» »

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

bigshocker ::

Odpiram debato o tej črni škatli, ki bi lahko po mojem imela veliko več funkcij glede na hardware - swich 4 port, 2x USB port, 2xtel port, 1xoptični port in 1x FXO? port - baje celo podpora za WIFI.

Zadeva tovarniško deluje le kot modem in swich. Po mojem bi z kkšnim modificiranim FWjem (DDWRT) opravljala veliko več funkcij (ftp, web, camera, print server, ..) glede na to da na USB port lahko priklopimo skoraj vsako napravo.

Že danes pa jo lahko premenite v Router.

-najprej se s UTP kablom povežete s PCjem na Prospero (na utp priključke s številko 1,2,3 ali 4)
-odprete internetni brskalnik in vpišete 192.168.1.1
-v polje za username vpišete "user" in password vpišete "user"
-sedaj ste v grafičnem meniju routerja in lahko nastavite routing tako da se Prospero avtomatsko poveže na net s vašim geslom in uporabniškim imenom.


in ekko .. v zadeva deluje! :D

OmegaBlue ::

Uf to bi bila zadeva za igrat se, a nažalost nimam nikjer dostopa do njega :/
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bigshocker ::

Mmm .. upam da se bo zadeva malo razširla in bomo kmalu lahko s skupnimi močmi zadevo spremenili v kkšno uporabno zadevo .. namesto da mam zdej 2 škatle, ki je vsaka sposobna upravljat isto delo in ena kuri brezveze elektriko.

fizolcek ::

lol vsaka škatla od Telekoma ma dostop z user/user in vse novejše imajo router funkcijo, to ni nobena skrivnost, celo v navodilih je to, kdo bi si mislil. Res pa da ne vem, če za Prospero obstajajo navodila, v bistvu gre itak za malce spremenjen Sinope.

bigshocker ::

Aja .. zal nisem nikjer zasledil navodil na netu .. pa tudi poleg modema ni blo nicesar. Vseeno me zanima ce bo kdaj na voljo DDWRT za to zadevo .. in ce je kdo ze slucajno kaj poskusal ..

flier ::

bigshocker: z WLAN podporo je verjetno podobno kot pri Proteusu, dokupiti je potrebno USB WLAN adapter.

Senitel ::

Ne moreš kar tako pričakovat nekih third party firmware-ov za te zadeve. Ti modemi niso neko hudo univerzalne zadeve. Vsi ti modemi v Telekomovi ponudbi so zelo zaprte narave, in specifični za Telekomove zahteve. Nimaš zadaj nekega univerzalnega "Broadcom chipseta", ki poganja Linksys WRT in podobne routerje. Širša uporabnost takega firmwarea bi bila niča.

fizolcek ::

Navodila dobiš tukaj, so pa ista za Sinope, Proteus in Prospero.

White Night ::

Spoštovani,
ali je možno prospro636 (optični modem) po tem, ko ga spremenim v router, možno nastaviti da bi imel
eden od dveh računalnikov 1Mbit/s drugi pa 19Mbit/s

SmeskoSnezak ::

Jaz pa bi proso za hitro pomoč, če seveda kdo zna. Kak narediti, da se tale Prospero632 ne obnaša kot router? Kje se to točno nastavi?
@ Pusti soncu v srce... @

Matheeew ::

zidar12 ::

White Night: te opcije jst nisem nikjer vidu, k je itaq ta router en tak mal bl retardiran!!

pa ce lohka kdo men pomaga, ker mi nikakor ne rata narest http streznika na domacem kompu (sem dal port forward pa use, samo k dostopam do zunanjega ip-ja mi kr odpre stran z nastavitvami. lol

pa sm tud probu z port rederect narest na portu 81 in se marsikatermu drugmu, samo mi tod to ne dela, plus mam tezave, da vsakic ko se router/modem restarta se zgubijo vsa podatki o imenih racunalnikov (rederect pa se zmeri dela z tistimi imeni k jim ne pripada noven ip) ------- uglavm ta SOFTWARE ma tok lukn da se microsoft nebi mogu slabs narest :(

pablohasan ::

joj, ta prospero je cel smeh, js sm vsem sosedom ze wireless ugasnil na njih..

to je res prilično lame s strani telekoma, da je to tkole narejeno..

jaz to dobim v novem fletu. a pass through za vpn dela na tem???

tilenn ::

Navodila za prospero in drugo siolovo/telekomovo opremo: http://www.siol.net/pomoc/datoteke/navo... .

