» »

smuči za začetnika

smuči za začetnika

ajs1 ::

Zdravo,

rabim nasvet in sicer kupujem rabljene smuči zase. Visok sem 187cm, imam ok. 100 kg. Ene smuči že imam, a so zelo hitre, prehitre zame. Rad bi nekaj s čimer se lahko zavija (ne ravno prevelik radij), lažje kontrolira hitrost itd. Gledal sem recimo rabljene Elan Integra, ali pa Elan carve? Morda še kakšen predlog ali informacijo, oz. nasvet v katero smer naj se obrnem?

Hvala

oo7 ::

Pomoje bodo pol carving čisto dobre.

oo7 ::

Nasveti pri nakupu smuči in ostale smučarske opreme

http://www.vsiskupaj.com/sport-in-zdrav...

ajs1 ::

Tisti link sem že prebral, ampak rad bi v bistvu mnenje kakšnega izmed vas. Recimo kakšno mnenje glede tistih dveh, ki sem jih napisal. Drugače pa ja, trenutno imam pol carving, zaenkrat bi bilo tudi to čisto ok.

Zanima me še recimo, kako je s temi številkami trdot. Od kje do kje so mehke smuče? 1,2,3,4? Srednje so potem od 5 do 8 ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajs1 ()

oo7 ::

Za učenje so pol carving čist super.Zdaj glede hitrosti če hočeš počas se pelješ plug samo to je osnova.Ti se moraš samo naučit dobro zavijat pa,ko boš to znal boš kontroliral hitrost ravno kakor se ti bo zazdelo.Če hočeš,da gre bolj počas bolj zavijaš če imaš rad hitro vožnjo pa spustiš pa gas.
Če imaš polkarving smučke pa so dobre daj samo nabrusit robnike pa ne rabiš kupovat drugih.
Ker tiste dvoje smučke,ki si jih napisal zgoraj so iste hitre kot ostale smučke.Kako hitro bodo šle je pa odvisno čisto od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Hayabusa ::

Za učenje so pol carving čist super.

Za ubit ja.
WTF mu priporočaš pol carving, ko imaš čisti carving smuči ?
čisti carving, čimmanjši radius, dolžina 150-160 cm.

oo7 ::

Hayabusa je izjavil:

Za učenje so pol carving čist super.

Za ubit ja.
WTF mu priporočaš pol carving, ko imaš čisti carving smuči ?
čisti carving, čimmanjši radius, dolžina 150-160 cm.


A učas,ko smo se učil na navadnih ravnih dilah pa se ni noben ubil.
Pa še gor je napisal ne prevelik radij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

ajs1 ::

Plug mi ne dela težav, samo to mi je precej premalo že. Pri teh smučah, ki jih imam je problem, da tudi ko zavijam imam še kar veliko hitrosti notri in zato me zanima, če mi lahko kdo priporoča kakšne bolj poceni smuči, s katerimi bi se nekako najlažje naučil osnov. Zaenkrat bi raje vozil počasi in sigurno, vem da je to sicer dosti odvisno od smučarja, ampak vendarle so nekatere nekoliko bolj primerne za bolj kot ne začetnika.

Hayabusa ::

Elan speedwave 8-9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

ajs1 ::

speedwave sem tudi gledal ja, torej ni slabo če vzamem take? kakšne pa bi glede na mojo velikost, nekje -10 cm?

Invictus ::

speedwave 8 - 10 so zate čisto dovolj dobre.

Dolžina naj bo od 165 - 175. Glede na to da si začetnik, ti krajše ne bodo odgovarjale, ker boš premalo stabilen na njih. Ti smučka prehitro uide, ker nima nobene vzdolžne stabilnosti. Oz. manj kot daljša. Dolgih pa tudi ne kupuj, sicer pa pri karving daljših niti ne boš dobil. Daljše smuči so zdaj večinoma tiste za smučanje v celem snegu. Kar pa glede na to da si začetnik, še nekaj časa ne boš počel, oz. rabil za to posebnih smuči.

Pojdi v tečaj. Riskiraj nekaj denarja za to, če že misliš smučat. Če ne zaradi sebe, pa zaradi drugih, da ne boš koga ubil s svojimi 100 kilami. Ni nujno da po svoji krivdi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ajs1 ::

Bom si verjetno kar speedwave-ke omislil, hvala vam za odgovore. :)

ABX ::

Pomembno je tudi koliko kondicije imaš, daljše smučke zahtevajo več moči v nogah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PacificBlue ::

Jaz sem pred leti, ko se nisem imel toliko znanja vozil elan techno pro(165cm), so pol carving, bolj freestyle smucke in odlicne za začetnike.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek na smučišča, pomoč

Oddelek: Šport
102341 (326) oo7
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522200 (10010) G_mAn
»

Kakšne smuče kupiti?

Oddelek: Loža
52548 (2451) amigo_no1
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916747 (11217) schurda
»

Speedwave 10

Oddelek: Loža
144454 (4236) gforce

Več podobnih tem