» »

HTC One bo zamudil

HTC One bo zamudil

Tako kot že z One X ima HTC odlično strojno opremo, a toliko bolj šepa na marketinškem področju

vir: The Verge
The Verge - HTC kot kaže ne bo imel sreče pri dobavi svojega novega mobilnega telefona, One. Mobilnik, ki je po mnenju mnogih lahko zadnja rešilna bilka HTC-ja, ima obilico zanimivih novosti ter bi bil v primeru izida ta trenutek nedvomno izvrsten kandidat za naslov najzmogljivejšega telefona na svetu. A povsem možno je, da bo HTC do tega naslova prehitel Samsungov Galaxy S4. Ta na prodajne police pride še do konca aprila. One naj bi bil sprva na policah še pred koncem marca, a se je to zavleklo v april. Razlog se skriva v HTC-jevem relativnem neuspehu v zadnjih nekaj četrtletjih.

Slabi prodajni rezultati so pomenili manj proizvedenih telefonov, posledica tega pa je, da HTC pri dobaviteljih komponent (zasloni, sistemski procesor, čip za povezovanje z omrežji, baterije, itd.) ni več v t.i. Tier 1 oz. v prvem krogu naročnikov. Težava naj bi se skrivala predvsem v aluminijastem ohišju iz enega kosa ter v fotografskem modulu (ki je že tako ali tako izdelan izključno za HTC One). Izid pred Galaxy S4 je bila ena izmed glavnih prednosti HTC One, zdaj pa se ta prednost kot kaže iz dneva v dan zmanjšuje. Nekaj prednaročil bodo vseeno razposlali še ta mesec, a bo glavnina kupcev na svoj račun prišla šele v aprilu.

Izvršni direktor HTC-ja, Peter Chou, se je zavezal k odstopu, če One ne bo uspešen. Prednaročila so sicer presegla pričakovanja podjetja, torej še vedno obstaja možnost, da se HTC vrne na bolj dobičkonosna pota, ki jih uživali še tekom leta 2011. Takrat so deskali na uspehu modelov Dream (oz. T-Mobile G1, prvi splošno dobavljiv telefon z Androidom), Magic, Hero, Desire, Desire HD in drugih modelov iz let 2010 in 2011.

41 komentarjev

||_^_|| ::

Tale telefon je prijetna osvežitev na androidnem trgu, upam da uspe.

FlyingBee ::

voda na mlin Samsungu, žal tudi LG zamuja s Optimus G Pro in ostali s Snapdragonom 600 ... Tegra 4 bi bila dostojen nasprotnik Exynos-u, vendar tudi prepozno

škoda bi bilo HTC zgubit kot konkurenco, ampak se bo že kakšen drug izkazal

je pa bil HTC prvi lansko leto spomladi pa mu očitno spet ni toliko pomagalo

buneech ::

Tudi Samsung ima težavo z Exynosom, zato bo S4 na veliko trgih prišel opremljen s Snapdragonom 600. http://www.sammobile.com/2013/03/20/you...

jlpktnst ::

Škoda ker htc dela res solidne telefone napram tej samsung plastiki...

s1m0n ::

Stojansto, Tegra 4 niti ni v istem razredu kot Exynos 5 Octa, je bolj v razredu s Snapdragon 800.

FlyingBee ::

Octa je zavajujoče in popolnoma neizkoriščeno, tudi, če bi 8 jeder naekrat delalo ... tako da, ja, je v istem razredu ARM A15 štiri jedernikov, Snappy 800 je half-breed A15

s1m0n ::

Tegra bo tako kot vedno prišla prepozno ali pozneje kot ostali (enako je bilo s Tegra 3).
Je pa tak še soliden štirijedrnik preko glave!

FlyingBee ::

gre se za tekmo v P/W, vse ostalo je subjektivno

Dr_M ::

s1m0n je izjavil:

Stojansto, Tegra 4 niti ni v istem razredu kot Exynos 5 Octa, je bolj v razredu s Snapdragon 800.



