» »

razlika med sesuti in zmrzniti

razlika med sesuti in zmrzniti

Yohan del Sud ::

Mene pa zanima tehnična razlika med zamrznjenim sistemom in sesutim sistemom. Kdaj se zgodi prvo in kdaj drugo? :O

Ziga Dolhar ::

Emmm, kul vprašanje :-).

Moja kišta "zmrzne", kadar je nedejavna. Če je nedejavna zelo dolgo [beri: hard reset] pravim, da se obesi.

Moja kišta je sesuta po parih dneh uporabe Windows 95 [bzzz...bzzz.... bsod...bsod....bzzz....bz.... nikamor ne gre], par tednov Win98 in LepČas WinXP. Prvo inštalacijo Linux sem sesul v par minutah [torej popolnoma sesuto -- ni blo grafičnega vmesnika >:D]. Torej "sesuta" kot polno šare, napol delujoči programi/igre, sys errorji ipd...
https://dolhar.si/

Matek ::

Jaz pojmujem enako kot Zigggmund.

Če zmrzne rečem jes da zašteka. Pač nekaj delaš pa se neha odzivat, tut kazalec miške je skos pri miru in zadeva ne gre nikamor, tako da lahko samo resetiraš.

Če se pa sesuje, pa ful vse šteka, prideš v winse, meče errorje, programi ne delajo, al pa še boljše, sploh ne moreš prit v windowse. V tem stilu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

medjugorje-si ::

Zamrzne: se ves sistem ustavi in po resetu spet dela. Dobro naredit posodobitev progranov.

Sesuje: sistem se ustavi in tudi z resetom ne deluje več. Potrebno je ponovno inštalirat programe oziroma zbrisat obstoječe in na novo inštalirat.
www.medjugorje-si.org

Gh0st ::

Moje definicije:
sistem se "obesi" ali "zamrzne" kadar se nafila buffer in se vsi procesi zataknejo. Tko pol nimaš odzvia in potegneš ven kabl.

sistem se "sesuje" kadar se ne more več zagnat. Recimo pokvarjen MBR , neveljavne sistemske in zagonske datoteke,..
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

gumby ::

če potegnemo črto:
windowse je treba vsak dan odmrzniti in vsak mesec "odsesuti">:D

Gh0st ::

oziroma sestaviti...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

the_unborn ::

nekaj v tem stilu bo, ja

Tarzan ::

Al pa sesuje se, ko se ti resetira, zmrzne ali štekne pa, ko vidiš še vedno zaslon in namizje ampak ne morš nič kliknt.

Yohan del Sud ::

Ja, tako bi tudi sam dejal, samo kaj, ko imaš še vmesne variante...

Najhujše običajno sesutje je po moje recimo samoresetiranje, manj je bloo skreen, najblažjo obliko zamrznitve pa lahko odpraviš s kako banalno kombinacijo tipk, težjo pa z hard resetom.

Aja, obstaja potem še totalno razsutje, ko je treba reinštalirat sistem...

A obstaja kaka lestvica?

Mercier ::

3.x, 4.x, 5.x, 9.x po Gatesovi lestvici

Tarzan ::

Po gatesovi lestvici! Good one.

Nedolgo tega sem doživu sesutje sistema 9,5 po Gatesovi lestvici, nekak mi je ratal popravt sistem, da sem lahkoo v winse pršu, ampak mi vse dela 15% počasnej.

PS. To vse je res, samo še čakam, da še enkrat posnamem windowse.

andrej ::

zmrzne: kadar je sistem cisto blokiran in ko nobena tipka ne prime. niti Ctrl+Alt+Del. sktratka, slika je na zaslonu vendar ni nobene dejavnosti.

sesuje: hja, ko dobis blue screen ali pa se ti resetira ali kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska SATA na NVME in Win10 boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272301 (1649) alkoo
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594026 (3318) vejnovic
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402351 (1895) amigo_no1
»

Blue-screen-of-death obstaja tudi v xp-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
241623 (1054) Jst
»

Kako pogosto se vam sesujejo Win XP

Oddelek: Programska oprema
271163 (823) matter

Več podobnih tem