» »

Razlika med knjigo in filmom dvajset tisoč milj pod morjem

Razlika med knjigo in filmom dvajset tisoč milj pod morjem

Havq ::

živjo,

zanima me če,kdo ve ali je razlika zgodbe v knjigi dvajset tisoč milj pod morjem
in filmom z istim naslovom.

hvala za odgovor.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fantasycamp ::

eno je napisano drugo posneto....

ne pričakuj dobrih odgovorov če nočeš oboje prebrati in pogledati...

Havq ::

V 5 petih dneh moram prebrati knigo,pa če ni prov razlike med filmom in knigo,bi pogledal
film in na podlagi tega napisal obnovo,malo bi še pogledal za obnov na netu in nekaj skp spisal.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Phantomeye ::

Havq je izjavil:

V 5 petih dneh moram prebrati knigo,pa če ni prov razlike med filmom in knigo,bi pogledal
film in na podlagi tega napisal obnovo,malo bi še pogledal za obnov na netu in nekaj skp spisal.


Če profesorica pozna knjigo. Ne rabi več kot treh vprašanj, da ugotovi a si bral ali nisi.

Havq ::

Upam da ne pozna, to mamo u berilo pač 2 žanra, in si izberemo eno knjigo, okrog 15 knjig v vsakmu žanru,
poj mormo pa napisat obnovo, opisat osebe, zakaj smo zbral to knjigo,...

Sprašuje sploh ne, ocenjuje po temu kar si napisal.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Looooooka ::

Jaz bi pogledal film...kot vir za goljufanje bi pa rajsi poiskal spise drugih.
Ce se mi res ne bi dalo prebrati knjige :)

DOOM_er ::

je kar precej razlik. Predvsem je knjiga odlična za brat. Kdor ima rad ZF mu Verne itak v vsakem primeru paše
Robots will steal your job. But that's OK

Mr.B ::

Pet dni je vrh glave , da prebereš knjigo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

[D]emon ::

Hja, lahko pogledas film pa probas goljufat. Samo ne se potem na nas jezit ko te bo prfoksa dobila. Konec koncev mas pa 5 dni vec kot dovolj casa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Barbarian ::

v 5 dneh nisi zmožen prebrati knjige?!


Le spravi se jo brat, da si malce obogatiš jezik.

Havq ::

Barbarian je izjavil:

v 5 dneh nisi zmožen prebrati knjige?!


Le spravi se jo brat, da si malce obogatiš jezik.


Ni to,da nisem zmožen,sam lenoba,pa po 2 stavkih mi misli uidejo čisto drugam.

Hja, lahko pogledas film pa probas goljufat. Samo ne se potem na nas jezit ko te bo prfoksa dobila. Konec koncev mas pa 5 dni vec kot dovolj casa


Na vas se ne bi jezil,ker je u bistvu moja odločitev,vas sem pa vprašal za predlog.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

sergejevic ::

V knjigi so 20.000 milj pod morjem, v filmu pa malo manj.

Mipe ::

V knjigi je precej več materiala kot v filmu.

Pimoz ::

uf...
razlika je kot dan in noč.
povrhu vsega kateri film misliš (letnico) =)

Havq ::

Pimoz je izjavil:

uf...
razlika je kot dan in noč.
povrhu vsega kateri film misliš (letnico) =)


V knjigi sem zasledil letnico 1956,mlad. kniga,sepravi morm okrog tega leta gledat,če bom
pa pogledal iz leta 1997,če bom pa najdu pa 2004.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mipe ::

Am, vsebina knjige je ENAKA ne glede na letnico. Za razliko od filmov.

WarpedGone ::

Ni to,da nisem zmožen,sam lenoba,pa po 2 stavkih mi misli uidejo čisto drugam.

Ne, nisi lenoba. Če ti po 2 stavkih misli uidejo čisto drugam je to po definiciji "nisi zmožen". Maš mogoče ADD? Če ne, se enostavno spravi za knjigo in matraj držat pozornost na knjigi. Od začetka ne bo šlo gladko, s časom bi pa moralo to postati lažje in misli ne bodo več uhajale.

Če ti tudi po dolgotrajnejšem resnem poskušanju to ne bo uspevalo, maš precej večji problem kot je le cvek pri domačem branju. ADD je huda motnja, ki te bo ovirala skozi celo življenje. Zelo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Janac ::

Se pravi neka vrsta disleksije?

Terman ::

Jaz sem skoraj 100%, da profesorica pozna tako film kot knjigo in te bo z enim vprašanjem zaje***a.

