» »

Ušla zgodnja beta Windows Blue

Ušla zgodnja beta Windows Blue

The Verge - Na internet je pricurljala ena izmed zgodnjih beta verzij Microsoftovega operacijskega sistema Windows Blue, ki bo naslednja inačica za Windows 8. Gre za verzijo z zaporedno številko (build) 9364, ki je po doslej zbranih podatkih ušla enemu izmed Microsoftovih ameriških ali francoskih partnerjev (viri si o tem še nasprotujejo) z dne 15. marca 2013. Po spletu so takoj zaokrožili posnetki in recenzije nove verzije, v ne najbolj legalnih kotičkih pa se valja cela ISO-datoteka, ki vsebuje nov operacijski sistem (ušla je zgolj 32-bitna verzija). Gre za časovno omejeno verzijo, ki bo potekla leta 2014.

Kaj je torej videti novega na prvi pogled? Uporabniški vmesnik je zdaj zglajen in izpiljen Metro iz Windows 8, in sicer ima možnost uporabe manjših ali večjih živih ploščic, več možnost prilagoditve (recimo več barv), tako imenovane Snap Views za sočasen ogled več odprtih aplikacij v Metroju (za zdaj dveh), izboljšana podpora za več zaslonov itd. Novost so še aplikacije Calculate, Sound Recorder, Movie Moments in Alarms. Windows 8 Charms je doživel manjšo predelavo, vključno z možnostjo Play, Nadzorna plošča dobiva več možnosti, tako da bo urejanja nastavitev enostavneje dostopno.

Uradno predogledno verzijo naj bi Microsoft izdal sredi tega leta, končne verzije (RT, Personal, Professional, Standard Server, Enterprise Server, Datacenter Server, Web Server) pa do izteka tega leta. Do takrat si lahko sline pocedite na tejle pobegli inačici, a to počnete na lastno odgovornost. Prav tako jo boste morali poiskati sami.

146 komentarjev

«
1
2 3

Dr_M ::

Slo-tech poroca o ukinitvi imena "Metro", pa kljub temu se vedno pisci novic ustrajajo pri Metroju.

RazzorX ::

Počasi bo z novejšimi verzijami izgled uporabniškega vmesnika prišel nazaj na Win 3.0.

Bistri007 ::

Ni Metro, pač pa Retro.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PARTyZAN ::

Slotech rabi +1 knof na postih, ker je komentar pred mano zmaga epskih razsežnosti.

vostok_1 ::

Skratka biznis sm naredu. Kupu win 8 pro za 30eu in sem dober za nasledjih 10 let oz. do nove akcije.

Hair ::

izgleda da so spremenili strategijo 1x na 10 let 300€ in bo zdaj 1x na leto 30€
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Bananovec ::

Saj je bilo že nekje napisano, da z njihovo novo vizijo mislijo izdajati Windowse na vsakih par let.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

RejZoR ::

Prej Retard vmesnik... tolk butastega vmesnika v lajfu še nisem videl, pa se precej vrtim v GUI krogih, skinningu itd.
Sem se prav silil, da bi vzljubil ta novi tile based Start menu pa mi enostavno ne potegne ker je zasnovan absolutno debilno. Ne samo da te Start sedaj popolnoma loči od namizja (namesto da je samo popup menu), aktivacije panelov po kotih so lesene do konca, preklaplanje med screeni je bedasto (zgornji levi kot) in lovljenje funkcij za Shutdown, standby itd v 3 podmenujih je naravnost katastrofa. In kot vidim se ta trend nadaljuje v Win9.
Res mi ni jasno kaj delajo v Microsoftu. Kot da so odpustili VSE, ki so dosedaj delal na obstoječih vmesnikih in zaposlili trop 6 letnikov z voščenkami, ki jim niti ni čist jasno kako naredit lep in funckionalen vmesnik.
Folk, ki je delal na Aero Glass (WinVista, Win7) se niso šli radikalnih igric ampak so raje praktično do popolnosti izpilili obstoječ sistem, ki enostavno deluje in je res prijeten za uporabo. Ta groza od tile based Start-a pa je taka, da ko jo ravno napol vzljubiš ti zamori z neko traparijo, da bi vse skupaj najraje nekam ruknil...
Skratka močno dvomim, da se bom veselil Win9 če bojo tko nadaljeval...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

galu ::

