» »

HTC potrjuje, da bo One pozen

HTC potrjuje, da bo One pozen

Android Central - Pred vsega dvema dnevoma smo poročali, da bi HTC One lahko zamudil svoj pričakovan prihod na police trgovin. Ta naj bi se zgodil še pred koncem marca po celem svetu, a naj bi HTC imel težave z dobavljanjem predvsem fotoaparatskega modula, ker je izpadel iz prvega kroga naročnikov pri dobaviteljih. Razlog za to se skriva v upadu prodaje mobilnih telefonov v lanskem letu, zaradi česar so nekoliko rezali naročila. Zdaj so tudi uradno potrdili, da bo nov paradni konj pozen.

Že naslednji teden bo sicer naprodaj na Tajvanu ter v Nemčiji in v Veliki Britaniji. A šlo bo za izredno omejen izid, saj bo v vseh ostalih državah po svetu, vključno s preostankom Evrope in Azije ter s Severno Ameriko skupaj, naprodaj šele proti koncu aprila. S tem možnost, da ga bo na trg prehitel Galaxy S4, postaja še kako resnična. A na srečo HTC-ja bo prav na večini teh trgov Galaxy S4 opremljen z identičnim procesorjem, Qualcommovim Snapdragonom iz serije 600, ki pa bo po drugi strani nekoliko hitrejši. Procesor v HTC One teče z 1,6 GHz, medtem ko bo v Galaxy S4 deloval z 1,9 GHz. Po strojni plati sta konkurenta močno izenačena, a HTC tepe predvsem bistveno manjši marketinški proračun. Zdaj, ko so v bistvu izgubili prednost hitrejšega vstopa na trg, bo bitka za kupce za HTC še toliko težja.

22 komentarjev

FlyingBee ::

HTC je bil lansko leto prvi med novo generacijo, pa mu niti ni kaj dosti pomagalo

Sammy to rule them all again, žal je tako

Gregor P ::

Sam se HTC-jev ne spomnim kot ravno dobrih naprav (govorim za leta nazaj, ne vem kako je sedaj); mar so dandanes res toliko boljše naprave (bolj kot nažiganje specifikacij - katerih se sicer ne branim -, sprašujem iz vidika kvalitete, podpore ipd.)?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

CCMbrother ::

Velika pomanjkljivost HTC One je med drugim ta, da nima razširitvene reže za sd kartico. Po drugi strani pa mi je všeč aluminij ohišje, ki ni "plastic fantastic" kot pri Samsungu. Kakorkoli, glede na to, da imam s svojim trenutnim HTC Sensation precej problemov, se bom odločil za prvega, ki pride na trg (Galaxy S4 ali HTC One). Tako da mene so s svojim zamujanjem verjetno izgubili.

Gregor P ::

Ampak zakaj vam je tako všeč imeti aluminijasto ohišje na neki elektronski napravi? Saj se strinjam, da je lepo, ampak to se mi nekako sliši kot "dizajn pred funkcionalnostjo"?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hexx ::

@CCMbrother mi zaupaš kaj ne štima z Sensationom? Ga imam tudi jaz namreč.

Masamune ::

Gregor P je izjavil:

Ampak zakaj vam je tako všeč imeti aluminijasto ohišje na neki elektronski napravi? Saj se strinjam, da je lepo, ampak to se mi nekako sliši kot "dizajn pred funkcionalnostjo"?



Če imaš nek predmet, ki ga ves čas uporabljaš, pa četudi je to elektronska naprava, je (po moje) normalno, da si želiš, da je stvar tudi lepega dizajna. Se pravi dizajn s funkcionalnostjo.

V vseh ostalih panogah, kjer proizvajajo artikle za široko uporabo je tako, zakaj ne bi bilo tako tudi pri računalnikih/telefonih. Na to foro igra tudi Apple in mu več kot uspeva, se pa ostali proizvajalci (končno) trudijo. BTW nexus 4 je meni dizajnrsko bomba in tudi tale HTC je super.

Si predstavljaš, da BMW naredi avto, vanj da najboljši motor, podvozje, zavore in vse; sedeže pa naredi lesene, karoserijo škatlasto in grdo. Avto bo funkcionalen, na testih bo imel najboljše rezultate, ampak bo grd. Kdo ga bo kupil?
lp, j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Masamune ()

Buddah ::

Berem review na techradar-ju glede Htc One in se spet pritožujejo glede battery life-a =/ res škoda, da HTC ne posveča več časa in energije temu segmentu telefona. No ja...očitno bo moj HTC Hero še kar nekaj časa v uporabi.

17rnn ::

Samsung zarota!!! :) Me zanima če se bo kak raziskovalni novinar spustil v konkretne razloge zakaj so se tik pred zdajci dobavitelji odločili, da je HTC sekundarnega pomena ...

antonija ::

HTC je pri dobaviteljih narocal dosti manjse serije kot konkurenti, zato so ga ze nekaj casa nazaj vrgli iz prvega kroga (tier 1) narocnikov. In ker se HTC spravil naredil svoj launch tik pred drugimi (npr. S4), je logicno, da bo dobaitelj raje nastancal vecjo serijo za Samsung preden bo izpolnil narocilo od HTCja.

Pac HTC ni vec med tanajvecjimi in skladno s tem bi morali planirati tudi nakup komponent in prihod na trg.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Rokec ::

Obstaja tudi potencialna dobra stran tega. Sedaj je HTC prisiljen ustaviti tekmo "kdo bo prvi izdal nov telefon" in bo imel tako 1 dodaten mesec za morebitne popravke.

