» »

Ušla zgodnja beta Windows Blue

1
2
3

commissar ::

dvomim.

metro je namenjen za tablice in touchscreene. Nikakor ni nobena aplikacija namenjena uporabi na PCju.
Pač sistem so naredili tak da bi pospešili svoj tablični/telefonski program.

če pa dejansko sanjajo o metroju kot nadomestku desktopa morajo pa še veliko naredit.

enpac ::

Moje osebno iskusnje, so da je lazje na kvcu in postelji uporablat tablico, kot pa tipkati po tipkovnici in se navigirati z trackpadom. In kaj je bolse en, ki ne zeli vec kot eno napravo, da se vleze ali vsede na kavc prelozi prenosnik kot en lenovo yoga in uporablja prilagojene aplikacije na dotik, brskanje po internetu kaksne igerce ... Desktop kot je poznan danes na windowsih pa pomojem nebo nikoli zginil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

RejZoR ::

googleg1 je izjavil:

Po novem bodo generični gonilniki šli v pozabo. Od sedaj naprej je treba vse gonilnike *NUJNO* podpisati. Drugače jih je malo bolj zamotano inštalirati. Podpis gonilnikov pa avtomatično pomeni dodajanje v MS bazo, kjer jih Windows sam poišče. Tako, da sedaj ob inštalaciji dobiš prave gonilnike, brez problemov.

@Grumf ne se usipat na druge. Bila je pritožba, da je treba za zapiranje metro aplikacij nekaj vleči z miško pa iskati neka okna. Kaj naj na to napišem ? Pa Metro aplikacije so precej bolj tipkovnici prijazne.

Naj še malo naložim. Moja jeza na neumnimi 16:9 monitorji je končno malo potešena, ko lahko na Win8 enostavno dockam Metro aplikacije levo in desno od Desktopa (Win + .). Dockanje namiznih aplikacij (Win + Left/Right) je pristno že nekaj časa samo ni tako intuitivno ko operiraš z več okni.


Sej drugače so vsi driverji podpisani. Mogoče nimajo WHQL certifikata, so pa podpisani.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tamius Han ::

smash je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Prej Retard vmesnik... tolk butastega vmesnika v lajfu še nisem videl, pa se precej vrtim v GUI krogih, skinningu itd.
Sem se prav silil, da bi vzljubil ta novi tile based Start menu pa mi enostavno ne potegne ker je zasnovan absolutno debilno. Ne samo da te Start sedaj popolnoma loči od namizja (namesto da je samo popup menu), aktivacije panelov po kotih so lesene do konca, preklaplanje med screeni je bedasto (zgornji levi kot) in lovljenje funkcij za Shutdown, standby itd v 3 podmenujih je naravnost katastrofa. In kot vidim se ta trend nadaljuje v Win9.
Res mi ni jasno kaj delajo v Microsoftu. Kot da so odpustili VSE, ki so dosedaj delal na obstoječih vmesnikih in zaposlili trop 6 letnikov z voščenkami, ki jim niti ni čist jasno kako naredit lep in funckionalen vmesnik.
Folk, ki je delal na Aero Glass (WinVista, Win7) se niso šli radikalnih igric ampak so raje praktično do popolnosti izpilili obstoječ sistem, ki enostavno deluje in je res prijeten za uporabo. Ta groza od tile based Start-a pa je taka, da ko jo ravno napol vzljubiš ti zamori z neko traparijo, da bi vse skupaj najraje nekam ruknil...
Skratka močno dvomim, da se bom veselil Win9 če bojo tko nadaljeval...


rad bi te videl narediti predlog GUI-a sistema, ki bi podpiral desktop in mobilne naprave naenkrat


Plasma-desktop in Plasma Active?