LordPero ::

Mah, opišite kvakajočo in racajočo zadevo kakor hočete ... je pa res vsak izgovor za medical grade drugs OK :).
In ne vem, če disleksija spada pod add, ker je veliko bolj low level in manj definirana, lahko pa add vpliva na to (ugibam, wiki it up).

Drugače pa to deluje neka precej osnovna šolska neumnost, tako da bo dovolj, če fant pogleda trailer, vklopi par minut svojega najbolj tekočega bikoizločkovnega metanja besed na kup in bo takoj imel dovolj strani. Če hoče od izkušnje/šole/lajfa kaj več, pa naj seveda prebere knjigo, pogleda filme, prebere razmišljanja o knjigi oz. idejah & bo boljši zaradi tega.
Je pa res to precej znana knjiga in če ni prfoksa ravno neki specifično velesuperanti zf, je sigurno prebrala knjigo.

Pa tudi, ja, preberite Verna.
LordPero

Phantomeye ::

Ne gre za noben ADD ali disleksijo. 'Po dveh stavkih' je dejansko fraza, ki jo uporabljajo ljudje, ki ne berejo.
Problem knjige je, da je to čisto drugačen medij kot TV, Internet in dejansko rabiš 'trening', da se navadiš na branje, če si se temu izogibal celo življenje.

btw, pozna še kdo kak prevod te knjige? Jaz imam doma celo zbirko Vernovih knjig iz leta 1970 (Mladinska knjiga). Ampak mi je prevod prav beden...

Mipe ::

Jap, tip enostavno ni vajen branja besedila, daljšega kot nekaj stavkov. Žal je to odraz današnje generacije, ki so jim forumi in Smrklja vrhunec literature.

Bananovec ::

WarpedGone je izjavil:

Ni to,da nisem zmožen,sam lenoba,pa po 2 stavkih mi misli uidejo čisto drugam.

Ne, nisi lenoba. Če ti po 2 stavkih misli uidejo čisto drugam je to po definiciji "nisi zmožen". Maš mogoče ADD? Če ne, se enostavno spravi za knjigo in matraj držat pozornost na knjigi. Od začetka ne bo šlo gladko, s časom bi pa moralo to postati lažje in misli ne bodo več uhajale.

Če ti tudi po dolgotrajnejšem resnem poskušanju to ne bo uspevalo, maš precej večji problem kot je le cvek pri domačem branju. ADD je huda motnja, ki te bo ovirala skozi celo življenje. Zelo.

Bodisi je tipčina lenoba, bodisi nima volje, bodisi nima motivacije. Karkoli od tega je, za nobeno ne potrebuje drog kot si to ti predstavljaš. Zadevo se rešuje na psihičnem nivoju in to ne z drogami (ki te že po enem letu rahlo zjebejo).
Edina motnja, ki jo tu razpoznavam je ta, da ti ne veš kaj v bistvu ADD je. In ne, ni nobena tako huda motnja, ki te potem ovira vso življenje. Farmacijo ima za to rešitev.

Precej bolj verjetno je, da ni vajen ali pa mu ni povšeči brati ZF. Še bolj verjetno je, da mu branje na sploh ni všeč oz. se mu brati sploh ne da.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Če že ne boš prebral knjige v celoti, si preberi vsaj opombo na prvi notranji strani, da boš vedel, da je bil originalni naslov 20 000 leagues under the sea, da ti bo jasno, koliko je to milj in zakaj je prevod naslova netočen.

Naša prfoksa angle je imela zelo rada takšne mini detajle (pri slovenščini pa do tako sodobne literature itak nismo prišli 8-O)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Phantomeye ::

tony1 je izjavil:

Če že ne boš prebral knjige v celoti, si preberi vsaj opombo na prvi notranji strani, da boš vedel, da je bil originalni naslov 20 000 leagues under the sea, da ti bo jasno, koliko je to milj in zakaj je prevod naslova netočen.

Naša prfoksa angle je imela zelo rada takšne mini detajle (pri slovenščini pa do tako sodobne literature itak nismo prišli 8-O)...


+ veliko ljudi zmotno misli, da gre za globino, v resnici gre pa za razdaljo, ki jo je podmornica preplula.

Pa originalni naslov je Vingt mille lieues sous les mers (Verne je bil francoz in je pisal v francoščini), zato tudi angleški prevod ni točen (več o prevodu na wikipediji)


p.s. Knjiga je bila izdana 1870. Zato mi ni jasno, kako da niste prišli do obdobja 19. stoletja, če je pa v srednji šole poudarek predvsem na 19. in 20 stoletju.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

V srednji šoli nismo o 20. stoletju rekli niti besede, razen tega, da so nam za maturo potalali Alamuta, ki je bil napisan takrat.

