» »

Moj Win98 nnaenkrat ne vidi več CDjev?

Moj Win98 nnaenkrat ne vidi več CDjev?

Joze_K ::

OK kot ponavadi:
-spremenjeno ni bilo nič /niti instalirano
- pri zagonu jih fino najde / DVD in RW - vsak je na svojem IDEju, disk, ki je tudi gor je viden!
- ko grem v MojRačunalnik pa pogledam Lastnosti/Upravitelja pa v spisku ni CDRomov - so Diskovni pogoni, pa Krmilniki trdih diskov,... skratka ni pa CDRoma - kolk se spomnim je bil tam včasih naštet
- grem v NameščanjeStrojneOpreme - dam avtomatsko prepoznavo inu seveda nič ne najde da manjka
- dam ročno nameščanje/CDRom - pa ponudi le Mitsumija-1x ali 2x hitros, nekeha Panasonica ali nekega Sonya - mislim, da so to vse neke vrste posebneži, saj drugih ponudb v spisku sploh ni!

Kva do boga, kaj mislite?

Po moje se je krmilniku, ki je sicer bil instaliran inu je celo delal, nekoliko spfuzlalo...

Kako POPRAVIT... HELP PLEASE:8)

Spajky ::

Reštartaj komp v /real/ Dos in Scanreg/restore vpiši in izberi najstarejši register (verjetno 5 dni star-poglej datum med opcijami) in nato enter itd..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Joze_K ::

OK naredil tako - je šlo ok - restartal računalnik...

VENDAR še vedno ne vidi CD ROM pogonov!

A ma kdo kako idejo kako obuditi CD ROM pogone?

mah, ko misliš, da Winsi so že vse finte pokazali, pa se nova najde...., pa spet pojma nima kaj je krivo... sheet....

MadMax ::

- ko grem v MojRačunalnik pa pogledam Lastnosti/Upravitelja pa v spisku ni CDRomov - so Diskovni pogoni, pa Krmilniki trdih diskov,... skratka ni pa CDRoma - kolk se spomnim je bil tam včasih naštet

Tu (Krmilniki trdih diskov) lepo pobriši IDE kanale (Primary, Secondary al pa oba). Če se ne da zbrisat, zbriši BusMaster IDE Controller.
Restartaj, na novo instaliraj (rabiš win CD) in to je to.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Joze_K ::

OK sem poskusil pobrisati, pa restartati, pa se ob restartu hudič sam naloži..., pol pa sem šel v google in napisal ime gonilnika in dobil na naslovu

http://www.intel.com/support/chipsets/b...

ta zadnje driverje, ki so se sami naložili in sedaj DELUJE.

Hvala za podatek, kje sploh je bila ta zadeva, jaz sem namreč iskal pod CDRom drives ne pod IDE krmilnik.

Sedaj sta se tudi naložila dva nova IDE1 in IDE2 ter še master BUS, predtem sem imel naložen le driver Master BUS...

tako, forumu, posebej MadMaxu in Spajkyju lepa hvala, za pomoč! Joze_K

MadMax ::

Ni problema, zato smo tu;)

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj bi se splačalo nadgraditi na osebnem računalniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7751 (671) MIHAc27
»

Win98 ne vidi CD ROMov

Oddelek: Strojna oprema
5770 (726) JanezC
»

primarni ide krmilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6864 (776) root987
»

POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
7914 (796) scenic
»

Teac 540E in DMA

Oddelek: Strojna oprema
71203 (1035) Alec999

Več podobnih tem