» »

Katero borilno veščino izbrati

Katero borilno veščino izbrati

«
1
2

Skinoren89 ::

Lp

Gledam po internetu od različnih do različnih vrst in tehnik borilnih veščin.
Če je kdo bolje podkovan o tem naj malo napiše o tem kar me zanima.

Zdaj jaz sem bolj umirjen in ne dregam rad v osje gnezdo, če bi pa že prišlo do kakšnega pretepa bi pa rad tudi kaj pokazal.
Rad bi izvedel katera borilna veščina bi mi dala večjo obrambo kot napadalnost. Rad bi se naučil vseh trikov samoobrambe + to, da tistga, ki me je izval v to tudi malo premlatim :d

Gledu sem velik teh youtube posnetkov, pa sam ravno nisem prepričan katera bi bila najbolj efektivna oz. Primerna. Velik je takšnih neprimernih, ki se pri pravem pretepu ne obnesejo.

odpadejo pa: karate, judo, tajski boks, boks, mma (mešanca)
  • polepsal: Mavrik ()

korošc ::

Wing Chun, muay thai ...
kendo bi bil tapravi zate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: korošc ()

Hayabusa ::

Skinoren89 ::

Kaj pa Aikido?

Meni se zdi zelo efektivna, ker baje treniraš za navaden fight, napad z nožem, napad s palico, orožjem ipd.
Ampak na posnetkih je pač povsod tako prikazano, da med tem ko branilec kaže tehniko samoobrambe, napadalec "miruje". S tem želim povedati, da pri pravem fightu nebi šlo vse tako gladko kakor je prikazano na posnetkih.

Ve kdo koliko je okvirna cena zakjučka inštrukcij oz. da pridem do črnega pasa?

fantasycamp ::

Wrestling, udarjat v street fight je neumnost ker nimaš rokavic in zelo hitro členke uničiš, uporabljat moč in vzvode je najbolj...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Skinoren89 je izjavil:

S tem želim povedati, da pri pravem fightu nebi šlo vse tako gladko kakor je prikazano na posnetkih.
Povsem jasno. To pride s kilometrino in ne v tistega pol leta rekreativnega treninga.

Hayabusa ::

fantasycamp je izjavil:

Wrestling, udarjat v street fight je neumnost ker nimaš rokavic in zelo hitro členke uničiš, uporabljat moč in vzvode je najbolj...

Ja, napadalec pa samo čaka kot lolek da ga boš ti spravil v "vzvod" in ga vrgel po tleh/mu zvil roko :)).
Namesto členkov uporabljaj odprto dlan.


Model na levi samo roko premika, napadalca ne napada nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Skinoren89 ::

Hayabusa je izjavil:



Model na levi samo roko premika, napadalca ne napada nazaj.


No naprimer v tem videu je lepo prikazano, da naprimer za Aikido mora napadalec z roko točno tako delati kot ti predvevaš oz. kot sprva napadalec nakaže pot roke proti branilcu, seveda pa ne pokažejo kako se braniti pred tem, da nek zmešan človek klati z nožem proti tebi kot psihopat.

Hayabusa ::

Ti svetujem da greš nekajkrat na trening obeh 2, ki sem ju prej napisal + aikido in se odločiš.
Začetki treningov so ponavadi v septembru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Skinoren89 ::

Misliš da sta tista dva najbolj efektivna?

Hayabusa ::

Ni važno kaj jaz mislim, temveč kaj lahko odneseš od njih -> oba sta brez BS zadev.Enemu je npr uber navaden boks, drugi prisega na judo.

Ko ti nabija adrenalin nimaš časa razmišljati, ker moraš reagirati.

Na YT si poglej še video prispevke
http://www.youtube.com/results?search_q......0.0.0.283.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.



Good Guy
Pridi na trening in se prepričaj o tvoji tezi.Lahko je biti pameten za pcjem.

Skinoren89 ::

Lahko mi je bit pameten za PCjom?