Kakšen win9? Kolikor jaz vidim je tole zgolj en "service pack" za W8.:|
Tako to gre.

mgermo ::

Al pa če naložiš Start8 pa greš direkt v desktop mode, z start menijem in metra ne rabiš gledat.

flbroker ::

Čas je da ReactOS dobi malo več podpore s strani vseh mogočih neodvisnih, odprtokodnih, šolskih... organizacij.

Bistri007 ::

RejZoR je izjavil:

Res mi ni jasno kaj delajo v Microsoftu. Kot da so odpustili VSE, ki so dosedaj delal na obstoječih vmesnikih in zaposlili trop 6 letnikov z voščenkami, ki jim niti ni čist jasno kako naredit lep in funckionalen vmesnik.
Folk, ki je delal na Aero Glass (WinVista, Win7) se niso šli radikalnih igric ampak so raje praktično do popolnosti izpilili obstoječ sistem, ki enostavno deluje in je res prijeten za uporabo.

Po Applovsko hočejo biti trend-setter. Milijardo PC uporabnikov hočejo prenesti na novo platformo in si zagotoviti primat za naslednje desetletje.

Ali jim to ratuje, je še prezgodaj govoriti. Z Win8 imajo tri leta, da vidijo, kako uspešno bo. Plan B je še vedno, da v Win9 vključijo celoten Win7 vmesnik - MS EA pa take fore.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

smash ::

RejZoR je izjavil:

Prej Retard vmesnik... tolk butastega vmesnika v lajfu še nisem videl, pa se precej vrtim v GUI krogih, skinningu itd.
Sem se prav silil, da bi vzljubil ta novi tile based Start menu pa mi enostavno ne potegne ker je zasnovan absolutno debilno. Ne samo da te Start sedaj popolnoma loči od namizja (namesto da je samo popup menu), aktivacije panelov po kotih so lesene do konca, preklaplanje med screeni je bedasto (zgornji levi kot) in lovljenje funkcij za Shutdown, standby itd v 3 podmenujih je naravnost katastrofa. In kot vidim se ta trend nadaljuje v Win9.
Res mi ni jasno kaj delajo v Microsoftu. Kot da so odpustili VSE, ki so dosedaj delal na obstoječih vmesnikih in zaposlili trop 6 letnikov z voščenkami, ki jim niti ni čist jasno kako naredit lep in funckionalen vmesnik.
Folk, ki je delal na Aero Glass (WinVista, Win7) se niso šli radikalnih igric ampak so raje praktično do popolnosti izpilili obstoječ sistem, ki enostavno deluje in je res prijeten za uporabo. Ta groza od tile based Start-a pa je taka, da ko jo ravno napol vzljubiš ti zamori z neko traparijo, da bi vse skupaj najraje nekam ruknil...
Skratka močno dvomim, da se bom veselil Win9 če bojo tko nadaljeval...


rad bi te videl narediti predlog GUI-a sistema, ki bi podpiral desktop in mobilne naprave naenkrat

flbroker ::

Saj to je zelo nesmiselno, kombinirat hruška in jabolka. Tisti ki je to predlagal bi ga morali odpustiti v istem trenutku. Tudi ko se vpišeš na faks greš študirat specifično smer in ne vse možne smeri naenkrat -> zato ker je bolje biti dober v eni stvari kot povprečen v desetih.

Bananovec ::

flbroker je izjavil:

Čas je da ReactOS dobi malo več podpore s strani vseh mogočih neodvisnih, odprtokodnih, šolskih... organizacij.

Če imel vse funkcionalnosti sistema, po katerem se zgleduje + si boš lahko sam izbiral te funkcionalnosti, potem je zame to to.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

RejZoR ::

mgermo je izjavil:

Al pa če naložiš Start8 pa greš direkt v desktop mode, z start menijem in metra ne rabiš gledat.


