» »

HTC ONE

HTC ONE

1
2
3 4 5

teoo ::

tole pa me nostalgičnega naredi... kje so časi, ko sem iphone 1 odpiral kot konzervo:D
http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+...
defying gravity

PINki ::

Evo review novega updata, ki izboljša kamero. http://translate.google.com/translate?s...

Članek je v nemščini vendar google translate dobro prevede v angleščino.

Pečo89 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/185011...

A res kdo kupuje telefon za 700€+ 8-O

none1337 ::

Že pred updejtom je kamera čez dan samo malo zaostajala za s4 in pa iphone5 ... Če je razlika res tako velka kot na sliki v zgornjem članku potem izbira med one in pa s4 postane precej lažja :P

Še ena primerjava prej/po updejtu:

http://www.android-hilfe.de/htc-one-m7-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: none1337 ()

bluefish ::

Tule imate še en primerjalni test kamer (Samsung Galaxy S4 vs HTC One vs Apple iPhone 5 vs Nokia Lumia 920): http://connect.dpreview.com/post/921990...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

none1337 ::

Je kdo našel še kaj več primerjav slik pred in pa po tem zadnjem updejtu ?

bluefish ::

Menda HTC pripravlja manjšo varianto modela One, M4: http://www.theverge.com/2013/5/1/428902...

Dober dan ::

Zakaj dajo na trg okrnjeno verzijo top end modela, cena okrnjene verzije je pa še vedno zasoljena. Tale htc mi je ful hud in bi si ga z veseljem umislil ampak ne dam oz. niti ne morem dati toliko telefon. Če bodo res dali okrnjeno verzijo slednjega na trg bi premislil o nakupu, saj ne rabim high end konfiguracije pod pokrovom ampak kaj, ko bo cena tako kot pri samsungovi okrnjeni različici zasoljena v višave... Očitno bom še lep čas fural omnio7..

Halfdead987 ::

Lol,to ne sme biti nad 700€.. Ni šans. Cena mora bit vsaj 50-100€ manjša kot od S4, da je sprejemljiva.

duque ::

ima kdo kakšno insajdersko informacijo, kdaj bo stekla prodaja pri mobitelu/simobilu? Na spletu je še vse v ''zraku''.

none1337 ::

Na simobilu itak dajo vedno isti odgovor (kao da nimajo pojma in ko bo več znano bodo povedali) ampak nekako predvidevam glede na druge države in napovedi htcja, da še ta teden ali pa najkasneje drug teden.

mihco ::

Alfonzo ::

Pri Simobilu je že v prodaji...

FlyingBee ::

nice, rdeč zna bit "ubijalski"

http://www.pocket-lint.com/news/121335-...

kje se jih da kaj pogledat, v Cityparku jih še nisem zasledil, srebrne seveda

mm46 ::

duque ::

bolj kot android stock mi je všeč, da v sense tlačijo bonbončke custom romov.
http://android-revolution-hd.blogspot.c...
npr. android EQS - tole je ena od stvari, katero pogrešam na sense5 (prej sem fural CM 10.1 na Desire HD in se razvadil - najbolj pogoste nastavitve z eno kretnjo s prstom stran)


BTW: ima še kdo na One težave z ostrenjem slike in prenasičenostjo barv (ob dobri svetlobi)? Tole me iritira na polno in ne vem, če gre za feature ali kaj drugega.

FlyingBee ::

končno sem ga probal v živo, zaslon je med najboljšimi, vendar velikost telefona pretirana glede na velikost zaslona in še dizajn je samo za gledat (itak bi ga dal v etui), dočim v rokah nič kaj prijetno

da vidimo, kaj bomo dočakali v septembru

da_monstr ::

Imam One-a in lahko samo priporočim! Naj vam ne bo žal dati tist 24x xx €, ker je res super.