Pa daj lepo te prosim. Kdo pa je pameten?
Gledam posnetke različnih borilnih veščin, in ja, zdijo se zelo priporočljive.

Ko gledam pa posnetke tega tipa mi je pa vse jasno
https://www.youtube.com/user/mattkovsky...


Zato pa sprašujem, katera borilna veščina ti nudi največ oz. da se znaš znajdit v dati situaciji kjer je adrenalin ter to, da od napadalca nikoli ne veš kaj bo naredil.

bluefish ::

Nobena. Dokler ne napreduješ do stopnje, ko deluješ refleksno, je vse skupaj fail.

fantasycamp ::

Hayabusa je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Wrestling, udarjat v street fight je neumnost ker nimaš rokavic in zelo hitro členke uničiš, uporabljat moč in vzvode je najbolj...

Ja, napadalec pa samo čaka kot lolek da ga boš ti spravil v "vzvod" in ga vrgel po tleh/mu zvil roko :)).
Namesto členkov uporabljaj odprto dlan.


Večina ljudi ni boksarjev in mlati z močjo in ne tehniko in če si bil v kakšen fajtu veš da si v trenutku en ob drugem, še v boksu kjer so profi se ko enemu zmanjka moči takoj gre v klinch in drug nič ne more, še en fight nisem videl da ni bilo možnosti ko si v klinchu človeka z wrestlingom dat na tla.

Zato pa v mmma borbah ljudje ki ne znajo obrambe pred klinchom ne morejo upevat, to je dejstvo, medtem ko ljudje ki ne znajo boksat ampak so dobr na tleh lahko!

dolenc ::

Pri aikidu ni nobenih polaganj pasov, razen če si ga pač kupiš druge barve :D, prav tako ne treniraš za fajt, ker fajtov pač ni.
Tam po parih letih treninga začneš šele štekat zakaj gre, da bi bil pa kaj uporabem pa pred 5 leti ne pričakuj, odvisno seveda tudi od tega kako si priden. Pa tudi ni to bistvo aikida.

Če bi rad poštekov borbo, potem je boks odličen, tudi dobra osnova je če se potem za kaj drugega odločiš.

Sicer si že iz štarta falil zakaj se gre pri borilnih veščinah.

Če bi se pa rad znašel ko adrenalin pumpa, ni druge kot da se navadiš prejemat udarce, preko raznih sparingov in veliko trdega dela, tle ti noben video pa tudi trening tehnike ne pomaga.
Pa na tleh se tudi zna malokdo borit.

Skinoren89 ::

dolenc je izjavil:

Pri aikidu ni nobenih polaganj pasov, razen če si ga pač kupiš druge barve :D, prav tako ne treniraš za fajt, ker fajtov pač ni.
Tam po parih letih treninga začneš šele štekat zakaj gre, da bi bil pa kaj uporabem pa pred 5 leti ne pričakuj, odvisno seveda tudi od tega kako si priden. Pa tudi ni to bistvo aikida.

Če bi rad poštekov borbo, potem je boks odličen, tudi dobra osnova je če se potem za kaj drugega odločiš.

Sicer si že iz štarta falil zakaj se gre pri borilnih veščinah.

Če bi se pa rad znašel ko adrenalin pumpa, ni druge kot da se navadiš prejemat udarce, preko raznih sparingov in veliko trdega dela, tle ti noben video pa tudi trening tehnike ne pomaga.
Pa na tleh se tudi zna malokdo borit.



Kaj pa potem je tukaj?
http://univerzalni-aikido.com/razno-2/

Ne vem kaj imaš pri borilni veščini za štekat za kaj se gre? Pač kot samoobramba, da braniš sebe. Ne želim nastopati po raznih turnirjih in podobnih forah, da ne bo pomote. Želim se naučiti neke borilne veščine, ki mi bo koristila pri provociranju folka do mene in če pride do faita.

