» »

Neodzivnost 64-bitnih Windows 7

Neodzivnost 64-bitnih Windows 7

KvaziVenet ::

Zadnjih nekaj dni UI v Windows 7 pogosto (včasih že minuto po zagonu, včasih pozneje) postane praktično neodziven. Miško lahko premikam, vendar se mi kaže le kolesce. Odprta okna se več ne odzivajo, včasih jih še lahko minimiram ali grem na namizje, Ctrl+Alt+Del ne deluje (CAPS lučke še), miška nekatere ikone ali elemente še označuje, ampak pritisk večinoma ne opravi nič, če
že, pa šele po nekaj minutah, nakar se vmesnik spet ustavi.

Ponavadi moram potem na silo izklopiti računalnik.

Zagnal sem memory test, počistil register in C: disk, trdi diski niso fragmentirani, presvetil računalnik z NOD32, ampak še vedno ne najdem ničesar.

Včasih mi javi napako, da je nek (ne piše, kateri) proces naletel na težavo in se mora ustaviti.

Varni zagon dela brezhibno.

Za strojni problem ne verjamem, da gre, ker linux funkcionira brezhibno.

Je sploh še kakšna druga možnost kot reinštalacija Oken?

EDIT: Popravek, problem se pojavi tudi v varnem zagonu.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Mitch ::

Je... Ponovna inštalacija Oken...

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Luwigana ::

Jaz nisem stručko v tem. Meni se je to isto zgodilo po novi inštalaciji, da se mi je računalnik kar resetiral. Sem pa uporabil ta program, da mi je počistil ali popravil register itd. Jaz sem uporabil ta program TuneUp http://www.tune-up.com/, lahko obstajajo še boljši programi. Ne vem.

KvaziVenet ::

Zanimivo - ugotovil sem, da je bila moja C: particija kompresirana, in potem ko sem izključil možnost stiskanja, se je stabilnost nekoliko povečala. Napravil sem še scf /scannow (ki ni zaznal problemov). Enkrat so se mi težave še pojavile, ampak samo enkrat za dve minuti, nato je računalnik delal normalno naprej - prvič, da se je sistem popravil sam.

Je možno, da se računalnik pregreva (in da se na ubuntuju ne, ker je manj požrešen kot windows)? OCCT kaže, da imam v povprečju temperaturo 55-60 stopinj - je to previsoko?
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

TheVaazaaa
Največ škode naredijo razni TuneUp programi.
PO novi instalaciji morap sistem delovati brez nekih posegov.


OCCT kaže, da imam v povprečju temperaturo 55-60 stopinj - je to previsoko?

55-60 za kaj ?
Procesor, grafično, os. plošča, disk* ?
Za prvi dve komponenti je taka temp ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KvaziVenet ::

Zanimivo ... odkar sem odstranil Microsoft Office in uTorrent, problema več ni. Google pravi, da nisem edini, ki se mu je to zgodilo. Ker popravka ni, sem si namestil alternativo.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem ki ga ne znam identificirati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
365356 (4201) unknownjnz91
»

Računalnik lagga

Oddelek: Pomoč in nasveti
9513 (398) 5er-->
»

System Mechanic

Oddelek: Programska oprema
131494 (943) LordTado
»

[fork]Antivirus okus meseca

Oddelek: Programska oprema
271954 (1954) Highlag
»

P4 3GHz se obnaša kot 300megarehrčni Celeron

Oddelek: Pomoč in nasveti
141380 (1049) nuclear

Več podobnih tem