» »

Windows nastavitve

Windows nastavitve

Blisk ::

Mene pa zanima, če kdo ve, kaj je treba v windowsih izklopit, da windowsi ne pošiljajo Microsoftu naših podatkov.
Menda je kr par zadev.
Sm iskal po netu, pa nč pametnega najdu, a kdo zna to narest u WIN XP in WIN 2000.

andrej ::

katerih podatkov. ko ti gres na net in browsas se prenasa kar veliko podatkov. brez tega ne gre...

ce pa si mislil na osebne podatke potem MS tega ne posilja... torej, MS ne posilja podatkov s katerimi bi potem lahko tebe identificirali...

Blisk ::

He he he Andrej, kje pa ti živiš!
MS pošilja tvoje podatke na 3 različne IP adrese, kaj počneš na PC, kdo si, tvoje maile itd, v bistvu čisto vse, tvoje podatke.
Vsak wordow dokument ima v sebi vse podatke o tvoji mašini, tebi, tvojo IP adreso itd. Odpri pa poglej. Zakaj je tako ????
Celo pošilja podatke, kaj iščeš v windowsih pod funkcijo search.
Ampak to vse se da izključiti v windowsih, samo ne vem, kako.

StratOS ::

LOL !

Res da nekatere podatke posilja, no sej jih lahko tracas
Kar se tice IE-a in iskalca pa tko al tko more string postat naprej, da iskalec sploh ve kaj iskati ????

Zanimivo je pa pogledati windowsupdate.microsoft.com in sam vmesnik, tudi tam more poleg standardnih HTTP headerjev posiljat tudi OS info in ostale zadeve, večina takšnih stvari je seveda čisto normalna in ne posega v osebnost ! Saj ne bos naprimer na win98 OS-u instaliru winXP SP1 in slično ...

Raje misli kaj ti kakšen weird js ali activex naredi, tam se je za sprasevati o zasebnosti, pa jih je na netu kr veliko ... predvsem pri leeachingu mp3 ....

Nabav si kak SW firewall in sniffer
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

andrej ::

Blisk: kje ti zivis?!
To smo slisali ze 100x. Ampak, a mas dokaze? A mas kaksen dokaz, da to res dela in ne samo prazno natolcevanje. Taksne zgodbe smo slisali ze miljonkrat vse pa se konca ko koga pozovem, da preglozi kaksen dokaz. Daj instaliraj si firewall pa potem glej kaj ti dela...

ahjoj:O

Blisk ::

Odpi en wordow dokument, ampak z kakim drugim programom, pa ti bo vse jasno.
poleg tega, pa windowsi sami od sebe pošiljajo podatke po netu, tudi ko ne uporabljam IE.
POLEG tega, je Microsoft JAVNO priznal, da ima vse ključe za branje emailov poslanih preko Outlooka.
Še kaj???
So ene nastavitve, ko preprečiš, da windows sam pošilja podatke microsoftu.
Poleg tega, pa tud ko zapreš nekatere porte, se to delno prepreči.
Prav tako z uminitvijo nekaterih servicev.
Zato pa sprašujem, če kdo to zna, ker so ljudje, ki to vejo in znajo.

andrej ::

blisk: kaj sem reko. hoces dokaze ne samo govorjenje.

1. Daj link do uradne MS novice, kjer "je Microsoft JAVNO priznal, da ima vse ključe za branje emailov poslanih preko Outlooka"

2. word zadeva je bla pred leti, pa se to je bla bolj za rumeni tisk.

a. da se izklopis search assistant, ki gre ven na net, vendar ne posilja tvojih osebnih podatkov. poglej v nastavitvah za search.

b. WMP posilja nekaj podatkov, vendar znova ne osenih, ampak ti downloada naslove pesmi, ki jih poslusal. to se izklopi v WMP nastavitvah.

c.kot sem reko, nabavi dober namizni firewall pa bos tocno vido, kdaj kateri MS program hoce it ven, pa se blokiral ga bos lahko.

se enkrat, daj bolj konkretne dokaze, da MS res posilja osebne podatke!