Boksa pa ne želim, ker bi rad imel večji defence z nogami, ker v rokah sem bolj slab že po genetiki, v nogah pa močan. Tako in tako pa mi sam boks ni zanimiv, morajo biti vključene še noge, no predvsem noge kot sem že povedal.

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

dolenc je izjavil:


Pa na tleh se tudi zna malokdo borit.


glih na tleh se ne rabiš, ko pogledaš kako se otroc tepejo je vedno na tleh vlečejo lasje in mlatijo v tri krasne, to je v genih ljudi pridt na vrh in tepst...

WildChild ::

Zdaj, če bi se rad tepel samo z človeškim teleseom potem ti priporočam tajski boks 4x na teden. Po treh mesecih boš napredoval v nadaljevalno skupino in še po treh se boš lahko odločil za tekmovalno skupino. V roku enga leta, boš že nekaj znal, čez par let pa boš imel že kar nekaj kilometrine.

Priporočam tajski boks; najboljša obramba je napad...
in da mood

Grumf ::

Skinoren89 je izjavil:

seveda pa ne pokažejo kako se braniti pred tem, da nek zmešan človek klati z nožem proti tebi kot psihopat.

Ti jaz povem, obrneš se in bežiš, za vse druge načine obrambe moraš preveč filme gledat.

Sicer pa Ju-Jitsu
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

judoka ::

Če pride do pretepa ti samoobramba ne bo dosti pomagala. Da znaš uporabit samoobrambno veščino ala aikido/judo potrebuješ leta
treninga.

Najboljša veščina za street fight je po mojem mnenju klasični boks.


Boksa pa ne želim, ker bi rad imel večji defence z nogami, ker v rokah sem bolj slab že po genetiki, v nogah pa močan. Tako in tako pa mi sam boks ni zanimiv, morajo biti vključene še noge, no predvsem noge kot sem že povedal.
Zgodovina spreme


V street fightu ni časa za noge, posebej če se vse zgodi na majhnem prostoru. Ne bluzi in poziraj. Če hočeš špilat ninjo pa izvoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

fantasycamp ::

Grumf je izjavil:

Skinoren89 je izjavil:

seveda pa ne pokažejo kako se braniti pred tem, da nek zmešan človek klati z nožem proti tebi kot psihopat.

Ti jaz povem, obrneš se in bežiš, za vse druge načine obrambe moraš preveč filme gledat.


ja sam so momenti ko si v klubu ali množici in nimaš kam bežat...

solatko ::

Vse daljnovzhodne tehnike obvladanja telesa, se začnejo z načinom življenja in razmišljanja. Glavno orožje in orodje je vedno um, vse ostalo so podaljški in pripomočki za dosego cilja. Treningi "borbenih večšin" niso namenjeni borbi, temveč skladnosti delovanja uma in telesa. Vse ostalo so izpeljanke.

Če hočeš borbo, treniraj savate, kickboks in podobno

https://sites.google.com/site/savateklu...

Če pa bi rad usklajenost telesa in duha, se pa odloči za trening ene od mnogih daljnovzhodnih veščin, vendar vedi, da bo vse kar se boš naučil v manj kot 5-10-ih letih, v klasičnih gostilniških ali cestnih faightih, totalno neuporabno, ker ne boš dosegel tega, da bi ti um in telo delovala skladno. Ko boš dosegel to, ti pa borbe (razen na treningih) ne bodo dišale in boš vedno našel način, da do borbe ne pride (za to, sta namreč vedno potrebna, vsaj dva razgreteža).

Mirnost in umski nadzor situacije, vedno prepreči faight.
Izjema so nenadne spremembe (ko se iznenada znajdeš sredi pretepa), vse ostalo lahko kontroliraš ali se pravi čas umakneš in idiotom pustiš, da se zličkajo.
Delo krepa človeka

Grumf ::

fantasycamp je izjavil:

ja sam so momenti ko si v klubu ali množici in nimaš kam bežat...