To že ampak še vedno ostane cel kup nelogično narejenih stvari. In manjko transparentnosti naredi "Metro" vmesnik dolgočasen da si izpahneš čeljust od zehanja. Sej ima lepe določene prehode in animacije ampak skoraj nič ne more prekositi čudovitega Aero Glass-a imo. Že sam taskbar, ki ga gledaš 99% časa je lepo prepuščal wallpaper v ozadju in je izgledalo res prijetno za oko. Zdej pa gre čez glih tolk spodnje slike, da mal vidiš, drugače pa je flat fleha barve brez vsake globine. Malenkosti, ki čist spremenijo feel vmesnika...

@smash
Seveda se da. En vmensik za desktop, en za mobilne naprave. Kot je bilo do sedaj. Windows Phone 7 deluje super na mobitelih, Aero Glass pa na desktopih. Zakaj ni moglo ostati tko? Kar pa hočejo naredit oni je montirat avtomobilsko armaturo v avto in v letalo. V eni napravi bo delovala dobro, v drugi pa katastrofalno.
In tole tile sranje je bilo več kot očitno narejeno izključno s prenosnimi napravami v mislih in nekaj malega z desktopi.
Ampak ko potegneš črto ni ne tič ne miš ampak kr neki. Nej se raje držijo tistega kar dela super na posamezni platformi, ne da so lenuhi leni in hočejo furat en povprečno gnil vmesnik na vseh napravah.
Ker tko enostavno ne gre in bi pričakoval, da bo nekdo s toliko izkušnjami in zgodovino razumel take stvari.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

bluefish ::

galu je izjavil:

Kakšen win9? Kolikor jaz vidim je tole zgolj en "service pack" za W8.:|
Tudi ob razvoju W8 je bila prva pobegla verzija videti kot W7. Seveda pa je možno, da se gre za SP1. Po drugi strani se je nekaj govorilo, da servisnih paketov ne bo več.

galu ::

bluefish je izjavil:

galu je izjavil:

Kakšen win9? Kolikor jaz vidim je tole zgolj en "service pack" za W8.:|
Tudi ob razvoju W8 je bila prva pobegla verzija videti kot W7. Seveda pa je možno, da se gre za SP1. Po drugi strani se je nekaj govorilo, da servisnih paketov ne bo več.


Ja, ker je bla večina tistih slik fake. Je pa nekaj - na vseh W8 'leaked pics' (vsaj kolko sem zdaj po googlu prerovaril) je na About Windows pisalo Confidential (pre-release) Windows, ali pa Windows 8 (tiste so bile večinoma fake, razen zadnjih).

Tu piše gor Windows 8 build xyz.
Tako to gre.

Bistri007 ::

bluefish je izjavil:

Seveda pa je možno, da se gre za SP1. Po drugi strani se je nekaj govorilo, da servisnih paketov ne bo več.

Gre za NT 6.3.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

carota ::

smash je izjavil:

rad bi te videl narediti predlog GUI-a sistema, ki bi podpiral desktop in mobilne naprave naenkrat

Lahko pogledaš Ubuntu, ta ima vsaj shut-down gumb na pričakovanem mestu. V Win8 ne najdeš, če ne veš kje iskat.

Se vam ne zdi, da ni več razloga, da bi se imenovali "Windows" / "Okna"? Morda Microsoft Ploščice. :))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bluefish ::

galu je izjavil:

Ja, ker je bla večina tistih slik fake. Je pa nekaj - na vseh W8 'leaked pics' (vsaj kolko sem zdaj po googlu prerovaril) je na About Windows pisalo Confidential (pre-release) Windows, ali pa Windows 8 (tiste so bile večinoma fake, razen zadnjih).

Tu piše gor Windows 8 build xyz.
Povsem možno.

Je pa seveda gotovo, da W9 prihaja.