Key Quest ::

smash je izjavil:

verjetno je plan tak, da bodo čedalje bolj vzpodbujali metro mode in se bodo aplikacije selile iz desktopa v metro

niso pa mogli kar preklopiti, zato so naredili tole polovično zadevo, da se userji malo privadijo

pomojem jim je na koncu cilj zadeve laufat samo še v nekem bodočem metro-ju



To si kr malce iz riti potegnil. Za Workstatione pac rabis klasicen desktop GUI in tle (zaenkrat) ni nobene pametne alternative in MS je prvi, ki se tega zaveda. Metro je pac boljsi start meni in poganjanje metro aplikacij ob desktop aplikacijah, pomeni da imas lahko prakticno multimonitor setup na enem samem monitorju. Konkretno mi osebno pride precej prav uporabljat desktop cez 3/4 monitorja in ob strani pa se Metro Messaging aplikacijo. Cesa bolj carskega Win GUI se ni videl.

opeter ::

Eno vprašanje: pri Windowsih so baje dobre vedno neparne verzije, je tako?
3.x, 98, 2000, xp, 7, 9 (Blue) itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

levaky ::

Ne vem, meni osmica deluje odlično:) Zdej če koda metro moti, ima na razpolago dodatke aka Start8, ampak kar se tiče samega delovanja sistema, pa je osmica tam kjer je sedmica oz morda še celo malenkost boljša(SSD optimization from the start, kar mislim da sedmica nima),...

matejdro ::

Isto pri meni, samo problem so tisti deli metra, ki jih ne moreš izklopiti oz. zamenjati.

Lahko uporabiš Start8 in ne uporabljaš metro aplikacij, ampak vseeno boš za npr. bluetooth nastavitve vržen v metro. In imam občutek da bo takšnih nastavitev vedno več.

MrStein ::

Key Quest je izjavil:


Metro je pac boljsi start meni in poganjanje metro aplikacij ob desktop aplikacijah, pomeni da imas lahko prakticno multimonitor setup na enem samem monitorju. Konkretno mi osebno pride precej prav uporabljat desktop cez 3/4 monitorja in ob strani pa se Metro Messaging aplikacijo. Cesa bolj carskega Win GUI se ni videl.

To si lahko imel že v Windows 3.0.
Namreč ob strani messaging program, preostanek pa desktop (ali kaka druga aplikacija).
(kaj ima to veze z multimonitor pa mi res ni jasno)

Start meni pa... meni ni nič boljši. V bistvu tam kliknem edino ikono (ali kako se po novem že imenuje) Firefoxa po loginu. Sicer pa ga uporabljam izključno kot search, kjer pa me moti, da loči programe, Control Panel in fajle, za razliko od Windows 7, kjer jih sicer loči med prikazom rezultatov, ampak išče vse naenkrat.
Lahko bi kaki Start8 instaliral, ampak toliko pa spet ne moti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mercier ::

Kaj takega se da uporabit, pa potenit dobljeno mapo kot toolbar na taskbar. Ali še malo zakomplicirat, pa je še kaj vključeno.

robocopy "%APPDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs" "%USERPROFILE%\Start" /s /xf *.ini Desktop.lnk
robocopy "%PROGRAMDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs" "%USERPROFILE%\Start" /s /xf *.ini Desktop.lnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Izi ::

RazzorX je izjavil:

Počasi bo z novejšimi verzijami izgled uporabniškega vmesnika prišel nazaj na Win 3.0.

Točno to tudi meni najprej pade v oči.
Če takole na hitro pogledaš tole namizje vse skupaj precej spominja na Windows, ki sem jih imel naložene nekje okoli leta 1990.
Vse napredne grafične tehnologije počasi in zanesljivo izginjajo. Nikjer ni več nobenih senc, 3D učinki gumbkov in objektov so povsem izginili, prosojnost oken se je tudi poslovila, ...
Grafično gledano so šli 20 let nazaj in že vsak Linux zgleda neprimerno bolj moderno.

Ni čudno, da so Windows 7 še vedno občutno dražji kot Windows 8 in kot kaže tudi ko bodo zunaj Windows 9 bodo Windows 7 še vedno najdražji sistem. Verjetno upravičeno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

techfreak :) ::

Grafično gledano so šli 20 let nazaj in že vsak Linux zgleda neprimerno bolj moderno.

