» »

apple macbook pro retina ali navaden

apple macbook pro retina ali navaden

Temo vidijo: vsi

ka te to je ::

milahko kdo, ki ima iskušnje z maci svetuje ali naj kupim navadni ali retina macbook, sam sem še vedno windows uporabnik, bom pa šel na apple.
stvar je v tem, da se ne morem odločiti; prednost pri retina je seveda zaslon in zmoglivost, pri navadnem pa internetni prikjuček, cd rom, ki ga ne potebujem in brezbrižno nadgrajevanje spomina ( pri retina ni možno ).

Lp, hvala

draciel ::

Sicer macov tudi jaz ne poznam ampak tudi mene zanima zakaj bi rad šel iz windowsov na apple..

Mavrik ::

ka te to je je izjavil:

milahko kdo, ki ima iskušnje z maci svetuje ali naj kupim navadni ali retina macbook, sam sem še vedno windows uporabnik, bom pa šel na apple.
stvar je v tem, da se ne morem odločiti; prednost pri retina je seveda zaslon in zmoglivost, pri navadnem pa internetni prikjuček, cd rom, ki ga ne potebujem in brezbrižno nadgrajevanje spomina ( pri retina ni možno ).

Lp, hvala


Nisi povedal če iščeš 13" ali 15". Načeloma so retine tudi tanjše in lažje, kar je fajn za prenašati. Zasloni so odlični, tako da (razen če res rabiš ethernet) vzemi retina verzijo. Samo poskrbi da takoj kupiš dovolj rama.
The truth is rarely pure and never simple.

DjTonic ::

Jaz sem dober teden nazaj nabavil MacBooka Pro brez Retine. Dejansko mi Retina ni tako pomembna, da bi bil pripravljen odšteti toliko več. Edina stvar, ki sem jo dokupil je 8GB DDR3 rama. Če bom kaj takega delal pa mam v planu, da priklopim gor en zunanji lcd.

Invictus ::

Retina zaslon je zakon. Če ti je ekran pomemben, pol le. Meni je in zato bo to moja naslednja škatla.

Sam kupi si 16 GB varianto ... SSD lahko zamenjaš tudi kasneje. Pa še neoriginal Apple, ki je cenejši. Recimo OWC.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Jaz bi vzel retina display. Imam ipada 2 in 3, pri dvojki je slika svetlejša, pri 3 pa je bolj ostra.

Najbolje, da primerjaš v živo.
Tomi

ka te to je ::

Mavrik je izjavil:

ka te to je je izjavil:

milahko kdo, ki ima iskušnje z maci svetuje ali naj kupim navadni ali retina macbook, sam sem še vedno windows uporabnik, bom pa šel na apple.
stvar je v tem, da se ne morem odločiti; prednost pri retina je seveda zaslon in zmoglivost, pri navadnem pa internetni prikjuček, cd rom, ki ga ne potebujem in brezbrižno nadgrajevanje spomina ( pri retina ni možno ).

Lp, hvala


Nisi povedal če iščeš 13" ali 15". Načeloma so retine tudi tanjše in lažje, kar je fajn za prenašati. Zasloni so odlični, tako da (razen če res rabiš ethernet) vzemi retina verzijo. Samo poskrbi da takoj kupiš dovolj rama.


v bistvu se še nisem odločil, ali naj malo prihranim in kupim 13" ali naj navalim na visoko zmoglivost in kupim 15"

driver_x ::

Retina zasloni so zakon, vendar lahko preživiš tudi brez njih. Eth priključek pa lahko dobiš tudi preko USB ali Thunderbolt adapterja. Izbira je odvisna predvsem od tega, kaj se ti zdi pomembnejše. Njabolje da oba modela primerjaš med seboj v kaki trgovini.

ka te to je ::

vem, ampak je do dodatnih 30€ (v mediamarktu) in trenutno ne razmetavam z denarjem.

Mavrik ::

Če nimate konkretnih predlogov za avtorja nehajte spemati to temo. Debate o tem kako drag je Apple obstajajo drugje.
The truth is rarely pure and never simple.

k--p ::

Kaj pa najzmogljivejsi macbook air? Če ne vzames proja s 15 in retino, je po mojem mnenju 13 air boljša izbira, saj naj bi imel boljši ekran od proja brez retine poleg tega je veliko lažji. Samo v SLO so definitivno predragi, v Avstriji/Nemčiji so pa že bolj normalne cene in 8gb modeli.

b4d ::

Najprej bos moral povedati ali hoces 13" ali 15", pa kaksen bo namen racunala, a bo na zunanjem monitorju, ali sploh potrebujes prenosnik oz. koliko ga bos prenasal itd. Potem lahko malo bolje pomagamo.
b4d.sablun.org

DjTonic ::

Spremljaj večkrat stran od MediaMarkta, saj imajo včasih Apple računalnike v akciji. Sicer pa je tudi nasplošno nižja cena, kot pri nas.