Looooooka ::

Seveda se da. En vmensik za desktop, en za mobilne naprave. Kot je bilo do sedaj. Windows Phone 7 deluje super na mobitelih, Aero Glass pa na desktopih. Zakaj ni moglo ostati tko? Kar pa hočejo naredit oni je montirat avtomobilsko armaturo v avto in v letalo. V eni napravi bo delovala dobro, v drugi pa katastrofalno.
In tole tile sranje je bilo več kot očitno narejeno izključno s prenosnimi napravami v mislih in nekaj malega z desktopi.

Sem sam mislil isto, dokler ni bil na slo-techu podan link, kjer je lepo vidno, da prodaja desktop PC-jev pada...prodaja prenosnikov pa strmo narasca.
Epic fail je bil kvecjemu to, da nista Intel in Microsoft pred izdajo pritisnila na proizvajalce, da naj v laptope obvezno vtaknejo touch screen.
To bo zdaj naredil Intel s haswell procesorji in novimi ultrabooki.
Zadeva je res butasta ce si se naprej prisiljen uporabljati misko(kar pac si ce pogledas izbiro laptopov...).
Ce nic drugega bodo vsaj dvignili prodajo touch screenov, kar lahko magar izkoristijo drugi operacijski sistemi(pa da vidimo njihove vmesnike...).
Toliko casa so vsi bluzili, da sta touch in 3D the next big step...ampak niso nic naredili, da bi si lahko uporabniki kaj pametnega celo kupili in s tem sploh ustvarili neko zacetno bazo uporabnikov, ki bi celo lahko uporabljali programe s temi zadevami v mislih.
Zdaj pa pac vsi dr*amo misko in pizdimo cez start. In to upraviceno.

matejdro ::

mgermo je izjavil:

Al pa če naložiš Start8 pa greš direkt v desktop mode, z start menijem in metra ne rabiš gledat.


Kaj pa nastavitve za Bluetooth in Wifi?

RejZoR ::

Looooooka je izjavil:

Seveda se da. En vmensik za desktop, en za mobilne naprave. Kot je bilo do sedaj. Windows Phone 7 deluje super na mobitelih, Aero Glass pa na desktopih. Zakaj ni moglo ostati tko? Kar pa hočejo naredit oni je montirat avtomobilsko armaturo v avto in v letalo. V eni napravi bo delovala dobro, v drugi pa katastrofalno.
In tole tile sranje je bilo več kot očitno narejeno izključno s prenosnimi napravami v mislih in nekaj malega z desktopi.

Sem sam mislil isto, dokler ni bil na slo-techu podan link, kjer je lepo vidno, da prodaja desktop PC-jev pada...prodaja prenosnikov pa strmo narasca.
Epic fail je bil kvecjemu to, da nista Intel in Microsoft pred izdajo pritisnila na proizvajalce, da naj v laptope obvezno vtaknejo touch screen.
To bo zdaj naredil Intel s haswell procesorji in novimi ultrabooki.
Zadeva je res butasta ce si se naprej prisiljen uporabljati misko(kar pac si ce pogledas izbiro laptopov...).
Ce nic drugega bodo vsaj dvignili prodajo touch screenov, kar lahko magar izkoristijo drugi operacijski sistemi(pa da vidimo njihove vmesnike...).
Toliko casa so vsi bluzili, da sta touch in 3D the next big step...ampak niso nic naredili, da bi si lahko uporabniki kaj pametnega celo kupili in s tem sploh ustvarili neko zacetno bazo uporabnikov, ki bi celo lahko uporabljali programe s temi zadevami v mislih.
Zdaj pa pac vsi dr*amo misko in pizdimo cez start. In to upraviceno.


