» »

Kje dobiti "poceni" ekran za prenosnika?

Kje dobiti "poceni" ekran za prenosnika?

BorutO ::

Pred dnevi sem na prenosniku zlomil ekran ... Mel sem dokonca odprtega, potem pa sem pozabil na to, pa sem gor vrgel kovinsko svetilko, ki je padla na ekran z vilike višine, ker sem jo vrgel z enega konca sobe na drug konec na kotno, glih na ekran. Zaj pa je se sploh več slika ne pokaže ... Tam okoli v centru padca je vse črno, drugod pa je slika bela.

Imam pa Asus K93SM, i7 in mislim da je ekran '17. Ker garancija ne bo priznana, in če mi ga popravijo, bo popravilo zelo veliko stalo.

Zato me zanima, kje dobiti ekran, če tudi najdem isto velikost ekrana, je kaj pomembno še drugo? Na primer pixli (oz po čem se to gleda) in HD?

Je pa takšen računalnik, če bo komu kaj v pomoč.

D3m ::

Kitajska.
|HP EliteBook|R5 6650U|

btree ::

ebay

BorutO ::

Kaj točno morem iskati za ekran. Kolikor vidim na uradni strani, je ekran 18,4", in je full HD

In če ima kdo kakšne izkušnje, koliko bi popravilo stalo, približno, če bi ga nesel tja, kjer sem ga kupil - bigbang?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

DeeCoy ::

Popravilo v Bigbangu bi pomojem stalo več kot pol trenutne vrednosti laptopa. Ebay je najcenejša rešitev.

#000000 ::

Na kateri koli servis boš nesel izpod 250 evrov ne bo, na uradnem al pa v bigbangu prištej še 100 evrov zraven. Za ebay pa ne vem ta trenutek sem malo ven, ampak pol manj sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

shadeX ::

Imaš Bigbangov "se zgodi" ? Če imaš ti krije tudi take stvari kot se ti je zgodila sedaj..
EDIT:

Evo ga. 15sekund časa na ebay.de mi je vzelo da sem ti našel ekran

povezava

Sedaj če ga znaš sam zamenjat si zmagal. Za praktično 150 eur dobiš nov ekran. Čene se pozanimaj po servisih koliko bi te koštalo popravilo ekrana ( če ga ti prineseš )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BorutO ::

shadex ... hvala. Bom zdaj en dan, ko se mi ne bo mudilo domov po šihtu, skočil na bigbang in ostale servise vprašat, koliko računajo ... Verjetno res ne bo poceni.

Nimam izkušenj z menjavo ekranov, ampak mislim, če bi ekran kupil, pa bi na servis nesel, da bi mi zamenjali to za enih 150 eur?

Nov računalnik me je stal 1200 eur.

Nimam tega se zgodi, ker sem že dostikrat slišal, da potem ne krijejo tega, ker kao krijejo kar neke druge poškodbe, samo da je potrebno plačati.

Mogoče bi pa res krili. Mi je takrat prodajalka pravla, če si to vzameva, pa je žena rekla da ne, ker mava pasko ... pa sem ji še rekel, da bova vzela, ker prenosnik ni namizni, ki je nonstop pri miru ... pa je rekla "sem ti povedala ... bla bla bla ... ", potem pa nič ni blo s tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

SplitCookie ::

Podaljšano garancijo lahko vzameš tudi kasneje, po nakupu.

Sicer je pa tako ali drugače zadeva brezvezna, ker sam kriješ praktično vse poškodbe, garancija gor ali dol, če ni tovarniška nima veze.



Nabavi lcd iz ebaya in sam zamenjaj, s tem obdržiš vse garancijske pogoje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

s51410 ::

shadeX ::

BorutO je izjavil:

shadex ... hvala. Bom zdaj en dan, ko se mi ne bo mudilo domov po šihtu, skočil na bigbang in ostale servise vprašat, koliko računajo ... Verjetno res ne bo poceni.

Nimam izkušenj z menjavo ekranov, ampak mislim, če bi ekran kupil, pa bi na servis nesel, da bi mi zamenjali to za enih 150 eur?

Nov računalnik me je stal 1200 eur.



Če kupiš ta ekran in neseš na servis, pomoje bi ti za kakih 100 eur zamenjali ( če ne celo ceneje. saj ni nevem koliko dela ). Tako da bi bil končni strošek cca 250 eur.

Bigbangov "se zgodi" mislim da polovico krije big bang ter polovico ti. To velja tudi za izdelke ki so izven garancije ali pa nemorejo uveljavljati garancije (tako kot ti sedaj). Če nimam prav naj me kdo popravi prosim.

Sam res, prej se pozanimaj koliko bi stala menjava zaslona pri kakšnem servisu. Pa poročaj da bomo tudi mi vedeli kakšne so približne cene za take storitve.

Je pa čene to zakon prenosnik. Ga je prav malo škoda.


EDIT: Ne pozabi da če naročiš ekran izven EU, boš plačal davek, carino...itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SplitCookie ::

Zamenjaj sam, res ni vredno plačevati servisu ekstra
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kupim9 ::

Ah jest sem mu ponudil da mu za 170 dam nov zaslon z menjavo, pa se niti oglasi ne :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo TV - razbit lcd zaslon - HISENSE H65N6800

Oddelek: Zvok in slika
115000 (4731) Magic1
»

Asus Servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
359379 (7340) DOOM_er
»

LG Nexus 5 - Počen zaslon

Oddelek: Mobilne tehnologije
205443 (3368) detroit
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951951 (28644) primorc007

Big Bang Se Zgodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9413052 (11874) kuglvinkl

Več podobnih tem