» »

Pomoc pri izbiri AV RECEIVERJA

Pomoc pri izbiri AV RECEIVERJA

lifo ::

Pozdravljeni

Pred kratkim sem nabavil nove zvocnike Yamaha NS777, NS 333, NS 444 - izredno zadovoljen.

Sedaj uporabljam se stari AV receiver Sony STR DB 780QS star cca. 6 let.

Kupujem novega do max 550 EUR

Moji predlogi
1. Pioneer VSX-922 ali 1122
2. Denon AVR-2113
3. Sony STR-DN1030
4. Onkyo TX-NR616
najrajse pa bi imel Marantz SR5007

Prosim za kaksne izkusnje in nasvet.

Hvala

pegasus ::

Nasvet - zanesi se na svoja ušesa.

lifo ::

aja pozabil sem se na Yamaha RX-V673

delfinus ::

Sam imam nekaj robe Marantz in sem jo pogosto tudi primerjal z drugo robo, tudi v visjem cenovnem rangu. Dosedaj sem imel tudi dva receiverja Marantz SR-5500. Trenutno imam SR6003. Glede na primerjavo z ostalimi se mi zdi, da je od vseh receiverjev se najbolj muzikalicen in med boljsimi v stereo. V filmih pa kot ostali in ni toliko razlik. Tudi kakovost izdelave Marantza se mi zdi boljsa od ostalih. Pri nekaterih, ki sem jih imel v rokah je bilo tako, da me je bilo vcasih kar malo strah, da mi ne bo kaksna plasticna kontrola ostala v rokah (Onkyo, Pioneer). Kar se pa tice predhodnega slisanja. Vsekakor zazeljeno, a tezje izvedljivo. Cetudi jih slisis ni nujno, da je to na istih zvocnikih kot jih imas doma. Drugacna je tudi konfiguracija, drugacen prostor, akustika in lahko zveni popolnoma drugace. Sam bi se med vsemi temi odlocil za Marantza.

lp, d.

lifo ::

Thnx...tocno to "Cetudi jih slisis ni nujno, da je to na istih zvocnikih kot jih imas doma ..."

60% poslusam glasbo v stereo ter 40% filmi v 5.1.

prav zaradi zvoka v stereo me mika Marantz

Preletel sem ze x testov in prebral hudica in pol a vse me je se samo bolj zmedlo.

Najbolj me boli cena Marantza 558,00 EUR, za manj ga ne najdem nikjer. 558,00 - ceneje.si

delfinus ::

Ja ceneje verjetno bo tezko najt. V Nemciji je preko 600EUR. Precekiraj se Mediamarket.si. Tam sem jaz pred leti ubodel svojega. Marantz pa je garant za glasbo. Pred casom sem prodal kvaliteten hi-end stereo ojacevalcev Musical Fidelity A308 in za nekaj casa presedlal nazaj na A/V receiver pri poslusanju stereo glasbe. Najprej me je blo mal strah kako slabse bo vse skupaj slisati preko A/V receiverja v primerjavi s stereo ojacevalcem. Ampak me je Marantz receiver nad pricakovanji presenetil. Bilo je prav fajn poslusljivo. Prav zaradi tega razloga sem opustil namero, da kupim drag hi-end stereo integrirc Gryphon Atilla ali Gryphon Calisto ali Modwright KWI 200 ali McIntosh MA7000, Leben CS600, ki so bili v igri. Sedaj sem dopolnil sistem z enim od top modelov Marantz stereo ojacevalcev (Marantz PM-KI Pearl). Sistem mi trenutno spila na nivoju, ki prekasa sistem s huronsko dragim stereo ojacevalcem.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

s1m0n ::

V tem cenovnem razredu se bi jaz odločal bolj na to kaj vse mi AV-sprejemnik ponuja.
Od priključkov, funkcij, kalibracijski sistem (nuja)...

Sam sem imel že nekaj modelov od Pioneer-ja pač okus posameznika meni se zvok na B&W zvočnikih ni dopadel s to kombinacijo.
Na bratovem Onkyo TX-NR616 po kalibraciji zveni fenomenalno.

Ni pa nobeden od naštetih slaba izbira! Najbolje bi bilo, če bi lahko sistem na vsakem preizkusil in presodil kaj tebi najbolj ustreza.

lifo ::

Hvala za odgovore.

delfinus a mi lahko pomagas pri tej dilemi:

v cem je razlika med Marantz 5007 ter 6006, oba imate nekje podobno ceno. A je smiselno kupiti 6006, glede na to da je zunaj ze nov?

mcgeek ::

Priporočam Onkyo TX-NR616 (sam uporabljam Onkyo TX-NR818 s 7.1 sistemom zvočnikov).
Odličen zvok in slika.

delfinus ::

Hoj,
Tistih nekaj W gor dol se ne bo poznalo. Karkoli bos vzel je ok. Moj nasvet vzemi cenejsega. SR6006 ima verjetno se kak bonboncek vec, ampak bi moral natancneje pogledat v speficikaciji kaj to je. Kar se pa tice novih reciverjev. Ni vedno vse novo tudi zvocno boljse. Proizvajalci vedno bolj sparajo na materialih. Pred trenutnim Marantz SR6003 receverjem sem imel Marantz SR5500 in lahko zatrdim, da je bil SR5500 boljsi pri predvajanju instrumentov s strunami (violine, kitare itn.). Trenutni SR6003 pa je boljsi v basovskem podrocju pri poslusanju dvo-kanalne glasbe.

Za poslusanje glasbe sedaj AV receverja na uporabljam vec, saj za ta namen uporabljam stereo integrirc, ki je povezan v sistem. Pri poslusanju glasbe uporabljam zgolj stereo integrirc (Marantz SR6003 je izklopljen in ni faktor). Pri gledanju filmov pa prizgem tako SR6003 kot tudi stereo integrirc. SR6003 sem povezal preko pre-out na na HT bypass na Marantz PM-KI Pearl Lite in tako pogajnjam L in R kanal preko integrirca pri gledanju filmov. Prednost je, da ni potrebno preklapljati zvocniskih kablov ali imet dva sistema, sploh ce si prostorsko omejen. Zdruzi se best of both worlds.

lp, d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013517 (1654) gorilla
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546472 (27937) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310738 (7749) BigWhale
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

5.1 receiver in dva zvočnika?

Oddelek: Zvok in slika
122619 (2489) Trancedeejay

Več podobnih tem