» »

Priloga k diplomi (CD z izvorno kodo)

Priloga k diplomi (CD z izvorno kodo)

Arto ::

Kako se pravilno doda CD k diplomski nalogi? Bojda rečeš pri vezavi, da želiš še zavihek za CD, zanima pa me tudi, kje in kako to zapišem v samem diplomskem delu. Našel sem sicer, da se to dopiše v poglavju "Priloge", samo so neka stara navodila in so bolj skopa.
Če je imel kdo tako vrsto diplomske, bi prosil, če mi lahko pomaga.

Hvala!

St235 ::

Jaz sem navedel CD kot eno od prilog (tako kot slike).

Potem so pa pri vezavi vstavili list, ki ima srajčko za cd in to je to.

pegasus ::

In kako točno je to uporabno? CD po dveh, treh letih zoksidira in ni več berljiv ... zame to ni uporabna priloga.

St235 ::

In kako točno je tvoj prispevek koristen za temo?

mailer ::

To sploh ni res, da je cd neuporaben po treh letih. Doma imam še vedno 10 let stare cd-je, ki sem jih sam posnel in še vsi delajo, je pa res, da jih hranim v temnem prostoru in v škatlah.

pegasus ::

mailer: Ti dam prek 1000 mojih, pa probaj karkoli prebrati iz njih.

Lakotnik: če bi bil prof na faksu, ne bi sprejel take diplome.

Arto ::

pegasus je izjavil:

Lakotnik: če bi bil prof na faksu, ne bi sprejel take diplome.

Če je to stalna praksa. Kam pa boš dal izvorno kodo? Na kaseto?

Mavrik ::

Arto je izjavil:

Kako se pravilno doda CD k diplomski nalogi? Bojda rečeš pri vezavi, da želiš še zavihek za CD, zanima pa me tudi, kje in kako to zapišem v samem diplomskem delu. Našel sem sicer, da se to dopiše v poglavju "Priloge", samo so neka stara navodila in so bolj skopa.
Če je imel kdo tako vrsto diplomske, bi prosil, če mi lahko pomaga.

Hvala!


Na FRIju sem jaz preprosto oddal CD v papirnatem ovitku poleg diplome, nisem delal nobenih žepkov ali takih stvari. Poanta je namreč da se potem PDF objavi, ne da je v knjižnici zraven :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

...:TOMI:... ::

Sicer ne vem koliko je kode, vendar ali je ne bi mogel natisniti na papir in še dodati CD. Ziher je ziher.
Tomi

mailer ::

Si pomislil tudi na USB ključek? Verjetno jih je ogromno velikosti 128 oz 256MB in so za današnje razmere skorajda neuporabni. Problem je debelina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Mavrik ::

(Načeloma kode sicer ni treba oddajati :) )
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

pegasus je izjavil:

mailer: Ti dam prek 1000 mojih, pa probaj karkoli prebrati iz njih.

Lakotnik: če bi bil prof na faksu, ne bi sprejel take diplome.


Saj ne bo oddal diplomske na cdju FFS, ampak gre za PRILOGO k diplomskemu delu.

A potem tudi diplome, ki je oddana na papirju treba zavrnit, ker ne-navsezadnje papir preperi, da o nevarnosti da zgori v požaru ne govorimo.

mailer je izjavil:

Si pomislil tudi na USB ključek? Verjetno jih je ogromno velikosti 128 oz 256MB in so za današnje razmere skorajda neuporabni. Problem je debelina.


opcija bi bil kakše usb ključek v obliki kartice. Ti so kar popularni zadaj. Zadnjič sem videl diplomsko, ki je imela žepek in kartico na notranji strani zadnje platnice (ne kot prilogo ampak, pač celotna diplomska še v elektronski obliki.) Obrazložitev študenta je bila, da ve kako nadležno je pretipakavat iz diplomskih, ko pišeš seminarske naloge. Smo se vsi pošteno nasmejal, pa tudi referat ni kompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

A niso že nekaj časa vse diplomske javno objavljene kot pdf-ji? To velja samo za nekatere fakse?

O.

St235 ::

tudi pdf so "write protected". Zdaj kolk to koga ustavi je pa druga zgodba.

Mavrik ::

Saj ne bo oddal diplomske na cdju FFS, ampak gre za PRILOGO k diplomskemu delu.


V bistvu (vsaj na FRI, s kod sklepam da je avtu) ta priloga JE diplomska in je tam samo zato da se objavi v online arhivu :)
The truth is rarely pure and never simple.

Arto ::

Mavrik je izjavil:

Na FRIju sem jaz preprosto oddal CD v papirnatem ovitku poleg diplome, nisem delal nobenih žepkov ali takih stvari. Poanta je namreč da se potem PDF objavi, ne da je v knjižnici zraven :)

Tisti CD je druga stvar (s pdf-om diplomske). Sicer je rekel mentor, da kode ni treba oddajati, je pa fino, če jo priložiš.

St235 ::

Mavrik je izjavil:

Saj ne bo oddal diplomske na cdju FFS, ampak gre za PRILOGO k diplomskemu delu.


V bistvu (vsaj na FRI, s kod sklepam da je avtu) ta priloga JE diplomska in je tam samo zato da se objavi v online arhivu :)


V bistvu ne, gre za izvorno kodo (če sem prav razumel), ki je priloga diplomski. Celotno diplomsko (pdf) bo moral oddat posebej, oziroma to nima veze s prilogami.

Arto ::

Še eno hitro vprašanje - katero letnico dam na diplomsko, če sem temo dvignil 2012, oddal bom pa 2013?

Mavrik ::

2013, ko boš zagovarjal.
The truth is rarely pure and never simple.

Arto ::

Hvala! Zdej pa vezat! :)

Phantomeye ::

pegasus je izjavil:

mailer: Ti dam prek 1000 mojih, pa probaj karkoli prebrati iz njih.

Lakotnik: če bi bil prof na faksu, ne bi sprejel take diplome.


Zakaj, ker bi rabil 3 leta, da bi diplomo ocenil?>:D

Izvorna koda ni obvezna in je niti nisi dolžen razkrit ;) sploh, če recimo delaš diplomo v sodelovanju s kakim podjetjem za katerega si izdelal produkt.

Če diploma ni neki revolucionarnega (brez zamere, OP) itak ni pomembno v kakšni obliki priložiš kodo (če sploh jo), ker bo itak za vse večne čase ostala nekje v arhivih.

Itak pa koda nikogar ne briga. Diploma more bit napisana za laike. Torej, če daš diplomo za prebrat nekomu, k ni ekspert s področja (seveda more bit funkcionalno pismen, pa ne popolnoma bukov), se mu mora vsaj v teoriji sanjat kaj je prebral. Če jo pišeš za profesorja, nisi z diplomo naredil nič :)

driver_x ::

Ko sem bil jaz mentor, celotne kode nisem zahteval, fino je le, da se v besedilu navedejo kakšni bistveni deli kode, sploh če gre za kakšno izvirno rešitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720158 (3292) guestalison9
»

Lektoriranej naloge, napisane v Latexu

Oddelek: Šola
376303 (4156) marflor
»

Diploma na faxu

Oddelek: Loža
277008 (5596) Invictus
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729218 (24520) bajsibajsi
»

Diplomska naloga

Oddelek: Šola
336572 (5153) technolog

Več podobnih tem