Potem si ga nahebal, vrži na tla in se delaj mrtvega. Sicer je pa daleč najbolj učinkovita proti nožu stara japonska veščina "ketna-od-kawasakija", pa še hitro se jo naučiš. Resno, če ima nasprotnik nož in se mu ne moreš umakniti s poti si ga zelo verjetno najebal, veščina gor ali dol. Roke so prekratke, da bi ga držal stran, noge pa imajo težavo z luknjami, ki jih precej verjentno pri brcanju nasprotnika dobiš. Pa še lastnika noža ujeziš, kar imho ni dobra ideja.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

fantasycamp ::

Grumf je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

ja sam so momenti ko si v klubu ali množici in nimaš kam bežat...

Potem si ga nahebal, vrži na tla in se delaj mrtvega.


največja napaka, takrat te zbrcajo če jih je več, če je eden pa ja dat ga na tla in lemat...

Grumf ::

fantasycamp je izjavil:

največja napaka, takrat te zbrcajo če jih je več, če je eden pa ja dat ga na tla in lemat...

Ali pa postaneš ražnjič... kar povej kaj imaš raje.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Gregor P ::

Vsekakor predlagam za začetek boks, pa tudi tega se ne boš naučil v 5 minutah (da se naučiš prejemati in dajati udarce v omejenem prostoru), potem pa nekaj za poleg, da se naučiš malo padati, pa vzvode ipd. morda judo, jiu-jitsu; aikido je vsekakor dosti bolj kompleksna zadeva, ki potrebuje leta treninga in se jo ponavadi lotiš, ko že znaš neko drugo borilno veščino (prej našteto itd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

solatko ::

Ali pa se je lotiš brez predznanja in jo neguješ do smrti (seveda ne za to, da se boš znal tepst, temveč zarado boljšega počutja).

Če se hočeš naučit hitro tepst (seveda so vključene tudi batine, ki jih boš prejel, ne poznam sicer pretepača, ki jih sam nebi nikoli dobro dobil), stopiš do najhujšega pretepača in ga poprosiš, če te lahko nauči nekaj hitrih fint.
Še hitreje pa gre, če ne spustiš nobene gužve v tvoji bližini - malo bolj boleče, zato pa učenje dosti učinkovitejše.
Delo krepa človeka

innerspace ::

@OP
Sicer sem out(ne treniram) ampak bi ti predlagal wing chun.

Wing Chun je zelo enostavna in učinkovita borilna veščina, narejena za samoobrambo v realnih, "uličnih" situacijah.

Wing Chun ne vsebuje koreografskih gibov in spektakularnih kombinacij. Izvaja se z minimalno uporabo sile in čimkrajšimi gibi, bazira na takoimenovani "ekonomiji gibanja". Izvajalec Wing Chuna ne potrebuje akrobatskih spretnosti, veliko moči, top forme, živalske kondicije ipd., vendar koordinirane in mehke gibe, sproščen um in telo, občutek za "timing" in seveda nagon za samoohranitev.

Wing Chun ni primeren za na ring, saj vsebuje večino tehnik, ki so na ringu prepovedane, zato pa so koncepti na katerih bazira (ekonomija gibanja; zasedanje centralne linije; osvoboditi se nasprotnikove sile, namesto borba z njo...) zelo primerni tudi za športno konfrontacijo.


http://www.ipmanwingchunslovenija.com


Ker pravis, da si miren po naravi, poskusi se tai-ci-chuan, yang in chen sloga sta odlicna praksa za koordinacijo, reflekse in borbo(pogojno).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Isotropic ::

preden bos "v fajtu lahko kaj pokazal", bos rabil tuk let treninga, da te bo ze minilo.

Bananovec ::

tai chi
itak pa je vseeno kaj treniraš, dokler vsaj neke treniraš. Prednost nekaterih borilnih večin je v tem, da te učijo tudi življenja in ne samo mlatenja. Ampak tega seveda v šolah borilnih veščin ne pokažejo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Hayabusa ::

Tai chi je bila prvotno borilna veščina "varnostnikov", ki so imeli nalogo varovati Kitajsko cesarsko družino.
To kar se uči v sedanji obliki je slab približek za popolnoma drug namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Grumf ::

V bistvu je dejansko najboljša borilna veščina tek-na-sto. Nihče ni poškodovan... :D

Za fane filmskega obračunavanja z noži...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Rias Gremory ::

dolenc je izjavil:

Pri aikidu ni nobenih polaganj pasov

Aha.