Minimalizem je (ponovno) moderen.

antonija ::

Ko sem jaz bil majhen je M$ delal desktop OSje, kjer so imeli izglede z najnovejsimi graficnimi igrackimi, ampak dalo se je pa komot preklopit na najbolj basic no-thrills look ce se ti je tako zahotelo. Tudi win7 imajo se vedno to opcijo; lahko gledas super-duper prozorne effekte, scrollanje v tisoc smeri, twirllanje oken in menijev, itd. Lahko pa vse to izklopis, imas barvno shemo iz win 3.x in si zadovoljen v svojem minimalisticnem izgledu.
Vse to v casu, ko je M$ pridobil primat med namiznimi uporabniki (ki so uporabljali tako stare kripe od PCjev kot tudi najnovejse gaming masine).

Zdej bomo pa vsi drajsali en in isti vmesnik, dizajniran za telefone in tablice? Ja valda...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Izi ::

techfreak :) je izjavil:

Minimalizem je (ponovno) moderen.

Morda za oblikovalce, ki so stari 20 let. Za nas, ki smo to že nekoč videli, pa je to samo "Retro" in nič drugega.

Se mi pa zdi, da spet veliko ljudi meša besedi "moden" in "moderen". Moderen nima nobene veze z modo ampak s sodobnostjo. In sistem ne more biti sodoben, če ima 20 let star izgled.
Za razliko od modernosti, ki gre lahko samo naprej pa se moda vrti v krogu in trendi se ciklično ponavljajo. Ampak kot rečeno v računalništvu nima moda kaj iskati, samo modernost (sodobnost) in če se Microsoft tega ne zaveda je čas, da se poslovi. Alternativ imamo dovolj.

smash ::

V bistvu sem meni sedaj ko sem uporabnik win8 ze nekaj casa, zdi win7 look star.

Toliko o razlicnih okusih, modernosti in modnosti.

premak ::

smash je izjavil:

V bistvu sem meni sedaj ko sem uporabnik win8 ze nekaj casa, zdi win7 look star.

Toliko o razlicnih okusih, modernosti in modnosti.

Se popolnoma strinjam, tako da nisi edini.
Aero je kot moda oblačenja v 80. letih. Nekaj časa je kič zanimiv, potem pa je pač dovolj tega.
Tudi v web designu je vidno da gremo na "manj je več". Osebno mi je to všeč.

googleg1 ::

Men je nov izgled tudi zelo všečen. Če vas zanima kok retro dejansko je International Typographic Style @ Wikipedia. Ne gre se za to, kaj lahko dodaš. Gre se za to, kaj lahko vzameš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

Bananovec ::

Izi je izjavil:

RazzorX je izjavil:

Počasi bo z novejšimi verzijami izgled uporabniškega vmesnika prišel nazaj na Win 3.0.

Točno to tudi meni najprej pade v oči.
Če takole na hitro pogledaš tole namizje vse skupaj precej spominja na Windows, ki sem jih imel naložene nekje okoli leta 1990.
Vse napredne grafične tehnologije počasi in zanesljivo izginjajo. Nikjer ni več nobenih senc, 3D učinki gumbkov in objektov so povsem izginili, prosojnost oken se je tudi poslovila, ...
Grafično gledano so šli 20 let nazaj in že vsak Linux zgleda neprimerno bolj moderno.

Ni čudno, da so Windows 7 še vedno občutno dražji kot Windows 8 in kot kaže tudi ko bodo zunaj Windows 9 bodo Windows 7 še vedno najdražji sistem. Verjetno upravičeno ;)

Kvečjemu lahko trdimo, da je Win 8 (9) moderen s svojo modo.
Torej trenutno obstojati na oz. s svojim načinom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

KTr1sk ::

Mi (jaz) ki smo kupili Windows 8 naj bi (bomo) lahko nagradili ceneje ali celo brezplačno na Windows 9 (Blue), kaj mislite...da je to res?
http://microsoft-news.com/report-window...

