» »

Zasebni dokumenti

Zasebni dokumenti

Alfica ::

Pozdravljeni!
Zelo rada pišem in ustvarjam različna besedila (scenariji, razni navdihi, dnevnik, čustva itd.) Ne želim, da bi kdo nepooblaščen za menoj to bral. Navdih za besedila dobim in me kmalu mine, tako da bi potrebovala eno rešitev, torej nasvet za napravo/aplikacijo/zaščito, ki bi mi to omogočala. Torej hiter dostop do naprave (da se hitro prižge/ugasne), da je zasebna, da lahko dokumente potem prenašam v word na prenosnika (ko imam več časa) in da mi to ne dela težav glede kompatibilnosti ter da imam besedila zaščitena pred "firbci". Do sedaj sem sprobala:
- Samsung tablico 10 inch in aplikacijo KNOX. Težava: ko sem to aplikacijo po daljšem času odprla, dokumentov ni več oziroma jih ne morem odpreti (imela sem aplikacijo za urejevalnik besedil, ki se je izgleda posodobil). Tudi datotek nisem mogla prenašati med računalniki - ne vem, morda nisem znala?
- Lenovo prenosnik (ne vem kateri točno; čisto poceni za 200 EUR), se ful hitro ugasne in prižge, vendar mi je na eni točki začel kar nekaj štrajkati, nisem mogla urejati enega excela; verjetno premalo močen procesor; premalo prostora; ne bi si tega privoščila, da pišem dolgo eno datoteko, potem pa jo ne morem odpreti kar naenkrat.

Poleg tega me moti, da drugi vidijo, da imam nek ključek na prenosniku, ker potem sem takoj sumljiva, da nekaj pišem in začnejo firbcati.

Kaj mi priporočate? Katero rešitev? Pisanje je vitalnega pomena zame, zato prosim pomoč. Imam otroke in firbčnega moža, zato rabim nekaj ful praktičnega.

Hvala za pomoč,
A

harmony ::

Ja potem najbolje, da si nabavis diktafon pa je. Pa potem v miru pretocis v pisno obliko.

shadeX ::

Google Docs. Ista zadeva kot word, samo maš zadevo spravljeno na svojem driv-u. Dostopaš do njega lahko prek brskalnika na računalniku (pogoj je da se izpisuješ iz Google računov - gmaila ali pa imaš geslo na računalniku). Za dostop pri roki pa imaš za to namensko aplikacijo za Android in iOS (Google docs) (telefon pa verjetno imaš zaščiten z geslom, patternom,..).

Uporabljam sam za vse možne zapiske, ki jih imam potem vedno pri roki. Poglej, mogoče ti bo ustrezalo, če ne pa se zagotovo da dobit kakšno aplikacijo ki dostop zaklene z geslom.

MonoPattern ::

Če ima prenosnik vhod za SD kartico lahko shranjuješ nanjo, ker se veliko težje opazi, da je priključena. Pa še majhna je tako da se jo da imeti vedno pri sebi v denarnici.

Alfica ::

harmony - diktafon je zame preveč zamuden, ker za prepisovanje ali imam ali pa nimam (največkrat) časa.

shadeX - kaj pa iz vidika zaščite - google zaščite na splošno? ali zaupaš? mislim, da se kje virtualno ne snemajo oziroma prenašajo ti podatki? Sama imam kar nekaj dvomov v google. Poleg tega bi najraje videla, če se mi ni treba priklopiti na splet, ko pišem. Sem pa vseeno poskusila - sedaja testiram.

MonoPattern je izjavil:

Če ima prenosnik vhod za SD kartico lahko shranjuješ nanjo, ker se veliko težje opazi, da je priključena. Pa še majhna je tako da se jo da imeti vedno pri sebi v denarnici.

Hvala za tole; sem že razmišljala o tem.