StratOS ::

POLEG tega, je Microsoft JAVNO priznal, da ima vse ključe za branje emailov poslanih preko Outlooka.

Heh to bi rad videl, ša sam bi jih tožil :)
LOL, pa naj pade že enkrat gigant po imenu M$, že razmišljam o toženi ceni
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Blisk ::

To so jh pred leti vprašali novinarji, ali imajo res ključe s katerimi lahko berejo maile, pa je Bill Gates reku, da neke ključe imajo, potem pa spremenil temo pogovora.
Me res zanima kdo od vas bi jih tožil, ker bi vas pofurala njihova brigata odvetnikov, kot črva.
Men tuki ni treba razlagat, ker sem že velik slišal in tudi veliko probal, pa videl, kako deluje MS in zato tudi verjamem, da se pošilja microsoftu vse podatke o nas.
Če pa ste tok naivni, da mislite, da ne, pač vaš problem.
Predlagam, samo, da greste v Linux odpret kakšen MS dokument, ampak tko v jedro dokumenta, zakaj so priloženi vsi moji podatki,
moje ime, moje IP naslov, imer računalnika, registracijska koda, itd.

ToniT ::

Saj. Če si tako paranoičen, zakaj pa sploh uporabljaš M$ programe? Saj lahko uporabiš linux in druge programe. Alternative obstajajo.
Tukaj te nihče ne sili v nič.
Okrog pošiljanja stvari Microsoftu je bilo povedanega in napisanega že veliko. (Google)


Andrej te je pa samo vprašal, če mu lahko poveš kaj je tisto, kar se pošilja, pa nisi dal nobene obrazložitve, ampak še samo goniš svoje naprej.

Blisk ::

ToniT, nisem paranoičen, ker, kar mam jst na računalniku ni nobena skrivnost.
Kaj se pošilja okrog ne vem točno, drugače, bi sam zadeve izključil in ne bi spraševal tukaj.
Sem pa vam dal lep dokaz glede worda in excella, zato ne vem, kaj bi še rad!

andrej ::

Blisk: se enkrat. nobenega dokaza nisi dal. v bistvu moramo verjet samo tvoji besedi...

Takole se zmenima. Daj opisi ti tocne korake kaj se zgodi, oz. kaaj moram naredit, da bom vido to kar ti pravis. Kar naredi nekaj v smislu:
1. zastartaj winse.
2. odpri word, shrani ... itd...

garantiram ti, da ko bom to vido se bom isti trenutek poslal oster mail Stevu Ballmerju (predsedniku MS-ja), Miku Nashu (cloveku odgovornemu za varnost pri MS) in se nekaj ostalim ljudem iz MS-ja.

Ce to kar ti pravis res drzi, potem bo Steve vzel to zadevo resno v roke. In to se ne salim!

andrej ::

?:\

Blisk ::

Ok, bom poprosu frenda k je programer, pa k mi je to pokazal
Tega ne moreš videt u wordu.

DJroky ::

Potem pa imajo na MS zaposlenih nekaj 1000 (al raj nekaj 100.000:D ) ljudi k pregledujejo, kaj delajo uporabniki windowsov al kaj? Še dobro da potem nobeden izmed njih ne razkrije teh zadev!:D :D :D :D

Blisk ::

DJorky, a si že sliš processorje, ki iščejo besede ali stavke po določenem ključu, uporablja jih CIA in FBI, še posebi zdej ko iščejo teroriste.
Drugo pa, zadeve o osebnih podatkih, naj bi se zapisovale v poseben register na računalniku, avtomatsko.
Tko je blo rečeno, ampak tega ne morem potrdit, to se sam govori.

