» »

Piše se 2013 in preprodaja lastnih MP3-jev še vedno pod vprašajem

1
2
»

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

Okapi ::

in zakaj ne bi podobna ureditev delovala pri prodaji digitalnih vsebin?
Saj lahko. Pri čemer je treba takoj opozoriti, da se tudi slikar lahko odloči, da ti slike sploh ne bo prodal, ampak ti jo bo samo oddal v najem. Nikjer ne piše, da ti jo mora prodati.

O.

ABX ::

Glede na to da je Linux na top listi, očitno znese dinozaver.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

veliko presenečenje.not
jaz sn se že sprijaznil s tem in mi je na srečno vseeno če bo kdaj možno prodati naprej al ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Apatičnost FTW?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

raufnk ::

Kaj pa če takoj ob nakupu ves material shranjuješ neposredno na nek izmenljiv nosilec (USV ključ, SD kartica, ...) in nato ta nosilec prodaš z vsebino vred?
... v tem primeru prodajaš tvojo lastno kopijo, mar ne?
lp raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

lenart0 ::

kaj pa glede tega, imetnik neke skladbe jo lahko za lastne potrebe prekopira kolikorkrat hoče.. Torej, kupiš komad, ga skopiraš, prodaš naprej original... Tebi kot uporabniku je vbistvu ob kvalitetni kopiji vseeno ali imaš original ali kopijo.
iz tega sledi, da lahko kupiš komad za zelo nizko ceno, oz. če ga kdo kupi za višjo ceno z njim še kaj zaslužiš...
ČE KUPIŠ AVTO, SLIKO, karkoli, kar lahko pozneje prodaš, ko prodaš, tega več nimaš. Torej bi se ob takem zakonu moralo omejiti kopiranje tako, ko prodaš skladbo naprej, se ti avtomatsko izbrišejo vse kopije.
To privede do tega, da bodo za to sposobni samo nekateri redki programi, ti pa bodo zato lahko držali monopol.. npr. applov iTumes bi bil potem edini program za glasbo na applu.

shadow7 ::

... se tekom kopiranja komada h kupcu nujno izvede nova kopija datoteke (oz. bitov), ne glede na to, kaj se zgodi s staro.

OMG, torej pod katerimi pogoji lahko uporabljaš defrag? Samo na my docs in free SW?

spamer ::

Ce clovek nima denarja lahko krade za preziveti. Piratstvo pa je gonilo razvoja, inovacij, idej, tehnoloskega razvoja, itd.., zato ga je treba podpirati.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nekikr ::

Super. Jutri ob osmih torej pri meni v firmi. Računalnik ti priskrbim jaz. Pošlji mi na ZS svoje podatke. Zastonj delavcev se ne bom branil.

ahac ::

nekikr je izjavil:

Super. Jutri ob osmih torej pri meni v firmi. Računalnik ti priskrbim jaz. Pošlji mi na ZS svoje podatke. Zastonj delavcev se ne bom branil.


Eh, računalnik naj ukrade in s tem podpre razvoj in inovacije!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

B86Tech ::

ponavad se dobre stvari kr dobr prodajajo, povprečne stvari bl tko, slabe pa bolj švoh, jamrajo pa vsi
tisti k majo bajne zaslužke z "dobrimi produkti" zakaj nimajo še več € in tisti s slabimi k iz svoje stvari
ne iztržijo denarja ki so si ga zamislil...

čeprou so izjeme, npr. komadi od Bieberja totalen skret, pa se vseeno prodajajo v velikih številkah...

kva hočem rečt, če je stvar tok dobra d izstopa iz povprečja bo prnesla denar in prav je tako, pa tut če
bo še tok spiratizirana, brez piratstva mislm d bi se dost manj stvari prodal od glasbe pa do softwarea,
ker je po eni strani piratstvo prinaša tut reklamo, ki je včasih koristna... pa ne da ga zdj zagovarjam
sam mislm da ga nikol ne bo konec, ker se založniki pač niso pripravljeni prilagodit pa narest dostop do
izdelka zanimiv, pač pa raje ščijejo prot vetru, ker dozdajšnja "ureditev" očitno še vedno prinaša dovolj
dobička?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132577 (7263) Gospod
»

Valve bi znal v kratkem dovoliti posojanje iger

Oddelek: Novice / Igre
114275 (3225) Glugy
»

Novosti glede licenciranja - sodišče EU

Oddelek: Programska oprema
61666 (1536) opeter
»

Rabljeno programsko opremo se lahko prodaja

Oddelek: Loža
206102 (5778) BlueRunner

Več podobnih tem