Če bi si omislila nek mini ultra lahek prenosnik z Windowsi - katerega mi bi svetovali (za razumno ceno seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfica ()

Alfica ::

Ko sem prenesla aplikacijo google drive sem presenečena ugotovila, da sem jo uporabljala očitno že zdavnaj in da imam kar nekaj dokumentov v skupni rabi, kar mi ni ok. Mislim, ful mi ni pregledno, kateri dokumenti so v skupni rabi in kateri niso in da ne bi kaj po pomoti kliknila in nedajbože kater dokument dala v share. Or is it just me?

shadeX ::

shadeX - kaj pa iz vidika zaščite - google zaščite na splošno? ali zaupaš? mislim, da se kje virtualno ne snemajo oziroma prenašajo ti podatki? Sama imam kar nekaj dvomov v google. Poleg tega bi najraje videla, če se mi ni treba priklopiti na splet, ko pišem. Sem pa vseeno poskusila - sedaja testiram.


Dokler nisem ameriški predsednik ali pa da delam za kakšno tajno službo oz. nisem kakšna izredno pomembna in znana oseba me to sploh ne skrbi.

- Z vidika varnosti (če se bojiš, da bi nekdo vdrl v Google in pobiral dokumente, me to ne skrbi. Google ima te zadeve zagotovo dobro porihtane).
- Z vidika, da bi si Google polastil vsebino dokumentov me tudi ne preveč skrbi. Le kdo bo bral dokumente "ubogega" slovenca in kaj bi tam sploh iskal?
- Z vidika varnosti, da bi Google imel kakšen software za skeniranje besedila v dokumentov, me tudi ne skrbi, ker ne razpečujem oz. uporabljam pedofilije ali sem na kakršenkoli način povezan s terorizmom in ne načrtujem atentana na Trumpa ali drugega predsednika.

Tako da mene zadeva ne skrbi preveč, glede tega.


kateri dokumenti so v skupni rabi in kateri niso in da ne bi kaj po pomoti kliknila in nedajbože kater dokument dala v share.


Za sharat dokumente, ki jih spišeš na Google Docs, moraš dejansko to tudi storit z nekaj koraki. Je skoraj nemogoče, da bi samo kliknila in bi šeralo samo od sebe povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

neboben ::

https://www.windowscentral.com/best-jou... (poiščeš tistga kt ima možnost narest geslo, hint Dear Diary)

če si pa bl za konzolo pa bi mogoč tega (no vsaj jest kt sm ga najdu sm se odloču da probam s tem hehe):
http://jrnl.sh/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

kuall ::

Jaz uprabljam Android app Idea growr. Dobro glede njega je to, da lahko organiziraš zapiske pod ideje, torej drevesna struktura idej. Slabo je, da ne moreš zaklenit občutljivih zapiskov. Kar imam takega si zapišem v S memo, ki ima funkcijo zaklepanja strani z geslom.
Sem pa probal še Mindly in druga sranja.

Bom pa zdej probal google docs, ker rabim nekaj, da se da enostavno urejat tudi na računalniku in da je stalno sinhronizirano med fonom in računalnikom.
Pa nekaj, kar razume glasovne ukaze bi bilo tudi zelo dobro imeti, da bi si lahko ideje zapisoval med vožnjo z avtom naprimer. Pa nekaj, kar dovoli vstavljanje slik/videov/zvokov (npr bereš knjigo vidiš nekaj zanimivega in slikaš in vstaviš v zapisek).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Manu ::

Lahko pa pišeš tekst v Notepad++ (program se hitro odpre). Tekst lahko tudi kriptiraš z geslom s pomočjo vtičnika "nppCrypt". Več v članku:

http://www.hackchefs.com/encrypt-text-n...


P.S. Ne odstranjuj
<nppcrypt>
oznako v že kriptiranem tekstu, kakor piše v članku, ker izgubiš tekst. Ne vem zakaj članek to sploh svetuje. Ta oznaka ima pomembne informacije za dekriptiranje teksta. Pravzaprav v kriptiranem besedilu nič ne spreminjaj!
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Uporabnix ::

Jah če je prioriteta zaščita, pol recimo Veracrypt container. Ko rabiš, ti vzame 1 min, da si v mapi, kjer imaš dokument za pisanje. Odpreš Veracrypt, pripneš disk, vneseš geslo, odpreš datoteko. Ko končaš, shraneš spremembe v dokumentu in odklopiš disk. Simpl, ko se zverziraš.

