» »

Povezava je, vendar zelo počasna, na speedtestu ni uploada

Povezava je, vendar zelo počasna, na speedtestu ni uploada

joej970 ::

Zdravo!

Pravkar 1. zagnal računalnik in po matranju vzpostavil še internet.
Ampak strani nalaga zelo dolgo ali pa jih sploh ne. Na speedtestu mi download izmeri ~4mb/s, upload test pa faila.
V tem času, ko sem bil brez računalnika, sem malo zamenjeval kable, da sem lahko gledal SIOL TV. Zdaj sem jih nazaj prestavil.
Z prejšnim računalnikom je vse strani naložlo hitro in v popolni obliki. Z Youtubom ni težav.
Gmail ostane na 80%.

Glede na sliko, gre kabel iz (?)razdelilnika(?) 2.
 Opis: Kabel do računalnika pride iz razdelilnika 2

Opis: Kabel do računalnika pride iz razdelilnika 2



DODATEK: Tole temo je postalo 3 minute.

LP, Žan
  • spremenil: joej970 ()

mailer ::

Ni mi jasno zakaj potrebuješ toliko naprav? Kot vidim imaš na sredini modem, vse ostale naprave bi lahko priklopil preko enega switcha. Ne potrebuješ za vsako napravo svojo škatlo.

joej970 ::

Takole je: modem (bela škatla, z siol napisom) je v kleti, potem gre iz modema eden kabl za tv v dnevni sobi, eden pa na podstrešje, kjer je potem ta razdelilec in gre do 2 računalnikov. Zdaj sem kabel, ki gre na podstrešje vtaknil tja, kjer je bil prej kabel za dnevno za TV, da sem uporabljal tv. Zdaj sem prestavil nazaj.

Jaz mislim, da problem ni v tem kako imam povezano, saj je z prejšnim računalnikom delovalo bp.

mailer ::

Vse ostalo ti deluje tako kot je delovalo pred tem? Če imaš drug, nov računalnik je verjetno problem v MAC naslovu. Poskusi še kakšen drug izhod, mogoče je problem v konektorju.

joej970 ::

Kaj naprimer?
Poskusil sem še drug izhod ampak ni blo nič- sploh ni blo povezave. Zdaj sem dal nazaj v prvi vtič in je spet internet, vendar spet počasen. Ko sem spletno stran refrešal je dolgo nalagalo potem pa napisalo Connection aborted (GOOGLE CHROME). Ko sem ponovno refrešal je spet delalo.
Prek uTorrenta se mi stvari downloadajo normalno.

Ali je možno resetirati MAC naslov?

Invictus ::

Ugasni uTorrent ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joej970 ::

Že preden sem ga namestil je blo tako.

Hayabusa ::

Prestavi hitrost povezave mrežne kartice iz "auto" v "full/half-duplex" (najdeš nekje v nastavitvah mrežne kartice).


Torej imaš nov pc ?
Si kje drugje preizkusil delovanje tvoje mrežne kartice ?

joej970 ::

Računalnik je star 2 leti in je bil formatiran (le C disk, na D je še odprej vse, pa tud nameravam formatirat). Pred formatiranjem je v LJ dobro delal.

Hayabusa ::

Nimaš prvih driverjev ali preveri kar sem prej napisal.

BorutK-73 ::

Za internet mora biti kabel v port 1 na SIOL modem/router-ju.

a0001 ::

BorutK-73 je izjavil:

Za internet mora biti kabel v port 1 na SIOL modem/router-ju.


Mislim, da to ni res, saj si porte lahko nastaviš kar sam na modemu, da pa se konektaš nanj potrebuješ kabelsko povezavo na modem.

1. kontaktiraj ponudnika: 8080 1000
2. pravilno si nastavi porte: 196.168.1.1 --> default( username: user password: user )

joej970 ::

Hayabusa je izjavil:

Nimaš prvih driverjev ali preveri kar sem prej napisal.


Updejtal, prestavil iz auto na 1gb full duplex nato še 100mb full duplex, pa ni niič bolje.

@a0001

Bom poklical.. kaj sploh naj vprašam? :8) zakaj net tk dolgo nalaga?
Kje lahko nastavlam porte?

Bakunin ::

klici ISP helpdesk

a0001 ::

Da si nastaviš porte se moraš povezati na modem. To storiš tako da v naslovno vrstico vtipkaš 192.168.1.1

Daniel ::

Modem resetiraj, te operaterjeve škatlice niso ravno za prenašanje Torrentov in hitro počepnejo, po tem pa se več ne poberejo. Ugasni torej vse Torrent odjemalce, modem ven iz elektrike in nazaj, malo počakaj, potem pa vklopi nazaj in poročaj.

pipicar ::

Bi js kr tole temo izbrabil, je kaka duša tukaj ki bi mi znala pomagat, imam nov linksys wrt160nl ... gor sem dau že vse dd-rtw original fw ... uglavnem problem .. download normalen 20mb/s kot more bit ... a upload je 500kb/s .. moglo bi biti pa 20/20 ko dam star ruter nazaj dela normalno ? Pa tudi na wrt160nl ruterju če nardim speedtest na telefonu je normalen upload ? Res mi ni nič jasno kje je težava, da samo ta ruter noče normalno uploadat na mojem računalniku ? mam pa na PCju wireless adapter level one .. uglavnem driverju so gor naloženi iz priloženega cdja ? Karkoli prosim pomagajte

Bakunin ::

zaradi (pre)velikega stevila vzporednih povezah (open/half open connections) jim zmanjka pomnilnika.

Ali v odjemalcu (se bolj) zmanjsas stevilo hkratnih povezav ali pa naredis povezavo preko roterja z vec rama (ali pa kar na PC)...

srus ::

Zakaj nihče ne napiše kakšne so hitrosti, če priklopite računalnik neposredno na modem?
Zakaj nihče ne požene Wireshark in Speedtest istočasno in opazuje kako se pretakajo paketi in potrditve?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329225 (29681) ignats
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508214 (7135) MrStein
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375188 (4692) BorutK-73
»

Slabo delovanje Siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
362086 (1540) d4vid
»

Majhen upload na enem računalniku, dober na ostalih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
6562 (493) 18zimoni

Več podobnih tem