Windows Blue has entered Milestone Preview development phase now.
UI hasn't changed much.
will have a better performance, Kernel gets downsized again
lower power consumption
Scaling is improved for Metro Apps, will fit to the screensize. Better windowing
Preview will be available in coming months
M1, MP, and then RTM
RTM Build number should be 9600
RTM phase starting 7th of June
Retail launch planned for August
Windows Blue upgrade is free for Windows 8 Users
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

CitroX ::

Moje ugotovitve in mnenje
W8 na novejših mašinah deluje hitreje od W7.
Retro metro je po svoje zanimiv (v ubuntu je že nekaj časa možno kaj natipkati, pa najde), se je pa potrebno navaditi. Tečno se je postavljati v kot in počakati in klikniti ... lahko bi pustili gumb start, ki bi enostavno retrometro vključil.
Gumb za izklop računalnika manjka, da ni potrebno nekaj mučkati in klikati ...
Če izključim računalnik, pričakujem, da me naslednjič vpraša za uporabnika, ne pa nekaj pametuje in ponudi zadnjega uporabnika. Je moteče, če je več ljudi na isti mašini.
Gonilniki proizvajalca včasih delajo največje težave, kot "neoptimizirani" priloženi v W8. Če imam generične, mi reguliranje osvetlitve ne deluje, če pa od sonyja, pa ne zna samodejno preklopiti drugi monitor.
Ne bi več zamenjal za W7.
Na žalost sem vezan na službo, kjer bi zlahka lahko prepovedali vse Wxy sisteme in uvedli kak ubuntu.
Upam,, da bo W9 popravili neke čudne fore v W8.
Efekti in sence ter podobna jajca na W7 po navadi najprej izključim, da ne smetijo in se mi slučajno ne zvrti :-) - upam, da jih v W9 ali blue ne bo privzeto vključenih.
Ali v MS res uidejo neke beta verzije ali pa je bilo potrebno malo trg testirati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CitroX ()

MrStein ::

Izi je izjavil:


Za razliko od modernosti, ki gre lahko samo naprej pa se moda vrti v krogu in trendi se ciklično ponavljajo. Ampak kot rečeno v računalništvu nima moda kaj iskati, samo modernost (sodobnost) in če se Microsoft tega ne zaveda je čas, da se poslovi. Alternativ imamo dovolj.

Lahko kaj več o tem?

A še kdo opaža problem, da aktivno okno ni na vrhu (ne, ni Always on Top, ali kaj podobnega v igri, gre za najnavadnejša okna najnavadnejših aplikacij - recimo Firefox) ampak po drugim?

Ponavadi se zgodi, ko se dalj časa zaganja nek program in tačas delam (klikam po) z drugim oknom neke druge aplikacije. Potem se pojavi novo okno, ki delno prekriva staro, ampak aktivno je tisto staro. Če potem kliknem v vidni del starega okna, se ne zgodi nič, še vedno ga prekriva to novo. Edino če kliknem novo, pa spet staro okno, se uredi (torej staro ej aktivno in na vrhu).

To s mi pod Win8Pro vsakih nekaj dni zgodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krneki0001 ::

Najbolj smešno mi je pri vsem tem, kako se vsi obešajo na metro. Zdej je pa metro tist, ki jim preprečuje uporabljat windows 8, češ da je grd in ne vem kaj. Ste na forumu malo naprednješih uporabnikov računalnikov, pa niste sposobni izklopit metroja in si narest start menija.

Še vedno pa najdete start meni pod c:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\, ampak ste očitno nesposobni narest link do tja. In vi se imate za napredne računalničarje.

Windows 8 je samo dodelan in optimiziran windows 7 z fullscreen start menijem in nekaj dodatnimi funkcijami, pa predelano grafiko. Deluje pa na starejših mašinah hitreje kot windows 7. Na isti mašini (X200 tablet, intel L9400, 8GB rama, 180GB SSD in 12col touch screen) delujejo windows 8 že na oko mnogo hitreje. Po merjenju časa pa je boot 17 sekund hitrejši, izvajanje recimo visual studia 2012 pa tudi veliko hitrejše.