A si ti applovc, da ti tako zlahka buce prodajajo?

s1m0n ::

No dobro pa bom tak rekel Tegra 4 je pred vsemi Exynos čipi!

kpkp ::

Zakaj bi pa bila Tegra pred drugimi A15, saj to je (na grobo rečeno) copy paste iz ARM načrta.

jlpktnst ::

Ker piše gor nvidia in lahko nvidia fanboi plešejo :)

FlyingBee ::

no, za grafično se ne ve, ker Tegro 4 in druščino je treba gledat kot SOC ne kot CPU

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

Mogu bi ga dobit 15. Marca pa so rekli verjetno sele koenc Aprila :(
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Dr_M ::

jlpktnst je izjavil:

Ker piše gor nvidia in lahko nvidia fanboi plešejo :)



Pa kaj je tukaj zbiralisce idiotov?
Ce bi vsaj od dalec razumel ARM, nebi takih bedarij pisal.

Invictus ::

Dr_M je izjavil:


Pa kaj je tukaj zbiralisce idiotov?
Ce bi vsaj od dalec razumel ARM, nebi takih bedarij pisal.


Mal dolgo lajtngo imaš, ampak odgovor je JA :D.

Mladina tako ali tako večinoma ne razume kako deluje CPU ali GPU.

Važno da ima čim več jedr. Pa čeprav jih noben software ne zna izkoristit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kpkp ::

Dr_M, Invictus... lahko bi malo več povedala kaj vas moti, če sta že za bolj konstruktivno debato o SoC-ih, se je nebi branil.

Heisenberg ::

vsi ki ste prosti Samsungovi plastiki naj vam povem, da sem bil sam tudi zelo skeptičen a sedaj po skoraj letu uporabe je telefon še vedno kot nov, zaradi plastike je lazji in manjši, ter meni prijetnejsi na otip...imel sem prej HTCja pa sem imel same probleme in to zaradi kovinskega ohišja - zelo slab sprejem WiFi, GPS sploh ni deloval, slab signal... Kovinska ohišja so super lepa in kvalitetna - prvi teden, potem pa zgledajo kot da bi jih eno leto gonil po žepu .... plastika rulz...edino lahko bi dali kvalitetnejso plastiko

neoto ::

Imel HTC Cruise - telefon so prodajali s sistemom, ki je redno sesuval filesystem na SD kartici in HTC je potreboval skoraj leto, da je težavo odpravil (potem ko so prej ves čas vztrajali, da ni nobenih težav). Brez 'alternativnih' verzij sistema (xda-dev) je bil telefon samo napol uporaben. Težave z izklopljenim grafičnim pospeševalcem ('grafično kartico') niso nikoli (uradno) rešili.
Sem mislil, da bo s HTC Hero kaj bolje - vse super izgledalo, a kaj ko so na svoj 'flagship' pozabili nekaj mesecev po izidu. Brez xda bi moral čakati kakšno leto po izidu, da bi dobil Android 1.6 (namesto 1.5, kot je bil originalno naložen). Zaradi sprememb v Android SDK-ju je pa večina aplikacij delovala le na 1.6+. Touch-screen na Hero-tu je že od začetka imel težave, po dobrem letu je celo čisto odpovedal (kot mnogim, sodeč po forumih). Tukaj pa pridemo do tehnične podpore v Sloveniji... Odnos katastrofa, servis pa daleč pod nivojem - po zamenjavi touch-screen-a (na uradnem servisu), 'VOID' nalepk niso nalepili nazaj, steklen rob novega touch screena pa je štrlel slab mm iz ohišja telefona... Na pritožbe nisem dobil niti odgovora. Najhuje... zamenjan touch-screen je odpovedal po parih mesecih in pri zamanjavi (ki sem se je lotil sam) opazil, da na servisu sploh niso odstranili lepila prvotnega touch-screena, temveč so zamenjavo enostavno prilepili zraven. Kaj si naj potem človek misli o HTC-ju?
Skoraj dve leti star GSII je še vedno raketa - nobenih težav s strojno opremo ali izdelavo. Mogoče res niso med najhitrejšimi pri popravkih in nadgradnjah sistema, a so še vedno svetlobna leta pred izkušnjami HTC-ja.

Jackass ::

Kaj je pa to za en grd telefon?!
jAcKaSS

bdoxx ::

jlpktnst je izjavil:

Škoda ker htc dela res solidne telefone napram tej samsung plastiki...


to govorim že pau leta
ravno v tem je point, samsungova (''crap'' za ene za mene ''premuim'') plastika je cenejša, hitrejša-lažja za izdelavo.

