» »

P4 3GHz se obnaša kot 300megarehrčni Celeron

P4 3GHz se obnaša kot 300megarehrčni Celeron

nuclear ::

Pozdrav.
Naj menim, da je v preteklosti vse delovalo kot po maslu, zadnje čase pa je računalnik tako počasen, da bom izgubil živce.

Sumim spominske module, saj so že enkrat crknli in so mi jih na Comtronu zamenjal. Zdaj, kaj lahko postorim poleg tega, da se računalnik počistil fizično(prah pa to), pregledal proti spywaru, virusom etc,..

V task managerju mi ne kaže nekih posebnih porab spomina, v delovanju pa mi pokaže da pokuri nekaj do 450MB, in na voljo ostane le še 50MB.

Povedal bi še, da brisanje ene samcate bližnjice, mape, traja pol minute. Tisto okence az brisanje se odpre, in briše pol minute... Prav tako je težava ko želim računalnik ustaviti. Start->Zaustavitev, mi 2 minuti odpira okence, da končno lahko kliknem Ustavi ali Ponovni zagon.

Če je kdo imel podobne težave, naj prosim napiše, in kako se je rešilo.
Hvala za pomoč vnaprej.

lčp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

stromar ::

Lahko poskusiš srečo z defragmentacijo diska. Če ne pomaga, pa formatiraj in na novo naloži sistem.

Meni se je računalnik tako obnašal, ko mi je zače crkovati disk

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

WarpedGone ::

450MB rama ti kuri? To je vsaj kakih 300 preveč. Preveri kateri procesi ti laufajo. Med njimi je 100% kaka golazen.
Zbogom in hvala za vse ribe

dolenc ::

Mogoče ti je v biosu nekako uspelo izklopit sekundarni predpomnilnik (L2):\

#000000 ::

To 100% maš kak HP printer al pa kej podobnega in se ti štartajo procesi ob zagonu mašine, sčasoma ti ta balast začne bremzat komp, do te mere da postane neuporaben, sej si ga npr. razni HP prinerji al pa kak norton ipd. vzamejo ti si pa brez. Zato mi gre ta HP in Norton na živce ker se v bistvu obnašajo kot da maš ti mašino zarad njih in ne da so oni zarad tebe. Na kaj mislijo pr teh podjetjih mi ni jasno, je pa res da se to vse lahko nastavi, če se mal poglobiš. Uporabi TuneUP maš 30 dnevni free trial, in klikni na TuneUP start up manager. Lahko pa start / run / vpišeš msconfig in tam nastaviš (samo pazi da ne boš kaj zaj...) zato je boljš TuneUp man ga lahko ukenjaš. LP

boss-tech ::

dj še poženi hijackthis
http://tovornik.info

Meamoto ::

To 100% maš kak HP printer al pa kej podobnega in se ti štartajo procesi ob zagonu mašine

Da bi HP-jev printer požiral 300+ MB memorije je ne samo nemogoče, marveč tudi nepredstavljivo.

Res je, da se po default inštalaciji HP-jevega printerja (ali MFC-ja) štarta 4-5 procesov ob zagonu mašine, ampak vse skupaj nikakor ne pobere niti 20MB.

nuclear ::

Hvala vsem za odgovore.

Trenutno defragmentiram disk, bom pol sporoču če je kj bolje. Antivirusni mam avast, ni brejku prej. Bom še probal hijackat.

Naslednič bom pa lepo formatiru disk, nainštaliru vse potrebne programe, in ghostu.

se čujemo.
lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

sicer bi prej rekel, da je kaj z diskom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nuclear ::

sem defragmentiral disk.. in sicer.. nekok je že bolje :) menda. hvala vsem, sem prehitro smetil forum. upam da bo topic komu pomagal.
lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

format.press >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

Meamoto ne vem mogoče je kej od printerja odvisno oz. od tega kak software je priložen, ampak kolega je mel nekje mel celerona 1300 MHz in 256 + 128 = 384 MB rama, in dokler ni teh jacastih procesov pogasnil / kasneje pa kr komplet zbrcal HP priloženega softwara dol, ni mogu skor neč delat, sej je bil odzivni čas isti kot bi mel 120 MHz P1 not, kolk v MB mu je žrlo pa ne vem, vem samo da mu je TuneUp pomagal. LP

nuclear ::

Disk bom moral še sprostiti, ker še opažam zatikanja.

Mam pa še en defolt problem :) Nbom odpiru novga topika, samo me zanima, na začetk uda ti zazna mrežo, ali moraš samo povezavi določiti ip, al mrežni tudi? Tam ko greš na nastavitve, in vpišeš svoj IP od ponudnika pod TCP/IP, da ti na začetku ne išče pol ure omrežjeo z pridobiva ip.

Ker/če moraš dodati tudi v mrežo me zanima, zakaj mi javlja da je podvojeno ime v omrežju? Mgoče bedno vprašanje, samo sem malo zdele zaspan ;P hh izgovori.
lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

zee ::

to pomeni, da je v mreži še en računalnik, ki ima enako ime.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nuclear ::

ja dobro pomena nisn hotu kej preveč, mene je samo zanimal al se na povezavi spreminja TCP/IP al se more na mrežni tt.

lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

Oddelek: Operacijski sistemi
293875 (3065) hojnikb
»

Problem ki ga ne znam identificirati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
365407 (4252) unknownjnz91
»

TuneUP Utilities, Turbo Mode In COD:MW2

Oddelek: Zvok in slika
192097 (1662) Jst
»

PC program za odpravljanje težav z računalnikom

Oddelek: Kaj kupiti
71850 (1690) bluefish
»

racunalnik se muci

Oddelek: Pomoč in nasveti
10968 (819) globe

Več podobnih tem