Ker imam touch screen in si tudi kupujem same take prenosnike, uporabljam windows 8 že nekaj časa(od prve bete). Žena uporablja win 8 na ATOM procesorju tudi že nekaj časa. Prvi teden se je bunila, kaj je zdej to, dans ji je pa v službi na XP-jih težko delat, doma pa ne zamenja sistema, ker končno vse deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bluefish ::

Oprosti, vendar je link na mapo nekaj drugega kot dejanski meni.

mgermo ::

Tudi dejanski meni se da namestit..Start8 in podobni

krneki0001 ::

bluefish Samo povedal sem, da so vsi linki od vsega inštaliranega zbrano v tej mapi.
In iz teh linkov si komot narediš meni, če si vsaj delno pismen računalničar.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bluefish ::

Start8 in podobni so le overlay, prčkanje z izdelavo menijev pa je na dolgi rok nesmiselno. Bomo videli, kaj bo MS pripravil v naslednji verziji.

Mene sicer Metro ne moti, ovira je trenutno le v absurdni velikosti in programih, ki naserjejo kup bližnjic.

krneki0001 ::

Pa še za manj od delno pismenih računalničarjev:

1.) Kreiraš link (explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0})
2.) poimenuješ ga kot ti paše (start meni, start, ...)
3.) desni gumb in greš pod podrobnosti (properties) in mu dodeliš ikono (recimo ehshell.exe ima tako kot je na start meniju v windows 7)
4.) desni gumb in klikneš pin to taskbar in ga premakneš na prvo mesto

Zdej zgleda, kot da imaš start meni, pa ko klikneš, se ti odpre meni s tvojimi inštaliranimi aplikacijami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

win64 ::

W9:
modern ui:
- ne moreš več kar tako premikati kvadratkov, moraš dati desni klik in customize, šele potem lahko
- nova velikost kvadratkov(ultra majhnih) se ne da premikati okoli
- kalkulator sem pogrešal, ampak manjka programerski
- veliko več nastavitev v nadzorni plošči(skydrive, uporabniki, resolucija, update/recovery, regionalne nastavitve, iskanje po nastavitvah, upravljanje z metro aplikacijami(poraba prostora, onemogočanje posodabljanja/kazanja sporočil po urah ..). Obstaja celo možnost, da modern ui deluje na win8 način(po videnem pa spremeni samo prikaz nastavitev, v starem prikau nastavitev ne najdem kljukice, ki bi to dala nazaj).
- alarm zgleda v redu(ima tudi štoparico in odštevalnik)
- snemalnik zvokov snema zvoke in jih doda na seznam, zvoke se da tudi obrezati
- še vedno je noter messenger, čeprav ga bodo čez 2 tedna ukinili, mogoče pa dela preko skypa?

Na splošno na namizju ni vidnih razlik, splošna hitrost je tam-tam.

krneki0001 ::

kalkulator??? si mogoče kliknil na meni v kalkulatorju? Imaš namreč na izbiro standard, scienticic, programmer in statistics.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

win64 ::

kalkulator v modern ui nima programer in statistics, desktop aplikacija je enaka kot v windows 7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

krneki0001 ::

Potem pa inštaliraš mali miljon zastonjskih za v metro, pa boš že našel primernega zase.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Aha, se pravi Win8 je super ce:
- Cez instaliras overlay za desktop
- Ustvaris nekaj bliznjic s linki ki nimas sans da jih uganes (explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0})
- Ustvaris bliznjice za izklop
- ???
- profit

A se samo meni zdej al je lazje zrihtat eno sodobno distribucijo linuxa da bo na njej vse dleovalo tako kot mora (vkljucno s printerjem) :|

EDIT: Ubistvu sem tudi z win7 moral kar nekaj casa sariti po registru da sem odstranil vse glupe libraryje ki so nasrani v explorerju... tako da je ubistvu win8 res izpiljena sedmica: se vec prckanja po drobovju da dobis nek OS ki normalno izgleda in deluje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

KTr1sk ::

CitroX je izjavil:


Če izključim računalnik, pričakujem, da me naslednjič vpraša za uporabnika, ne pa nekaj pametuje in ponudi zadnjega uporabnika. Je moteče, če je več ljudi na isti mašini.

mislim da je to to:
User List Enabler for Windows 8
http://winaero.com/comment.php?comment....


