» »

George R. R. Martin - knjige

George R. R. Martin - knjige

1 2
3
4 5

Berserker ::

O čem govorite ? Mene zanima kje najceneje knjigo ponujajo, imam jo namen kupit. V lokalni knjižnici so pol letne čakalne vrste, jaz pa imam ravno zdaj dovolj časa.

bluefish ::

Če slovensko, potem veliko izbire nimaš, saj je trenutno na voljo le s trdimi platnicami za okoli 37€. Izvirnik pa lahko naročiš preko prej omenjene trgovine bookdepository.

xordie ::

Izsla je peta knjiga - "A Dance with Dragons"!
x

Berserker ::

tKBurek :: danes, 01:56:40citiraj
#
o rly?? a nisi videl da so neda starka obglavili?!?!


Že a ti uvodni karakterji so slepo poslušni, se ne prilagodijo, premalo zviti, silijo v osje gnezdo, zato jih vedno čaka prezgodnji propad ali smrt. Junaki vedno mladi umrejo. Cersei, Škrat, Arya in ostali so zviti, znajo se prilagodit, si ne ustvarjajo utvar, zato jih bomo dalj časa spremljali.

Jeronimo ::

predlagam da vsi ki omenjate karakterje like in kaj se z njimi dogaja, preden kar koli preberemo napišete z velikim črkami SPOILER!!!

HVALA!!!
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

bluefish ::

To je 3/4 teme.

Jeronimo ::

Temo sem načel zato, da bi zvedel kako je s prevajanjem, ne zato, da bi zvedel kaj se bo zgodilo še predno preberem knjigo.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

bluefish ::

Potemtakem si izvedel vse, kar je o prevodu za vedeti. Jasno pa je, da tako naslovljena tema ne more govoriti le o prevodu in prevajalcih.

Kakorkoli, sem nekje v zadnji četrtini četrte knjige in imam občutek, da se je tempo dogodkov upočasnil. Glede na zgodbo prejšnjih knjig seveda pričakovano in domnevam, da je Vranja gostija le podlaga za peti del.
Bo še zanimivo.

Jeronimo ::

Admin mi je spremenil naslov teme. Mene je zanimalo samo v zvezi s prevajanjem. Lahko pa odpreš novo temo kjer diskutiraš o vsebinski plati njegovih knjig, pa je.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Mavrik ::

bluefish je izjavil:

Potemtakem si izvedel vse, kar je o prevodu za vedeti. Jasno pa je, da tako naslovljena tema ne more govoriti le o prevodu in prevajalcih.


Daj napiši tisto bogo "SPOILER" besedo pred besedilo pa pusti ljudem, ki se zdaj lotevajo da tudi diskurirajo o knigah ffs. Zakaj vam je to tako težko tukaj, ko pa ljudem na Westeros forumu lepo uspeva označevat vprašanja, ki se tičejo dogodkov v kasnejših knjigah?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Bananovec ::

Naročil prvi del, da vidim kakšna čudesa piše ta George R. R. Martin. Če je knjiga zanimiva, kar pravite da je, potem bom kaj kmalu naročil še ostale dele :)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Jeronimo ::

Mavrik je izjavil:

bluefish je izjavil:

Potemtakem si izvedel vse, kar je o prevodu za vedeti. Jasno pa je, da tako naslovljena tema ne more govoriti le o prevodu in prevajalcih.


Daj napiši tisto bogo "SPOILER" besedo pred besedilo pa pusti ljudem, ki se zdaj lotevajo da tudi diskurirajo o knigah ffs. Zakaj vam je to tako težko tukaj, ko pa ljudem na Westeros forumu lepo uspeva označevat vprašanja, ki se tičejo dogodkov v kasnejših knjigah?

Tx Mavrik.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

strictom ::

Kakšna je "A dance with dragons" v primerjavi z ostalimi knjigami? A storm of sword mi je bla nora, medtem ko se mi A feast for crows vleče, ker ni mojih najljubših karakterjev!!!! Gimme back the f'n Imp and Dany!!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PaX_MaN ::

SPOLIER:
Gimme back the f'n Imp and Dany!!

Yer prayer has been answered.
Skupaj s Jon(om) Snow(om) se pojavijo največkrat.
/SPOILER

karafeka ::

Se strinjam. Zadnja knjiga je bolj dinamična, kot nekatere prejšnje, s presenetljivim koncem, kar se tiče Snowa.

Ve kdo kdaj naj bi izšla naslednja?

@nny ::

karafeka je izjavil:


Ve kdo kdaj naj bi izšla naslednja?