Ja in ne. Microsoft namreč očitno še ni slišal za mouse gestures. Isto kar delamo na telefonih, da mahamo s prsti okoli, isto lahko delaš tud z miško. Če bi so called Metro imel to, bi bil prav prijeten za uporabo. Tko pa moraš večino časa miško pomikat 500 kilometrov daleč do posameznih kotov ekrana, lovit scroll bare in klofat SPACE knof. Madona sej nismo v letu 1995...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

premak ::

Meni pa aero ni bil preveč všeč, sem ga pa vseeno uporabljal, ker na win7 je tista klasična tema res za nikamor.
Na win8 mi je pa vmesnik res špica ker je clean in lepo zgleda, neprosojnost mi je prej plus kot minus. Ne odvrača pozornosti od dela, zato mi je veliko udobnejši od sedmice.
Metro pa pač kakor komu paše. Uporabljam ga za zagon programov - tipka Windows + natipkam prvih nekaj znakov + Enter. Enostavno in hitro.

Treba je razmišljat širše - danes imaš lahko nek manjši ultramobilni rač., ki mu je metro pisan na kožo. Ko pa priklopiš en spodobno velik ekran in ostalo periferijo pa uporabljaš desktop mode.

Dostopnost določenih stvari je pa res... Za shutdown sem si naredil bližnjico, sleep pa vedno vklapljam s tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: premak ()

MrStein ::

Sound Recorder

Na to je Windows svet čakal od 1990 dalje.

Aja, ni.

:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bananovec ::

Saj je itak brezveze, da M$ vtikuje noter svoje programe, ko pa mu zaradi tega z evropske strani pišemo kazni. :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Grumf ::

flbroker je izjavil:

Čas je da ReactOS dobi malo več podpore s strani vseh mogočih neodvisnih, odprtokodnih, šolskih... organizacij.

No tale pa kar se mene tiče dobi en velik plus ena. Tudi jaz stavim na react OS. Linux na desktopu je govno (pa naj se fanboyi na zadnji nosni
mozolj postavijo, v 10 letih ga niso speglali in tudi kasneje ga ne bojo), Windowsi so čisto odtavali, se prav pozna da Microsoft nima več pojma
kaj dela (razen da pripravlja OS za v cloud, html gui ipd), reactOS pa bi lahko bil TO, ves software bo še vedno delal, spodaj pa open source
platforma brez priveska linuxaškega smradu... win-win.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

petzup ::

Mene osebno tudi ni ta Win8 navdušil. Včasih je bil top Xp od MS, zdaj pa Win7 in mislim da bom še kar nekaj časa vstrajal pri tem. Glede mobilnih platform pa mislim da je MS for mobile tako že za časom, so androidi 100 svetlobnih let pred njimi, bo težko sploh vštric z takšno konkurenco prit.

antonija ::

flbroker je izjavil:

Čas je da ReactOS dobi malo več podpore s strani vseh mogočih neodvisnih, odprtokodnih, šolskih... organizacij.
Sem sprobal tole cudo in moram rect da je ze na doovlj visokem nivoju za javno upravo. Solitaire dela BP, minesweeper tudi (in oba sta integrirana). Samo se en urejevalnik texta ki ne podpira tabulatorjev in line spacina morajo vgradit pa bojo nasi javni upravniki na njem kot doma!! :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

win64 ::

@Grumf: saj ne, da reactos pacajo skupaj že deset let, pa več od alfa verzije ne morejo pokazati.

Mipe ::

antonija je izjavil:

flbroker je izjavil:

Čas je da ReactOS dobi malo več podpore s strani vseh mogočih neodvisnih, odprtokodnih, šolskih... organizacij.
Sem sprobal tole cudo in moram rect da je ze na doovlj visokem nivoju za javno upravo. Solitaire dela BP, minesweeper tudi (in oba sta integrirana). Samo se en urejevalnik texta ki ne podpira tabulatorjev in line spacina morajo vgradit pa bojo nasi javni upravniki na njem kot doma!! :))

http://jira.reactos.org/issues/?jql=iss...
964 odprtih hroščev, in to še v plenicah. Pri tem trendu bo tale urejevalnik teksta dodal kakih 16 novih hroščev. :P