Aikido @ Wikipedia
Aikido practitioners (commonly called aikidōka outside of Japan) generally progress by promotion through a series of "grades" (kyū), followed by a series of "degrees" (dan), pursuant to formal testing procedures.


Najprej je Kyū, potem pa Dan.

Torej mojstri nimajo za brez veze črnega pasu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

In na linku ti lepo piše, beli pas za vse kyu stopnje in črni mojstrski.
Stopnje polagaš, noben ti pa za to ne bo pasa dal.

RejZoR ::

Mene osebno je najbolj fasciniral Krav Maga. Sicer ni tekmovalna borilna veščina, niti ni povsem svoj slog ampak gre za skupek večih borilnih veščin, pretežno v obliki defenzivnih in tudi ofenzivnih načinov boja na blizu. Sicer v akciji izgleda kot nekaj kar bi potegnil iz filmov ampak Krav maga dejansko uporabljajo IDF in Mossad (in par drugih vojaških sil) in ko sem gledal oddajo Human Weapon je zadeva izgledala neverjetno (in tudi učinkovito). Nisem pa še imel možnosti zadeve videt in sprobat v živo, bi pa se definitivno rad naučil kaj od tega. Sej so tud drugi slogi iz različnih pretežno azijskih koncev, ampak so vglavnem bolj podobni plesu (mal žaljivo rečeno) oz so zaradi tekmovalne narave manj khm brutalni. Krav maga pa je izključno namenjen boju za preživetje in čim hitrejšo onesposobitev napadalca neglede na zadane poškodbe nasprotniku, ki so lahko včasih prav krute ampak izjemno učinkovite.

Je pa tko kot je nekdo rekel zgoraj, pri borilnih veščinah se vse začne s pravilno oz drugačno miselnostjo.
Ni vse samo v gibih, tud stanje duha moraš imet na mal drugačnem nivoju. In to se pri azijskih narodih nasplošno dost bolj odraža kot pa kjerkoli drugje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rias Gremory ::

dolenc je izjavil:

In na linku ti lepo piše, beli pas za vse kyu stopnje in črni mojstrski.
Stopnje polagaš, noben ti pa za to ne bo pasa dal.


Some aikido organizations use belts to distinguish practitioners' grades, often simply white and black belts to distinguish lower and higher grades, though some use various belt colors.


Glede barve sva imela torej jaz in ti delno prav.

Prvotno si pa zapisal "Pri aikidu ni nobenih polaganj pasov". Različni ljudje si to lahko različno razlagajo.
Torej si mislu, da ni nujno menjavanje barve pasu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jernejl ::

Rias Gremory je izjavil:

Glede barve sva imela torej jaz in ti delno prav.

Tudi v Sloveniji so različne šole in imajo različne sisteme pasov.
Aikikai zveza ima samo bele in črne pasove. Slovenska aikido zveza uporablja barvne pasove, prav tako se barvni pasovi uporabljajo pri realnem aikidu.

Sicer pa aikido za avtorja te teme odpade:
Rad bi se naučil vseh trikov samoobrambe + to, da tistga, ki me je izval v to tudi malo premlatim

ker uči samoobrambo, ne pa tega, kako nekoga "malo premlatiti".

Skinoren89 ::

Nikoli nisem razumel promoviranja samoobrambe.

Tole pa je dejanski prikaz kaj si o vsem tem mislim jaz, točno to. Ima pa model še velik drugih videov

@nny ::

Nam je trener vedno zabičeval - če ne gre drugače, podri napadalca z enim umazanim udarcem v kritično točko in jo ucvri, kolikor te noge nesejo.