CitroX je izjavil:


Gumb za izklop računalnika manjka, da ni potrebno nekaj mučkati in klikati ...

Handy Shortcuts 1.0 (lahko ustvariš ikono za zaustavitev sistema, ponovno zagon..itd) na namizje in na novi start meni
http://www.softpedia.com/get/Desktop-En...


CitroX je izjavil:


Upam,, da bo W9 popravili neke čudne fore v W8.
Efekti in sence ter podobna jajca na W7 po navadi najprej izključim, da ne smetijo in se mi slučajno ne zvrti :-) - upam, da jih v W9 ali blue ne bo privzeto vključenih.

se popolnoma strinjam

in tudi glede start ikono se da nazaj dobit da ne klikaš v prazen kot
http://subrasuro.blogspot.com/2013/02/m...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

antonija je izjavil:


A se samo meni zdej al je lazje zrihtat eno sodobno distribucijo linuxa da bo na njej vse dleovalo tako kot mora (vkljucno s printerjem) :|

Ha ha, dobra, stari. Res dobra! :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

[D]emon ::

CitroX je izjavil:

Tečno se je postavljati v kot in počakati in klikniti ... lahko bi pustili gumb start, ki bi enostavno retrometro vključil.


Ker Windows tipka ne obstaja, kajne ? ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Meizu ::

Bananovec je izjavil:

71GA je izjavil:

Vmesnik je grd in izgleda ko nek star LXDE, XFCE za Linux. Linux z Gnome 3 je tukaj par let pred Windowsom...

Lep že je, lep. Kaj pa uporaben?
Also na Osmici delajo vsi gonilniki od XPjev dalje. Jamranje, da ni gonilnikov je konec koncev samo produkt lenobe. Še vedno so se našli gonilniki. Morda res ne na proizvajalčevi strani, a našli so se.


Odkar sem prešaltal na Linuxe na Winse ne pridem več nazaj. Storilnost in večopravilnost ter lagodje pri delu je v Linuxu neprimerno boljša. Naslednji korak je kvečjemu osx. Pa še to zgolj zaradi večje podpore glasbeni studijski opremi. Linux has it all.

MrStein je izjavil:

Key Quest je izjavil:


Metro je pac boljsi start meni in poganjanje metro aplikacij ob desktop aplikacijah, pomeni da imas lahko prakticno multimonitor setup na enem samem monitorju. Konkretno mi osebno pride precej prav uporabljat desktop cez 3/4 monitorja in ob strani pa se Metro Messaging aplikacijo. Cesa bolj carskega Win GUI se ni videl.

To si lahko imel že v Windows 3.0.
Namreč ob strani messaging program, preostanek pa desktop (ali kaka druga aplikacija).
(kaj ima to veze z multimonitor pa mi res ni jasno)

Start meni pa... meni ni nič boljši. V bistvu tam kliknem edino ikono (ali kako se po novem že imenuje) Firefoxa po loginu. Sicer pa ga uporabljam izključno kot search, kjer pa me moti, da loči programe, Control Panel in fajle, za razliko od Windows 7, kjer jih sicer loči med prikazom rezultatov, ampak išče vse naenkrat.
Lahko bi kaki Start8 instaliral, ampak toliko pa spet ne moti.


