1
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516483 (11426) imagodei

Več podobnih tem