Gozdni Joža ::

Končno telefon, ki se ga da brez problema ob bok iPhone. V bistvu mi je One še lepši. Končno nekaj konkurence na dizajnerskem področju

FlyingBee ::

pa debeli robovi ... ni glih najboljši tudi po dizajnu, razen če rati gledate večino časa hrbet -le-tega

hojnikb ::

pa še stock android verzija obstaja, tako da izgovorov kako je sense slab ni...
#brezpodpisa

duque ::

FlyingBee je izjavil:

končno sem ga probal v živo, zaslon je med najboljšimi, vendar velikost telefona pretirana glede na velikost zaslona in še dizajn je samo za gledat (itak bi ga dal v etui), dočim v rokah nič kaj prijetno

da vidimo, kaj bomo dočakali v septembru


ja, prevelik je in zaradi tistega aluminija kar polzi iz rok. Super kombinacija, da ti pade iz rok ... Moj One je trenutno na servisu (zgoraj omenjeni focus) in koristim starega Desire HD. Ugotavljam, da so njegove mere meni dosti bolj uporabne (pa nimam tako majhne roke). ONE-a moram poprijet (širina je identična DHD), če ga hočem zgoraj ugasnit/prižgat.

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

pa debeli robovi ... ni glih najboljši tudi po dizajnu, razen če rati gledate večino časa hrbet -le-tega

o kakih robovih ti govoris?
izkoristek velikosti telefona napram velikosti zaslona je cisto soliden. Ni ravno sgs4(ki je izjema v tem pogledu) in precej boljsi kot recimo oblikovalski visek iphone 4s(52%)

wired ::

Če kdo kupuje minimalističen TPU case, priporočam tega (prozoren). Dobil sem ga danes in izgleda soliden izdelek, ki res minimalno kazi sam videz naprave. Malenkost težje se sicer pritisne gumb za vklop, drugače pa OK.

Čez čas pa bom sprobal še opevanega Nillkin-a, če je res tako OK, kot pravijo review-i na youtubu.

ivanuscha ::

Danes sem sprobaval HTC One in S4 pri Simobilu. Moram rečt, da S4 deluje malo kot igrača proti One. Se mi zdi, da tudi veliko tehnoloških strani, kot npr. anandtech, bolje ocenjujejo One napram S4. Tudi sam se bolj nagibam k nakupu HTC-ja.

FlyingBee ::

oba sta super, še posebej se to vidi, ko imata stock android gor

duque ::

update na 4.2.2 je na voljo

ivanuscha ::

Ali lahko kakšen lastnik Htc One pokomentira tele negativne točke?

http://www.gadgetconsumer.blogspot.com/...

Mavrik ::

1.) Edini app v katerem sem do sedaj videl menu bar je Facebook, za kerega je že en čas jasno, da ga delajo opice. V vseh ostalih, ki jih imam (kar vključuje stvari kot so Twitter, Vine, Instagram, Maps, Sygic, YouTube, Press, Pocket Casts...), ga ni ker so appi že prilagojeni za Android 4.x+.

Torej - če ima app ActionBar z overflow menijem tistega spoaj ni. Pojavi se samo v aplikacijah pisanih za Android 2.

EDIT: V 4.2.2 se da skriti ta črni meni in ga priklicati samo z dolgim pritiskom na home.

2.) Toggli so prišli v notification area s 4.2.2 updejtom danes in so realizirani isto kot na stock Androidu.

3.) Problemov s home buttonom nisem opazil. Edina stvar, ki je ne maram v primerjavi z Nexusom je pa pomanjkanje "multitasking" gumba, ki je zamenjan z double-tapom na home.

4.) Ja Sense skina se ne da odstraniti, nastavitev ni manj kot jih maš na stock Androidu. Inštaliraš pa lahko stock Android. V 4.2.2 so na voljo tudi stock widgeti.

5.) Da proglasiš One-ovo kamero za "disappointing" moraš biti na nekih posebnih gobah. Stvar dela odlične slike, še posebej v slabi svetlobi. Zoe funkcija je krneki in je ne maram ker mi zasvinja albume.
Galerija pa je malo čudna ja.