jype ::

je izjavil:

Kaj mi priporočate? Katero rešitev? Pisanje je vitalnega pomena zame, zato prosim pomoč. Imam otroke in firbčnega moža, zato rabim nekaj ful praktičnega.
Če slabo poznaš tehnologijo, boš morala zaupati nekomu, ki se na te reči spozna, da ti pripravi takšno reč. Lahko ti za nizko ceno (200-300 evrov) zrihtam kvaliteten prenosnik (z nemškimi znaki na tipkovnici, ki jih lahko z alkoholnim flomastrom popraviš na slovenske), ki bo dolgo časa zdržal in ga boš zaklenila z geslom, ampak te moram opozoriti, da moraš v tem primeru meni zaupati, da nisem firbčen in nisem storil ničesar, da bi zaobšel zaščito.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

Paul30 ::

Kaj komplicirate, tole je praktično, preprosto.

https://www.extendoffice.com/documents/...

Odvisn kater word maš.

Odpreš word, greš Click File >Info > Protect Document > Encrypt with password.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()

huek111 ::

Mislim, da tvoj mož ni zastonj firbčen ali pa si ti paranojična!

rađo ::

Poglej si Microsoft Onenote. Imaš aplikacijo na Android, IOS, Windows in v spletnem brskalniku. Uporaba je zastonj.
Jaz to uporabljam za raziskovanje/zapisovanje/organizacijo dela doma in v službi. Če se ne motim omogoča tudi zaklepanje zapiskov z geslom.

Alfica ::

rađo je izjavil:

Poglej si Microsoft Onenote. Imaš aplikacijo na Android, IOS, Windows in v spletnem brskalniku. Uporaba je zastonj.
Jaz to uporabljam za raziskovanje/zapisovanje/organizacijo dela doma in v službi. Če se ne motim omogoča tudi zaklepanje zapiskov z geslom.


OneNote poznam vendar ne znam vsebin, ki jih tam napišem potem prenesti na prenosnika, da bi jih tam naprej urejala. Datotek preprosto ne vidim. Se to sploh da?

huek111 je izjavil:

Mislim, da tvoj mož ni zastonj firbčen ali pa si ti paranojična!


Kaj koga briga, kaj pišem. Če bi kdaj kaj napisal, bi vedel, da v vsaki točki ustvarjalnega dela avtor ne želi vsega razkriti, ampak pač, ko je na to pripravljen.
D?!?

Pravpraprav mi je poleg zaščite dokumentov ful pomembno tudi to, da imam dokument sinhromniziran med telefonom in prenosnikom oz. tablico (ki ju uporabljam doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfica ()

Badwolff ::

V bistvu iščeš cloud rešitev in zaščito filov z geslom? Ali hočeš kaj bolj zaščitenega (glede na to, kar si napisala gotovo ne, je pa vprašanje če je tvoje pisanje tule povsem odkrito ;) )
Skoraj za vse normalne ljudi je dovolj kak dropbox (drive/mega/icloud...) in kombinacija z geslom zaščitenega word/txt programa. Za poslovne potrebe so druge rešitve. za kriminalna dejanja... well, ne tega shranjevat online.

jype ::

Alfica je izjavil:

Pravpraprav mi je poleg zaščite dokumentov ful pomembno tudi to, da imam dokument sinhromniziran med telefonom in prenosnikom oz. tablico (ki ju uporabljam doma).
To ne bo šlo drugače, kot da zaupaš ponudniku rešitve. Večina ponudnikov omogoča prijavo z več ključi (2FA), kar je za tvoj primer uporabe lahko dovolj, vedeti pa moraš, kaj vse je treba storiti, da za seboj na računalniku, ki ga očitno uporabljate skupaj, ne boš puščala sledov (teh dokumentov).