Zanimivo da to Linux vsebuje že dolgo vrsto let (multi-desktop). Me res zanima zakaj winsi nikoli nisi vsebovali tega. patentirano mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

smash ::

antonija je izjavil:

Aha, se pravi Win8 je super ce:
- Cez instaliras overlay za desktop
- Ustvaris nekaj bliznjic s linki ki nimas sans da jih uganes (explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0})
- Ustvaris bliznjice za izklop
- ???
- profit

A se samo meni zdej al je lazje zrihtat eno sodobno distribucijo linuxa da bo na njej vse dleovalo tako kot mora (vkljucno s printerjem) :|

EDIT: Ubistvu sem tudi z win7 moral kar nekaj casa sariti po registru da sem odstranil vse glupe libraryje ki so nasrani v explorerju... tako da je ubistvu win8 res izpiljena sedmica: se vec prckanja po drobovju da dobis nek OS ki normalno izgleda in deluje.


v bistvu ne rabiš naredit nič od zgornjega..to delajo samo nostalgiki na prejšnje verzije

kot sem že rekel..naj mi en pove, zakaj rabi start menu - ker jaz se ne spomnim da bi ga kliknil v win7

RejZoR ::

premak je izjavil:

smash je izjavil:

V bistvu sem meni sedaj ko sem uporabnik win8 ze nekaj casa, zdi win7 look star.

Toliko o razlicnih okusih, modernosti in modnosti.

Se popolnoma strinjam, tako da nisi edini.
Aero je kot moda oblačenja v 80. letih. Nekaj časa je kič zanimiv, potem pa je pač dovolj tega.
Tudi v web designu je vidno da gremo na "manj je več". Osebno mi je to všeč.


Biggest load of bullcrap... Če ti je Aero Glass kič, potem imaš nekaj hudo narobe pošlihtano glede definicije "kič" in estetski design. Ne samo da je premikanje oken bolj tekoče v Aero Glass načinu, edino kar Aero Glass naredi je, da imajo robovi oken dejansko efekt kot bi bil gor nameščeno mat steklo. Vidi se čez ampak samo barvni obris. In to ej to. Kako je lahko to kakorkoli moteče mi pa ni jasno... Da ne omenjm, da lahko sam nastaviš stopnjo prepuščanja "svetlobe" od 0% do skoraj 100%.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

win64 ::

Da, lahko nastaviš. In ne boš verjel, da nekaterim paše 0% prosojnost brez efektov.

smash ::

točno tako...ko se navadiš win8, vidiš, da je aero čisti kič :)

Bor H ::

Jaz sem Start meni v Win7 uporabljal izključno kot windows knof + prvih nekaj črk iskanega programa. V W8 lahko naredim identično. Zakaj bi uporabnik klikal start, programs, ms office, word namesto da pritisne 5 knofov na tipkovnici ne vem.

antonija ::

smash je izjavil:

točno tako...ko se navadiš win8, vidiš, da je aero čisti kič :)
Sem ze bil navajen na win 3.x, pa sem se uspel navadit na Aero. Mogoce se pa na win8 ne navadim ker sem bil na podoben izgled navajen 15 let nazaj...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

smash ::

antonija je izjavil:

smash je izjavil:

točno tako...ko se navadiš win8, vidiš, da je aero čisti kič :)
Sem ze bil navajen na win 3.x, pa sem se uspel navadit na Aero. Mogoce se pa na win8 ne navadim ker sem bil na podoben izgled navajen 15 let nazaj...


hočeš rečt, da če bodo čez en let spet moderne hlače na zvonc, da jih ne boš obleku?

PARTyZAN ::

No, jaz se butt ugly desktopa nisem navadil, pa sem na Win8 od izida. Sence niso samo kič, dejansko ti pomagajo ugotovit v kakšnem zaporedju so okna naložena.

Vmesnik brez vsakršne globine



Also bonus: nekemu dizajnerju se je zdelo fino dat na drsnike, ki imajo svetlo ozadje ... svetlo barvo. Da se ja čim težje loči.