Še bolje je realizirat samo drugi del nasveta.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

jernejl ::

@nny je izjavil:

Nam je trener vedno zabičeval - če ne gre drugače, podri napadalca z enim umazanim udarcem v kritično točko in jo ucvri, kolikor te noge nesejo.

Še bolje je realizirat samo drugi del nasveta.

Prav zato, ker so napadalci največkrat pogumni takrat, ko so v družbi več ljudi in/ali so oboroženi s kakšnimi nevarnimi pripomočki. Računati na to, da je napadalec sam in neoborožen, je slaba strategija.
Borilne veščine zato učijo, da se je treba izogibati situacijam, v katerih bi lahko prišlo do spopada. Če to ne gre, se je najbolje umakniti, uporaba sile pa je skrajni ukrep.

To win 100 victories in 100 battles is not the highest skill. To subdue the enemy without fighting is the highest skill.

addy93 ::

Da nekoga spraviš na tla oz. da se zaščitiš pred nekom ne rabiš trenirat. Za sabo imam treninge Kickbox-a in Taekwon-doja... Nikjer se nisem izučil samo obrambe... Dobiš tisti občutek za izognit se pesti ali pa brci. Nikakor pa ni to tisto kar bi ti rad. Nazadnje sem si ogledal trening KRAV MAGE... Sem bil navdušen. Tam dejansko trenirajo kako se obraniti pred napadom z nožem, teleskopko, kijem... Obramba sama pa temelji na napadu. Če gre z direktom vate, udarec blokiraš z eno roko, z drugo roko ali pa nogama pa najdeš v tistem momentu najbolj ranljiv del telesa. To je ponavadi vrat, oči, moda... Ampk dejansko se je to težko napiflat. Ponavadi ko pride do težav ne greš pravilno tolči, ker nimaš tega občutka v mišicah kot imajo to trenerji, ki že ob dvigu nasprotnikove roke vedo kaj bo naredil... Ko totalen amater zabrede takrat se gre ponavadi na vse ali nič. PONAVADI!!! Da pa dobiš občutek pa traje.... Govorim o občutku, da ne razmišljaš kaj naresti v naslednjem koraku... Pač, ko se izogneš krošeju da gre roka sama od sebe gor, proti njegovem obrazu... Brez pomiselka. Kajti ta moment ko ti pomisliš kaj naprej, je on že nazaj v guardu. To lahko sam treniraš... Najdi si nekoga ki je iste višine in naj si da rokavice za boks gor... Naj drži roke v višini glave... Direkte meri v njegovo glavo (rokavice)... In potem naj oseba s katero treniraš... naključno boksne (naključne udarce...Direkt, kroše, uppercut...). Tudi če te butne po glavi. Tako se boš naučil kako se izogniti udarcu. Krošeju se izogneš tako da greš pod pestjo, v nasprotni smeri pesti. Ko glavo dviguješ nazaj glej da gre tvoja leva roka avtomatsko proti njegovi glavi.
Direkt blokiraš z roko in sicer... Če te napade z svojim desnim direktom mu moraš roko zbiti v njegovo levo stran z svojo levo roko, saj mu tako preprečiš nadaljne udarce... prav tako gre tvoja desna roka avtomatsko proti njegovi glavi. Uppercut je pa dokaj enostaven kar se tiče obrambe...saj je težko izvesti tak udarec brez da se približaš osebi na 25 cm... Razen če ima res dolge roke...
Nekako takole pridobiš občutek... občutek je dovolj da marsikoga spraviš na tla...



Pozoren bodi na hrbtenico... Ne prepogibaj se... Da se spustiš pod pest uporabljaj kolena in ne hrbtenice. Glava mora biti dvignjena... Nikoli ne glej dol, ker tako ne vidiš nasprotnika in razkriješ tilnik...