Glugy ::

ma dej kakšn touchpad na winsih? to men ne zgleda sploh. pol je pa ekran vs umazan od prstnih odtisov skoz katere morš gledat ko "narobe" posvet svetloba. Men se bolš zdi miška tko k so nas navadl. Pa ta "Metro" se mi zdi preveč podobn tablicam in mi nima tistga nekega svojevrstnga oblikovanja. Ampak ja to je pač sam moj okus. verjamem da vas je tavžnt k so vam pa te kocke pa neka tak svojevrstna razporeditev vsega všeč.

fci219 ::

Win8 mam sedaj že kar en čas, vsaj pol leta in kot operacijski sistem deluje odlično. Naloži se v približno 20 sekundah z HDD in sama hitrost delovanja je res izjemna. Ampak pomanjkljivosti pa samo uporabo precej otežujejo, tudi zaradi novosti.

Največji problem so gonilniki in programska oprema, ker jih enostavno ni na voljo, tako da do zdaj sploh nisem uspel naložiti nobenega tiskalnika, HP pa ne ponuja gonilnikov za Win8 za prenosnik, poiskat jih je treba za vsako komponento posebej od proizvajalca, pa še to moraš imeti srečo.

Preklopi za programe so pa ena najbolj slabih strani tega vmesnika, ker niti ne veš kdaj program teče tudi če si ga ugasnil, ker gre v nekakšno podmizje (nadzorna plošča na primer in skype) ugasneš šele z desni klik in close - close gumba pravzaprav sploh ni več. Tudi ugašanje je včasih težavno ker je najprej treba pripravit da ti sploh prikaže gumb za shut down.

Najbolj težavna stvar pa je samovoljno ugašanje, ker če gledaš dve minuti v ekran, ne da bi premaknil miš, se računalnik enostavno ugasne - nastavitve so seveda pravilno izbrane da naj zaspi šele po 30 min, ampak enostavno to ne deluje. Tako se ti zgodi, da se ugasne kar sredi inštaliranja programa, ne ugasne pa se nikoli, če ne deluje noben program, ali pa teče torrent oz. predvajalnik glasbe. Zgleda da je vse skupaj osnovano na tabličnih računalnikih, in če bo kakšna predelana verzija Win8 prišla ven, bi bilo nujno da postane malo bolj PC-ju prijazna

Grumf ::

win64 je izjavil:

@Grumf: saj ne, da reactos pacajo skupaj že deset let, pa več od alfa verzije ne morejo pokazati.

Saj ne da linux paca 100x toliko ljudi skupaj že vsaj 15 let, pa je še vedno poden (večna pre-alfa, ki je oglaševana kot to-je-to). Glede na to gre reactOSu odlično! Naj že enkrat linux na workstationih crkne in vse tiste donacije naj gredo na reactos, pa bodo rusi spravili skupaj nekaj kar celo dela.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

googleg1 ::

Ko tole berem me je res sram bit na tem forumu. Win8 so zakon! Na 5 let starem prenosniku mi ni bilo treba niti enega gonilnika naložit. Z novim pristopom (zaostreno podpisovanje gonilnikov) lahko zanesljivo in hitro vse dobiš preko spleta z enim samim klikom. Če pa slučajno vaš priljubljen proizvajalec ni podpisal gonilnikov lahko zaženete sistem v poseben način, kjer dovoli nalagati nepodpisane gonilnike (@fci219).

Odkar sem si ga naložil miške skoraj ne uporabljam več. Vse je dostopno preko enostavnih bližnjic. Nekaj dni traja da se navadiš potem pa postane preklapljanje med Metro / Desktop / Nastavitvami / Iskanjem čisto intuitivno in tudi instantno. Metro aplikacije so mi pa tudi všeč, ker sistemu spet prinesejo nazaj enostavnost. Nekaj jamrate o Shutdown: Win + I je bližnjica do nastavitev

Nekaj je bilo govora o odprtih aplikacijah. Alt + Tab vedno prikaže vse odprte in glej ga šmenta Alt + F4 vedno zapre aplikacijo. Ko enkrat padeš v te bljižnjice pozabiš čase Win7. Če pa kdo omeni Win XP bom pa spet dobil glavobol.