Bor: Win8 ločuje iskalne rezultate na apps, settings in files. Win7 se ni šel tega debilizma (poleg tega, da stvar ni bila full screen drugi svet)

Nasploh mi je žal, da sem kupil licenco. Tega hudo opevanega performance boosta v primerjavi s sedmico ne opazim, je pa res da se hitreje zboota. (Yay, enkrat na mesec čakam par sekund manj, da se računalnik prižge!). Aja, pa ta hitrejši boot je na račun ogromno izklopljenih servisov. Sem ugotovil, ko sem moral googlat, zakaj mi volume valjček na tipkovnici ne dela več, razlog je, da je servis, ki je potreben za delovanje le tega po defaultu izklopljen. Dvomim, da bi povprečen uporabnik sploh znal sam ugotovit kaj je narobe, kaj šele odpravit napako.

Do menjave sistema se bom silil s to osmico samo zato, ker mi je žal 30EUR za upgade licenco. Na nov računalnik gre pa definitivno Win 7.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

antonija ::

hočeš rečt, da če bodo čez en let spet moderne hlače na zvonc, da jih ne boš obleku?
Ne, hlac na zvonc ne bom obleku v zivljenju ever sploh ;). Jaz pa moda se ne razumeva najbolje... nekako mi socialisticni princip diktiranja kaj je vredno nosit/delat ne disi prevec. Iz istega razloga bo OS na mojih compih ustrezno prilagojen da bo _meni_ OK za delat, pa si lahko trenutno modo proizvajalci nekam vtaknejo. Ce ni moznosti prilagoditve, bom pa moj denar porabil za kaj drugega, recimo hlace ki niso na zvonec.

Out of the box pa itak nobena stvar dons ne dela tako kot bi morala, ce ne zaradi bugov pa ker je nek dizajner dobil enkratno idejo da bo fural modo namesto modernosti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

No, jaz se butt ugly desktopa nisem navadil, pa sem na Win8 od izida. Sence niso samo kič, dejansko ti pomagajo ugotovit v kakšnem zaporedju so okna naložena.

 Vmesnik brez vsakršne globine

Vmesnik brez vsakršne globine



A lahko daš se primer s sencami?
("sence" so prva stvar, ki jo izklopim na novem PC, tako ne vem, kako prednost ponujajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

To, da jih ti izklopiš seveda pomeni, da jih mora izklopit cel svet. Včasih smo imeli izbiro, zdaj je nimamo več.

In ja, naprezam oči, ko imam naloženih več nemaksimiranih oken. Podzavestno skušam ugotovit zaporedje oken, pa nekako ne gre najbolj, razen če se res potrudiš in osredotočiš na robove. Fail.

matejdro ::

Aja, pa ta hitrejši boot je na račun ogromno izklopljenih servisov.


Hitrejši boot je na račun hibernata. Privzeto se računalnik ne izklopi, ampak gre v neke vrste delni hibernate (sistem se hibernira, podatki pa ne).

smash ::

matejdro je izjavil:

Aja, pa ta hitrejši boot je na račun ogromno izklopljenih servisov.


Hitrejši boot je na račun hibernata. Privzeto se računalnik ne izklopi, ampak gre v neke vrste delni hibernate (sistem se hibernira, podatki pa ne).


kakorkoli..jaz ga že zaradi tega zdaj prižgem večkrat na dan..saj je boot 15 sec

na win 7 sem čakal par minut, tako da ko se je mašina prižgala, je tisti dan nisem več ugašal :)

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

To, da jih ti izklopiš seveda pomeni, da jih mora izklopit cel svet.

Huh? Preberi še enkrat.

Ponavljam: ne poznam teh senc, zato me zanima tisto, kar si trdil, da pomagajo pri ugotavljanju globine.

Lahko sicer tudi kdo drug obrazloži.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415281 (11680) krneki0001
»

Pobegli Windows 8.1 Update 1 razkriva korak k poznanemu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4715920 (12564) boolsheat
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410482 (6886) Jst
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937860 (32434) Lonsarg
»

Windows 8 čez dve leti?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
165906 (4598) bluefish

Več podobnih tem