» »

HOFERJEV namizni računalnik

HOFERJEV namizni računalnik

Sinope ::

Živjo,

Mi lahko kdo pove svojo izkušnjo z računalnikom iz Hoferja, tega bodo imeli od 28.03. v ponudbi in se mi ne zdi slab, kaj menite...

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

Hayabusa ::

Če upoštevaš da pride legalen win8 okoli 100 eur, potem ni tako drag, a nekaj blazno poceni tudi ne
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/pr...


i3-3220
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
111 eur

ram 4 gb
30 eur


2 TB disk okoli 90
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...


grafična kartica od 110 dalje
http://www.funtech.si/si/iskalnik/?sear...
100+111+30+90+110= 441

v tej cifri ni všteto:
osnovna plošča....50
wifi mrežna kartica...10
tipkovnica/tipkovnica ...30
ohišje/napajalnik ... 30
bralnik pomnilniških kartic...10
[skupno 130 eur]
//napisane cene so minimalne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Halfdead987 ::

Za ta denar super.

Sinope ::

Meni se tudi zdi, so pa verjetno SLO windowsi ali?:)

dottor ::

Če je kot pri W7 lahko maš kateri koli jezik, ki ga pobereš preko Updete-rja. Drugače menim da je za to ceno dober nakup.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mustang2142 ::

Vse super, dokler se ne pokvari nekaj, pa ga moreš poslat na servis.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

cortez ::



Za to ceno je OK. Moreš pa k ceni prištet še monitor in zvočnike.

Yacked2 ::

Če dobiš dobre komponente za majhen denar, to pomeni da šparajo tam kjer niti pomislil nebi.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

floyd1 ::

Yacked2 je izjavil:

Če dobiš dobre komponente za majhen denar, to pomeni da šparajo tam kjer niti pomislil nebi.

O Hoferjevih (Medion) mašinah se na tem forumu diskutira že kar nekaj časa in v večini primerov smo na koncu prišli do zaključka, da so za svoj denar hudičevo dobre (če pustimo na strani servis, kjer so bile posamične slabe izkušnje).
Načeloma pa imaš kar prav. Prijatelj je pred ohoho leti (8 ali še več) kupil v Interšparu eno kišto, ki je bila navidezno zelo ugodna, le delala je res zanič (glede na glavne specifikacije - proc, RAM, HDD). Ko sem ga dobil "v delo" sem ugotovil, da je notri ena osnovna plata s sis(?) chipsetom, s katero je imel praktično vsak neke probleme (forumi), predvsem pa je delala hudo počaaaasi. Sem mu povedal, da naj naslednjič pred nakupom malo povpraša, zdaj pač ima to kar ima, ali pa naj zamenja plato (z grafiko).

kmetek ::

po 8 letih bi bil čas, da zamenja.

floyd1 ::

Zgodba je izpred let, seveda je med tem že zdavnaj menjal comp.

Sinope ::

Je kdo imel že kakšno izkušnjo z Hoferjevim servisom za računalnike, je res taka kriza ali so ta samo izjeme???

lp.

Goran's Blog ::

Sinope je izjavil:

Je kdo imel že kakšno izkušnjo z Hoferjevim servisom za računalnike, je res taka kriza ali so ta samo izjeme???

lp.


Povsod so izjeme, sej veš kako je.

Hayabusa ::

Katera osnovna plošča je v tem pcju ?

nejclp ::

Medion ima večinoma MSI plate.

fosil ::

Če sam sestaviš tako konfiguracijo te pride okoli 530 EUR, oziroma 430 brez win8.
Torej cena je ugodna, ni pa taka da bi šel zadevo nujno kupit.
Splača se, če ravno kupuješ nov računalnik in če ti konfiguracija resnično ustreza.
Edino dobro bi bilo preverit kakšen disk je, dostikrat so v teh ugodnih zadevah green variante diskov, ki pa niso primerne za sistem.
Tako je!

mtosev ::

dober nakup je tale hoferov komp
vzami
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

francek1 ::

Sinope je izjavil:

Je kdo imel že kakšno izkušnjo z Hoferjevim servisom za računalnike, je res taka kriza ali so ta samo izjeme???

lp.