O 19. stoletju pa: s francosko in angleško književnostjo smo se sicer nekaj ukvarjali, ampak izključno s (soc)realizmom (realnost učnih načrtov v post-socializmu je pač takšna), znanstvene fantastike smo se izognili kot kuge.

kuglvinkl ::

A potem niste izvedli ni o npr. eksistencializmu?
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Hja, ni bilo ravno včeraj, veš :). (Hm, da nista to Sartre in Camus? Glej no, teh dveh se pa spomnim, ker vsaj nista bila ena zamorjena tečneža...)

Sem se pa spomnil, da smo jemali Kosovela in ene 2 uri konec maja v 4. letniku zapravili za "književnost NOB", mislim da s Kocbekom in Balantičem, heh :D.

kuglvinkl ::

Zamorjena? Npr. kuga je zamorjena? :)

Zamorjen je Hamsun, pa London, pa...

Pa Cormack, mamico mu.
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Tujec je, recimo, dbest reč. :)

Pimoz ::

V knjigi sem zasledil letnico 1956,mlad. kniga,sepravi morm okrog tega leta gledat,če bom
pa pogledal iz leta 1997,če bom pa najdu pa 2004.

Hahah :D Tole pa sploh nebom komentiral. Si me pa nasmejal do solz :D

Pithlit ::

Havq je izjavil:

V 5 petih dneh moram prebrati knigo,pa če ni prov razlike med filmom in knigo,bi pogledal
film in na podlagi tega napisal obnovo,malo bi še pogledal za obnov na netu in nekaj skp spisal.

Dej no... bukva ma 500 strani. To se prebere v enem popoldnevu.

Mularija frdamana... sam krivine bi hvatal.
Life is as complicated as we make it...

Havq ::

Pimoz je izjavil:

V knjigi sem zasledil letnico 1956,mlad. kniga,sepravi morm okrog tega leta gledat,če bom
pa pogledal iz leta 1997,če bom pa najdu pa 2004.

Hahah :D Tole pa sploh nebom komentiral. Si me pa nasmejal do solz :D


Hhaha,vem ja,da sem failov,ja no,shit happens
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

AtaStrudl ::

Jaz sem kot osnovnosolec Juletove knjige poziral brez problema. Takrat so v kinoteki vrteli tudi hollywoodske filme iz petdesetih let, in moram reci, da sem bil vedno precej razocaran, ce sem videl film, potem, ko sem ze prebral knjigo.

Razlike so bile velike, od originalne zgodbe iz knjige je ponavadi ostalo bore malo. Hollywod je pac takrat (se zdaj?) prodajal filme s "trade mark" zvezdniskimi imeni, in je v te filme vedno vrinil se kaksno svojo primadono - ceprav n. pr. v 20000 miljah ali pa potovanju v sredisce Zemlje zensk takorekoc ni.
S primadono so v sredisce pozornosti seveda prisle ljubavne storije in trikotniki, ki jih v omenjenih knjigah seveda ni. Pri Julesu je bila v cenru bolj tehnika.

Konkretno je v 20000 miljah nekaj dolgocasnih nastevanj latinskih imen rib (Jule se je hotel pohvaliti, kako obvlada biologijo?), ampak to alhko brez skode preskocis...

Pimoz ::

Tudi sam čakam da posnamejo Skrivnostni otok točno po knjigi :) to bi bil super film.

stalker ::

Skrivnostni otok je meni osebno najboljša Vernova knjiga. 20 000 milj pod morjem se mi je zdela proti nji bolj kot ne kar nejki :P

Havq ::

kaj pa knjiga jaz,robot od isaac asimov,je dobra?slisal sm,da ima 160 strani,ali mi lahko to kdo potrdi?ali mogoce obstaja internetna verzija,ki je v pdf dat.?bi mi lahko kdo pomagov poiskat?
hvala
pa se to,nisem neki bralec,berem kasne revije,prelistam nedeljskega,edina knjiga,kar se jaz spomnem,ki me je potegnila notr,je bila "od rtm do wtf" in sm jo z veseljem prebrav.
prebrat smo tut mogl zlocin in kazen,ki je bolana knjiga.

hvala za odgovore.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kuglvinkl ::

And we're done.

Takšnega ignoranta pa že dolgo ne.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

George R. R. Martin - knjige (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
24665006 (2116) Kurzweil
»

The Maze Runner (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5011020 (5720) oo7
»

Ender's Game (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16726205 (13494) ZaphodBB
»

Hitchhiker's Guide to The Galaxy film prikolica

Oddelek: Sedem umetnosti
452230 (1242) ]Fusion[

Več podobnih tem