Napisanih je kakšnih 200 strani. Čez par let torej!

Drugače pa vsem, ki obvladate vsaj osnove ang, priporočam branje v originalu. (zgubljeno s prevodom, pa to...;))

bluzful ::

Dedek GRRM je za nov let dal v predogled sample iz 6. knjige Wind of Winter. Sem začela brati, me je kr zabolel, ker je sam ta poglavje. Definitivno bi še!!! Link do tega sampla - seveda je SPOJLER :P
http://georgerrmartin.com/if-sample.html

strictom ::

Dedek GRRM si zasluži večjo slavo kot dedekt mraz, božiček in miklavž skup!

Ko bo Winds of Winter izšla se zaprem v eno sobo za en mesec in še enkrat predelam celo serijo od začetka.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluzful ::

Sam upam, da bo bum Wind of winter, saj se mi zdi, da sta 4. in 5. knjiga podlaga za to. whatever,tud jest bo bom izolirana od sveta, ko vzide 6.ka ;)

@nny ::

Kampirali bomo pred MK ob polnoči, kot pri HP :)

Dedi bo moral kmalu zaštrikat vse odprte stezice in ne vem, če bosta 2 knjigi dovolj za to. Narahlo se mi zdi, da ga že mal serje z zapleti.

bluzful ::

to narahlo vsi mislimo ja. ampak vseen bom kampirala :)

Mr_Globus ::

:)

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Opa.

Kje hudimana pa si jo kupil?
V Konzorciju mi je prodajalka kar malce naveličano rekla, da jo dobijo 21. 6.

Mr_Globus ::

Emka je zasustrala in mi poslala prej :) eh ko smo pa jo izrocili staremu je pa naprej diablo nabijal. Sploh ne ceni da lahko med prvimi bere :P

NussA ::

Ma stari ne ve kaj se dobro bere ;) George R.R. Martin je zakon
http://www.emka.si/vranja-gostija/PR/12... je ta je tudi tako odlična?

Mavrik ::

*khm* To še obstaja.
The truth is rarely pure and never simple.

bigbada ::

Kdaj mislite bo Martin dokončal naslednjo knjigo? Neki je obljubljal 2014, sam pomoje bo 2015?

Kako se pa vam zdi serija napram knjigam? Nekaj stvari so konkretno spremenili in časovno je tud zlo "tko-tko". Pa še spoilerji so bili v seriji za stvari, ki jih v knjigi še ni in bodo v Winds of Winter.

Drugače pa je zdaj v seriji sojenje Tyrionu (Oberyn vs The Mountain dvoboj). Pa Tywinova in od Shae smrt se tudi bliža. Pa napad na Wall.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

vostok_1 ::

Rad bi vedel več o SoIF nimam ne volje ne časa vse te enciklopedije prebrat. Škoda, da nima serija 20 epizod na sezono, tko kot so včasih serje mele.

zee ::

vostok_1 je izjavil:

Rad bi vedel več o SoIF nimam ne volje ne časa vse te enciklopedije prebrat. Škoda, da nima serija 20 epizod na sezono, tko kot so včasih serje mele.


Imas Wikipedio in si tam preberi. Med serijo in knjigami je kar nekaj razlik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gogyto ::

Mah, saj fora je v tem, da so bukle dejansko tako dobro napisane, da jih goltaš. Spomnim se, ko sem pred leti prvič bral serijo (zunaj so bili trije deli) v angleščini, da sem od Eddardovega obglavljenja dalje knjige bral tudi do 4 zjutraj, ker me je tako vleklo zvedet, kaj se bo zgodilo. Da ne govorim o tem, da sta druga in tretja knjiga naspidirane z akcijo in je mimogrede konec knjige...

St235 ::

samo po Red wedding pa tempo konkretno pade. Sploh A Dance with Dragons se je na par mestih vlekel do nezavesti.

Mavrik ::

Ja, dejansko bi bilo bistveno boljše če bi Feast for Crows in Dance With Dragons bila samo ena knjiga in bi Martin pol brezveznega špeha in scen, kjer se nič ne zgodi, preprosto vrgel stran.
The truth is rarely pure and never simple.

drvo ::

Mogoče zato, ker v četrti knjigi ni poglavij nekaterih glavnih karakterjev in pogled iz perspektive drugih ni tako zanimiv in tekoč kot pri npr. Tyrionu. So pa na drugi strani izjemno zanimiva( vsaj meni) poglavja cersey in brata o dejanjih in razmišljanjih in kar ju vodi v njunih dejanjih v prejšnjih knjigah ni veliko napisanega. Res pa je, da knjiga nima takega tempa kot prejšnje, kar je po moje zato, ker se karakterji nekako razpostavljajo za zaključni del. Že peta knjiga je bolj dinamična(sicer niti približno tako kot tretja). Po mojem bosta šesta in sedma precej bolj razgibani. Zanima pa me, ali bo martin " obudil" Jona tako kot je Catelin, ali je njegovega pripovedovalnega loka konec.