Tudi Samsung ima težavo z Exynosom, zato bo S4 na veliko trgih prišel opremljen s Snapdragonom 600. http://www.sammobile.com/2013/03/20/you...

nevem če se temu reče da ima težave, to je pri Samsungu že stalnica zadnih par let, da prodaja isti telefon v večih različicah po različnih državah-operaterjih prevsem v zda.

jlpktnst ::

Dr_M je izjavil:

jlpktnst je izjavil:

Ker piše gor nvidia in lahko nvidia fanboi plešejo :)



Pa kaj je tukaj zbiralisce idiotov?
Ce bi vsaj od dalec razumel ARM, nebi takih bedarij pisal.


Ne razumem zakaj smo tako neumni, ker ne častimo Nvidie? Pač ARM procesor "oplemeniten" z nvidia grafiko pa še kaj. Moj point je bil, da ga prodajajo kar dost na brand name, ki ima pa bore malo z Nvidia desktop produkti, čisto drug produkt v drugem segmentu...

Ali je to o bedarijah na druge letelo.

@"mladina nima pojma o delovanju strojne opreme"
A starci pa poznajo hardware? Nevem, načeloma bolj malokdo ve kaj in kako. Jaz vem kolikor me je Kodek nadrilal na faksu... osnovna teoretika. Za kaj več rabiš pa dnevno delat s temi rečmi. Pa je za informirano izbiro to sploh potrebno znanje? Ni nujno. Plus tako podrobno znanje ima itak kak promil populacije mogoče?

@"samsung plastika": Tudi moj HTC ima plastično ohišje, samo je enostavno boljši občutek ko ga držim v roki. Ni tolk "plastičen" občutek. Čisto subjektivno mnenje pač. Se pa strinjam da ima software HTC precej slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

buneech ::

bdoxx je izjavil:

Tudi Samsung ima težavo z Exynosom, zato bo S4 na veliko trgih prišel opremljen s Snapdragonom 600. http://www.sammobile.com/2013/03/20/you...

nevem če se temu reče da ima težave, to je pri Samsungu že stalnica zadnih par let, da prodaja isti telefon v večih različicah po različnih državah-operaterjih prevsem v zda.

Ja, druge verzije v zda, ker potrebujejo LTE podporo. Dvomim, da bodo v večini EU prodajali verzijo z LTE, zato, ker bi to trg zahteval. Mogoče je cenejša izdelava aparata, ali pa imajo omejeno zalogo Exynos 5 čipov.

kpkp ::

Exynos 5 (octa) gre v masovno proizvodnjo šele v drugem četrtletju 2013, tako da mislim da je v tem težava, ker si ne morejo privoščiti, da bi zmanjkovalo tefefonov v trgovinah.

PrimozR ::

buneech je izjavil:

Tudi Samsung ima težavo z Exynosom, zato bo S4 na veliko trgih prišel opremljen s Snapdragonom 600. http://www.sammobile.com/2013/03/20/you...

Ja, težavo, da nimajo pravega basebanda v Exynosu za vsa omrežja, Qualcomm jih pa ima. Zato je ogromno Samsungov (in drugih teleofnov, tudi One X namesto Tegre, ki prav tako nima pravega basebanda) za ameriške operaterje opremljenih s Qualcommovi Snapdragoni. Sama izdelava Exynosov verjetno ni problematična. Tegra 4 in 4i pa prav tako podpirata LTE omrežja.

kpkp je izjavil:

Exynos 5 (octa) gre v masovno proizvodnjo šele v drugem četrtletju 2013, tako da mislim da je v tem težava, ker si ne morejo privoščiti, da bi zmanjkovalo tefefonov v trgovinah.

Verjetno za zunanje naročnike, za SGS4ke imajo Exynose že naštancane ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

A15 je še škrbina

Snappy je najuspešnejši in je žalostno, da ga bodo šele v h2 (do)(pre)hiteli

Sammy je vseeno zelo hiter in bo prvi očitno

kaj pa pri HTC čarajo je pa drugo

kje je Optimus G Pro?

