» »

Plačevanje banke po obrokih

Plačevanje banke po obrokih

M-XXXX ::

Imam eno malo drugačno vprašanje.

Je možno, da bi recimo v banko vplačal 600€ potem pa ti 24 mesecev na račun izplačujejo po 25€? Če so še kakšni obresti zraven pa še toliko bolj fajn^^

Tody ::

Temu se reče rentno varčevanje. Samo mislim da bo treba najprej dlje časa varčevat da ti oni potem izplačujejo to.

M-XXXX ::

Tody je izjavil:

Temu se reče rentno varčevanje. Samo mislim da bo treba najprej dlje časa varčevat da ti oni potem izplačujejo to.

Ne ne, ravno obratno. Jaz nebi dolgoročno vplačeval in enkratno izplačal. Jaz bi enkratno vplačal in dolgoročno izplačeval :D

Kaboom ::

samemu sebi bi zepnino dajal?

ce jo hoces komu drugemu potem iz svojega racuna naredi mesecno nakazovanje na drug racun... z enomesecno vezavo na varcevalnem racunu pa bos glih 10EUR obresti imel v dveh letih
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

M-XXXX ::

samemu sebi bi zepnino dajal?

Tako nekako, ali pa nekomu drugemu saj niti ni pomembno. Za obresti se mi sploh ne gre.

Tody ::

Ja če misliš to zaradi zapravljanja potem naredi takole:

Odpreš varčevalni račun in gor nakažeš x znesek. Potem odpreš trajnik in si na drug račun nakazuješ pač določen znesek. Če hočeš res bit bullet proof računa ne povežeš v spletno banko in si ga zmagal. Pač lahko samo preko okenca nalagaš denar gor :)

M-XXXX ::

Tody je izjavil:

Ja če misliš to zaradi zapravljanja potem naredi takole:

Odpreš varčevalni račun in gor nakažeš x znesek. Potem odpreš trajnik in si na drug račun nakazuješ pač določen znesek. Če hočeš res bit bullet proof računa ne povežeš v spletno banko in si ga zmagal. Pač lahko samo preko okenca nalagaš denar gor :)

Točno zato mislim, ker si ne zaupam dovolj:D

Odlično ter hvala za tale predlog!

fosil ::

M-XXXX je izjavil:

Tody je izjavil:

Temu se reče rentno varčevanje. Samo mislim da bo treba najprej dlje časa varčevat da ti oni potem izplačujejo to.

Ne ne, ravno obratno. Jaz nebi dolgoročno vplačeval in enkratno izplačal. Jaz bi enkratno vplačal in dolgoročno izplačeval :D

To je ravno tako rentno varčevanje.
Lahko vplačuješ dalj časa, ali v enkratnem znesku.
Tako je!

OZZY ::

Ne rentno varčevanje je pogojeno na čas. Se pravi, da mora nekaj časa denar odležati, da ti ga lahko izplačujejo. To kar ti želiš bi šlo takole. Odpreš varčevalno knjigo in potem trajnik, da ti na določen datum izplačajo določeno vsoto na tvoj račun. Trajnik se lahko odpre do določenega dne. >Recimo če boš dal gor 600eur in želiš izplačevanje 25 na mesec bo to zneslo 24 mesecev, kolikor bo trajnik potem odprt. Sicer se bo nateklo nekaj minimalno obresti ampak vseeno. Moraš pa vzeti v zakup, da mora biti vedno nekaj denarja na varčevalni knjigi. ponavadi je to cc 25 eur, kar pomeni, da bi v tvojem primeru trajnik bil odprt 23 mesecev. Najbolje bi bilo, da bi bila varčevalna knjiga in račun na katerega bi želel izplačevanje pri isti banki.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obrestno obrestni račun

Oddelek: Šola
146689 (1975) Rok22
»

Kje kupiti inflacijsko zaščitene državne obveznice?

Oddelek: Loža
204661 (2961) Galaxy
»

Mesečno varčevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629807 (25013) jype
»

Pokojninsko varčevanje - Delavska hranilnica - da/ne?

Oddelek: Loža
195440 (4837) Smrekar1
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914826 (13372) solatko

Več podobnih tem