Za začetek pa ti res priporočam, da glede obeh modelov najprej prebereš par strani s testi, kak youtube video in na koncu greš oba pogledat v trgovino. Seveda si prej še napiši za kaj točno potrebuješ računalnik.

Za kakšne fotke, dizajn brez zunanjega monitorja je retina zakon, če si lahko privoščiš brez problema. Drugače pa je navadni tudi super. Meni osebno, kot sem že rekel retina ne pomeni toliko, saj, ko sem na poti mi je ekrat ok, doma pa dam dostikrat na zunanji lcd.

hurikhan ::

Jaz mislim, da tisti ki rabi retina zaslon na poti, ve da ga rabi in ne rabi spraševati. Tako da predvidevam, da ga ne rabiš.

Vzami raje ostale komponente boljše (ram, disk) pa brez retine.

Sam uporabljam dnevno oba OS (windows in OSX) pa se mi vprašanje, kot ga je nekdo postavil, zakaj it iz windowsa na mac, ne zdi na mestu. Probaj, pa ne boš rabil spraševati. Je pa res, da gamer ne bo razumel.

ka te to je ::

glede prenosa, bo zelo dveliko v uporabi, nameravam si ga kupiti za šolo, zato me bolj vleče na 13, če pa ceneje pridem do 15 pa tistega

air mi ni preveč všeč, sem že sicer razmišljal o njem, me je pa pro bolj pritegnil,

informiram se že 3 mesece, in me je pro retina precej prepriča, me je pa malo prestrašilo dejstvo, da ga ni možno popraviti, sicer bi naj mbp bili kvalitetni, me pa najbolj zanima če se ga res splača kupiti

b4d ::

Glede na to da si zelis visoko mobilnost in zmogljivost za vsakdanja opravila bi ti priporocal AIR 13", bos najceneje skozi.

Ce pa si lahko privoscis, pa vzami 13" retino (glede na to da je problem 30$ za eth adapter, dvomim). Seveda se MBPr da popravit, tako kot vsako drugo stvar, malo tezje pa to opravi sosedov mulc :( Moras racunat da je to Apple, ki se ima za premium zadevo in potem navije se servis in rezervne dele v visave.

Ce te ne moti nizka resolucija navadnega pro 13, pa tudi ni za odpis, seveda z dokupom SSD diska in 8gb RAMa. Zna se zgodit da jih bodo ceneje prodajali iz zaloge, ker gre pocasi ven iz prodaje. Moj mid 2010 dela kot urica...
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

Meizu ::

Retina 13' MBP gre v Saturnu v Avstriji trenutno za okroglih 1400€. Za podoben denar pri nas dobiš šele Mac Aira.

Meizu ::

Retina 13' MBP gre v Saturnu v Avstriji trenutno za okroglih 1400€. Za podoben denar pri nas dobiš šele Mac Aira.

ka te to je ::

za isto ceno je tudi v mediamarktu

ka te to je ::

ali obstaja, mbp mid 2012 tudi brez retine? vem retina zaslon je carski, ampak ni nujna stvar...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Nisem ga videl, so pa vstopne cene za mbp tudi brez retine drugače kar visoke, višje od mac aira.

Je pa res, da lahko naletiš kdaj tudi na razprodaje zalog. Spomnim se tam nekje 2009 leta ko so nekje v sloveniji razprodajali 2008 ali 2009 >modele (edit)< za majhne denarje (tipa okrog 600EUR celo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

leiito ::

Meizu je izjavil:

Retina 13' MBP gre v Saturnu v Avstriji trenutno za okroglih 1400€. Za podoben denar pri nas dobiš šele Mac Aira.


Ni res. Apple je pred tedni znižal cene za nekatere modele in MacBook Pro Retina 13 (8/128) dobiš zdaj za €1.234 + DDV. In da, če odmislimo ceno, ko poskusiš Applove prenosnike, ne greš več nazaj na PC. In tudi na miško ne.

Drugo vprašanje pa je, če sploh potrebuješ računalo, za potrebe povprečnega uporabnika zadošča iPad.

