» »

Dvig denarja na paypalu

Dvig denarja na paypalu

Magician ::

Rad bi dvignil nekaj danarja iz paypal računa, vendar mi dela probleme kreditna kartica.

V meniju withdraw funds mi napiše da mi lahko nakažejo denar zgolj na kreditno kartico z logotipom visa ( " to withdraw funds from your paypal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a visa logo. " )

Kaj ne moreš nakazati denarja na mastercard kartico?

Ima kdo izkušnje s tem. Bom res moral še po visa kartico na banko?

KoMar- ::

Tako je. Sej piše.

staneb ::

na internetnih bankah imajo povsod dvig samo z visa kartico saj za slovenijo. jaz sem imel isti problem na moneybookers le, da imajo tam omogočeno, da ti lahko nakažejo tudi na banko direktno preko swifta. use kar moraš narediti je, da potrdiš naslov in bančni račun z aktivacijsko kodo ki jo dobiš po pošti in na svojo banko katero si vpisal na njihovi strani. use skupaj traja cca 10 dni, da aktiviraš potem pa lahko nakazuješ na svoj račun zneske do 2500eur. preveri če ima paypal isto možnost ker skoraj ne verjamem, da je to edina možnost dviga ki jo imajo.

Magician ::

Moznosti dviga so nakazilo na bančni računa, ampak piše lepo U.S. bank's only :)

Potem pa credit crad withdraw - VISA... Hudiča zdej bom pa res moral še po VISA kartico.

#000000 ::

Greš na Abanko ali NLB, na prvem panoju kjer so reklame ipd. pobereš vlogo za visa electron kartico, izpolniš stopiš do referenta al kako se mu reče (ne na okence) poveš da rabiš visa debetno kartico, ob plačilu 20 evrov jo dobiš takoj, drugače čakaš 5 delovnih dni.

Visa electron debetna kartica ni kreditna kartica, zanjo ne rabiš ničesar razen davčne in osebne ter ni vezana na nobene prilive, tko da jo lahko dobi vsak, tud štidenti, nezaposleni ipd.

Ko kej kupuješ pač greš prvo na banko in položiš denar (najbolš na tisto kjer si račun odprl, ker je denar gor takoj ali najkasneje v 1 uri. Iz paypal-a pa si pač nakažeš keš na viso in greš čez nekaj dni na bankomat in dvigneš.

Magician ::

No da se razumeva prav to je kar ti misliš a ne ?

http://www.nlb.si/visa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()

#000000 ::

Ja v bistvu je in tudi ni :D

Jest imam v mislih tole KLIK v bistvu preberi tisto kar piše na mojem linku al pa poklič na Abafon 080 1 360 pon. do pet. 8.00 - 17.00 pa ti bodo vse razložil.

LP

Magician ::

To je dobra zadeva ja. Minus je edino da imam jaz NLB. Bom povprasal na NLB če imajo oni tudi tole zadevco. Je vsekakor to kar jaz iscem ja.
V nasprotnem primeru bom pac sel v Abanko po tole.

wate ::

Ja v bistvu je in tudi ni :D

Jest imam v mislih tole KLIK v bistvu preberi tisto kar piše na mojem linku al pa poklič na Abafon 080 1 360 pon. do pet. 8.00 - 17.00 pa ti bodo vse razložil.

LP

hvala za kontakt, so vse lepo razlozili.

StratOS ::

Po moje ni to edina možna pot priti do denarja.
Malce se pozanimaj, napiši kak mail, vendar pa mislim, da boš za aktivacijo in potrditev lastnega računa moral še kakšno verifikacijo oz. vplačilo dodatno narediti.
Lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

gazibo ::

yodl

mi ni jasno nekaj pri tem pobiranju denarja z paypala. namreč ko kliknem na withdraw funds dobim opcijo da dodam kartico ( tukaj sem mislil dati Viso od prijateljice ker sam imam MC ) ampak nikakor ne morem priimka dodat/zamenjat ker je "zapečen"

zakaj???

Senitel ::

Zato, da se zakomplicira življenje "prijateljem", ki bi vdrli na tvoj račun in si poskušali nakazati €...

bluefish ::

Kakšne so pa kaj opcije na NLB? Sicer mi je ob odpiranju študentskega računa ponujala tudi neko kreditno, vendar pa me takrat ni kaj interesiralo.
Torej, ponuja NLB podobno kartico, kot ima Abanka debetno?

gazibo ::

Zato, da se zakomplicira življenje "prijateljem", ki bi vdrli na tvoj račun in si poskušali nakazati €...



se pravi bi jaz moral ta denar kar na njen paypal račun nakazat ? bi kdo drugače bil voljan pomagat v tej zagati ker se mi zdi da bi ona prvo mogla odpret paypal account in verificirat svoj ID kar zna trajat? seveda proti določenemu strošku

ok...kolko časa vzame da nekomu nakažem denar in se ta denar njemu prikaže na računu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

valentin0a ::

Pozdrav! vsem!
womb, če še nisi rešil problema, sem ti jaz pripravljen odkupiti nekaj denarja. Ti meni na moj pay račun nakažeš, jaz Tebi keš ali nakazilo na TRR.
Lp

xsum1 ::

mam jst isti problem z mastercardom.. torj zanima me ta debetna kartica, a se to kej razlikuje od kreditne, lahko plačuješ na netu po svetu v trgovinah z njo glih tko kot da bi mel kreditno? pa to se dobi kartica za dve leti al kako? (kot pri normalni)

drugače me pa zanima, če moraš met odprt račun pri a banki? ker jst mam na drugi banki odprt račun pa ne vem če lahko grem pol z vlogo na a banko? pa k pravte, da ni treba met nobenih prilivov, pol tud če sem dijak mi ne bo rekla na banki da morem met potrdilo o šolanju?

bluefish ::

najprej moraš pri abanki odpreti osebni račun, potem pa lahko še debetno.