CCMbrother ::

@Hexx, seveda. Prva stvar, ki se mi je zgodila je ta, da se mi je med steklom in ekranom nabral prah (precej moteče razporejen) in bi moral posledično zamenjati cel ekran, telefon pa ni več v garanciji. Pa res nimam ne v službi ne doma prašnega okolja...standardno prašno ;). Drugi problem, a precej večji je ta, da se mi telefon random resetira, še posebej ob kakšnem dohodnem klicu, pri čemer potem sploh ne moreš ugotoviti kdo je klical. Factory reset ni pomagal. Verjetno bi lahko poskusil še z zamenjavo baterije, ampak ob težavi z ekranom se mi zdi škoda denarja, če to sploh ne bi rešilo težave.

antireal ::

Zame bo zmagovalec HTC One, tudi če Samsung S4 izide tri mesece prej. Dokler bo Samsung delal samo plastiko in tak čuden uporabniški vmesnik ga ne kupim več.

PrimozR ::

Ti. Kaj pa vsi drugi, ki veselo kupujejo Galaxyje?

MKrmec ::

antireal je izjavil:

Zame bo zmagovalec HTC One, tudi če Samsung S4 izide tri mesece prej. Dokler bo Samsung delal samo plastiko in tak čuden uporabniški vmesnik ga ne kupim več.


Kaj ti bo aluminij k ga pol skrijes z plastiko al pa ledrom? Kaj ti bo aluminij, k je uzuni zima pa tut prjet ne mores telefona da ti ne zmrznejo prsti? Alu je za preseravanje nc druzga.

"Tist čudn vmesnik od Samsunga" je velik bolj Stock Androidu podoben kokr pa HTCjev Sense. Če je, ker UI čudn je od HTCja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MKrmec ()

matejdro ::

Bi rekel, da je vsaj zame HTC One boljši od S4 v večini kategorij. Moti me le:

- Nezamenljiva baterija (kar ne bi bilo tako slabo, če bi vgradili močno baterijo. Kolikor pa berem reviewe, pa drži bolj slabo)
- 2 gumba namesto treh, ne vidim kakršnekoli prednosti dveh gumbov pred tremi (tam kjer bi naj bil tretji gumb, so samo postavili HTC logo tako da prostora zavzamejo enako).
- Zaklenjenost sistemske particije (je treba narediti S-Off, kateri ni nujno da bo obstajal. pri npr. samsungu lahko preko uradnega download moda flashas brez da bi ga najprej odklenil).

Problem HTC-ja je, da večina ljudi ne pozna njihovih izdelkov (za razliko od Samsunga, ki ima reklame na vsakem koraku). Konec lanskega leta pa so še zmanjšali budget za oglaševanje.

djordjevic ::

Meni se je HTC z One X-om malo zasral. Krasen aparat, ampak polizdelek. Zaradi štirih serijskih napak sem ga nesel na servis, po treh tednih dobil nazaj z novim prikazovalnikom in osnovno ploščo, nato pa sem ga čez tri ure nesel nazaj, ker je bil na novi !!! plošči fuč akcelerometer.

Nedopustna šlamparija.
No grave is deep enough to keep us in chains.

FlyingBee ::

ne morete primerjati Samsunga in HTC-ja, to je bilo včasih, ko Sammy še ni bil tako zagret za mobilnike, HTC pa z win phoni v ospredju dokler ga android in iOS nista naskočila

to je tako kot primerjati AMD in Intel, popolnoma druge dimenzije

PrimozR ::

MKrmec je izjavil:

antireal je izjavil:

Zame bo zmagovalec HTC One, tudi če Samsung S4 izide tri mesece prej. Dokler bo Samsung delal samo plastiko in tak čuden uporabniški vmesnik ga ne kupim več.


Kaj ti bo aluminij k ga pol skrijes z plastiko al pa ledrom? Kaj ti bo aluminij, k je uzuni zima pa tut prjet ne mores telefona da ti ne zmrznejo prsti? Alu je za preseravanje nc druzga.

"Tist čudn vmesnik od Samsunga" je velik bolj Stock Androidu podoben kokr pa HTCjev Sense. Če je, ker UI čudn je od HTCja.

Pod kakšno plastiko ali ledrom?? o.O

Zate ne vem, sam jest mam telefon v žepu, na toplem. Pozimi ni kaj fejst mrzel.

djordjevic ::

Bumper case ima v mislih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bdoxx ::

ker je teško zamenjat back cover z aluminjastim, če vas že plastika tak moti xD
http://www.alibaba.com/showroom/galaxy-... xD >:D

PrimozR ::

Ni to point...

Pa tole je dodatno ohišje, ne samo pokrovček za baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

na Mobitelu piše Začetek aprila, celo za Optimus G so premaknili s konca marca na april, One pa bo v začetku, kar pa še ne pomeni, da bo res ;-)

ekran naj bi imel boljši od S4 ,kar je težko doseči in res upam na čim prejšnji preiskus v živo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745208 (26111) Cooper
»

Kateri telefon kupiti (pod 500eur)

Oddelek: Kaj kupiti
302709 (1960) ProAssassin
»

Xperia Z1S - zmogljiv telefon v žepu prijazni obliki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5032154 (28809) floyd1
»

Prihaja HTC One mini

Oddelek: Novice / Android
134271 (3163) gendale
»

Nakup Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
252459 (1695) Rias Gremory

Več podobnih tem