Z njihovim servisom imam same dobre izkušnje, še vse komponente so mi poslali na lepe oči, zamenjal sem jih sam. Je pa pred časom za ta denar bil v ponudbi komp z i5.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Goran's Blog ::

O nakupi ne bi niti razmišljal!

Sinope ::

ka j to pomeni, da ga ne priporočaš? zakaj?

Blindeye ::

Kolegica je kupila enega z AMD procesorjem kakšne pol leta, do leto nazaj. Je nezahtevna uporabnica (internet, OpenOffice, pdf,...). Zelo je zadovoljna, deluje super, je tih. Tako da - za keteri namen ga kupuješ, je važno. Zase ga ne bi kupil, ker pač rad izbiram komponente...

LP

Hayabusa ::



http://www.pcwelt.de/produkte/Medion-Ak...

Disk je ST2000DM001
http://www.seagate.com/internal-hard-dr...

ST2000DM001 7200.14 Drive Only 2TB SATA 6Gb/s 64MB 625 Gfc/in^2 146.99mm 101.6mm 26.1mm 622g 60°C 8.0W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Goran's Blog ::

Sinope je izjavil:

ka j to pomeni, da ga ne priporočaš? zakaj?

Nene lih obratno, ne bi niti razmišljal bi ga kar šel iskat!

Sinope ::

Najverjetneje ga bom šel iskat upam samo da ne bom potreboval servisa.

Hayabusa-tako da disk je ok?

Blindeye-uporabljal bi ga samo za domačo uporabo (internet, muzika, mogoče kakšna fifa-igrica, ....) mislim da je zadosti to.

Halfdead987 ::

Računalnik je super. Kar vzemi.

Blindeye ::

Sinope. Za igre naj ti kdo drug pove, ker res ne igram, za ostale zadeve, ki si jih napisal, pa je vrh glave.

Sicer pa, kot sem rekel - uporabljam računalnik za podobne zadeve kot ti, razen igric; vseeno pa raje izberem komponente zase, ker potem vem, kaj je noter...
V trgovinah dobiš približno enako strojno konfiguracijo za enak denar, vendar brez Win8. Torej, lahko rečeš, da je ta konfiguracija v Hoferju cca 100 € cenejša. Ob tem pa ne vem ali veš, katera plata je noter, napajalnik...

Za servis, v kolikor se kaj pokvari (držimo pesti, da ne), pa morda piši na forum, PREDEN greš karkoli uveljavljat. Verjamem, da ti bodo uporabniki dali koristna navodila kako in kaj...

LP

Sinope ::

živjo,

kupljeno.

Goran's Blog ::

Sinope je izjavil:

živjo,

kupljeno.


Prvi vtisi?

Dromar ::

"Vse super, dokler se ne pokvari nekaj, pa ga moreš poslat na servis."

Ja, šele takrat si pa lahko prav zares vesel, da si ga kupil v Hoferju, kajti njihova podpora strankam in predvsem servisi so daleč pred vsemi drugimi slovenskimi trgovci. Prideš k njim s pokvarjenim računalnikom/diskom/fotoaparatom/čemerkoli... in dobiš popravljeno nazaj v 15 dneh, enkrat sem dobil celo v 5. Pri kaki konkurenci bi trajalo lepo predpisanih 45 dni in še to ne vštevši vikendov, da bi se še po sodiščih moral drajsat za pravico, ko te nategujejo po dolgem in počez.

Samo tiho bodite z nekem flamanjem Hoferja. V normalni družbi bi druge trgovine preprosto pogorele zaradi Hoferja, ampak seveda imamo v Sloveniji Slo-tech, kjer enih 10 kretenov neprestano pljuva po tem, da ne kupuj računalnika, kjer kupuješ solato, da lahko potem v svojih svinjskih trgovinah prodajajo iste laptope po 300€ več kot Hofer.