Paramedic ::

Na Abanki lahko imaš brezplačni TRR, s katerim potem dobiš samo viso electron. Za BA Maestro so neki stroški vodenja, z viso electron pa nobenih. Lahko pa seveda imaš navaden račun z BA maestro in zaprosiš še za brezplačno viso electron. Visa electron je v vsakem primeru brezplačna.
End transmission.

xsum1 ::

aha thanks obema, se bom potem kar na banki oglasila.
zanima me še nekaj, kako dodaš denar v svoj paypal račun? ker tam ko kliknem add funds piše da to ne gre :S

cegu ::

A joj. Potlej dobim še 2 kartice, pa kuga nej z njimi?

bluefish ::

nič. Imaš ju pospravljene doma.

cegu ::

No, zaenkrat sem dobu le viso electron brez pin kode. In čakam...

GolferPepe ::

Ti... mogoče kdo ve kako je z davčno. Na DURS sem sicer klical, pa noben ne ve kako je s tem ;).
Recmo da dobiš neko nakazilo na PayPal in ta znesek nakažeš na VISO. A je treba to prijavit pri dohodnini?

bluefish ::

Ne.

Purusha ::

A kdo ve kolk je Paypal strošek pri nakazilu na kartico?
God is great, hmm... actually God is the greatest!

preem ::

kako je pa z davki v tem primeru? ima kdo s tem izkušnje? Recimo, če bi si redno dajal dol, po 1000EUR na mesec ali pa nekaj podobnega. Vem, da tako nizkih zneskov banke še ne poročajo dacarjem, ampak vseeno, kakšen je pa letni limit? Ali bi ti šteli v dohodnino?

fosil ::

Nisem strokovnjak za davčno pravo, ampak kakor vem je nakazilo iz paypala na tvoj račun samo prenos denarja iz enega računa na drugega in kot tak ni obdavčen.

Drugače pa je s prilivi na tvoj paypal račun. Očitno si ta denar nekako zaslužil, to pa seveda je obdavčeno. Tudi če si zaslužil v tujini.
Tako je!

Steinkauz ::

Razen poker, kar mi je mal lol

EDIT: Oziroma ostale igre na srečo v tujini

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

preem ::

in kako ugotovijo dacarji, kako si ti dobil denar na paypal? a tudi to imajo pokrito ?

fosil ::

Tudi tukaj ni bistven sam priliv na račun, ker je to ponovno samo prenos denarja iz nekega drugega račun na tvoj račun.

Pomemben je način s katerim si ti ta denar zaslužil. Če recimo za nekoga delaš, potem lahko ta tvoj delodajalec sporoča podatke dacarjem o tvojih zaslužkih.
Tako je!

preem ::

ja ampak če govorimo o pokru... a bo pokerstars sporočil našim dacarjem podatke?

lopov ::

Ne. Zato pa zdaj polemike okoli blokiranja IP ...

fosil ::

ja ampak če govorimo o pokru... a bo pokerstars sporočil našim dacarjem podatke?

Ravno to je tisto glavno vprašanje, pri katerem pa paypay nima veze.
O tem debata že teče v tej temi kjer vidim da že itak sodeluješ
Tako je!

preem ::

ja sej to vem, zmedel me je ta stavek 'Očitno si ta denar nekako zaslužil, to pa seveda je obdavčeno.'

fosil ::

No sej lahko rečemo da je poker na nek način zaslužen denar.

Recimo en drug primer, lahko bi ti recimo starši vsak mesec na paypal nakazovali žepnino, namesto da ti dajejo gotovino.
Verjetno je v tem primeru popolnoma jasno, da gre samo prenos denarja in da dacarji pri tem nimajo nič. Zato tudi dacarji nimajo direktnega vpogleda na transakcije na tvojem računu.
Tako je!

dado_car ::

Pozdrav.

Imam jedno pitanje, i puno bi bio zahvalan na odgovoru. Ja sam iz Zagreba, i pošto mi ovdje nemožemo primati uplate na Pay Pal(možemo samo slati), htjeo bi otvoriti račun u banci u Sloveniji. Zanima me ako neko zna je li to moguće, što sve treba, i jel se moguće onda registrirati na PP sa tom karticom ??? Nadam se da će mi neko pomoći.

hvala

boss-tech ::

Je kaj novega glede dviga denarja? Ter kako je z davki če gre recimo za donacije preko paypal?
http://tovornik.info

St235 ::

Davčna zakonodaje se popolnoma nič ne razlikuje ali pride denar za donacijo preko PP računa ali preko TRR računa ali preko kateregakoli drugega plačilnega kanala.

boss-tech ::

Se pravi moraš znesek prijavit k prihodkom? Sicer pa oni verjetno potem ne vedo ali je bila donacija ali kaj drugega...
http://tovornik.info

St235 ::

ČE gre za priliv na poslovni račun, potem ga treba nekam poknjižit.

boss-tech ::

Ne, čisto fizični račun. Donacije. Ampak ne vem ali je to potrebno prijavit ali ne
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Torej gre za donacije fizični osebi?

Enako kot vsak dohodek bi moral tudi tega prijavit. ČE ga ne si pač v prekršku, ali bo davčna to kdaj ugotovila je pa druga zgodba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738707 (21738) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134826 (14790) igi82m
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109425 (28275) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107016 (34063) PINki
»

PayPal help

Oddelek: Omrežja in internet
256797 (5963) rakun24

Več podobnih tem