Dr_M ::

googleg1: stari fotri tezko sledijo napredku :))

Sicer trenutno se vedno uporabljam Win7 (kupljeni), ampak na Win9 (oz kakorkoli se bo imenoval nov sistem) bom pa sigurno presaltal.
XPji so pa samo se za bruhat :))

71GA ::

Vmesnik je grd in izgleda ko nek star LXDE, XFCE za Linux. Linux z Gnome 3 je tukaj par let pred Windowsom...

Grumf ::

googleg1 je izjavil:

Ko tole berem me je res sram bit na tem forumu. Win8 so zakon! Na 5 let starem prenosniku mi ni bilo treba niti enega gonilnika naložit. Z novim pristopom (zaostreno podpisovanje gonilnikov) lahko zanesljivo in hitro vse dobiš preko spleta z enim samim klikom. Če pa slučajno vaš priljubljen proizvajalec ni podpisal gonilnikov lahko zaženete sistem v poseben način, kjer dovoli nalagati nepodpisane gonilnike (@fci219).

Gonilniki so dveh tipov, generični (skrajno neoptimizirani, sploh za grafiko) in proizvajalčevi, kjer proizvajalec plača microsoftu, da jih uvrsti v svojo zbirko, fail. Na tvojem mestu bi se nehal hvaliti in raje našel proizvajalčeve, v kolikor pa jih ni, bi začel "pizditi" nad proizvajalcem.

googleg1 je izjavil:

Odkar sem si ga naložil miške skoraj ne uporabljam več. Vse je dostopno preko enostavnih bližnjic. Nekaj dni traja da se navadiš potem pa postane preklapljanje med Metro / Desktop / Nastavitvami / Iskanjem čisto intuitivno in tudi instantno. Metro aplikacije so mi pa tudi všeč, ker sistemu spet prinesejo nazaj enostavnost. Nekaj jamrate o Shutdown: Win + I je bližnjica do nastavitev

Tu se ni nič spremenilo, še tisti detajli kot so resizanje oken, se jih je dalo rešiti z 3rd party aplikacijami.

googleg1 je izjavil:

Nekaj je bilo govora o odprtih aplikacijah. Alt + Tab vedno prikaže vse odprte in glej ga šmenta Alt + F4 vedno zapre aplikacijo. Ko enkrat padeš v te bljižnjice pozabiš čase Win7. Če pa kdo omeni Win XP bom pa spet dobil glavobol.

No res te je lahko sram, ti dve bljižnice sta tam od windowsov 95 naprej, za 3.0 se pa ne spomnim več.

Dr_M je izjavil:

googleg1: stari fotri tezko sledijo napredku :))

Včasih moraš vedeti zelo veliko, da veš kako zelo malo veš. In potem take smart ass pripombe izpadejo idiotske, bodi prijazen in si čez 5 let še enkrat preberi kaj sem ti napisal, danes se boš razpištolil, takrat pa te bo morda postalo sram.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Bananovec ::

71GA je izjavil:

Vmesnik je grd in izgleda ko nek star LXDE, XFCE za Linux. Linux z Gnome 3 je tukaj par let pred Windowsom...

Lep že je, lep. Kaj pa uporaben?
Also na Osmici delajo vsi gonilniki od XPjev dalje. Jamranje, da ni gonilnikov je konec koncev samo produkt lenobe. Še vedno so se našli gonilniki. Morda res ne na proizvajalčevi strani, a našli so se.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

shubell ::

Windows 8 wasn't born out of a need or demand; it was born out of a desire on Microsoft's part to exert its will on the PC industry and decide to shape it in a direction -- touch and tablets


quote iz zdneta... lepo pove
"metro" ni za namizne uporabnike, še manj poslovne... je za tablice.

Bananovec ::

Tudi na 24ur trosije razne svete resnice, pa jih zato ne rabiš jemati kot resne.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

enpac ::

To se vedno pali zato ker je en reko ne smes tudi, ti uporabljat :D!