Za malo manj debilne reviewe si poglej recimo Ars Technico (kjer so reviewnili tako Sense kot stock verzijo) ali pa Verge.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

duque ::

spet en članek, kjer je edina poanta, da folk očrni izdelek. Že izbira negativnih točk je nekaj, kar so vidi, da so za lase privlekli ...
- sicer je že Mavrik odgovoril kako je s tem;
- Sense 5 je rahlo samosvoj. Navajen sem prejšnjih in po nekaj urah rabe sem samo debelo gledal in wtf ... ko se ga navadiš, ugotoviš, da ni slab. Nasploh sem vzljubil blinkfeed.
- za kamero težko rečem, ali je kul ali ne. Moj prvi One je bolehal za porodno težavo - pregevanje senzorja focusa, zato je bilo pol slike zmazane. Kar mi je uspelo slikati, je bila srednja žalost oz. me so me slike pustile hladnega. Včeraj sem dobil nov telefon, tako da ga bom v naslednjih dneh sprobal.


BTW: na servisih One-e ne odpirajo in ne popravljajo, temveč menjajo z novimi (DOA).

ivanuscha ::

Hvala za komentar, duque, še posebej pa Mavrik. Kako pa je z lock button, vidim da jo ima S4 na strani, tako da lahko odklepaš/zaklepaš z palcem, pri One pa je postavljena na vrh telefona. S katerim prstom odklepaš telefon, oz. ali se ga sploh da odkleniti če ga držiš v eni roki??

Moram pa priznat, da sem najprej mislil nabavit S4, zdaj pa se vedno bolj nagibam k nakupu One, predvsem zaradi premium izdelave, stereo zvočnikov ter super kamere(OIS, HD zvok...).

Teli Samsung telefoni mi vedno bolj delujejo kot generični korejski izdelki, nekako v smislu napimpane Kie. :) Pa kaj mi gre na jetra žvižgajoč zvok za sms, sicer se ga da zamenjat, ampak vseeno.

Sicer pa bi najraje nabavil Nokio, če bi bil gor Android. 11. julija, drugi teden v četrtek, bo predstavitev 41mp Nokie EOS! :)

Nokia se mi zdi po mentaliteti dosti bližje HTC-ju kot pa Samsungu.

Sorry za malo offtopic na koncu.

Mavrik ::

ivanuscha je izjavil:

Hvala za komentar, duque, še posebej pa Mavrik. Kako pa je z lock button, vidim da jo ima S4 na strani, tako da lahko odklepaš/zaklepaš z palcem, pri One pa je postavljena na vrh telefona. S katerim prstom odklepaš telefon, oz. ali se ga sploh da odkleniti če ga držiš v eni roki?


S kazalcem, samo je zaradi višine telefona precej nerodno. Stranska postavitev na N4/S4 je okoli tega boljša.

Kar se tiče izbire - pojdi do najbližje poslovalnice pa primi oba v roke. Tako boš najhitreje videl. Osebno mi Samsung kot razvijalcu povzroča toliko problemov, da nimam najmanjše želje kupiti njihov crap. YMMV.
The truth is rarely pure and never simple.

FlyingBee ::

oba sta super in precej različna tako da ...

djordjevic ::

@duque: Lepo, da menjujejo aparate. Tako je prav. Mojega One X so imeli že štirikrat narazen in mi spet odstopa ekran v zgornjem kotu. Ob naslednji priliki grem na emonagram in ne grem ven, dokler mi ne dajo drugega aparata, ker je to že naravnost smešno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

duque ::

wired je izjavil:


Čez čas pa bom sprobal še opevanega Nillkin-a, če je res tako OK, kot pravijo review-i na youtubu.


imam 3 različne bumperje za One ampak tale res zmaga. Tanek, a obenem ravno pravšnji, da zaščiti telefon.

wired ::

duque je izjavil:

wired je izjavil:


Čez čas pa bom sprobal še opevanega Nillkin-a, če je res tako OK, kot pravijo review-i na youtubu.


imam 3 različne bumperje za One ampak tale res zmaga. Tanek, a obenem ravno pravšnji, da zaščiti telefon.