LTE je v Sloveniji še brezveze

17rnn ::

big.LITTLE v telefonu je pomoje crap - A15 je premočen, prepožrešen, prevroč, prevelik (za v telefon), A7 pa preveč podhranjen. A ni rešitev Qualcomma in Appla s custom jedri bolj logična? Kolikor je meni znano je bil A15 v sonovi mišljen za strežnike in za približevanje sposobnostim x86 s spodnjega energetskega konca. In to bi ljudje tlačili v telefone? Ja na benchmarkih bodo verjetno lepo zgledali... :)

FlyingBee ::

Performance/Watt A15 je boljši od A9 in to je to, znižajo frekvenco A15 in pridejo na enako zmogljivost pti nižji porabi

niso te stvari kar tako nastale

FireSnake ::

jlpktnst je izjavil:

Škoda ker htc dela res solidne telefone napram tej samsung plastiki...


Sem lastnik SGS3, pa bi se kar strinjal. Saj so HTC tudi plastik, pa vendar.
Nazadnje sem imel HTC P3600 (ki je nasledil sony ericsson p900) .... Bog, kako dober telefon je bil to ... služil cela 4 leta, na koncu sem ga pa prodal za 90EUR.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

17rnn ::

Zato pa Qualcomm in Apple ne uporabljata več A9, A15 oz. big.LITTLE pa tudi ni povsem po njihovih željah. Nisem nikakršen strokovnjak za te zadeve, ampak tole mi ni ravno spodbudno:
http://www.anandtech.com/show/6536/arm-...
http://www.anandtech.com/show/6536/arm-...
(sicer gre tukaj za Exynos 5 dual pri kar visokih frekvencah)

PrimozR ::

17rnn je izjavil:

big.LITTLE v telefonu je pomoje crap - A15 je premočen, prepožrešen, prevroč, prevelik (za v telefon), A7 pa preveč podhranjen. A ni rešitev Qualcomma in Appla s custom jedri bolj logična? Kolikor je meni znano je bil A15 v sonovi mišljen za strežnike in za približevanje sposobnostim x86 s spodnjega energetskega konca. In to bi ljudje tlačili v telefone? Ja na benchmarkih bodo verjetno lepo zgledali... :)

Ma, 2x dual bi bil čez glavo, če ma Nexus 10 2xA15. Kaj jim ni jasno da tlačijo v teleofn 4 A15 jedra in ŠE 4 A7 jedra mi pa res ni jasno... Niso gladki. Že Nexus 4 se z S4 Pro Snappyjem segreje ko hudič.

bdoxx ::

Kaj jim ni jasno da tlačijo v teleofn 4 A15 jedra in ŠE 4 A7 jedra mi pa res ni jasno... Niso gladki.

enostavno, ker lahko

borisk ::

Kam smo prišli, HTC kopira od kitajcev 8-O so pa vsaj kopiral dober telefon.

JiaYu G3

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

Nekega hudega kopiranja tukaj ne vidim, razen pogleda na sprednjo stranico (pa se samo z majhno spremembo kota to precej spremeni), po drugi strani pa industrijski dizajn takšnega telefona traja par let, torej dvomim v kopiranje...

wade ::

Kam smo prišli, da ma HTC najlepši telefon? and it's not even close...

PrimozR ::

Kako to misliš kam smo prišli, a je s tem mar kaj narobe??

wade ::

misljeno sarkasticno ;)

samo se na ceno cakam, da vidim ce bo to moj naslednji nakup :)

FlyingBee ::

pametnjakoviči, NOT ... na Mobitelu so najprej dali Prihaja v Aprilu, potem celo Prihaja v začetku aprila, zdaj pa je Prihaja v maju ... torej še vedno možnost, da bo S4 prej

PrimozR ::

Možnost? Pomojem kar realnost.

djordjevic ::

wade je izjavil:

Kam smo prišli, da ma HTC najlepši telefon? and it's not even close...

Hehe, če pa česa HTC-ju ni moč očitati, je to pomanjkanje dizajna oz. lepote aparatov. Posekajo konkurenco na celi črti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

FlyingBee ::

škoda edino, da niso malo zmanjšali robove, sicer sta spodnji iz zgornji na račun dobrih zvočnikov, kar je ok, ali pa ne odvisno od okusa, stranska pa sta debelkota


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745219 (26122) Cooper
»

HTC nepričakovano z višjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9727479 (25442) hojnikb
»

HTC potrjuje, da bo One pozen

Oddelek: Novice / Android
225147 (3409) FlyingBee
»

Družina Desire ter Galaxy S bodo dobili Gingerbread

Oddelek: Novice / Android
2510016 (7154) Dr_M

Več podobnih tem