Drugače pa... Kamorkoli se boš vpisal boš dobil občutek. Upam da sem ti vsaj malo pomagal.

detroit ::

ker si se lotil z najbolj omejenim pristopom : ker bi rad nekaj pokazal ?! wtf...
ti ne bom niti svetoval, ker nočem brat o teb v časopisih: bil je močn pa ne zadost, ali pa moj sin je bil nedolžen ipd.
Na žalost deluješ kot povprečni petnajstletnik, ki bi rad nekaj kazal. Svetujem ti kleklanje da se mal umiriš
Skero

RejZoR ::

@addy93
Vsa fora vseh borilnih veščin je da imaš zadevo v podzavesti. Zato pa se npr pri karateju izvaja kata, ki je neke vrste podzavestni trening. Torej, ko moraš uporabit borilno veščino ne razmišljaš ampak podzavestno izvedeš napad oz obrambo. Isto je s krav maga. Trening, trening in še enkrat trening.
In potem moraš to redno osveževat, ne da se nadudlaš v npr 2 letih in nato nehaš. Sicer se potem vseeno hitreje spomniš kot če ne bi nikoli treniral ampak vseeno ni isto.

In čeprav krav maga pokriva tud razoroževanje ko nekdo meri vate s pištolo od spredaj ali zadaj (v glavo ali drugače) je vedno bil zraven nasvet trenerja, da če je možno, se probaš konfliktu izognit na drugačen način če je le možno, ker so manevri izjemno tvegani in če zadeve res ne obvladaš lahko narediš več škode kot koristi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlueKnight ::

Krav maga pa je izključno namenjen boju za preživetje in čim hitrejšo onesposobitev napadalca neglede na zadane poškodbe nasprotniku, ki so lahko včasih prav krute ampak izjemno učinkovite.


Neglede na zadane poškodbe nasprotniku in sebi. Krav maga je vredu za tistega, ki ga kot varnostnik ali vojak varuješ, zato imajo tudi obrambe v stilu 'neoborožen proti bazuki'. Ker tudi če je verjetnost preživetja obrambe 0.01 procenta v tem času varovana oseba z drugim varnostnikom ali sama zbeži, kar je edino pomembno. Glede lastnega preživetja pa je neuporaben, verjeno celo škodljiv.

Drugače kot šport so pa vse samoobrambe vredu. Izberi tisto, h kateri boš bolj redno hodil. Ponavadi so trenerji kar izkušeni ljudje, ki so videli več zim od tebe in boš tudi kaj zdrave pameti odnesel s treningov.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

RejZoR ::

To sploh ni res. Krav maga je fokusiran na preživetje TEBE. Kaj pomaga varovanje nekoga drugega, če pa te v 0,05 skunde ubijejo? Če preživiš ti, je verjetnost da bo varovan subjekt bistveno večja kot pa obratno.

Neglede na zadane poškodbe nasprotniku in sebi.

Ta del tud ne drži. Poglej mal predavanja, ves point je kar se da hitra deflekcija napada in čim hitrejša onesposobitev napadalca, če to pomeni zadajanje smrtnih poškodb, so be it. Recimo pri napadih z nožem se cilja vse arterije, torej na vratu, rokah in nogah oz večkratne izjemno hitre vbode v predel pod prsnim košem (torej pod rebri, da zmanjšaš možnost, da zadaneš ravno rebra in s tem povečaš učinkovitost s količino vbodov namesto ciljanja nečesa specifičnega). Pač odvisno od situacije.

Osnova pri večini (če ne kar vseh) borilnih veščin je da silo napadalca preusmeriš nazaj nanj oz da jo omiliš na minimum in napadeš nazaj še preden lahko napadalec izvede ponovni napad. Borilne veščine sicer vglavnem učijo kot obrambne ampak če se boš skoz samo branil in nikoli naredil protinapada po obrambi si lahko tam cel dan, nekdo pa bo mlatil po tebi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

detroit ::

Ok ker že vsak svojo hvali:)
Preprosta rešitev: Ryu Kyu Kempo
Skero

addy93 ::

RejZoR je izjavil:

@addy93
Vsa fora vseh borilnih veščin je da imaš zadevo v podzavesti. Zato pa se npr pri karateju izvaja kata, ki je neke vrste podzavestni trening. Torej, ko moraš uporabit borilno veščino ne razmišljaš ampak podzavestno izvedeš napad oz obrambo. Isto je s krav maga. Trening, trening in še enkrat trening.
In potem moraš to redno osveževat, ne da se nadudlaš v npr 2 letih in nato nehaš. Sicer se potem vseeno hitreje spomniš kot če ne bi nikoli treniral ampak vseeno ni isto.