Mr.B ::

Ja fantje, kdaj boste, pa tisti, ki ste na SIOL-u, tožili Siol. Sej vanm za Antivirusom, vsak mail pregledajo?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sergio ::

Blisk, no, a bo kakšn postopek? Tlele mam binary editor, pa že nestrpno čakam...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

Dead_Eye ::

mah, če bi to blo res pol bi mogli že vsi met licenčne winse pa office...:D
The one and only

Klemenn ::

Kaj je kdo kej reku, da jih nimamo? :D :D :D

andrej ::

A tako! Kdor nima originala naj takoj za kazen 3x prebere source kodo od windowsod in se na pamet nauci vrstice od 2.685.843 do 7.342.849!;(( :D

Matek ::

Ok, sam da disassemblam>:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

andrej ::

samo ne pozabit potem te mnemonike pretvorim v binarno kodo! Ker drugace nima smisla:D

root987 ::

to bo pa tško, samo bo pa šlo... lej zo

110111010101010101110101010101011101111100000010101
101010101001001010101010101011101010101010101010101
1010101010010000001101111010101010101110101010101111
010101010101010101 2!!!!!! :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

andrej ::

no ja, zacetek le je. samo pazi, da se ne naucis napacnega segmenta, ker potem lahko dobis vse privatne kljuce vseh uporabnikov.:D

Blisk ::

He he he, vidim, da ste vsi u akciji iskanja.
:D

root987 ::

jap, samo če namest 1101 nardiš 1111 maš pa popoln nadzor nad kompom. vete to? >:D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

boštjan ::

kaj pa če ma blisk PRAV .samo v tem primeru se gre za windows update

andrej ::

nobeni osebni podatki se ne posljejo. posljejo se samo podatki, s katerimi site ugotovi katere update prikazat. pa seveda, ali so winsi legalni ali ne. na MS situ pa vidis vse kar se prenasa:

This information includes:

Operating-system version number
Internet Explorer version number
Version numbers of other software for which Windows Update provides updates
Plug and Play ID numbers of hardware devices
Region and Language setting
The configuration information collected is used only to determine the appropriate updates and to generate aggregate statistics. Windows Update does not collect your name, address, e-mail address, or any other form of personally identifiable information.

Windows Update also collects the Product ID and Product Key to confirm that you are running a validly licensed copy of Windows. A validly licensed copy of Windows ensures that you will receive on-going updates from Windows Update. The Product ID and Product Key are not retained beyond the end of the Windows Update session.

To provide you with the best possible service, Windows Update also tracks and records how many unique machines visit its site and whether the download and installation of specific updates succeeded or failed. In order to do this, the Windows operating system generates a Globally Unique Identifier (GUID) that is stored on your computer to uniquely identify it. The GUID does not contain any personally identifiable information and cannot be used to identify you. Windows Update records the GUID of the computer that attempted the download, the ID of the item that you attempted to download and install, and the configuration information listed above.

MadMax ::

Ja, to me spominja na teto, ki pride v trgovino z avtoopremo, pa želi kupiti prevleke za sedeže.
Trgovec seveda vpraša, kateri avto si teta lasti. Teta pa odvrne: Kaj vas briga kak avto imam, prevleke sem prišla kupit!

Jaz lahko rečem le: paranoja.
Kakšne informacije neki so tako zaupne?
Seznam hardvera, po katerem M$ updater poišče in namesti potrebne popravke?
Brez teh podatkov je winupdate brezpredmeten...
Pa kaj imate v user nastavitvah vse podatke napisane? EMŠO, davčno, kolk dolgega in debelega imate, kdaj in s kom ste nazadnje sexali, zakaj zamujate v službo, kaj ste nazadnje jedli...:D

Raje se zamislite nad neuporabo firewalla in antivirusa.

Pa kot je že bilo napisano: a vas kdo sili v uporabo M$ programja?:\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft razvil posebno verzijo Windows 10 za Kitajsko

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2511454 (9262) Jst
»

Povezava je "Limited"

Oddelek: Pomoč in nasveti
132547 (2303) mojmaliponi
»

Microsoft tožen zaradi Genuine Advantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5711699 (7093) MrStein
»

Vista zbira veliko podatkov o uporabniku.

Oddelek: Operacijski sistemi
432797 (1576) jackorsen88
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339610 (14592) brainiac20

Več podobnih tem