SmeskoSnezak ::

Ce je ze taksna "paranoja", bi verjetno slo, da ima doma kak router, ki podpira VPN in NAS, pa dostopa do svojih dokumentov od kjerkoli zeli.
@ Pusti soncu v srce... @

111111111111 ::

OP pretiravaš. Google Docs je čisto spodobna rešitev. Če nočeš skočit v posteljo z googlom, potem lahko skočiš pa z https://evernote.com/ ali jypetom ali pa z možem, pa bo tolk utrujen, da ne bo mogel brskat po računalniku.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

OP pretiravaš. Google Docs je čisto spodobna rešitev. Če nočeš skočit v posteljo z googlom, potem lahko skočiš pa z https://evernote.com/ ali jypetom ali pa z možem, pa bo tolk utrujen, da ne bo mogel brskat po računalniku.


Ali pa s kaksnim geekom od tu, ti bo tako ali tako moral najti nek varen kanal za komunikacijo in s tem verjetno tudi varno hranjenje vsega skupnega. :)

Drugace pa, ce si vajena Windows, lahko koristis OneDrive, ki ima pravtako brezplacno kapaciteto.

Lahko pa enostavno hranis lokalno in dodas enkripcijo. V Slovenscini verjetno pod Datoteka/Informacije, ampak nisem preprican, ce sem prav prevedel.

Riff ::

ustvariš word dokument in ga shraniš na usb ključek ki ga imaš pri sebi

Alfica ::

Se sprobala nekaj variant.

Pri Wordu mi ni ok to, da lahko usb ključek izgubim ter da do tega dokumenta ne morem dostopati npr. preko telefona (ko npr. čakam v čakalnici).

Pri OneNote sem že rekla, da mi ni ok to, da se te zadeve posodabljajo in nimam zagotovila, da ne pride kakšna težava vmes. In je tudi prišla - napisala sem nekaj stvari, potem pa včeraj na lepem, da imam konflikt ali nekaj podobnega in da to lahko rešim v online notu; potem sem šla gor in kar nekaj-nič nisem rešila in nič se ni videlo, kakšen konflikt. Se mi s tem ne da zafrkavat.

Pri One Drive-u sem tudi morala vpisati Google account.

Zanima me ali vsebino iz evernote-a lahko preneseš v Wordovo datoteko?

Ne vem a ni nekaj normalnega, vse je ali Google ali zakomplicirane rešitve...No ne vem.

Če vam še kaj pade na pamet..

Pa ne se bat, vsebine nimam kriminalne narave in tudi nič proti možu ne delujem ;) samo zasebnost bi rada

Hvala vam za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfica ()

jype ::

Alfica je izjavil:

Ne vem a ni nekaj normalnega, vse je ali Google ali zakomplicirane rešitve...No ne vem.
To je zato, ker imaš Googlov telefon. Pri Apple ekosistemu je najbolj enostavna rešitev njihov "Notes".

Alfica je izjavil:

Zanima me ali vsebino iz evernote-a lahko preneseš v Wordovo datoteko?
Ja, copy-paste, ampak vse to so bolj na pol rešitve.

Glede na to, da uporabljaš Word, je morda najbolje uporabiti Office 365 naročnino, ki stane $70 na leto - potem imaš lahko vse zaklenjeno pri Microsoftu, pa tudi Word za telefon ti bo te reči lepo prikazal in jih boš lahko na telefonu tudi urejala.

Badwolff ::

Čist vse je od nekoga, google, Apple , Microsoft ali nekdo tretji.
Če imaš res zasebne, nenevarne stvari, ti je načeloma vseeno, sam bi se držal ene od velikih korporacij, si lahko vsaj siguren, da ne bodo kradli gesel, kartic in ostalih ekonomsko pomembnih podatkov.
Lahko greš pa na eno od neštetih drugih rešitev, ki ti omogočajo podobno
Sam sem iskal nekaj enostavnega za uporabo v skupini, sharanje in mogoče dostopanje od vsepovsod in sem se na koncu odločil za Dropbox Paper.
konflikti pa bodo povsod, če boš imela stvari hkrati odprte na več sistemih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925857 (22489) GupeM
»

Markiranje teksta na spletu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131362 (1198) ekran
»

Kako "preslikati" številke iz papirja v Word

Oddelek: Loža
283209 (2321) [D]emon
»

Microsoft izdal Office Web Apps (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5823907 (21596) Utk

Več podobnih tem