Meizu ::

Torej? Prištej še DDV zraven kot ga normalni smrtniki redno plačujemo ter boš ugotovil da je v avstriji pošteno cenejši.

Edit: Oz. kaj je sploh point tvojega posta?

Da, mac aira se da dobit pri nas tudi že za 1100eur. Sam ne vem kaj naj počnem z računalom, ki ima sicer soliden hardware, pa vendar le ubogi 64gb SSD disk. Vse pa tudi ne bi hotel lavfat iz eksternega diskovja, saj drugače z samo mobilnostjo in applovo praktično bolj malo pridobiš.

Vem kaj je Apple, vem kakšne so njegove prednosti (in slabosti), vem, da si ga bom enkrat v prihodnosti, ko bo denar v žepu, tudi omislil, do takrat bom pa užival v Linuxu in navadnem prenosniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

leiito ::

Jasno, da je Avstrija cenejša, šlo je za to, da pač ni res, da dobiš pri nas za 1.400 evrom podoben denar šele Aira, če dobiš ProBooka Retino, poleg tega pa je DDV tudi za normalne smrtnike s firmo ali s.p.-jem drugačen strošek kot sicer, da o možnostih izvoza ne govorimo.

Rešitev za (pre)majhne diske je več, od oblačnih do NASov, sicer res dodaten strošek, ampak lahko bereš, poslušaš, gledaš s katerekoli naprave s katerkoli lokacije. HDD zunanji diski so pa itak tako poceni, da razen nekega hudega igričarja skoraj ne vidim scenarija, da rabi posameznik ogromne diske v prenosniku, kakršne smo kupovali še kako leto nazaj.

Ampak ja, de gustibus non disputantum. Cifre lahko primerjamo, ostalo stvar svobodne izbire.

Meizu ::

http://www.epl.si/cenik/?id=87

Jst vidim tule najcenejšo retino za debelih 1560€, gre se tudi za "tastar" model. Nova 13' retina je pa slabih 1800.

Pa dejstvo je tudi, da ne-retinasti MBPji pridejo z navadnim 500gb diskom, medtem ko retina modeli že vsebujejo SSD disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

xandros ::

Mba13 1200eur, 1440x900,4G rama, 128G ssd
Mbp13 retina 1500eur, 2560x1600, 8G rama, 128G ssd

300eur razlike, vec rama, vecja resolucija.

Kako je z baterijo?
Pri obeh se ne da zamenjat?

Ko ti crkne baterija, kaj se naredi?

KOliko ciklov drzi baterija?

Garancija je 1leto.
Ko crkne SSD, kaj se potem naredi?
Menjava ssdja pride priblizno koliko?

Invictus ::

Doplačaš garancijo za 3 leta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gandalfar ::

> Pri obeh se ne da zamenjat?
> Ko ti crkne baterija, kaj se naredi?
> KOliko ciklov drzi baterija?

Neses k najblizjemu apple dealerju in ti jo za 160 evrov zamenjajo (torej placas novo baterijo, menjava je free) ali jo pa sam kupis na ebayu/DX-u in zamenjas v pol ure.

Meni je zdrzala 2 leti dnevnega abusa, pa se ene pol leta bi, ce se ne bi odlocil da bi namesto ene ure avtonomije jih raje spet imel 6.

> SSD

Pac isto zamenjas: http://www.ifixit.com/Guide/Installing+...

Ne vem koliko je uradna cena za rezervni del ampak neuradne dobis tudi od drugih SSD proizvajalcev in ga bos pac kupil cez eno leto po polovicni ceni (ker cene padajo).

ka te to je ::

okey, retina je definitivno v igri,
zanima me še, če kdo ve za kakšne trgovine kjer je poceni, gledam sicer tudi na ebay, samo ne vem kako je z carino...

čuhalev ::

Gandalfar je izjavil:

>
> SSD

Pac isto zamenjas: http://www.ifixit.com/Guide/Installing+...


SSD disk na teh slikah izgleda nekaj drugega kot običajni mSATA. Torej se nabor izbir takoj skrči ... lahko da poleg Apple SSD ni alternativ. ;((

Invictus ::

OWC jih ima.

www.macsales.com
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ka te to je ::

aplle diski...najbi bili hitachijevi
malo nesramno

DjTonic ::

Jaz imam v mojem MacBooku Pro mid-2012 ne retina noter 500 GB disk od Toshibe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265262 (3737) Uporabnix
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5631505 (27454) PrimozR
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450690 (44835) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817528 (16066) algo

Več podobnih tem