» »

Google predstavlja Keep

Google predstavlja Keep

Vnos zaznamka na mobilnem telefonu

vir: Google

Pregled zaznamkov, obarva se jih med vnosom

vir: Google

Pregled zaznamkov v brskalniku

vir: Google
Google - Google je po kratkem, a vseeno predčasnem pobegu predstavil novo storitev Keep. Podobno kot Docs je tudi Keep del ponudbe Drive, gre pa storitev, namenjeno shranjevanju opomnikov in zaznamkov. Na spletni strani je mogoče vnašati tako splošna besedila kot sezname ter jim pripenjati slike, a bo kot kaže še nekoliko bolj zanimiva mobilna različica. Na voljo je namreč tudi aplikacija za Android 4.0 (in novejše, vključno z widgetom na zaklenjenem zaslonu na Android 4.2+), kjer poleg splošnih opomnikov in seznamov uporabniki lahko svoje misli telefonu kar povedo, zanimivosti pa slikajo in jih seveda opremijo še z besedilom. Vse shranjene zapiske je mogoče še organizirati obarvati, jih razporejati, itd.. Sinhronizacija med napravami znotraj enega uporabniškega računa je seveda aktivna.



S Keepom naj bi Google še najbolj konkuriral Evernoteu, čeprav je ta nekoliko bolj zmogljiv in je na trgu prisoten že precej dlje. Na hitro je Keep podoben tudi Google Notebooku, storitvi, ki jo je Google ukinil pred dvema letoma in jo združil z Google Docs (obilica ukinjenih storitev ter ponovna vpeljava nadvse podobnih je mnoge poznavalce naredila zelo skeptične, da bo Keep zaživel oz., bolje rečeno, preživel). Možnosti deljenja zapiskov (ter predvsem fotografij) s socialnimi omrežji zaenkrat še ni, a bi se znalo zgoditi, da bi Google to funkcijo dodal nekoliko kasneje s posodobitvijo. Keep je sicer na splet prek Google Drive pobegnil že prej v tem tednu, a se to takrat jasno še ne bi smelo zgoditi. Pri Googlu so dostop hitro odstranili, a slike in novice so bile objavljene. Povsem možno je, da bi Keep sicer predstavili šele na konferenci I/O, tako pa so zaradi pobega nekoliko pohiteli.



20 komentarjev

b4d ::

Sej bi probal, ampak me je strah da mi potem ukinejo tako kot Reader in Wave :D
b4d.sablun.org

mk818764 ::

ravno to sem iskal. Google ruls :D

win64 ::

Potem si pa slabo iskal, recimo Onenote MX obstaja že od wp7(je tudi android in windows 8 različica) ponuja to.

Key Quest ::

Katero aplikacijo ste uporabili za te screenshote? Osebno uporabljam integrirano aplikacijo "print screen", ali ta vasa ponuja kaksne naprednejse moznosti?

Mavrik ::

Key Quest je izjavil:

Katero aplikacijo ste uporabili za te screenshote? Osebno uporabljam integrirano aplikacijo "print screen", ali ta vasa ponuja kaksne naprednejse moznosti?

Zadržiš glasnost dol + izklop.
The truth is rarely pure and never simple.

Ang3lo ::

Saj imamo Evernote, ki počne ravno to - shranjuje zapiske. Poleg tega si lahko shraniš posnetek celotne strani, dostopaš s katerekoli platforme, itd.

Res mi niso jasne njihove poslovne prakse. Če imajo denar za uvajanje storitev, ki so že na trgu in so bolj konkurenčne od njihovih, zakaj potem ne morejo najti poslovnega modela za Reader, Wave in druge dobrote, ki bi nam prav prišle?

jlpktnst ::

Samo so res genialni printscreeni tole :D

Jaz uporabljam Opero tud za takšne reči. Grdi grdi google...

JayKay ::

b4d je izjavil:

Sej bi probal, ampak me je strah da mi potem ukinejo tako kot Reader in Wave :D

integracija z drive pomeni daljsi obstoj. so pa task v gmail naslednje za odstrel (ko bo keep dobil integracijo z gmail in koledarjem)

sicer keep manjka se chrome desktop extension kot ma pocket za shranjevanje stvari na pcju. za mobile pa je lockscreen widget zakon za instant note taking

JayKay ::

trnvpeti ::

keep na dolgi rok ni profitabilen
in bo scasoma ukinjen

T-h-o-r ::

wtf, a je to nekdo s telefonom slikal ekran??
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

WamPIRe- ::

T-h-o-r je izjavil:

wtf, a je to nekdo s telefonom slikal ekran??

Pač primer delovanja mobilne aplikacije.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

cegu ::

T-h-o-r je izjavil:

wtf, a je to nekdo s telefonom slikal ekran??


Z aplikacijo GoogleKeep je slikal nekaj, čimer je potem dal priponko, nato pa na telefonu naredil screenshot aplikacije.

Na sliki bi bil lahko maček, pes ali pa rolica paprija - ni bistvo novice:). Je pa pač izbral ekran da vas malce strola bralce.

WaterBoy ::

This app is incompatible with your Mobitel LGE LG-P500.

:(

Mavrik ::

App je Android 4.0+
The truth is rarely pure and never simple.

vostok_1 ::

Ena taka družbeno kritična opazka...vedno pri teh reklamah je glavni akter nek wanabe celebrity. How about a fucking ordinary steel foundy worker, eh google? Točno...na zahodu ni več tega vsi sam še zvezde hočjo bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

boolsheat ::

LOL "@levie: Google Keep: Save what's on your mind. Until we shut it down."

Phantomeye ::

vostok_1 je izjavil:

Ena taka družbeno kritična opazka...vedno pri teh reklamah je glavni akter nek wanabe celebrity. How about a fucking ordinary steel foundy worker, eh google? Točno...na zahodu ni več tega vsi sam še zvezde hočjo bit.


Marketing ti je tuj, očitno.
Prvo kot prvo, vprašaj se, kdo so ciljna populacija npr. tega produkta. Se ti zdi, da so to obićni radniki?

Ne moraš ti prodajat produkta ljudem, če pri tem uporabljaš osebo, s katero se ciljna demografija ne more poistovetit.

Oglasi (npr omenjeni) ciljajo na ambiciozne ljudi, white collar material, željni uspehov (oz. jih že žanjejo). Ta produkt jim ponuja še boljšo izkušnjo. Zato mora biti idealizirana.

Skratka obstajajo določene smernice in če nisi na položaju, da lahko vplivaš nanje, se jih moraš držat. V nasprotnem primeru boš propadel.

trnvpeti ::

Jst ::

Tudi sam upam, da bo Google ohranil Keep; doslej sem uporabljal HTCjevo rešitev in kar mi je najbolj manjkalo je ravno sinhronizacija. Tudi GUI ima skoraj enak kot HTC Notes. Lepo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasebni dokumenti

Oddelek: Pomoč in nasveti
242853 (1805) Badwolff
»

Resna ranljivost v Bluetoothu

Oddelek: Novice / Varnost
269747 (6641) GizmoX
»

Motorolin Moto X

Oddelek: Novice / Android
2913458 (8227) seba-beba
»

Moto X prihaja 1. avgusta

Oddelek: Novice / Android
154838 (3943) klinker
»

Google predstavlja Keep

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
206778 (3995) Jst

Več podobnih tem