slitkx ::

Meni v nastavitvah Prospera632 za Wireless prikaže tole:






Torej, ne morem nastaviti ničesar. Nastavitve mojega CISCO Linksys routerja so ok, vendar pa moram skoraj vedno, ko prižgem računalnik, na http://192.168.1.1 potrjevati nastavitve, da me poveže v internet. Skratka, motita me tole, kar je prikazano na 3. in 4. sliki. Ne morem nastaviti kanalov, nato mi javi nekaj napak. Dostop do interneta preko optike sicer deluje normalno. (Takrat, ko imam router izklopljen.)
Why oh why?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jurre ::

pixel, ali imas vklopljen wifi kljucek v USB rezo na modemu?

slitkx ::

Ups. =) Niti nisem pomislil, da bi moral ta priključek imeti, glede na to, da že imam wi-fi router. No, kakorkoli...če bo sila, ga bom pač nabavil.

jurre ::

ja, ce bos hotel da proteus deluje kot wifi ruter, ga bos moral met, ker je kljucek v bistvu antena :) drugace je pa samo navaden router...

slitkx ::

Ampak CISCO Linksys je tudi wi-fi router... =) WRT 160N...

fosil ::

Tale prospero ima dva načina delovanja.
Samo kot modem ali hkrati tudi kot ruter (ki je lahko, če imaš usb dongle, tudi wifi).

Če že imaš wifi ruter in ob tem nimaš tistega usb ključka ki prospero spremeni v wifi ruter, potem ti priporočam da prospero nastaviš samo kot modem na katerega potem priključiš svoj wifi linksys ruter in potem na internet dostopaš prek linksysa.
Tako je!

slitkx ::

Poanta je v tem, da mi včasih prepozna wireless omrežje, včasih pa ne. In kadar ga ne, se mi kljub vključenemu in pravilno nastavljenem routerju povezuje direktno preko optičnega modema.

logout ::

Mogoče nevede preko kakšnega soseda, ki ima prosperota z wifi ključkom?

L.p., Kloko

slitkx ::

Ni nevede, ker je takrat, ko se mu sprdne povezati preko wi-fi, povezan preko mojega omrežja (javlja ime, ki sem ga določil jaz).

Zako ::

zato pa rajši nabaviš en wifi riuter pa je.

lp
Zako je zakon!!!

slitkx ::

zato pa rajši nabaviš en wifi riuter pa je.

lp
Pa saj pravim, da IMAM wi-fi router...

Zako ::

ups, sorry sm spregledal da imas wifi že.

Ne vem, probaj kak nov firmware za modem in wifi router, mogoče bo kaj odpravilo.

Jst mam tud Lynksisa, pa sm firmware zamenjal z Tomato fw in mi dela zdaj fanj. prj mi je pa spoz linija dol padala (prekinjal mi je)

lp
Zako je zakon!!!

bigshocker ::

Doma imam dva ta optična routerja en starejši Prospero 632 (siv) in novejši (bel) Prospero 632+. Razlika med njima naj bi bila le v FWju ker fizično se routerja razen ohišja ne razlikujeta.

Sem pa nekako pridobil gesla do telnet dostopa za starejšega

user: stufe7RaCu5P
pass: 3TA6eH8JawRu

ko se logiram pridem v nek atmos cli vmesnik ki pa je dokaj nepregleden. Zanima me če bi lahko kar na routerju združil kanal za IP tv in NET .. namesto da to počnem z dodatnim routerjem (ki je dejansko enaka zadeva kot ta Siolov modem).

Zasledil sem da Prospero 632+ deluje lahko tudi kot file server. Na omrežju se mi pojavlja silov modem z imenom Samba (myname) kar pomeni da očitno to funkcijo zares podpira. Datasheet naprave to samo potrjuje.
http://www.iskratel.com/en/access/Docum...
Zanima me če je komu uspelo zadevo spravit v delovanje. Sam Sem poskušal dostopat do \\myname\share in me začne spraševati po geslu.

Da vidimo kakšni majstri ste ..

Gringl ::

Na modemu se nažalost neda združit portov za iptv in net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013243 (2589) verto
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226914 (6537) Lukael
»

SiOL optika - kateri modem in komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
123272 (2914) Anney
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123826 (3270) Frenckie
»

Router za uporabo Xtremerja z žično povezavo

Oddelek: Zvok in slika
193462 (2006) libreus

Več podobnih tem