Mesar ::

Bananovec je izjavil:

71GA je izjavil:

Vmesnik je grd in izgleda ko nek star LXDE, XFCE za Linux. Linux z Gnome 3 je tukaj par let pred Windowsom...

Lep že je, lep. Kaj pa uporaben?
Also na Osmici delajo vsi gonilniki od XPjev dalje. Jamranje, da ni gonilnikov je konec koncev samo produkt lenobe. Še vedno so se našli gonilniki. Morda res ne na proizvajalčevi strani, a našli so se.


Ne.

Vsi gonilniki, ki delajo na Win XP/Vista ne delajo na Win 7.
Your turn to burn!

MrStein ::

Grumf je izjavil:


googleg1 je izjavil:

Nekaj je bilo govora o odprtih aplikacijah. Alt + Tab vedno prikaže vse odprte in glej ga šmenta Alt + F4 vedno zapre aplikacijo. Ko enkrat padeš v te bljižnjice pozabiš čase Win7. Če pa kdo omeni Win XP bom pa spet dobil glavobol.

No res te je lahko sram, ti dve bljižnice sta tam od windowsov 95 naprej, za 3.0 se pa ne spomnim več.


Je bilo v Windows 3.0 in še prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blisk ::

Veliko neuporabnega crapa, v bistvu sama šminka. Razlog več, da se to ne uporablja kajti zaseda dragocene resourse, ki bi sicer prišli v poštev drugje!
Namesto, da bi izpilili windows 7, pa delajo samo na šminki!

camx ::

Grumf je izjavil:

win64 je izjavil:

@Grumf: saj ne, da reactos pacajo skupaj že deset let, pa več od alfa verzije ne morejo pokazati.

Saj ne da linux paca 100x toliko ljudi skupaj že vsaj 15 let, pa je še vedno poden (večna pre-alfa, ki je oglaševana kot to-je-to). Glede na to gre reactOSu odlično! Naj že enkrat linux na workstationih crkne in vse tiste donacije naj gredo na reactos, pa bodo rusi spravili skupaj nekaj kar celo dela.


Zakaj naj crkne? Zato ker si ti šalabajzer? Marsikomu od nas več kot odlično služi.
ReactOS-u gre odlično samo gledano na to tvojo neresnično izmišljeno predpostavko.

googleg1 ::

Po novem bodo generični gonilniki šli v pozabo. Od sedaj naprej je treba vse gonilnike *NUJNO* podpisati. Drugače jih je malo bolj zamotano inštalirati. Podpis gonilnikov pa avtomatično pomeni dodajanje v MS bazo, kjer jih Windows sam poišče. Tako, da sedaj ob inštalaciji dobiš prave gonilnike, brez problemov.

@Grumf ne se usipat na druge. Bila je pritožba, da je treba za zapiranje metro aplikacij nekaj vleči z miško pa iskati neka okna. Kaj naj na to napišem ? Pa Metro aplikacije so precej bolj tipkovnici prijazne.

Naj še malo naložim. Moja jeza na neumnimi 16:9 monitorji je končno malo potešena, ko lahko na Win8 enostavno dockam Metro aplikacije levo in desno od Desktopa (Win + .). Dockanje namiznih aplikacij (Win + Left/Right) je pristno že nekaj časa samo ni tako intuitivno ko operiraš z več okni.

smash ::

verjetno je plan tak, da bodo čedalje bolj vzpodbujali metro mode in se bodo aplikacije selile iz desktopa v metro

niso pa mogli kar preklopiti, zato so naredili tole polovično zadevo, da se userji malo privadijo

pomojem jim je na koncu cilj zadeve laufat samo še v nekem bodočem metro-ju
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2016 je tu z Docker Engine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3415282 (11681) krneki0001
»

Pobegli Windows 8.1 Update 1 razkriva korak k poznanemu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4715922 (12566) boolsheat
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410482 (6886) Jst
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937861 (32435) Lonsarg
»

Windows 8 čez dve leti?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
165907 (4599) bluefish

Več podobnih tem