In čeprav krav maga pokriva tud razoroževanje ko nekdo meri vate s pištolo od spredaj ali zadaj (v glavo ali drugače) je vedno bil zraven nasvet trenerja, da če je možno, se probaš konfliktu izognit na drugačen način če je le možno, ker so manevri izjemno tvegani in če zadeve res ne obvladaš lahko narediš več škode kot koristi.


Krav maga sem mu omenil zato ker je veliko teh prijemov samoobrambe...ki pa so piflarija in jih je tezko uporabt v realnem pretepu. Ce mene vprasas je najboljsa izbira kar se tice amaterjev kaksen kickbox ali box... Kot ze napisano. To je dovolj za obrambo. Problem je ze v aamem razmisljanju posameznika glede borilnih vescin. Vecina jih misli da ko se enkrat uporabis prijem, da bo nasprotnik sam od sebe letel na hrbet... Al pa da so takoj na nivoju Stevena Seagala... To je napacno. Da vsak njegov udarec uporabis v svojo korist je potrebnih leta in leta treningov... Medtem ko pri boxu in kickboxu po letu ali dveh... Ze do dobra dobis obcutek glede obrambe... In to je za zascito vec kot dovolj...

Hayabusa ::

Potem mu raje predlagaj tajski boks.

addy93 ::

Hayabusa je izjavil:

Potem mu raje predlagaj tajski boks.


Tajski box??? Ni tok razlike med tajskim boxom in kickboxom. Sam da ma tajski boks ta izrazit low kick, pri njih lahko uporabljaš komolec, koleno... To je pa tudi vse. S tem, da ni vsak za thai box. Thai box je nekaj čemur posvetiš svoje življenje... Za razliko od kickboxa. Bi ga rad videl heroja, ki bi si upal močan low kick ob drevo ali pa ob nasprotnika kot to počnejo tajci pri svojih 15ih. Tu igra že sama konstrukcija telesa veliko vlogo. Slovani nismo po konstrukciji majhni kot so to Azijci. ahh ne da se mi

wini ::

Definitivno se mi zdi boljši MuayThai od Kickboxa ... komolci pa kolena (pa tudi clinch) ti pridejo bolj prav.
In ko že pride zunaj do pretepa, lahko 2 lowkicka pomenijo da se te nasprotnik niti dotaknil ne bo, pa se že ne bo uspel premikat.
Pri tajskem boxu prestopiš z notranjo nogo malo navzven in obrneš bok (in je tudi moč pri tem neprimerno večja).
Pri kockboxu si bolj hiter (podobno kot pri karateju) ker ko narediš kick ne rabiš prestopit (za zadet glavo bolj učinkovito).
Kar se pa nog tiče, po pol leta se kar precej utrdi ko brcaš vrečo. Med sparingom pa imaš gor ščitnike za noge.
Meni se je vsaj 1x mesečno zgodilo da sem pri sparingu zadel z nogo ob nogo v nasprotnika. In bolečina zna bit nepopisna. Ampak ko se pozdravi, postajaš vedno bolj odporen na to bolečino.
Z rednim treningom vsaj 3x tedensko se v enem letu že toliko utrdiš noge da nebi smel bit to več problem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013276 (10806) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
254938 (4363) solatko
»

Kje trenirati Wing chun

Oddelek: Loža
133283 (2571) Yosh
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810192 (9225) amigo_no1
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516385 (11328) imagodei

Več podobnih tem