» »

windows 7 težave z brezžičnim dostopom do interneta z prenosnega računalnika

windows 7 težave z brezžičnim dostopom do interneta z prenosnega računalnika

P4ajo ::

Imam z mojega vidika povsem nerazložljivo težavo.
Doma imamo urejeno omrežje, kjer se na router linksys wrt160n povezuje 7 naprav, 3 preko kabla, 4 brezžično.
Preko kabla ni nikakršne težave z uporabo interneta, vse tri naprave (stacionarni linux, stacionarni win 7, televizija) delujejo vredu.
Tudi brezžično 3 naprave (mobilni telefoni) delujejo brez vsake težave.
Težave pa so prisotne pri prenosnem računalniku (hp probook 4530s), kjer se uspešno poveže v omrežje a nima dostopa do interneta (windows troubleshoot ne indetificira težave, a kaže rumeni opozorilni znak, piše "connected to ***", "no internet connection". Težavo zaenkrat rešim samo tako, da ponovno namestim driver za wireless, potem se normalno poveže in dostopa do interneta, a se vsakič, ko se povezava prekine (menjava prijavljenega uporabnika, ponovnen zagon, ugasnjen wireless z gumbom na prenosniku) ko se poskuša vzpostaviti nazaj pojavi problem opisan zgoraj.
To se dogaja recimo da zadnja 2 tedna, pred tem je več kot leto in pol deloval povsem brez težav. Ta čas ni bilo nobenih sprememb na omrežju (celotno omrežje sem danes ponovno nastavil) niti pri programski opremi prenosnika (danes je bil na novo nameščen operacijski sistem).

Sam nimam več ideje, kaj bi lahko bilo narobe, tako da se obračam sem po pomoč, če se komu sanja kaj bi lahko bilo in kako to popraviti.

Hvala vnaprej.

edit:
...so far sem za ziher ugotovil, da je težava v kombinaciji z računalnikom in mojim omrežjem, na ostala se lahko povežem vredu.

omrežje deluje tako da imam siolom modem za optiko (iskratel sinopse...), ki ga v bistvu uporabljam kot router (ppoe bridged), iz njega potem gre kabel v linksys wrt160n, ki ga uporabljam kot switch in na katerega so povezane vse naprave in ki ima brezžično povezavo), oba imam naštimana na auto dhcp in mislim da se tu skriva problem... pa nevem, rad bi modem uporabljal kot modem in nato router kot router, a mi ne uspe na routerju urediti ppoe.
Sem (premalo) pameten, resno.
  • spremenil: P4ajo ()

P4ajo ::

Ok, problem rešen, uspelo mi je nastavit da modem deluje kot modem in router kot router.
Sem (premalo) pameten, resno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013574 (2920) verto
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951958 (23708) simone
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169603 (9272) Hanzek
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234957 (4194) Spajky
»

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

Oddelek: Omrežja in internet
2715895 (10669) Gringl

Več podobnih tem