Super, hvala za info. Dilema je samo še, katero barvo izbrati za belega/srebrnega One-a. Gledam na youtube-u črnega in belega, pa se ne morem odločiti:)

ivanuscha ::

Po moje je črni lepši...

l0g1t3ch ::

Kako ste po malo daljšem času zadovoljni uporabniki HTC One telefona ?
Se da na tega kupljenega pri mobitelu namestit stock androida, ker tistega ki ima tega že privzeto pri mobitelu ni za dobit ?

Mavrik ::

Kako ste po malo daljšem času zadovoljni uporabniki HTC One telefona ?


Super je, N4 je celoskupno sicer boljša naprava.

Se da na tega kupljenega pri mobitelu namestit stock androida, ker tistega ki ima tega že privzeto pri mobitelu ni za dobit ?


Ja, samo moraš odklenit bootloader, kar ti da en tak krasen *TAMPERED* flag.
The truth is rarely pure and never simple.

Maxl ::

Narediš S-OFF pa si brez "TAMPERED" in "RELOCK" napisa v bootloaderju. Torej, ostane ti tudi garancija.

Mavrik ::

Če ma telefon 1.54 HBOOT (t.j. 4.2.2 update) potem se še S-OFF ne da narediti.
The truth is rarely pure and never simple.

Maxl ::

Imam 4.2.2 in HBOOT 1.44. Sicer pa bo tudi za 1.54 verjetno kmalu na voljo S-OFF.

l0g1t3ch ::

Res nevem al vzamem HTC One ali Samsung S4, oba imata svoje + in - vendar re ne vem :)
Pri HTC-ju me me najbolj odvrača Sense vmesnik, stock androida pa pri Mobitelu nimajo :/

Mavrik ::

Sense5 na Onenu je presenetljivo kul, neprimerno boljši od TouchWiza na Samsungih.

Če dobiš HBOOT 1.44 ga je tudi trivialno convertat v Google Edition.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

l0g1t3ch ::

No meni je pa TouchWiz na S4 dejansko bolj všeč. No sej upam da bo sreča z Hboot verzijo oz. da se bo tud v prihodnje našlo zdravilo.

teoo ::

Do par dni nazaj mi je Google now normalno delal, zdaj pa kar naenkrat piše, da v sloveniji ni mogoč. A je mogoče komu problem znan?

lp
defying gravity

simongrega1 ::

Pozdravljeni,

mi lahko kdo pove katero folijo naj dam čez ekran na HTC ONE?

BladE_ ::

Tale zna bit dobra... Trenutno jo imam cca 2 tedna pa se prstni odtisi res lepo obrišejo... Lahko si pogledaš na YT, tele Benks folije izgledajo kvalitetne, dobiš cel kup zadev zraven, da lepo namestiš folijo.
Akcija - Reakcija

simongrega1 ::

BladE_ je izjavil:

Tale zna bit dobra... Trenutno jo imam cca 2 tedna pa se prstni odtisi res lepo obrišejo... Lahko si pogledaš na YT, tele Benks folije izgledajo kvalitetne, dobiš cel kup zadev zraven, da lepo namestiš folijo.


Kako dolgo pa potuje to do nas? Predvidevam, da je vse tole čez lužo... Drugače pa hvala za namig...

Mavrik ::

teoo je izjavil:

Do par dni nazaj mi je Google now normalno delal, zdaj pa kar naenkrat piše, da v sloveniji ni mogoč. A je mogoče komu problem znan?

lp


Meni dela brez težav. Poskusi s čiščenjem podatkov na "Google Search" aplikaciji.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162958 (53761) Dr-4Skull
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367188 (6040) first_line
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727754 (25717) hojnikb
»

HTC potrjuje, da bo One pozen

Oddelek: Novice / Android
225194 (3456) FlyingBee

Več podobnih tem