Ps : pa upam, da se stari začne malce gibat in v prehrano vključit kakšno sadje in zelenjavo, ker drugače se lahko zgodi, da pri njegovem tempu pisanja ne bomo nikoli izvedeli kako bi se stvar končala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Gogyto ::

Ne vem, meni se nič ni vleklo. Sicer sem v knjigah v prvih treh buklah preklinjal edino poglavja s Sanso, potem pa še ta ne več. PAč, meni dogajajo tisti dialogi, ki so za zgodbo dejansko bolj pomembni kot pa sama akcija... In potem se poglobiš v teorije, zgodovino, namige in sta celo Feast for Crows in Dance with Dragons dejansko odlični...:)

Jaz mislim, da Jon sploh ni mrtev. Ne vem, imam feeling, da bo on eden od jahačev zmaja. Tretji bo...? Če seveda drži teorija o Lyanni in Targaryenu...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

drvo ::

Bomo videli, ravno zato me zanima kako bo napletel, ker do sedaj je kazalo, da bi lahko imel Jon pomembno vlogo.

Smrekar1 ::

St235 je izjavil:

samo po Red wedding pa tempo konkretno pade. Sploh A Dance with Dragons se je na par mestih vlekel do nezavesti.


A Feast for Crows je knjiga, kjer se serija prelevi v politični triler, ki je prej bolj nakazan, ker so v ospredju bolj klasična preigravanja med ključnimi akterji. V bistvu malo skače med žanri. Meni je všeč, sploh ker Martin zelo dobro pokaže, da je zmagati vojno manjši izmed problemov. Zmagati moraš mir.

Gogyto ::

Tako. Kako že gre tista slavna izjava - mir je samo priprava na novo vojno...?:D

Smurf ::

Jaz sem skoraj preprican, da bo Jon prisel nekako nazaj, ker je glavni lik kar se tice zgodbe na severu.

Pomoje, da bo wargal v volka, potem pa ga bo ozivela ali Melisandra, ali pa bomo ugotovili, da rane niti niso bili smrtne.

drvo ::

Koliko se spomnim so tudi njegovega volka" rešili". Drugače sta v igri dva volka. Bran še ima volka ter Aryin. Po drugi strani bi na severu lahko imel najpomembnejšo vlogo tudi Bran.

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem skoraj preprican, da bo Jon prisel nekako nazaj, ker je glavni lik kar se tice zgodbe na severu.

Pomoje, da bo wargal v volka, potem pa ga bo ozivela ali Melisandra, ali pa bomo ugotovili, da rane niti niso bili smrtne.


Sam upam, da bo šel najprej v volka in nato v Drogona, zavojeval Zahodnje za Danny, jo potem takoj pojedel in postal Zmajski Kralj Zahodnjega :Doz. The Dragon King of Westeros :P Vsekakor si je to zaslužil.

Dosti bolj verjetno je, da bo postal izrecno krapi, nekak križanec Walterja Freya in Ramsaya Boltona s pridihom Lysse Arryn.

drvo je izjavil:

Koliko se spomnim so tudi njegovega volka" rešili". Drugače sta v igri dva volka. Bran še ima volka ter Aryin. Po drugi strani bi na severu lahko imel najpomembnejšo vlogo tudi Bran.


Volk je bil zaprt v njegovi celici, nič mu ne bi smelo biti. Če bi ga Martin hotel ubiti bi bil zraven, ranil do fental par črnuhov (?) in podlegel jeklu. V igri so še štirje volkovi: Ghost (Jon), Nymeria (Arya), Summer (Bran) in Shaggydog (Rickton). Slednji v zadnjih dveh knjigah ne nastopa kaj dosti, samo omenjeno je, da lovi "samoroge", verjetno na Skagosu. Sumim, da gre v bistvu za dlakave nosoroge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

drvo ::

No za Ghosta nisem bil ziher ali so ga fentali ali ne. Na rickona pa sem pozabil :) Dovolj na severu pa sta verjetno Bran in Aryina Nymeria. Kam je že šel Rickon? Ozr. se v knjigi sploh ločijo? Ja kar nekaj časa je minilo kar sem prebral knjige in mi spomin malce bledi.(bo potrebno ponoviti vajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Gogyto ::

drvo je izjavil:

No za Ghosta nisem bil ziher ali so ga fentali ali ne. Na rickona pa sem pozabil :) Dovolj na severu pa sta verjetno Bran in Aryina Nymeria. Kam je že šel Rickon? Ozr. se v knjigi sploh ločijo? Ja kar nekaj časa je minilo kar sem prebral knjige in mi spomin malce bledi.(bo potrebno ponoviti vajo)


Seveda se ločijo. Rickon gre z Osho (tista divježinja) na varno; po njenih besedah na njen otok....Kot je omenil Smurf, na Skagos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Smrekar1 ::

drvo je izjavil:

No za Ghosta nisem bil ziher ali so ga fentali ali ne. Na rickona pa sem pozabil :) Dovolj na severu pa sta verjetno Bran in Aryina Nymeria.


Nymeria verjetno sledi Aryi v Braavos. Pametna volkulja (strahovolkulja?) je, ki jo uspešno brani.

Smurf ::

Glede Rickona:

When Davos Seaworth attempts to convince Lord Manderly to take up Stannis's cause Manderly brings Wex into their meeting and explains to Davos what Wex witnessed. Manderly then tells him that in order to take Stannis as king Davos must meet his terms. Manderly informs Davos,
"Roose Bolton has Lord Eddard's daughter. To thwart him White Harbour must have Ned's son ... and the direwolf. The wolf will prove the boy is who we say he is, should the Dreadfort attempt to deny him. That is my price, Lord Davos. Smuggle me back my liege lord, and I will take Stannis Baratheon as my king.

Modiano ::

V knjigi, kot jaz berem, na koncu res ne piše, ali so rane, ki jih je dobil Jon smrtne. Je pa res dajal vtis, da bo Jon pomemben lik.. Sicer pa pri stariju sploh ni bilo presenečenje.. Res komaj čakam naslednjo knjigo, ki bo upam, da kmalu, vsaj letos ali drugo leto:-)


GRRM: "It is great that so many people are eager for the next book and certainly these are the people who are paying my bills and allowing me to have a house across the street from my other house. But at the same time, sometimes I just wish they would stop pressuring me about it. It will be done when it's done. I'm working on it. I don't know what else I can say: I'm a slow writer, I've always been a slow writer, and these are gigantic books."
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Smrekar1 ::

Modiano je izjavil:

V knjigi, kot jaz berem, na koncu res ne piše, ali so rane, ki jih je dobil Jon smrtne.


To je po mojem najboljši dokaz, da niso smrtne oz. da se bo zanesljivo vrnil. Podobne dogodke so imeli še vsaj naslednji liki:
- Arya Stark
- Tyrion Lannister
- Theon Greyjoy
- Brienne of Tarth
- Caetlyn Stark (delno)
- Brandon in Rickton Stark
- možno: Gregor in Sandor Clegane

Ko nekdo umre to ni vprašljivo. Eddarda obglavijo pred množico, Oberynu odprejo glavo, Robba zakoljejo ipd.

bigbada ::

Baje je lektorica od GRRM rekla, da glede na manuskripte bo verjetno celo 8 knjig in ne samo 7. Verjetno.

jest10 ::

Upam le, da bo stari naredil vsaj dobro podlago in smernice za preostale knjige. Da bo lahko xyz dokončal zgodbo, ker če bo res 8 knjiig, jo Martin zihr ne bo.

Smurf ::

Ceprav koncati kar nekje z zgodbo (brez srecnega katarzicnega konca) bi bilo v stilu GRRM >:D

Smrekar1 ::

bigbada je izjavil:

Baje je lektorica od GRRM rekla, da glede na manuskripte bo verjetno celo 8 knjig in ne samo 7. Verjetno.


Jah. Možno je, lahko da bodo samo zadnji dve knjigi razdelili vsako na 2-3 dele, ker bodo sicer prevelike.

Vsekakor upam, da se bo tip ustrašil, da bi zgodba ostala nekončana in bo zadevo spisal v doglednem času. V ponedeljek, ko je finale četrte sezone je upanje, da objavijo skorajšnji izid šeste knjige. Možnosti za to so kilave, vem, ampak sam sem večni optimist. Iz principa sem mnenja, da ima šesto knjigo že zdavnaj spisano in je zdaj na polovici sedme in nas pušča v negotovosti, ker je pač sadist :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1213318150 (812) Yossarian
»

House of the Dragon (TV serija) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
51674342 (2212) Skyman
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376961 (4967) Tear_DR0P

Več podobnih tem