Razmislite si, folk. Jaz sem v Hoferju kupil že vsaj 20 tehničnih stvari in nikoli ni bilo niti enega samega problema. Vrhunska izdelava, tihi računalniki, dobre komponente in tudi na laptopih dobra ohišja, daleč najboljša za svoj denar, servis pa vrhunski.

aerie ::

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

nyler ::

aerie je izjavil:

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

nekateri nimajo tako debelih denarnic, da bi za računalnik dal 800€+, niso zahtevni uporabniki.

Odvisno od uporabnika. Sam ga nebi kupil zaradi specifikacij (je pa daleč najcenejša verzija za te komponente).

vprašaj kakšno plato ima notri. Če je kakšna zelo osnovna ti odsvetujem zaradi bottleneckanja... raje počakaj na kakšno drugo akcijo ali pa dodaj 50-150€ k tej ceni in boš dobil malo boljšo konfiguracijo, a boš usaj zihr da nimaš nekej švohnega notr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nyler ()

aerie ::

nyler je izjavil:

aerie je izjavil:

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

nekateri nimajo tako debelih denarnic, da bi za računalnik dal 800€+, niso zahtevni uporabniki.

Odvisno od uporabnika. Sam ga nebi kupil zaradi specifikacij (je pa daleč najcenejša verzija za te komponente).

vprašaj kakšno plato ima notri. Če je kakšna zelo osnovna ti odsvetujem zaradi bottleneckanja... raje počakaj na kakšno drugo akcijo ali pa dodaj 50-150€ k tej ceni in boš dobil malo boljšo konfiguracijo, a boš usaj zihr da nimaš nekej švohnega notr.

Se strinjam. Za povprečnega uporabnika, ki večinoma brska po spletu, tu in tam napiše kakšen dopis, pa pošlje kakšno elektronsko sporočilo je čisto v redu računalnik. V zakup se vzame oskubljena matična plošča, večinoma "čudna" grafična, švohoten napajalnik in kičasto ohišje, ki ni prijazno kakšnemu rovajenju in razširitvam. Drugače pa P/P kar v redu, vendar se da s podobnim denarjem po komponentah sestavit kvalitetnejšo mašinco.

fosil ::

Za brskat po netu je tole že overkill. Za take namene je dovolj tudi cenejši računalnik.
Tole je v redu za družinski računalnik, ker ima solidno grafično, tako da lahko mularija tudi kakšne igre igra.
Tako je!

ttommy ::

aerie je izjavil:

nyler je izjavil:

aerie je izjavil:

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

nekateri nimajo tako debelih denarnic, da bi za računalnik dal 800€+, niso zahtevni uporabniki.

Odvisno od uporabnika. Sam ga nebi kupil zaradi specifikacij (je pa daleč najcenejša verzija za te komponente).

vprašaj kakšno plato ima notri. Če je kakšna zelo osnovna ti odsvetujem zaradi bottleneckanja... raje počakaj na kakšno drugo akcijo ali pa dodaj 50-150€ k tej ceni in boš dobil malo boljšo konfiguracijo, a boš usaj zihr da nimaš nekej švohnega notr.

Se strinjam. Za povprečnega uporabnika, ki večinoma brska po spletu, tu in tam napiše kakšen dopis, pa pošlje kakšno elektronsko sporočilo je čisto v redu računalnik. V zakup se vzame oskubljena matična plošča, večinoma "čudna" grafična, švohoten napajalnik in kičasto ohišje, ki ni prijazno kakšnemu rovajenju in razširitvam. Drugače pa P/P kar v redu, vendar se da s podobnim denarjem po komponentah sestavit kvalitetnejšo mašinco.


