» »

Iz siola na turnšek

Iz siola na turnšek

Kolarks ::

Trenutno imamo siol (4mb, samo internet). Pa me zanima, kaj vse potrebujem če hočem it na turnška paket trojček:
(T58) . Najprej se morem odjavit na siolu ane? Jim vrnit modem, se prijavit na turnška, počakat na nov modem ? Ali še kaj drugega? Aja pa še to, zanima me če je internet 40/5 mb/s koliko to dol vleče ? 5 mb/s al koliko ? :D

Lep Pozdrav

SubjectX ::

NAceloma se samo na turensku zmenis, da bos preko njih vzel in potem morajo oni sami s tvojim pooblastilom se na siolu naprej meniti. Poslati jim pa moras zadnjo poloznico, vsaj na telekomu je tako..

40Mbitov delis z 8 in dobis megabajte.. Ampak se zavedaj, da zihr v pogodbi pise, da ti oni omogocajo DO 40mbitov povezave, ni pa nujno da bos vedno dosegal take hitrosti..

Tvoja hitrost je tudi odvisna koliko dalec si od centrale in ali imate ze optiko napeljano do tvoje bajte/ulice.

Telekom pride sam po modeme, ko enkrat odjavis pri njih narocnisko razmerje..

lp

Kolarks ::

Ali pa gre to sploh taka hitrost? Ker mislim, da mi nimamo optike (sem iz Šmartnega pri SLovenj Gradcu), je kje možno pogledat če jo mamo, oz. kdaj jo bomo imeli?

Lp

PacificBlue ::

V Šmartnem nvem ce jo imate..sem iz okolice Mislinje, opticno omrezje so gradili po hribovitih predelih(na obeh straneh mislinjske doline-Pohorje in Kozjak, Črepic, Završe itd..) zaradi EU sredstev, drugače je tako ne bi. Gradilo je pa podjetje GVO(gvo.si)..povprasaj tam, kako je pri vas.

Kolarks ::

Ali pa gre takšna hitrost (40/5 mb/sec) skozi ta navaden kabel, ki ga ima turnšek? Namreč zunaj imamo postavljeno turnšek omarico in samo to zvežemo z hišo pa naj bi internet deloval.


Lp

st0jko ::

Preko kabelskega omrežja brez problema gre taka hitrost.
keks?

Kolarks ::

Zanima me še, to ponudbo ko majo T74:
a je to HBO paket zraven vključen v ceno ali moreš potem doplačat 6 ali 7 evro? Pa kateri paket vi priporočate?

Lp

hojnikb ::

SubjectX je izjavil:

NAceloma se samo na turensku zmenis, da bos preko njih vzel in potem morajo oni sami s tvojim pooblastilom se na siolu naprej meniti. Poslati jim pa moras zadnjo poloznico, vsaj na telekomu je tako..

40Mbitov delis z 8 in dobis megabajte.. Ampak se zavedaj, da zihr v pogodbi pise, da ti oni omogocajo DO 40mbitov povezave, ni pa nujno da bos vedno dosegal take hitrosti..

Tvoja hitrost je tudi odvisna koliko dalec si od centrale in ali imate ze optiko napeljano do tvoje bajte/ulice.

Telekom pride sam po modeme, ko enkrat odjavis pri njih narocnisko razmerje..

lp

teh for se posložujejo sam na DSLju, ker je baker pač prešvoh (sploh če si daleć od centrale),da bi gnal tv, internet in telefon.
Pri kablski pa tega ni, ker je internet in tv čist ločen.
Za 40MBit more v vašem kraju bit docis 3.0, da boš lahko meu 40MBit...
#brezpodpisa

Kolarks ::

kje pa lahko pogledam, če imam tukaj v Šmartnem pri Slovenj Gradcu tale docis 3.0?

pa kaj sploh je docis 3.0 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolarks ()

hojnikb ::

docis 3.0 je standard za hitrejši prenos podatkov preko kablske (nekaj podobno kot adsl2+). Kako hitrost lahko maš pa vprašaš njih...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kolarks ::

No nevem zunaj pred hišo imam turnšek omarico pa so v njej kabli upam da je tale docis :D Kakšen kabel pa rabiš za 100/10 mb/sec?

hojnikb ::

kok to misliš, kakšen kabel ?
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Optični kabel potrebuješ za tako hitrost.
Tomi

hojnikb ::

Nope, preko kablske gre tudi taka hitrost. Sam more bit pa docis 3.0..
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Ja, res je, vendar so to hibridna optično-koaksialna omrežja. Za Docis 3.0 je potrebno mnogo več optike in manj koaksialca, da se zagotovi ustrezne hitrosti.
Tomi

hojnikb ::

ja, ampak end user ma še vedno samo kabl..
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Tudi to je res. Do uporabnika pride koaksialni kabel. Avtor teme naj preveri, če ima na voljo optično omrežje telekoma ali t2. Storitve na optiki so še vedno boljše in cenejše kot na kovinskem kablu.
Tomi

Kolarks ::

Jaz imam zunaj atenski kabel sem povprašal malo na turnšku in so rekli da ta atenski kabel prklopijo v modem in naj bi delalo. Šla pa naj bi tudi hitrost do 100/10 mb/sec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4359 360 361 362 )

Oddelek: Omrežja in internet
180692705907 (2186) gregor
»

Izbira ponudnika

Oddelek: Omrežja in internet
171798 (1555) mojca
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713245 (11011) jurehaup
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295549 (4656) poweroff
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232152 (1667) undefined

Več podobnih tem