Jaz imam Medionov računalnik iz Hoferja že 6 let in sem še zdaj zadovoljen z njim. Internet, e-pošta, COD2 online, spletna banka, Skype, obdelava slik itd...
Če je zame ta konfiguracija v redu, potem bo za vsakega, ki ga bo kupil v Hoferju več kot dovolj. In kaj mene zadovoljuje:
Intel Core2Duo Procesor E6300 1.86 GHz, RAM (nadgrajen) 3GB, Disk 320GB (+ dodan 1TB), Grafika je nVidia GeForce 8600GS (original je bila 7650GS, pa mi ni več delal HDMI izhod in so mi kar poslali novo 8600GS).
Ta računalnik še zdaj deluje tako dobro, da brez problema igram COD2 online(nobenemu itak ne bo jasno, kako se lahko hvalim s to prazgodovinsko igro- ampak odzivnost in igralnost sta super). Če bi mi pa bilo igranje najnovejših iger primarna raba računalnika, bi si ga sam sestavil.

Pa vsi, ki tako hvalite računalniške trgovine:
Moj prvi boljši PC je bil kupljen v eni priznani računalniški trgovini, ki je imela svoj servis. Računalnik se mi je nepojasnjeno ugaševal. Na servisu so ga dali testirati in so vedno (enih 3x sem ga nesel tja) trdili, da je z njim vse OK. Tako sem že bil jezen (pa takrat še neuk glede računalništva), da sem začel redno kupovati in prebirati revije Joker. Najbolj me je zanimala sekcija pomoč in nasveti. Pa veliko prebranih revijah in pretečeni garanciji, sem prišel do zaključka, da je kriv napajalnik. In tako sem prvič opravil nakup posamezne komponente za računalnik. In potem je sledil najtežji korak: zamenjava napajalnika. Ker sem teorijo že obvladal, mi je šlo vse brez problemov. Ko sem ga sestavil in prižgal, sem najprej pognal igro Need for speed Hot Pursuit in jo igral ves popoldan. Prej sem jo lahko igral maksimalno 10 minut.

Torej- v priznani računalniški trgovini niso bili sposobni ugotoviti napake v računalniku, ko sem pa v trgovini poleg repinclja kupil še PC in mi je po treh mesecih crknil DVD recorder, so mi po prijetnem pogovoru z gospo balkanskega porekla, lepo poslali novega. Me je pa gospa vprašala, če ga znam sam zamenjati, in ko sem ji pritrdil, je bila kar vesela, saj je bil njihov strošek manjši, kot pa če bi poslal svoj računalnik na servis in bi mi tam zamenjali enoto in poslali nazaj.
Če ti repincelj s Hoferja zgnije, ga vržeš stran, če se ti pa računalnik pokvari, ga pa daš v popravilo brez problemov.
In ja- naslednji računalnik bom spet kupil v Hoferju!
Gamer

medenko ::

Dromar: ne hvali toliko Hoferja. Kolega je čakal na zunanji disk 50 dni.

cortez ::

Evo, če hoče kdo sestavljat :




Intel Pentium G2020
ASRock Z77 Pro3
2 x 2GB G.Skill DDR3-1333
PowerColor Radeon HD 7750
----------------------------------------
240€

+ ohišje 20€
+ Toshiba DT01ACA 2000GB SATA 6Gb/s 7200rpm 64MB 75€
-----------------------------------------------------------------------------

skupaj = 340€


vir : http://tinyurl.com/ccahc9f

francek1 ::

aerie je izjavil:

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

....če imaš pa malo pameti, pa drugod...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

aerie ::

francek1 je izjavil:

aerie je izjavil:

Če maš malo denarja kupiš računalnik v Hoferju. Jaz tam kupujem repincelj.

....če imaš pa malo pameti, pa drugod...

Se strinjam. Bolje je biti malo nor, kot pa malo pameten ;) Zdej še mal repinclja, naslednji teden ko bo že sneg skopnel pa bo regrat.

Goran's Blog ::

Hofer ima čisto ok računalnike za tisto ceno!
Tisti kateri niste še kupili nič tam pa raje tiho;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer-> Medion-> Garancija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
42289352 (46485) joze67
»

Računalnik iz Hofer-ja

Oddelek: Kaj kupiti
4215821 (4372) MIRAN67
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162229 (77662) Alamar
»

hofer - medion - akoya (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13832139 (23272) Alec999

Več podobnih tem